Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   17-05-15 23:35

Имах щастието да изтегля късата клечка и от тази обява закупих micro SD SanDisk ultra.
В действителност картата не е 32GB, а много по-малка. Опаковката и картата копират на 90% оригинала. Събирам около 8GB информация на нея, след което картата блокира и иска да бъде форматирана. Трансферът през четец 3.0 е между 1 и 2mb. Трудно се форматира през смартфон (от третия път). Направих грешката след закупуването да я форматирам и да си прехвърля цялата информация от телефона на въпросната карта. Прехвърлих 6GB информация, почнах да снимам клип, пишейки на картата и тя спря да работи, след което искаше форматиране.
Не се подлъгвайте по подобни атрактивните цени, дори когато в обявата пише че картата е опакована. Ако решите все пак да купувате, вземете си лаптоп с вас и я проверете на него, на място.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: kvakioh   
Дата:   17-05-15 23:39

САмо от магазин и директно отваряне и тест на място за карти.
Кофти случай е тук...

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   17-05-15 23:44

Да, гадничко си е. С картите за апарата не си позволявам компромиси, но реших да си "зарадвам" телефона с повечко свободно място на ниска цена. Все пак това са рисковете, които всеки поема при подобни покупки, няма на кой да се сърдя [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: venciwideo   
Дата:   18-05-15 02:26

как ще няма на кого да се сърдиш.. продавача да ти връща парите!!!!
мушеник си е..

ако купиш нещо от магазина и не е в ред ти връщат парите!

купих две карти SD трансед 600x по 30лв /според някой и това е съмнителна цена / и двете си бачкат, исках от продавача да ми ги тества и тогава да ги платя, не ги исках запечатани дори и скоростите им са добри или поне при USB2.0 няма как да тествам максимума им

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-05-15 04:22

А дали има как да тестваш правописа си? [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: virosh   
Дата:   18-05-15 08:11

Винаги си купувам картите от магазин. Така поне съм сигурен че ако нещо се случи има гаранцията и на кого да мрънкам после.

Не е зле като започнеш да прехвърляш така данни на телефона първо да направиш едно резервно копие на компа ти. Така дори и нещо да се смота ще можеш доста лесно и бързо да си възстановиш информацията.
Тъй като на мен ми се е случвало сам да си прецакам така данните след трансфер се научих че това е по-добрият вариант.

И не е зле да се свържеш с продавача на картата.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: chukov   
Дата:   18-05-15 09:53

Извинете ме за спама, но на накой да му се намира 2ГБ SD?

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: i_v   
Дата:   18-05-15 09:58

А с продавача говори ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: mihajlov2   
Дата:   18-05-15 10:02

Периодично ми се случва да тръгна с камера на разходка, но без карта. Почти като на сватба без ... [smilie18]
При последния такъв случай влязох в първия компютърен магазин /Пик Компютри на Раковска/ и си купих някаква Трансценд микро СД 32 ГБ клас 10 с преходник. Не разчитах да е нещо свястно, но за моя голяма изненада картата се оказа доста пъргава и не ми създаде никакви проблеми. Камерата беше Олимпус Е-М10.
Така че и аз да повторя - карти само от магазин.
Картата я пробвах на място - директно в камерата, форматиране и няколко снимки - да видя как записва.



Публикацията е редактирана (18-05-15 10:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: kvakioh   
Дата:   18-05-15 10:10

Преди време купих топ-клас 3 бр. LExar оригинални, с документ и едната се "счупи" в телефона, всичката информация (добре, че не снимам с телефона, само музика и книги, възстановяеми) изчезна в един момент. Тия Андроиди и други също омазват нещата, телефон за стотици пари и трябва да го изключвам всяка седмица, да му махам батерията, за да не забива. А уж е от престижна марка...Предполагам, че наистина става въпрос за проблемна карта, т.е. невярни гигабайти капацитет, но все пак внимавайте.
Интересното е, че след като телефонът по необясними и странни причини развали картата, след формат в апарат и я ползвам без проблеми с адаптор да снимам. Без грешка...
2гб SD имам една излишна, предполагам, че е за стари апарати, които поемаха до 2-4 Гб макс.



Публикацията е редактирана (18-05-15 10:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: mihajlov2   
Дата:   18-05-15 10:46

Интересно,досега в телефон карта не ми е правила проблем. И аз съм с Андроид, също с телефон за стотици пари - Note 3, и досега за около година никога не е забивал... Аз не се правя на майстор, не съм го рутвал и ползвам само официален фърмуер от производителя. Имам купища инсталирани приложения, повечето са свързани с една джиджавка - Chromecast, който ползвам към телевизора. Плюс книги, музика и т.н.



Публикацията е редактирана (18-05-15 10:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-05-15 17:36

i_v говорих с продавача, но той ми каза, че не бил магазин да ми връща повредена стока. Наистина картата беше опакована, но както сам се убедих, това не винаги е гаранция, че нещата с нея са ОК и че е истинска. В крайна сметка всичко зависи от продавача и до това, колко държи на името си [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: ecobo   
Дата:   18-05-15 17:50

Ами продавача е цървул, защото много добре знае, че това, което продава няма нищо общо с оригинала и че всъщност мами хората. За менте-стоки има сериозни санкции, ако го наклепаш където трябва, може да му стъжнят живота. Да не говорим, че най-вероятно продава контрабанда - без касов апарат и тям подобни подробности. Чиста проба измама е това.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: pmartinov   
Дата:   18-05-15 17:57

За това си трябва бан [smilie23]

Няма място за измамници тук !

Още колко души трябва да изгорят ?

[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: realnoncho   
Дата:   18-05-15 19:48

Нека хората да са наясно, че има добри карти на нормални цени и един съмнителен Sandisk Ultra не си струва риска. Аз последно си купих за телефона Samsung 32GB SDHC EVO Class 10 UHS-I за трийсетина лева нова и с гаранция от стабилен магазин, където са ми сменяли гаранционно изгоряла подобна карта.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: vkk1   
Дата:   18-05-15 20:24

Не е ли редно в базара на форума да се въведе някакъв ред?
Например да може да се публикува при определен блой постове или качени снимки, нещо такова?
Аз например никога не купувам неща от човек с нулева активност тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: GenaDP   
Дата:   18-05-15 20:38

За менте-стоки има сериозни санкции, ако го наклепаш където трябва, може да му стъжнят живота.

Вярваш ли си? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: bombata151   
Дата:   18-05-15 21:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: pmartinov   
Дата:   18-05-15 22:04

bombata151

Ако ти имаш претенции да си коректен продавач си длъжен да предупредиш купувача, че му продаваш имитационен продукт (менте)!

А не да се оправдаваш,че купувача ти се е обадил след седмица .

Той ти е имал пълно доверие и затова не е пробвал на място или веднага .

Ти по никакъв начин не си оправдал доверието му !


Жалък нещастен измамник !


[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: bombata151   
Дата:   18-05-15 22:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: vkk1   
Дата:   18-05-15 22:12

Искам да ти кажа само две неща:
по точка 1 - в огромна грешка си!
Това е измама и купувачът съвсем спокойно може да подаде жалба в полицията за извършването и. След което ще ти се стъжни и то много.
Другото, което ще ти кажа, е че авторът на темата е един от най-честните хора, които познавам тук. За справка:
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&t=1606119&i=1606119&offset=all

Така че, другарю "бомба", ако получиш бан в този момент след този твой коментар, вярвам ще е едно чудесно решение!

Само добавям към мнението си, че напълно подкрепям горното и за мен също ти си един "Жалък нещастен измамник !"



Публикацията е редактирана (18-05-15 22:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: pmartinov   
Дата:   18-05-15 22:18

Точно честните хора страдат най-много защото дори в мислите си не могат да допуснат,че някой ще тръгне да ги мами !

Тук всеки се доказва с делата си какъв е!

БАН ЗА ИЗМАМНИЦИТЕ !


Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: bombata151   
Дата:   18-05-15 22:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: imitev   
Дата:   18-05-15 22:57


Дам... Може и теб да са те прецакали с картата, но купувачът няма как да я прецака да стане 8 гб...

Просто си е ментак... Сандиск имат много ментаци, които даже изглеждат като оригинални...

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: bombata151   
Дата:   18-05-15 23:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: moto12   
Дата:   18-05-15 23:28

Взел си емнайсе истински и от тях една излиза менте, така ли излиза? Аз това разбрах дотук. Честен кръст, а?

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: Stoyan_5   
Дата:   18-05-15 23:31

bombata151
Не се засягай!
И аз считам, че е коректно да върнеш парите на колегата.
Това ще докаже, че не си "пробутал" умишлено повредената карта.
Ако с теб се случи подобно нещо утре, и ти ще очакваш да ти възстановят сумата и ще потърсиш подкрепата ни, нали?!

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: GenaDP   
Дата:   18-05-15 23:32

Из нета е пълно с информация как да се разпознае неоригинален сандиск. Ама и двамата се правят на ударени...

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: ecobo   
Дата:   18-05-15 23:37

bombata151 написа:

> Не знам, аз съм ги взел за
> оригинални и за такива ги
> продавах.

Сега остава да кажеш, че си ги взел от официалния вносител [smilie18]
Дай да видим фактурата [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: ecobo   
Дата:   18-05-15 23:40

Отдавна апелирам на анонимни потребители да се забрани да пишат в този форум, вкл. да продават. Не ме чуват. И тази случка няма да е последна. Подобни "търговци" си развяват коня в базара от много време и няма кой (поне) да им се поскара малко. В много други форуми за подобна постъпка получаваш доживотен бан. А уж в базара е забранено за търговци...

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: asahi   
Дата:   19-05-15 00:04

Не робувайте на марки.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: prozium   
Дата:   19-05-15 00:20

Абе как така се прецаква карта? Колко клетки трябва да измрат в тая карта, че от 32гб да слезне на 8гб ? Най-вероятно става дума, за китайска карта-менте със сменен фирмуеър, който репортва повече пространство :) Сандиск не се славят с най-прецакващите се карти. Странно ми е също как и други се оплакват, че Андроид омазвал нещата и прочие ...
Ако снимките от темата са на артикулите, които се продават, то си личи че са менте, даже лошо менте при това. Но според мен трябва да си гледа и купувачът какво взима, доверие само на заслужилите.

П.С Какъв е смисълът да се купи сд карта от форума, пък била тя и запечатана? Обикновенно в магазините дават гаранция, така че, когато се случи такова нещо с касовата бележка си получаваш нова карта :)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   19-05-15 00:34

Взе да отива коня в ряката като чета по-нагоре.
До продавача/Светлозар:
Ако човека беше тествал на място да покаже че нещо не е наред, или беше звъннал в същия ден или на другия ден ок, ама след 1 седмица да ми обяснява някакви неща и още повече с такъв тон, който дори няма да коментирам...

Да започнем от зад, напред. За какъв тон, по точно става въпрос, ако мога да попитам? Никъде не съм си позволил да ползвам какъвто и да било неприличен тон, даже и персонално не съм квалифицирал никого. Дори да я бях пробвал на място, нямаше как да разбера, че картата не е истинска, защото на място, трябваше да отнеса лаптоп и да почна да прехвърлям 32GB информация за да видя, дали ще се запише цялата и после да проверя файл по файл, дали няма повредени. След като я форматирах на ПС-то, безпроблемно прехвърлих цялата информация от телефона на картата (около 6GB), след което почнах да я "допълвам" (записвайки клип) и картата блокира, в следствие на което всички файлове се "счупиха".
Тъй като помислих, че проблемът е в мен, поставих картата на друг телефон (от самсунг S4 на Xperia Z3) - както написах и в личното съобщение качих няколко песни на картата, пуснах ги през плеъра и след известно време ми излезе съобщение - "картата спря да работи". Поставях я на различни устройства и на три различни телефона, убедих се че проблемът не е в мен. В личните съобщения, съм написал всичко това и съм завършил с :
Можете ли да ми предложите някакво решение на проблема, като замяна с друга - макар и по-малка, или връщане на част от парите.
Благодаря за разбирането,
Мартин Методиев

Не съм за 30-те лева, за мен беше важно отношението и отговорът, който ще получа:
- Продал съм 4-5 такива карти и до сега не съм чул оплакване. Проблема с форматиране през устройството обаче съм го засичал в интернет и аз съм се сблъсквал - през комп явно процесора е по-способен. Виж из интернет какво може да пише по въпроса. До сега не съм чул лоша дума за сандиск.
В отговор на което, отново описах проблема и завърших с:
Разчитам на вашата коректност и се надявам, че може да ми предложите някаква компенсация.
Благодаря за разбирането,
приятна почивка

Отговорът:
Не знам каква компенсация мога да предложа - картата беше запечатана чисто нова, пък и аз съм физическо лице а не магазин/фирма. Бих предложил разни отстъпки при следващо пазаруване, но в момента нямам никакви карти памет, понеже не се търсят толкова много (освен компакт флаш). Ясно има проблем с конкретната бройка, защото никой друг не се е оплакал от другите ккарти, а някои от тях са ми редовни клиенти фотографи. Но за този дефект не съм знаел, защото несъм я разпечатвал да я пробвам.
Съжалявам за обидните квалификации, които продавачът "отнесе", но това е рискът да препродаваш стока в базара. Както аз поемам моя риск да си купя карта от физическо лице (не от магазина с гаранция и касова бележка), така и продавачът поема своят риск, когато попадне в такава ситуация, да си понесе негативите.
Като допълнение, ще кажа, че въпросната карта не струва 40лв в магазина, както продавачът твърди, а струва 59лв. Нека не продължаваме с подвеждането на хората. Цената си беше атрактивна, не виждам нищо срамно да си призная, че именно тя ме подтикна да я купя. С пускането на тема, просто искам да предпазя други наивници като мен, да се сдобият с карта, която не могат да ползват [smilie24] Аз така или иначе, вече ще си имам една на ум, за подобни оферти.

GenaDP
Дата: 18-05-15 23:32

Из нета е пълно с информация как да се разпознае неоригинален сандиск. Ама и двамата се правят на ударени...


Не виждам как се правя на ударен. Дали ако знаех, че се продават толкова точни копия на оригиналните карти щях да си губя времето да купувам ментета?
По логиката - "правя се на ударен", можех да я пусна отново в базара с красиво описание, завършващо с "закупена от фото*** Варна, но не става за моя телефон. Касовата бележка съм я загубил. Работи без проблем, пращам само с ЕКОНТ.
Няма смисъл да спорим и да се обиждаме. Просто внимавайте, защото следващият път някой ще реши, че ще ползва такава карта с преходник за апарата и ще изпищи на умряло, ако си загуби снимките (примерно).
Със здраве [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: icovalchev   
Дата:   19-05-15 00:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: bombata151   
Дата:   19-05-15 00:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   19-05-15 02:53

Даже от снимката се вижда неугледната опаковка, криво залепени стикери и надписи. Тотално менте. Всички Сандиск карти имат сериен номер с който може да се регистрираш на техния сайт. Имат и SN, които се показват с изтриване (като от лотарийните игри) за лиценз за една година на разни обработващи програмки, като Magisto.

Оригиналната опаковка изглежда така :



или по-скоро това е ОРИГИНАЛНАТА опаковка на твоята карта- разликите сами се набиват на очи.



Продавача от Кралството от когото купувам е :http://www.ebay.co.uk/usr/mymemory-uk?_trksid=p2047675.l2559

идват за 4-5 дни и няма ментета.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   19-05-15 12:02

Светлозаре, почваш да ставаш нагъл. Никъде не съм казал да си гледаш работата! Къде го прочете? Копирах отговорът ти. В него ПИШЕ ЛИ, че когато имаш карта, ще замениш моята с нова - работеща??? "Какво е искал да каже авторът със своите думи".
Грозно е да се оправдаваш като ученичка в случая, още по грозно е да наглееш толкова много.
Като цяло не одобрявам тарикатлъкът на някои хора в базара, явяващи се "препродавачи" на боклуци от ebay, но в такива ситуации, нека поне запазят някакво достойнство, въпреки анонимните си "търговски" профили.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: Ivo55   
Дата:   19-05-15 13:05

Всеки такъв продавач си има цена - неговата е 30 леФа....
Като палавничките на околовръстното.
С две думи - евтин тарикат[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: Тед   
Дата:   19-05-15 13:15

Споделям становището на "Gospodin".
"Даже от снимката се вижда неугледната опаковка, криво залепени стикери и надписи. Тотално менте. Всички Сандиск карти имат сериен номер с който може да се регистрираш на техния сайт. Имат и SN, които се показват с изтриване (като от лотарийните игри) за лиценз за една година на разни обработващи програмки, като Magisto:

За SD or micro Sd card апелирам, препоръчвам от магазин, с гаранция /не реклмаирам магазин конкретно, може да се сетите или да видите и по компютърните фирми/.

Издават документ за покупката + гаранция 5 год/ /поне за Самсунга бяха така/.

От ebay- нашия хубавец, откъдето се е снабдил, е бил пределно ясно че става дума за менте.
Само че в ebay ви защитават и правите диспут и ви връщат парите, а тука пиете студена вода и трупате опит с тези карти.

Ebay e пълен с такива карти -SD and micro SD и имат най-голяма работа с тези търговци.
Все пак, ако иБей ви е по сърце - вижте опаковката - не е ли 1:1 с оригиналната....горите като факла на 100%.

Качествена карта от ebay сравнено с цена и гаранция в наш магазина са почти 1:1. /поне двете Samsung 64 gb SD card, които имам са така/.

Темата е да подпомогне бъдещи собственици на ДСЛР, които тепърва търсят бързи и с капацитет карти /видео, предимно, а и фотоси/.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: icovalchev   
Дата:   19-05-15 13:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: bombata151   
Дата:   19-05-15 14:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: vkk1   
Дата:   19-05-15 15:35

Какво се правиш на ударен бе!
Компенсацията е да върнеш парите на човека на мига!
Какво значи "Добре, ще ви имам предвид. Извинявам се" - продал си му продукт, който не отговаря на описанието ти! Какво се правиш на две и половина???

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: bombata151   
Дата:   19-05-15 15:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: vkk1   
Дата:   19-05-15 16:03

Преди време бях купил от тук, от базара едно тяло Никон.
Нямах никакво време да го гледам в еконта, само видях, че всичко, за което се бяхме разбрали, беше в кутията, грабнах го и си тръгнах.
Като се прибрах видях, че има два проблема, които не бяха според уговорката.
Първо, тъй като апаратът беше купуван от щатите, зарядното беше с техния накрайник и не можеше да се включи, нямаше адаптер.
Второ - имаше огромно петно, някакъв боклук върху огледалото.
И така, казах на продавача за проблемите.
Още на същия ден ми отговори, че ще ми възстанови разходите по отстраняването им.
Човекът ми каза, че е забравил адаптера при опаковането, а петното просто не е видял. След като му казах къде е, сам установи на свои снимки, правени с това тяло, че го има. Факт е, че въпросната прашинка е трудно да се види при снимане на силно контрастни сцени.
Купих си адаптер, 2 лв и нещо беше, обадих се в сервиза на фотопавилион и въпреки, че те не предлагат услуга по почистване, ме насочиха към сервиз. Там ми взеха 25лв за почистване.
Още на другия ден имах превод от продавача, покриващи тези разходи.
Та защо разказвам всичко това?
Ами грешки всеки допуска.
Обаче това е цивилизованият начин да се разберат двама души.
И всички са доволни, няма лоши чувства - вероятно той си е купил ново тяло, каквото е искал, аз си снимам с кеф с това, което той ми продаде.
Надявам се се вижда разликата между моя случай и този тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: bombata151   
Дата:   19-05-15 16:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: pstoev   
Дата:   19-05-15 17:12

Преди време и аз изгорях със същата карта в продавалкник, оказа се че това са ментета и се продават в алибаба. Но там търговеца беше написал че не са 32бг а по-малко, 500карти-$500

След месец попаднах на тази обява:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=46312
Писах на админите, те ми писаха че познават човека и картите са ок. Което не е вярно, картите са 100% менте!

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: ogogogo   
Дата:   19-05-15 17:52

Такива карти засякох да се продават в ОЛХ и ми направи впечатление в една две обяви че хората си казваха че са ментета и горе-долу какъв им е капацитета. За мен трябва да му се върнат парите на човека и ако не бъде направено да има Бан по ай-пи.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: Тед   
Дата:   19-05-15 19:25

"В някой нови модели стига до 40 но не повече. За по високи скорости USB3.0 четец и то качествен, не като боклуците които продаваш".

Относно скоростите. За любителите на високи скорости, не само бързата карта, USB 3.0, но и SSD, където се хвърлят файловете.

Моят рекорд: USB 3.0 четец, 64 ГБ Самсунг СД, ССД - 70 mb/s сваляне през четеца и 40 мб/с писане.
Колкото тествах Самсунга с Magic Lantern на апарата - 72 мб/с.
/малко по-добре от Sandisk./
Ако мятате в/у друг диск /не ССД или на USb 2.0 външен ХДД - реже/.
Същото е, ако четеца е закачен на USB 2.0 порт, независимо дали мята на ССД.

Иначе четеца го дават макс 115м мб/с - тестван с Compact Flash 800x.
Moже да ви е интересно, затова споделих.



Публикацията е редактирана (19-05-15 19:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: vkk1   
Дата:   19-05-15 20:26

Виж сега.
В моя случай също предложих на продавача две опции - или да върна тялото, или да ме компенсира с разходите.
Същото, което е направил и metodiev_martin.
Можете ли да ми предложите някакво решение на проблема, като замяна с друга - макар и по-малка, или връщане на част от парите.
Ти не можеш да му замениш картата, затова остава другото желание на купувача, да му възстановиш част от сумата, предполагам е имал предвид до фактическия обем на картата.
Моят случай беше доста аналогичен, затова си правих труда да пиша.
Затова ти предлагам - бъди пич и му върни парите или част от тях, както е пожелал купувача.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   20-05-15 01:45

Сега се прибирам и прочетох дискусията до тук.

Днес бях пуснал картата през h2testw, преди да изляза и на осмия час беше стигнала до средна скорост на писане 608 KByte/s и не мърдаше на никъде.

http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/viu1432075498x.jpg



Въпреки всичко се радвам, че продавачът има желание да стигнем до някакво решение на проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: georgioiv   
Дата:   20-05-15 05:33

Продавача е жалък мошеник. Купил е тоя боклук за без пари и се прави на ударен. Като му чета обясненията - 1:1 с мошениците с които съм се сблъсквал в нета. Човек който си държи на името се извинява безкрайно, връща ти парите и повече никога не си позволява да продава боклук на цена за нормална стока.

Чуков - мога да ти подаря 3-4 2-ки, ама са мини сд. Ако те устройва - пиши как да ти ги пратя

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: zookig   
Дата:   20-05-15 06:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: vkk1   
Дата:   20-05-15 10:01

zookig, много правилно, това би следвало да е базар на специализирана общност, за масова търговия си има продавалници.
Аз също предполагам, че това са от онези фалшиви карти в ибей и става дума за масова продажба и вид измама, но нека продавачът първо го потвърди или опровергае с действията си.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: bombata151   
Дата:   20-05-15 10:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: pmartinov   
Дата:   20-05-15 11:59

Всички измамници в интернет се представят за наивници !

Той не знаел...

Само наивниците могат да им повярват.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-05-15 12:13

Наивни "разсъждения" на дребен хитрец!
Магазините продават с 50% печалба, но поддържат търговски площи, плащат на персонал, дължат данъци, работят с оторизирани вносители (които дават минимум 2 год. гаранция!) и приемат рекламации. Ти се опитваш да продаваш на сходни цени, с по-голяма печалба, но нямаш такива разходи, не плащаш данъци, пробутваш стоки с неизвестен произход, не даваш гаранция и уж приемаш рекламации, но с куп пазарлъци и уговорки. Хайде не ми се прави хем на утрепан балък, хем на света вода ненапита!
Купил си тази "СанДиск" карта от някой китайски сайт за 5 долара с безплатна доставка "като подарък". Ако си платил повече, си кръгъл глупак! Да приемем, че си се полакомил от "страхотната сделка" и наивно си решил, че китайците са балъци ('щото продават страхотни стоки на смешни цени), а ти си голям играч ('щото знаеш едни "тайни" сайтове, където всичко е на голяма далавера)! После обявяваш картата за оригинална, продаваш я на 20% по-ниска цена от тази в магазина и смяташ, че не носиш никаква отговорност, защото си частно лице. Хайде де! Най-малкото можеш да отнесеш един хубав пердах! [smilie5] Очевидно разчиташ на това, че никой няма да си цапа ръцете с теб заради някакво си 40-ина лева. Внимавай! Някой ден ще изтеглиш късата клечка!

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: bombata151   
Дата:   20-05-15 13:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: bombata151   
Дата:   20-05-15 13:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: imitev   
Дата:   20-05-15 13:15



Аз затова не пазарувам от бг. - не бил носел отговорност, магазините, гаранциите... Всеки прави сметката на останалите...

Аз всичко което съм продал в БГ употребявано съм дал гаранция поне ден-два. Последно продадох рутер. Човека го взе, отиде си, инсталира си го и ми се обади че всичко е наред.

Но чета че продавачите искали аванс за телефони, ти орева форума че неправилно са се отнасяли към теб.

Ако си пич - върни му парите или му смени "дефектната" карта и приключвайте с драмите...

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: bombata151   
Дата:   20-05-15 13:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: aldygreen   
Дата:   20-05-15 13:29

написа:

> Магазините продават с 50% печалба,
> но поддържат търговски площи,
> плащат на персонал, дължат данъци,
> работят с оторизирани вносители
> (които дават минимум 2 год.
> гаранция!) и приемат рекламации.

Пишешият горните мъдри мисли дали осъзнава какво е написал?
Нямам желание да ограмотявам никого, затова само ще уточня, че печалба е краен резултат от дейността на предприятието и представлява разликата между приходите от дейността, финансовите и извънредните приходи от една страна и от друга - разходите за дейността, финансовите разходи, извънредните разходи и корпоративните данъци. В горния случай ЧИСТ ПРИХОД 50%.
Ами тогава чудно ли е, че все повече българи купуват директно от страни в ЕС, които предлагат по-изгодни цени, въпреки транспортните разходи?
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: ararat   
Дата:   20-05-15 13:41

Понеже виждам, че продавача прави някакви сметки колко много изкарвали магазините, искам да го питам няколко неща:

- Ти като внесе картата в България плати ли мито и ДДС?
- Имаш ли касов апарат?
- Плащаш ли си осигуровките като собственик на бизнеса, в който самия ти работиш?
- Плащаш ли данък върху печалбата ти?
- Спазваш ли Закона за защита на потребителите?
- Имаш ли всички необходими документи (предоставени от доставчика), че стоката ти отговаря на изискванията за пускане на пазара в ЕС?


Тези неща са задължители по закон, независимо дали имаш магазин или продаваш чрез сайтове за обяви, по каталог или чрез други способи за продажби от разстояние!

Нека погледнем другата гледна точка - ако ти не плащаш тези данъци, които отиват в бюджета и от които държавата плаща пенсията както на моята, така и на твоята баба, ти си контрабандист, нали? Освен това, неплащайки тези данъци ти предлагаш стоката на по-ниска цена от този, които ги плаща и го поставяш в условия на нелоялна конкуренция!!! И какво излезе - магазините плащат данъците вместо теб, а ти ги обвиняваш че работят с голяма печалба...

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: GenaDP   
Дата:   20-05-15 14:20

Пффф... интересно защо всички си мислят, че всяко нещо в Китай си има една-единствена цена. Ако някой го е намерил в Алиекспрес за 2 долара, веднага започва да пресмята оня в магазина колко по-тънко го е платил, и каква му е печалбата.

Айде не надничайте в чуждата копанка. Избирайте си откъде ще пазарите на база цена, качество и т.н., а кой колко печели си е негова работа...

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: bombata151   
Дата:   20-05-15 14:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: Twingo   
Дата:   20-05-15 14:31

bombata151, нямам представа дали си знаел, че картата е менте, или е станала някаква грешка, но ако си коректен, е правилно да върнеш парите на човека. Това, че досега не си имал недоволни клиенти, не означава абсолютно нищо.



Публикацията е редактирана (20-05-15 14:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: bombata151   
Дата:   20-05-15 14:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   20-05-15 15:52

С продавача стигнахме до компромисното решение, той да купи за 19лв SANDISK MICRO SD ULTRA 16GB от техно****, а аз да му върна дефектната 32-ка...

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: imitev   
Дата:   20-05-15 15:56


Кръв повръщам - пари не връщам! [smilie18]

Нимоа поичи! [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: bombata151   
Дата:   20-05-15 15:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-05-15 16:34

aldygreen,
Благодаря за уточнението! Не знаех, че пиша в икономически форум и трябва да спазвам стриктно счетоводната терминология! [smilie5]

GenaDP,
Изобщо не надничам в чуждата копанка!
Как да избираме "на база цена, качество и т.н.", когато продавачите от сорта на bombata151 обявяват единствено цената и не дават никакви гаранции за качество и т.н.
Хайде първо да помислиш, пък след това да пишеш! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: kiten   
Дата:   20-05-15 17:17

Много разводнена тема се получи. Ментета има навсякъде, даже и колите които карате все имат някое менте-чарк по колата. Но не протестирате.
Та това няма да е първия и последен случай , а в полза ще е да се изнася информацията за да се предпазим. Като се купува от големи вериги у нас не е гаранция че няма да ти продадат менте. Мога да посоча примери.
Иначе една "преработена" карта или флашка се познава веднага, когато се форматира на NTFS на компютъра и тогава, или се скапва или не ти позволява формат.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: GenaDP   
Дата:   21-05-15 20:16

Автор: chrisnoch
Как да избираме "на база цена, качество и т.н.", когато продавачите от сорта на bombata151 обявяват единствено цената и не дават никакви гаранции за качество и т.н.
Хайде първо да помислиш, пък след това да пишеш! [smilie5]


На снимката е видно какво се продава - менте (и качеството е като на менте). Липсата на гаранция също е фактор при правенето на избор откъде да купиш. Колкото до мисленето - пробвай първо ти да потренираш тази дейност, преди да се изявяваш като писател...

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: mmjm   
Дата:   21-05-15 20:22

И аз чух, че е възможно с упорити тренировки да превърнем мозъка в мускул.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: moto12   
Дата:   21-05-15 22:03

Хепи енд значи...
Егати компромиса направи бомбата, то затова хората примерно в ибей, не се занимават да оспорват такива дреболии, веднага се връщат пари. Реномето е важно. Сега... освен да смениш името и наново. България.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   21-05-15 22:41

С продавача се видяхме, приех компромисното решение и в крайна сметка взех 16Gb карат, купена от техно****. Всичко това, разбира се не е за 20-40-60лв (така или иначе времето и разходите изгубени по това "мероприятие" ми костваха повече), а за да имат по едно на ум и продавачите и купувачите, когато купуват от базара, какво може да им се случи. Със здраве [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: Konstantinov   
Дата:   22-05-15 02:10

В комп. фирми с 2 години гаранция и фактура продават карти 32гб за 30 трансенд клас 10,до 57 лева с ддс самсунг клас10 .

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: icovalchev   
Дата:   22-05-15 11:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: bvsmp   
Дата:   22-05-15 15:38

icovalchev,

моята 32ГБ ТРАНСЕНД си я поръчах и ми я доставиха в магазина на PLASICO във Варна за 32 лв. с 2 години гаранция. Картата е безупречна. Два пъти вече я пълня на максимум с видео 1080 50р.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: GenaDP   
Дата:   22-05-15 16:22

Може би сте наясно, че 32GB Transcend има най-различни, и всичките са на различни цени...

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: icovalchev   
Дата:   22-05-15 21:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: kiten   
Дата:   24-05-15 14:15

icovalchev сега остава и някой да ти повярва. Лично аз съм връщал на продавача и са ми сменяли на два пъти сд трансент, защото се скапва още l първия месец. За а-дата няма да коментирам едни от възможно най-долнокачествените памети, които се продават масово на нашия пазар. Не издържат и две години гаранция, която имат. За телефони да, стават, но за нещо отговорно в никакъв случай!

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »