Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Избор на компактен фотоапарат
Автор: MakeMeLaugh   
Дата:   20-05-15 15:24

Търся съвет за избор на фотоапарат сапунерка до 350-400 лв втора употреба или почти нов/нов и т.н.

Изискванията ми са, че искам да се събира в дамска чанта, да не е мн тежък, да е удобен за ЕЖЕДНВЕНА употреба.

Ще се ползва за снимка по празници и по екскурзии

Не търся юрофесионален и не желая, имал съм Canon SX20, неудобен е.

Държа да е максимално качество на картината за парите си, претенциозен съм. Искам ясни картини, добър фокъс, добри цветове, максимума от сапунерка.

Това, което съм гледал като оферти са:
Sony HX50 до Hx10
Canon SX280, SX600.
Panasonic TZ35 до TZ40/TZ41

Тези модели влизат в бюджета.

Кое да избера?
Допълнителните екстри като gps, wi-fi са плюс, но не ги искам за сметка на качеството

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: fraction   
Дата:   20-05-15 15:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: alext   
Дата:   20-05-15 15:41

Каквото и да вземеш ще е абсолютно все тая, в този клас качеството е едно и също. Което ти хареса най- много или има повечко екстри него. Аз съм за панасоника [beer]



Публикацията е редактирана (20-05-15 15:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-05-15 15:55

В базара има една обява за Panasonic TZ10:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=54660

Срещу 150 лв. получаваш всичко, от което имаш нужда.
По-новите модели от същия клас на кажи-речи всички фирми ще те поглезят с повече "екстри" за доста повече пари - я варио с по-голяма кратност, я тъчскрийн, я BSI сензор, я по-бърз автофокус, я по-пъргав процесор с повече възможности, че и всичко това накуп. Качестовото на картината, обаче, няма да се различава кой знае колко и в никакъв случай - драстично.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: marves   
Дата:   20-05-15 15:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   20-05-15 16:12

Аз имам Panasonic LX-5 и е страхотен апарат , в продавалник има един за 300 лв , а има и LX7 за 500. LX5 Страхотна светосилна оптика,пълни ръчни настройки при видео,RAW ,много ергономичен и корпуса е метален.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: bvsmp   
Дата:   20-05-15 16:21

^
били дал 300 лева за тази бройка. Има вид на намерен на бунището. Освен това видеото му отдавна е морално в миналото, да не говорим, че да снимаш на 30р е безумие по нашите земи.
Спирам с коментара, за да не се обидиш....

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   20-05-15 16:31

Тогава LX7 , по светъл обектив 1.4/2.2 ,вграден ND филтър е FUL HD видео ,за 600 лв втора ръка по добро няма но мисля че цената може да се коментира.

http://olx.bg/ad/fotoaparat-panasonic-lumix-dmc-lx7-ID567zE.html#126d8c5a5b


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-05-15 16:41

Много обичам теми, в които автора знае или поне подозира какво би му свършило работа и се е насочил към конкретни модели. Аз бих взел в случая някое канонче от тоя ценови клас и бих се радвал на избора си.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   20-05-15 16:51

" Държа да е максимално качество на картината за парите си, претенциозен съм. Искам ясни картини, добър фокъс, добри цветове, максимума от сапунерка."

Ако не държите на зума и искате максимално качесто за малко пари Ето едно мое апаратче с твърд и много остър обектив


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-05-15 17:22

много добро предложение от ioana-foto [smilie24]
пс: обаче все си мисля, че повечето хора търсещи универсално решение си взимат зуум, по възможност турбо-зуум 15х-20х. [smilie3]



Публикацията е редактирана (20-05-15 17:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   20-05-15 17:46

MakeMeLaugh трябва да избира между универсалност и качество на крайния резултат , качествено и универсално за 400 че дори и за 1000лв няма.
Само компакт с твърд обектив и голяма матрица може да му даде Качество но при определени ограничения . Универсални компактни апарати има доста и по горе предложих няколко от серията LX на panasonic , има и други но на мен те повече ми харесват в предвид бюджета де.
Виж за качество на снимката избора е малък ( пак в предвид бюджета).

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-05-15 22:25

Ми той питащия да му мисли, аз сигмата я харесвам много! Има един потебител тук, в студио снима само със сигмите и резултатите ми харесват. Ама човека знае, че само с "най-широката" няма да мине и си е взел няколко. Като се сетя за ника му ще го линка. Иначе за до 1000лв си има варианти ;) Най-евтиното фуджи с китака на първо време си е повече от добър вариант, но тук бюджета е различен...[smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: pmartinov   
Дата:   20-05-15 22:55

Чисто НОВ с гаранция !!!


Panasonic Lumix DMC-LX7


Panasonic LX 5


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: pdimitrov   
Дата:   20-05-15 23:38

За Sigma-та се изисква мнооооого търпение и любов :D За качеството - ок, но пропусна да споменеш тези 10-15 секунди обработка на изображението и абсурдния живот на батерията. Отделно допълнителната играчка с конвертирането на файловете към нормален RAW и големината на снимките в оригиналния формат :) Не казвам, че е лош апарат, но е много специфичен и за снимки "по празници и по екскурзии" просто не става.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: makeMeLaugh   
Дата:   20-05-15 23:47

Хора, уважавам знанията и мненията ви, но вие не четете или отговаряте наизуст...

Бюджета е до 400 лв, и предпочитам да е малко ползван за да си позволя по-добър апарат за малкото пари...
Вие за 1000 лв съвети, дсрл съвети... Не ми помагате така.

Не искам професионален.

***Искам ежедневен фотоапарат за снимки с приятели, събития и екскурзии.

Искам НАЙ-ДОБРОТО за тези пари, за тези нужди.***

Качестовотона Сигмата е уникално, но много занимавка с него доколкото четох, не птгпваря сякаш на изискванията ми.

Като гледам офертите, които виждам са: panasonic tz40, canon sx280, sx610, sony hx50 или може и други :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: makeMeLaugh   
Дата:   20-05-15 23:49

Аз ще снимам на AUTO, или готовите режими, не държа на ръчни настеойки, а да седна да се занимава с формати на снимки е абсурд :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: domidi   
Дата:   21-05-15 00:00

Горещо ти препоръчвам
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=54735


Дребен,светлосилен ,разполага с RAW.
Добра стабилизация.Супер апарат ,не се разделям никога с него,винаги е в чантата.[shtrak] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: domidi   
Дата:   21-05-15 00:06


Още снимки с Олито

https://www.flickr.com/search/?q=olympus+xz-10

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   21-05-15 00:14

Избягвай апарати с голям зум , колкото по малък зум толкова по качествен обектив ( не важи за най ниския клас ) . Търси апарат с Raw формат защото при лоши светлинни условия и при снимки на деца се гони високо ISO и (или) скорост на затвора и се налага да се обработва след това. Търси апарат с доказала се оптика и стабилизация , точно изхождайки от тия критерии и в предвид бюджета ти първоначално ти препоръчах Panasonic LX5 .
Обаче ти спомена непременно да има високо качество на снимките , за това включих Sigma DP1 но за ежедневни снимки сигмата не става, там панасоника по се вписва.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: bobyn   
Дата:   21-05-15 00:15

Аз имам Canon SX240, който е аналогичен на 280 без GPS-a. Много съм доволен и го препоръчвам. Снимките са с отлично качество (за размера на сензора), има 20-кратен зуум, много гъдели в настройките. Изключително лек и компактен. Така че от изброените гласувам за Канон-а.
За доста по-добро качество на снимките (и малко повече обем и тегло на апарата обаче) препоръчвам безогледалка от базара. Виждал съм SONY NEX в добро състояние влизащи в бюджета. Сигурен съм, че има и други (Олимпус, Панасоник).


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: makeMeLaugh   
Дата:   21-05-15 00:43

Разгледах примерни снимки... Някакси Панасоника най-добре ми стои на окото. Канона ми е някак мътен, не на фокус.
От тия трита за момента е TZ40.

Изобщо не знам как стои въпроса с Олимпус и другите...
Сетих се и за Canon G серията, гледам е с голяма матрица.

LX 5 не намирам свестен, 7 ми идва скъп.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   21-05-15 01:02

" Изискванията ми са, че искам да се събира в дамска чанта, да не е мн тежък, да е удобен за ЕЖЕДНВЕНА употреба."

Sony Nex с обектив е всичко друго но не и компактен, малко тяло с голям обектив .
Олимпус , панасоник да , бюджета стига за по стар модел + китов , примерно Е-MP1 + 14-42. Но там компактноста също е на ръба , ще ти хване доста от женската чанта (то зависи от чантата де ) но в малка дамска чанта е абсурд да носиш безогледалка. Колкото и да въртиме пак стигаме до компактна сапунерка , поне да е висок клас па макар и не най нов модел.

Имаш няколко варианта , или стискаш зъби и събираш 600лв и чакаш да ти падне някой Sony RX100 , който според мнозина е най доброто за размерите си , или купуваш някой с по малък сензор но в същия премиум клас но не взимай апарат с голям зум !
Другия вариант е да купиш един безогледален олимпус и да съобразиш чантата според апарата.
По моите наблюдения жена ми се справя най лесно с компактен апарат , давах на моята и безогледален и не иска да го погледне голям и е. Купих и един canon ixus 240 за 100 лв от OLX , избрах него заради размерите , сензорния екран и WI-FI и сега е винаги в чантата и , снима в пъти повече от мен. Исках да и дам панасоника LX5 но дори капачката му за нея беше проблем а панасоника вади много по качествени снимки но само ако се заглеждаш, на екрана на компа без да зумваш снимката качеството му едвам се забелязва или по точно аз го забелязвам но тя не.
Та най голямото предимство за мен е наличието на RAW в апарата , това позволява да снимаш на екстремни за сапунерка ISO и после да спасяваш снимката с фотошопа .



Публикацията е редактирана (21-05-15 01:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   21-05-15 01:06

" LX 5 не намирам свестен, 7 ми идва скъп."

Търси и LX3 , на много места казват че оптиката му е по рязка от на LX5 , малко с по къс обектив е и леко поорязани видео възможности ( не от към качество ) но иначе си е перфектен за твоите цели и на по ниска цена.

ще те светна една " тайна " при покупките втора ръка , трябва да имаш търпение , не винаги е наличен търсения от теб апарат , това не е магазин !
Събираш си парички и дебнеш базара и OLX-са [smilie5] твоя апарат сам ще дойде.
Между другото не видях в ония LX5 дето се продава в olx нищо подозрително , просто снимките на апарата са правени от аматьор , с насочена в апарата светкавица която вади всички отпечатъци и прави апарата да изглежда зле.
По добре да изчакаш седмица или две и да вземеш това дето го искаш отколкото да вземеш посредствен апарат в момента , BMW X5 на старо е по добре от нова Дачия нали !



Публикацията е редактирана (21-05-15 01:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: bg2014   
Дата:   21-05-15 01:23

След всички профи съвети да ви дам и един любителски съвет:
Погледнете апаратите от тази гама IXUS на Canon.
http://www.canon.bg/for_home/product_finder/cameras/digital_camera/ixus/ixus_265_hs/

Хванете един в ръка, попитайте за цената и си харесайте цвят. Според мен няма да съжалявате за своя избор. Преди да премина на DSLR система ползвах тези апарати. Изредил съм няколко от тях. Като се започне от IXUS 55 и нагоре. Метален корпус, здрави, издръжливи батерии и прекрасно качество на снимки при всякакви условия. Единствен проблем съм имал при ползване на плажа. След попадане на пясък се наложи почистване в сервиз. За 5-6 години това съм видял като проблем. Цената е повече от добра според мен.
Успех!



Публикацията е редактирана (21-05-15 01:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   21-05-15 01:25

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=48198
LX3 на чудна цена , но провери дали не е продаден , гледам че е спряна обявата но пиши му на човека.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: t.marev   
Дата:   21-05-15 11:53

И още един любителски съвет - погледни серията WB на Samsung. Предлага всичко като за снимки по празници и екскурзии, плюс ръчни настройки ако искаш да експериментираш, плюс лесното и разбираемо меню на Самсунга, бързо управление с дисков превключвател.Горе долу като Канон SX600, но според мене по-добър. Цените са 320-450 лева при това ново с гаранция.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   21-05-15 12:38

Олимпусът(XZ10), препоръчан от колегата, а може да погледнеш и http://www.technopolis.bg/bg/Cameras---hybrid/Camera-FUJI-XF1-BROWN/p/390464
, често нов, според мен перфектен за цената си и влиза в бюджета.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   21-05-15 15:05

Незнам но вчера купих едино Sony F717 за 50 лв от ОЛХ , та това дърто апаратче ще сложи в джоба си всяка съпунерка , огромен е но оптиката му е the best !
A какъв макро режим има не е истина , F2-2.4 , и тн. и тн. да не ги изброявам.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: Ven_Ganovski   
Дата:   22-05-15 21:44


[smilie24] [beer]
http://store.pentaxfanclub.com/cameras/point-and-shooot?product_id=1480

http://store.pentaxfanclub.com/cameras/pentax-hybrid-cameras?product_id=909



Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: kery70   
Дата:   22-05-15 22:26

Sony RX100 изпада за около 400лв втора ръка , и е много по добро от всичко коментирано. Просто трябва да имаш търпение. Последния който видях да се продава тук в базара мисля за 350лв го отнесоха. Лично мнение не ангажирам никой с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   23-05-15 08:22

kery70 , RX100 за 350 , сънувал си !

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: MakeMeLaugh   
Дата:   25-05-15 12:44

И така след дълго проучване стигнах до полуфинала :)

Реших да заделя повече средства и дилемата се сведе до тук:
Panasonic LX7 или sony RX100

Чудя се и за Canon SX700, че е бъкан с екстри, които аматьор любител като мен ще оцени.

Като гледам примерни снимки всички ми изглеждат супер, не знам реално на практика дали ще е така :)


А относно LX и RX какво бихте ме посъветвали.
Панасоника ми идва прелалено светъл, Спнито пък тъмно :D

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: MakeMeLaugh   
Дата:   25-05-15 12:51

Пак да поясня:

Аз снимки не обработвам и не ползвам ръчни настройки!

Тоест снимамм на Авто или готовите режими и свалям в папки :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: Ivo55   
Дата:   25-05-15 12:51

По-големият сензор е сериозно предимство!

Пд-добре изстрадай някой лев повече....за по-сериозен апарат / RX100, защо не и Fuji Х ..../[smilie24]



Публикацията е редактирана (25-05-15 12:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: iliyanb   
Дата:   25-05-15 12:59

Що губиш времето на всички отговорили? Идвал прекалено светъл панасоникът. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: marves   
Дата:   25-05-15 13:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: pmartinov   
Дата:   25-05-15 13:22

Ти ще се жениш ли за този апарат ?

Що за драма?

Искам много,давам малко!

Гледай само накрая да не вземеш апарат който да е по-умен от теб,да видиш какво те чака.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   25-05-15 20:13

" прекалено светъл обектив " , това звучи като прекалено лесна жена , толкова лесна та чак безинтересна [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   25-05-15 20:33

"Спнито пък тъмно"[smilie10]
marves [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: marves   
Дата:   25-05-15 20:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: Ivo55   
Дата:   25-05-15 20:59

marves! [smilie24]
Спокойно можеш да му се довериш, през ръцете му са минали достатъчно апарати!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: iavorski   
Дата:   25-05-15 22:18

Още един глас за fuji xf1. Беше на промоция в техно.... Кафяв за 369 лефчета нов. Взех го уж за втори апарат и след месец пуснах м4 / 3 за продажба.

Пуцаш си на EXR AUTO + JPEG. Без обработка след това.



Публикацията е редактирана (25-05-15 22:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   25-05-15 22:58

Тая малка матрица и този тъмен обектив са лошо съчетание . Супер цветове ! колко да са супер ?. За какво са ми тези цветове щом в помещение и една свястна снимка без светкавица няма да направиш , с тъмния обектив за да гониш нормална скорост ще трябва да вдигаш много ISO-то.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   25-05-15 23:04

Ето го твоя апарат , взимай без да му мислиш http://olx.bg/m/ad/fotoaparat-sony-dsc-rx100-ID5ellU.html?code=0331af2446

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   25-05-15 23:04

Ти за какво говориш? XF1 с тъмен обектив и малка матрица? Що не се наспиш преди да пишеш глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   26-05-15 00:46

Наспах се и пак казвам че на XF1 обектива е тъмен и матрицата малка , LX7 поне има супер светъл обектив а RX100 голяма за компакт матрица от 1" . XF1 има обектив със F1.8-4.9 и матрица 2.3 " която е маааалко по голяма от на LX5 и мнооооого по малка от на RX100 . Горните 2 апарата имат по едно важно предимство а XF1 няма нито едно освен едни цветове, които обаче няма да му помогнат ако снима в лоши светлинни условия . Там където LX5 ще снима на ISO400 , XF1 ще е на 1200 (промерно) в дългия край а на това ISO e каша . Другото нещо ще е плоската картина от тъмния обектив и малката матрица , то не че другите ще извадят бокето но ще са много по добре.

Хайде сега ти се наспи !

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: Tuborg   
Дата:   26-05-15 09:42

Следя темата с интерес ... ще ми се наложи да избирам сапунер за около 700-800 лева нов. Ще се ползва от служители на фирмата с почти нулеви познания в областа на фотографията :) Не съм много наясно какъв е оптималния избор в този клас. Насочил съм се към RX100, Пентакс МХ1, olympus xz-2

Ще се радвам на обосновани предложения :)

[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: MakeMeLaugh   
Дата:   26-05-15 10:29

Олимпуса ми е посредствен, нищо особено :)

Избрах си RX100, днес си поиграх с него, перфектен е.
Удобен, компактен, добре изглеждащ, на луминисцентна светлина в магазин си снима добре без да се излага като по-евтините сапунерки, Има някакви интелигентни автоматични режими.

Благодаря за съветите, без малко да взема TZ40 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   26-05-15 19:13

"Там където LX5 ще снима на ISO400 , XF1 ще е на 1200" [smilie18] [smilie18][smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: Emoxide   
Дата:   26-05-15 19:47

ioana-foto , само бисери от теб. [smilie18]

Как не те мързи да пишеш толкова, направо ти се чудя.

XF1 е проектиран да се ползва в EXR режимите, където резолюцията се равнява на 6MPix
Има и 2ЕV повишаване на динамичния обхват или двойно по-нисък шум при високо ISO.
При EXR DR режим небето винаги ще присъства на снимките ти, докато с никой LX1-LX7 това не е сигурно, пъ нека са светлосилни.

RX100 ! Най-добрия избор. [smilie24]



Публикацията е редактирана (26-05-15 19:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   26-05-15 19:53

mmjm, Смешно ли ти е , и на мен също мухахахааааа .
То бива то може ма на днешно време , при това цифрово изобилие и глобален достъп до всякаква информация , да не знаеш че има разлика между F 2.3 и F 4.9 си е за съжаление.

Emoxide , всички тия цифрови щурутии са за шараните , реална полза от това няма , за какво ми е да ми маха шума като ми намаля резолюцията , че аз ще го направя по добре ! Реалната полза може да има единствено в светосилния обектив , всичко друго е мъгла , кажи че не е така и ще ме учудиш.



Публикацията е редактирана (26-05-15 20:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: Emoxide   
Дата:   26-05-15 19:58

с толкова скапана матрица като тази в LX7 и f/2.3 не може да те спаси.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   26-05-15 20:02

F2.3 ма в дългия край , не е като 4.9 нали !

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: h_bio   
Дата:   26-05-15 20:07

Я кажи за sony R1 и да затваряме темата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   26-05-15 20:11

За съпунерките има голямо значение обектива , понеже работещото им Iso e ниско , на жената апарата canon ixus 240 е с тъмен обектив а моя LX5 е със светъл . Разликата в снимките на светло е само в това че LX5 вади по обемна и по детаилна картинка , но на тъмно канона вдига Iso-то до небесата пък панасоника си пуца на сравнително ниско Iso. А колкото до хубавите цветове , давам контраста на +1 , наситеноста +1, резкоста +1 и ето ти страхотния Jpeg , за повече си има Raw.

h_bio поздрав специално за теб http://youtu.be/yPuC4Cy2ZuI



Публикацията е редактирана (26-05-15 20:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: h_bio   
Дата:   26-05-15 20:18

Този клип със SPNY R1 ли е сниман?[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: h_bio   
Дата:   26-05-15 20:20

Поздрав и за теб, прочее.

https://www.youtube.com/watch?v=2vWfGtq6f8o

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   26-05-15 20:25

Позна , много си добър , като циганска врачка си ! Я познай кво държа в една ръка и го получаваш веднага !

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: h_bio   
Дата:   26-05-15 20:29

Не прекалявай! Тука се шегуваме леко, но не преминавамия добрия тон и вкус. Нещо, което ти си на път да промениш.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   26-05-15 20:41

Каквото повикало , такова се обадило !
м-у другото в ръката ми имаше Note 4 , незнам ти за какво си помисли , явно мечтаеш за нещо друго !



Публикацията е редактирана (26-05-15 20:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: Ivo55   
Дата:   26-05-15 20:51

Joana_foto, би било добре, ако редактираш още веднъж последната си публикация....да помогна -като начало махни последното изречение...
след това си поправи правописните грешки....
Нищо лично, но пиши грамотно, все пак!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   26-05-15 20:57

Последното изречение е най важното , лека закачка с bio , надявам се не го взима навътре чак толкова.
Между другото иво пет пет , темата е за избор на компактен апарат а не диктовка по Български език. Проверявай тетрадките на децата или внуците си и ме остави да си пиша как знам !

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: kery70   
Дата:   27-05-15 08:52

Rx100 се продаде тук за 400лв с дребни забележки. След месец в алфафорума един замина за 350лв. Та дали сънувам или не.... Друг е въпроса колко често изпадат такива оферти [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: MakeMeLaugh   
Дата:   27-05-15 12:32

500 лв струват ли си или да изчакам още?

Нов е 760 лв...



Публикацията е редактирана (27-05-15 12:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: marves   
Дата:   27-05-15 13:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: Tuborg   
Дата:   27-05-15 13:35

marves какви са дефектите за да внимаваме като се пазари :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: marves   
Дата:   27-05-15 13:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: mihajlov2   
Дата:   27-05-15 15:04

Моето RX100 май вече ще стане на три годинки /или на две и нещо/. Купувано е от Синтезиса. Досега /да чукна на дърво/ не е показвал нито един от горепосочените дефекти. За самостоятелното стартиране в джоба не знам, но при моето апаратче има една подробност - винаги е в кожения калъф от две части, с който го купих. Горната част на капака на калъфа е твърда и сигурно отстои на някакво минимално разстояние от горната страна на тялото, където е бутончето за включване. А то по принцип не стърчи над тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: marves   
Дата:   27-05-15 15:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: Tuborg   
Дата:   27-05-15 16:29

marves благодаря, полезна информация [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: Soncho   
Дата:   27-05-15 18:44

Гледам всички хвалят Sony RX100. Добро качество, светъл обектив, компактен.
Не че е лош апарат, но не е идеален. Може би е добър компромис за единствен?

Аз за тези пари бих предпочел Sony NEX-5 с 16-50 OSS или 16/2.8 ако искам качество или Sony HX50 ако искам zoom (джобен 24-720мм!) и екстри! И си купих, де! И двата!

RX100 в сравнение с горните два ми прилича на летен балтон - зимата с него студено, лятото горещо, иначе компромис :-)

Иначе и трите са джобни!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   27-05-15 19:08

Ето ви 2 снимки на Младши от " калпавия " Panasonic LX5 със "скапаната" матрица.

https://img-fotki.yandex.ru/get/6818/194848933.d/0_14e6e6_9f105760_orig.jpg


Йордан.JPG

https://img-fotki.yandex.ru/get/3706/194848933.d/0_14e6ec_970c7b36_orig.jpg


Йордан1.JPG

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: pganev   
Дата:   27-05-15 19:47

Soncho, говориш глупости защото вероятно не си ги имал. Некс-а с китака 18-50 въобще не е джобен, за разлика от RX100, който спокойно влиза в джоба. За разликата в теглото да не говорим. Колкото до качеството (правил съм тестове с горепосочените), разлика на практика няма да забележиш поради калпавия китак. За палачинката пък да не говорим - ужасна мазачка. Старият китак 18-55 беше по-добър, но голям кютук. Не фаворизирам RX100, но много си го харесвам и постоянно е с мен. Когато искам по-високо качество - вземам Пена с фиксовете 12/12.0, 17/1.8 и 45/1.8.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: n960   
Дата:   27-05-15 20:04


ioana-foto - последните не впечатляват с качество...[smilie11] Не съм суеверен, ама никога не бих качвал с такава интензивност и ентусиазъм/като твоята/ жената и децата...Много е лично...
П.П. Моите пораснаха...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   27-05-15 20:20

За компакт са си добре. Първата е на Iso 640 , повече качество от апарат побиращ се в джоб не мога и да искам.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: iliyanb   
Дата:   27-05-15 21:00

ioana-foto, съжалявам! Имах fuji x10 преди време, същият сензор като от XF-1. Нищо общо няма картинката с това което показваш от твоя панасоник, сори! На каквото и да е исо. RX100 предполагам е по-добре и от тези фуджита, та спорът е абсолютно безсмислен. Втората ти картинка видях на какво исо е. Хич не съм впечатлен, даже и за компакт, както казваш.



Публикацията е редактирана (27-05-15 21:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   27-05-15 22:39

Ми покажи ти нещо от твоето фуджи , да видиме и ние качество от малка матрица ! Ако може портрет на най отворена бленда, както са моите снимки .



Публикацията е редактирана (27-05-15 22:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   27-05-15 22:50

Ето ви един два гнусени директни jpeg-а от апарата , без намеса. Ей много зле тоя панасоник , а всички фуджита са Тхе беСт !

https://img-fotki.yandex.ru/get/15522/194848933.d/0_14ae8f_b01fda09_orig.jpg


P1010104.JPG


https://img-fotki.yandex.ru/get/6106/194848933.d/0_14ae90_f7ae943f_orig.jpg


P1010098.JPG

Да не забравяме че това са снимки на най отворена диафрагма, F2



Публикацията е редактирана (27-05-15 22:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: iliyanb   
Дата:   27-05-15 22:58

ioana-foto, аз камери не възхвалявам и не пробутвам тези, които имам или съм имал във всяка тема за фотографска техника, за разлика от теб. Разбиранията за качество са разтегливо понятие. Показвал съм достатъчно мои неща в темите за безогледалките с всички такива камери, които съм имал. Който се интересува, ще намери. Тези теми са ми помогнали да направя избор неведнъж. Разбира се, най-лесно е да се пита в отделна тема. Така такива като теб веднага помагат с категорични мнения и съвети.

Примери няма да давам. Надявам се си наясно, че и да дам ще изглеждат по-добре от това, което показваш.



Публикацията е редактирана (27-05-15 22:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   27-05-15 23:10

iliyanb, аз "пробутвам" само техника която съм имал , как да хваля нещо дето никога не съм ползвал, няма логика ! Знам че ще покажеш хубави снимки ,гледал съм доста твои , но причината да са хубави няма да е апарата ! Да се твърди че фуджи снима по добре от панасоник си трябва тест ,директно сравнение. Мисля че F1,8-4,9 при фуджито е зле за обектив , голямата разлика в светосилата от широко до теле не говори за качество.



Публикацията е редактирана (27-05-15 23:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: iavorski   
Дата:   28-05-15 07:48

Ioana, сравняваме круши и сливи. ЛХ7 струва в пъти повече от ХФ1.

И да jpeg на панасоник никога не е бил на нивото на фуджи. Затова и разкарах пана м4/3, че след олито хората ми бяха едни такива червени.

Фуджито не е идеално, но в класа до 400 лева нов просто няма конкуренция.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: Emoxide   
Дата:   28-05-15 08:51

...никой не отдаде почест на EXR-технологията (наследяваща SuperCCD), която помоему е най-ценното в това компактно апаратче. [smilie24]

Имах FUJI X10 знам какво може и какви картинки изкарва. XF1 е по-малкото му братче. До 1" матриците няма по-добро, според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: mihajlov2   
Дата:   28-05-15 10:58

Засега от Фуджитата в съм си оставил две стари дружки: S5Pro /който е всичко друго, но не и компактен [smilie18] / и един дребосък F11 - дядото на F31. Снима извънредно прилично /с матрица 1/1.6/, но си има два кусура - няма хистограма /нито при снимане, нито при преглед на готовите снимки/ и няма RAW.
Eто някакво древно кадро от него /Директен джипег. Има пълен размер при цъкане върху името на файла./:

http://album.foto.ru/photos/or/164690/531718.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: MakeMeLaugh   
Дата:   28-05-15 13:17

Някой намаза фотоапаратчето, поради липса на време от моя страна... Търсенето продължава.

Някой ако желае да си продаде RX100-цата или има приятел/познат с такъв може да се свърже с мен.

Сериозен съм и купувам веднага. Съответно цената, на която бих го взел е като тази, на която щях да го взема - 500 или по-ниска (зависи от състоянието).

Ако не намеря до края на Юни - ще го мисля пак... дали да не е LX7 или Canon S120 - поради покриващите ми критерии за добра и удобна ежедневка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: Soncho   
Дата:   28-05-15 13:50

Имам NEX-6, имам и HX50 така че мога да сравнявам. Който не вярва да ги види в базара!

Колкото до качеството, тук http://www.cameradebate.com/2013/sony-cyber-shot-rx100-ii-vs-sony-nex-6/
например тестват директно NEX-6 с "калпавия китак" и RX100 II [shtrak]. Сапунерката май я отнасят отвсякъде [smilie5] [smilie5] [smilie5]
В тестовете за качество например, прехваления Zeiss май е по-мек, с повече шум и артефакти от "калпавия китак"! [smilie3]

Да не говорим че и аз мога да си завинтя някой джобен цайс ако искам!

Току-що ги премерих (NEX-6 и HX50) и са еднакви като размери (ако NEXа е без обектив). Обектива си го държа в другия джоб, той също е тънък.
Понеже NEX-6 е с визьор за да е честно сравнението, дай да пробваме дали е джобен RX100 с визьора (има го на снимките от линка) и дали са сравними като цена, а?

Понеже темата започна за размер - дамска чанта, не мъжки джоб мисля че с монтиран обектив спокойно се събира, даже в много малка чанта, или в джоба на якето!

Въобще RX100 си е сравнително добър апарат, спор няма! НО НЕ И ЗА ПАРИТЕ СИ! Докато държи подобна цена с некса, да си стои на рафта!



Публикацията е редактирана (31-05-15 13:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: MakeMeLaugh   
Дата:   28-05-15 15:39

Юху, намерих си друг за 500 :D

Утре имам уговорка да го отнасям [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: ioana-foto   
Дата:   28-05-15 18:14

Soncho , да сравняваш Nex6 и RX100 по размери е нереално , сравними са до някъде с палачинката но със зум обектив некса си е тюфлек .
MakeMeLaugh , честито ! Да пратиш после няколко Raw на пощата , да ги сравня с моите апарати. Ще ти оставя пощата си на лично.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   28-05-15 19:18

Честито, чудесен избор [shtrak].

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: Makemelaugh   
Дата:   30-05-15 00:10

Айде в мен е [shtrak] [beer]

Драмата приключи, благодаря ви! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: pmartinov   
Дата:   30-05-15 15:52

Качи някой кадър !

За някои драмата започва след купуването...

[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: Soncho   
Дата:   30-05-15 16:46

MakeMeLaugh , честито ! Вече нама какво да четете ревюта, снимайте на здраве!

ioana-foto, явно не сте виждали 16-50 OSS! Обектива е само 3см дълъг и монтиран удължава апарата само с 2см, без да променя другите размери!

NEX-5N и RX100 ги нямам, но по спецификации са 111×59×38 и 102×58×36(мм) съответно. Практически еднакви, само некса е 9мм по-широк и 2см по дълъг с монтиран обектив.



Публикацията е редактирана (30-05-15 16:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: marves   
Дата:   30-05-15 17:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: MakeMeLaugh   
Дата:   31-05-15 00:10

Ето малко снимки от днес на автоматичен интелигентен режим.
Последните 2 снимки само едно приятелче любител си игра набързо с ръчни настройки (залеза и водата)

Крайно мнение - сууупер съм доволен, приятелката ми във възторг [smilie5]

Няма какво повече да искам от сапунерка с готови режими.

Снимките вкъщи също са добри, нямат шум, фокусирани са.
Фотоапарата е готин, удобен е за ежедневен режим.

Определено за мен си струва :)

Взех го много запазен без драскотина, с остатъчна гаранция до 25.12.2015 за 500, пълен комплект от пичага продавач :)

http://postimg.org/gallery/1i5fazbvq/
http://postimg.org/gallery/13j00fzju/

Сега като ги отварям в нета ми изглеждат по-зле отколкото са на компютъра.

Тук май са по-добре:
http://imgur.com/d1yVFqY,UOXHzx2,VqZzn7L,lIqAaZ4,6UV5Kfe,nRSVkav,lNOEnyG,fnDfOUy,R85NuGg,6ckBpxp,uJyFiVX,cNCq13W,ZyEmOs0,ClPDaOj,YjJoFyg,nd73a7i#0



Публикацията е редактирана (31-05-15 00:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: Soncho   
Дата:   31-05-15 03:26

MakeMeLaugh, много вкусна първата снимка [cool]

marves, ето коректното сравнение http://www.digicamdb.com/compare/sony_alpha-nex-5r-vs-sony_cybershot-dsc-rx100/

Неправилно е да се сравняват само обективи когато разликата в размера на сензорите е ДВУКРАТНА, а в размера на пикселите е ЧЕТИРИКРАТНА!



Публикацията е редактирана (31-05-15 13:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: marves   
Дата:   31-05-15 08:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: iliyanb   
Дата:   31-05-15 08:35

Soncho [smilie18] . И да смяташ не можеш, да не говорим колко си далече от истината. Много далече.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: bvsmp   
Дата:   31-05-15 09:23

Разберете се с кой некс го сравнявате, единия говори за 6, другия 5R. Аз го сравних в мгазина с 5Т и разликата беше 2см дебелина. Некс тяло - 111 X 59 X 59 MM RX100 - 101.6 х 58.1 х 35.9 мм. Дебелината на обектива се компенсира от по-прибрания байонет. Но пък Некса си има по-добър захват.
Зависи и за кой джоб става дума. В дънките, да влиза, но не е много практично, защото при всяко сядане трябва да го вадиш. Ако е за яке, ми то и Некса си ми влиза в него. А ако ще е на врата, то тогава също няма разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: marves   
Дата:   31-05-15 09:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: icovalchev   
Дата:   31-05-15 09:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: Soncho   
Дата:   31-05-15 10:35

Чувствителността на тъмно пряко зависи от количеството светлина, което пада на отделния пиксел, което зависи от светлосилата на обектива, но и от размера на пиксела на сензора.



Публикацията е редактирана (31-05-15 13:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: iliyanb   
Дата:   31-05-15 11:14

[smilie18] Верно ли мислиш, че ние така определяме качеството?



Публикацията е редактирана (31-05-15 12:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: kgm   
Дата:   31-05-15 11:48

Soncho,тия числа /1.4/2/2.8/4/5.6 са относителни,а не абсолютни величини.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: batsali   
Дата:   31-05-15 12:31

Мда. f/5.6 на камерата на телефона и на 8"x10" камера с ЧАРШАФ е едно и също. Еднакъв интензитет на светлината върху сензора/филма. Иначе дефиницията за светлочувствителност, трябваше да е различна за всеки формат. Площта на пиксела определя най-вече SNR, съотношението на сигнал/шум. Нещо са ти объркани някои понятия, Soncho.

Както ти каза и marves, различен е DoF-а при едно и също f-число на различни формати, но само при условие, че запълваш кадъра по един и същ начин.



Публикацията е редактирана (31-05-15 12:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: Soncho   
Дата:   31-05-15 12:44

Ставаше дума не толкова за абсолютната светлочувствителност, колкото за твърдението че RX100 щял да шуми по- малко, защото обектива бил два стопа по-бърз!
Искам някой да пусне линк, да пише че RX100 прави по-добри снимки от NEX!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: marves   
Дата:   31-05-15 12:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: Soncho   
Дата:   31-05-15 12:58

Снимка на NEX(ISO1600) е по-чиста от RX100 (ISO400). Обектива не "позволява", а по-скоро компенсира донякъде, дребния сензор.

Вижте какво, не ми се спори повече. Темата започна за съвет:
"Търся съвет за избор на фотоапарат...до 350-400лв(накрая се оказа 500лв)
... искам да се събира в дамска чанта, да не е мн тежък, да е удобен за ЕЖЕДНВЕНА употреба.
Държа да е максимално качество на картината за парите си, претенциозен съм. Искам ясни картини, добър фокъс, добри цветове"

Продължавам да твърдя че NEX-5(R,N,T) комбиниран с по-малкия 16-50 OSS отговаря на всички условия, особено "максимално качество на картината за парите си" и може да се намери за под 500лв.



Публикацията е редактирана (31-05-15 13:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: MakeMeLaugh   
Дата:   31-05-15 13:16

И аз да се изкажа.

Този NEX на потребител като мен не отговаря на условията.

Не е удобен, обектива пречи, не е джобен.
По-скоро го опреличавам на Canon SX20, който имах преди по размер.

Може и да снима по-добре, но е по-некомфортен.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: marves   
Дата:   31-05-15 13:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: Soncho   
Дата:   31-05-15 13:42

Извинявам се, не съм искал да нападам никого. Изтрих даже всички цитати и имена да не се обиди някой. Изказванията по техническата част са имали предвид че RX100 в никакъв случай не е по-добър от NEX с какъвто и да е обектив!

MakeMeLaugh, както казах и преди, честит нов апарат. Темата беше за помощ при избор и след като апарата е купен, вече няма смисъл да обсъждаме. Всеки си определя сам критериите които са най-важни за него.
Аз например предпочитам Sony A65 пред NEX. Като качество са еднакви, само че а A65 е доста по-голям и доста по-скъп! За мен обаче е по-важно удобството (при снимане, не при пренасяне) и широкия избор от обективи!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: MakeMeLaugh   
Дата:   31-05-15 15:14

Наздраве [beer]


Важното е всеки да е доволен за изискванията и очакванията си. Аз съм [smilie5]


Взех си селфи монопод, тракинг зуума върши перфектна и много полезна работа - прицелвам пиятелката да я слледи за да е на фокус докато се нагласи , обръщам се и аз и става перфектна снимка.

Вчера голям смях падна [smilie18]

Та удобен е и за селфита [smilie5]
Като ходим само двамата на екскурзии да не се молим да има хора, че да ни снимат :))

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: old_firehand   
Дата:   31-05-15 18:22

MakeMeLaugh ,смени фирмуеъра ако не е сменяван ,новата версия е 1,10

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: MakeMeLaugh   
Дата:   31-05-15 20:09

Не знам как става...

Ще се позаинтересувам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   31-05-15 20:20

Firmware update Ver.1.10 for DSC-RX100 (Windows)


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: MakeMeLaugh   
Дата:   31-05-15 20:26

Вярно, че е шумничък вкъщи на тишина, 1.00 ми е версията, по-късно ще се заиграя и споделя впечатление :)

Благодарско !

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: MakeMeLaugh   
Дата:   31-05-15 21:21

Ъпдейтнах го :)

Не намирам разлика, но аз като цяло и не съм снимал много с него че да я открия :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: old_firehand   
Дата:   01-06-15 19:18

според мен са оправили доста неща а не са ги написали,като фокус и баланс на бялото

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: MakeMeLaugh   
Дата:   01-06-15 23:55

Точно затова и аз го сложих ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: voinyt   
Дата:   04-06-15 23:41

А какво ви е мнението за Сони Алфа 300?
Харесва ми доста, че има и визьор. Не разбрах обаче дали приближението и е ръчно или с бутон...


P. S. Честно, разбирам че искате да запазите форума си чист, но да трябва да се гласуват минимум 50 снимки за да се коментира...особено, както е в мо случай, ако се ползва ограничен мобилен интернет....

P. S. S. Аа то си имало няколко теми даже.



Публикацията е редактирана (08-06-15 02:57)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »