Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Мнение за батерии
Автор: pmartinov   
Дата:   19-05-15 20:36

Battery Batterie Holder for METZ 45 CT-4


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за батерии
Автор: camelasign   
Дата:   19-05-15 20:53

Съгласен съм, но 1 месец вече търся такава кошница в БГ и не намирам...за ebay не бях помислял честно

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за батерии
Автор: dekov   
Дата:   19-05-15 21:41

Кошничката за сменяемите батерии е за алкални 1,5V и контактите са на друго място, заеради по-високия волтаж.
В кошницата за зарядни батерии могат да се запоят и такива с пъпки.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за батерии
Автор: pmartinov   
Дата:   19-05-15 22:24

Акумулаторите са по 1,24V

Aлкалните са по 1,5V

Kонтактите и на кошницата и на тялото са на различни места както казва Деков!


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за батерии
Автор: camelasign   
Дата:   19-05-15 22:29

Деков реши проблема! Ще слагаме с пъпки:)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за батерии
Автор: yochcovpn   
Дата:   24-05-15 14:05

Вземал съм от Конрад преди години едни жълти никел-кадмиеви по 1-2 ампера, запоявам ги и работя с тях. През деветдесетте години сано това намирах. Оригиналните са 450 милиампера, но преди 26 години това имаше. Бяха около 2 лева в Конрад преди години. Снимал съм много години с тези батерии, добре са. По десетина филма съм снимал с едно зареждане. А ако имаш и другата кошница за батерии, защото тази за която говориш е за акумулатори, можеш да сложиш Еneloop. И с тях съм снимал. Гледай да ги запоиш добре тези с пластините, защото когато се зареждат загряват и може да изпусне спойката. Използвай стар тип тинол с олово в него, от евросъюза забраниха оловото като компонент в тинола защото е токсичен, а при тинола само от калай се получават студени спойки. Инак светкавицата е много мощна на 9 волта е, върши добра работа, водещото и число е 45 при обектив 35 мм, а също има и втора светкавица за по голяма плътност. Тиристорна е можеш да я свързваш към цифров фотоапарат. През клемите които са на апарата минава само напрежението за управление на тиристора 17-24 волта с много малък ток а не целия товар от кондензатора. Можеш да я използваш на ръчен режим или на измерване от светкавицата, поне за Никон няма адаптор. Цветната температура мисля беше 6700К и кадрите леко синеят, но при снимане в RAW може да се коригира, ако не ти харесват цветовете. Друго важно не се сещам.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »