Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   17-05-15 23:35

Имах щастието да изтегля късата клечка и от тази обява закупих micro SD SanDisk ultra.
В действителност картата не е 32GB, а много по-малка. Опаковката и картата копират на 90% оригинала. Събирам около 8GB информация на нея, след което картата блокира и иска да бъде форматирана. Трансферът през четец 3.0 е между 1 и 2mb. Трудно се форматира през смартфон (от третия път). Направих грешката след закупуването да я форматирам и да си прехвърля цялата информация от телефона на въпросната карта. Прехвърлих 6GB информация, почнах да снимам клип, пишейки на картата и тя спря да работи, след което искаше форматиране.
Не се подлъгвайте по подобни атрактивните цени, дори когато в обявата пише че картата е опакована. Ако решите все пак да купувате, вземете си лаптоп с вас и я проверете на него, на място.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: kvakioh   
Дата:   17-05-15 23:39

САмо от магазин и директно отваряне и тест на място за карти.
Кофти случай е тук...

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   17-05-15 23:44

Да, гадничко си е. С картите за апарата не си позволявам компромиси, но реших да си "зарадвам" телефона с повечко свободно място на ниска цена. Все пак това са рисковете, които всеки поема при подобни покупки, няма на кой да се сърдя [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: venciwideo   
Дата:   18-05-15 02:26

как ще няма на кого да се сърдиш.. продавача да ти връща парите!!!!
мушеник си е..

ако купиш нещо от магазина и не е в ред ти връщат парите!

купих две карти SD трансед 600x по 30лв /според някой и това е съмнителна цена / и двете си бачкат, исках от продавача да ми ги тества и тогава да ги платя, не ги исках запечатани дори и скоростите им са добри или поне при USB2.0 няма как да тествам максимума им

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-05-15 04:22

А дали има как да тестваш правописа си? [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: virosh   
Дата:   18-05-15 08:11

Винаги си купувам картите от магазин. Така поне съм сигурен че ако нещо се случи има гаранцията и на кого да мрънкам после.

Не е зле като започнеш да прехвърляш така данни на телефона първо да направиш едно резервно копие на компа ти. Така дори и нещо да се смота ще можеш доста лесно и бързо да си възстановиш информацията.
Тъй като на мен ми се е случвало сам да си прецакам така данните след трансфер се научих че това е по-добрият вариант.

И не е зле да се свържеш с продавача на картата.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: chukov   
Дата:   18-05-15 09:53

Извинете ме за спама, но на накой да му се намира 2ГБ SD?

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: i_v   
Дата:   18-05-15 09:58

А с продавача говори ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: mihajlov2   
Дата:   18-05-15 10:02

Периодично ми се случва да тръгна с камера на разходка, но без карта. Почти като на сватба без ... [smilie18]
При последния такъв случай влязох в първия компютърен магазин /Пик Компютри на Раковска/ и си купих някаква Трансценд микро СД 32 ГБ клас 10 с преходник. Не разчитах да е нещо свястно, но за моя голяма изненада картата се оказа доста пъргава и не ми създаде никакви проблеми. Камерата беше Олимпус Е-М10.
Така че и аз да повторя - карти само от магазин.
Картата я пробвах на място - директно в камерата, форматиране и няколко снимки - да видя как записва.



Публикацията е редактирана (18-05-15 10:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: kvakioh   
Дата:   18-05-15 10:10

Преди време купих топ-клас 3 бр. LExar оригинални, с документ и едната се "счупи" в телефона, всичката информация (добре, че не снимам с телефона, само музика и книги, възстановяеми) изчезна в един момент. Тия Андроиди и други също омазват нещата, телефон за стотици пари и трябва да го изключвам всяка седмица, да му махам батерията, за да не забива. А уж е от престижна марка...Предполагам, че наистина става въпрос за проблемна карта, т.е. невярни гигабайти капацитет, но все пак внимавайте.
Интересното е, че след като телефонът по необясними и странни причини развали картата, след формат в апарат и я ползвам без проблеми с адаптор да снимам. Без грешка...
2гб SD имам една излишна, предполагам, че е за стари апарати, които поемаха до 2-4 Гб макс.



Публикацията е редактирана (18-05-15 10:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: mihajlov2   
Дата:   18-05-15 10:46

Интересно,досега в телефон карта не ми е правила проблем. И аз съм с Андроид, също с телефон за стотици пари - Note 3, и досега за около година никога не е забивал... Аз не се правя на майстор, не съм го рутвал и ползвам само официален фърмуер от производителя. Имам купища инсталирани приложения, повечето са свързани с една джиджавка - Chromecast, който ползвам към телевизора. Плюс книги, музика и т.н.



Публикацията е редактирана (18-05-15 10:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-05-15 17:36

i_v говорих с продавача, но той ми каза, че не бил магазин да ми връща повредена стока. Наистина картата беше опакована, но както сам се убедих, това не винаги е гаранция, че нещата с нея са ОК и че е истинска. В крайна сметка всичко зависи от продавача и до това, колко държи на името си [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: ecobo   
Дата:   18-05-15 17:50

Ами продавача е цървул, защото много добре знае, че това, което продава няма нищо общо с оригинала и че всъщност мами хората. За менте-стоки има сериозни санкции, ако го наклепаш където трябва, може да му стъжнят живота. Да не говорим, че най-вероятно продава контрабанда - без касов апарат и тям подобни подробности. Чиста проба измама е това.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: pmartinov   
Дата:   18-05-15 17:57

За това си трябва бан [smilie23]

Няма място за измамници тук !

Още колко души трябва да изгорят ?

[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: realnoncho   
Дата:   18-05-15 19:48

Нека хората да са наясно, че има добри карти на нормални цени и един съмнителен Sandisk Ultra не си струва риска. Аз последно си купих за телефона Samsung 32GB SDHC EVO Class 10 UHS-I за трийсетина лева нова и с гаранция от стабилен магазин, където са ми сменяли гаранционно изгоряла подобна карта.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: vkk1   
Дата:   18-05-15 20:24

Не е ли редно в базара на форума да се въведе някакъв ред?
Например да може да се публикува при определен блой постове или качени снимки, нещо такова?
Аз например никога не купувам неща от човек с нулева активност тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: GenaDP   
Дата:   18-05-15 20:38

За менте-стоки има сериозни санкции, ако го наклепаш където трябва, може да му стъжнят живота.

Вярваш ли си? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: bombata151   
Дата:   18-05-15 21:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: pmartinov   
Дата:   18-05-15 22:04

bombata151

Ако ти имаш претенции да си коректен продавач си длъжен да предупредиш купувача, че му продаваш имитационен продукт (менте)!

А не да се оправдаваш,че купувача ти се е обадил след седмица .

Той ти е имал пълно доверие и затова не е пробвал на място или веднага .

Ти по никакъв начин не си оправдал доверието му !


Жалък нещастен измамник !


[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: bombata151   
Дата:   18-05-15 22:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: vkk1   
Дата:   18-05-15 22:12

Искам да ти кажа само две неща:
по точка 1 - в огромна грешка си!
Това е измама и купувачът съвсем спокойно може да подаде жалба в полицията за извършването и. След което ще ти се стъжни и то много.
Другото, което ще ти кажа, е че авторът на темата е един от най-честните хора, които познавам тук. За справка:
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&t=1606119&i=1606119&offset=all

Така че, другарю "бомба", ако получиш бан в този момент след този твой коментар, вярвам ще е едно чудесно решение!

Само добавям към мнението си, че напълно подкрепям горното и за мен също ти си един "Жалък нещастен измамник !"



Публикацията е редактирана (18-05-15 22:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: pmartinov   
Дата:   18-05-15 22:18

Точно честните хора страдат най-много защото дори в мислите си не могат да допуснат,че някой ще тръгне да ги мами !

Тук всеки се доказва с делата си какъв е!

БАН ЗА ИЗМАМНИЦИТЕ !


Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: bombata151   
Дата:   18-05-15 22:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: imitev   
Дата:   18-05-15 22:57


Дам... Може и теб да са те прецакали с картата, но купувачът няма как да я прецака да стане 8 гб...

Просто си е ментак... Сандиск имат много ментаци, които даже изглеждат като оригинални...

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги, внимавайте за SD карти на съмнителни цени!
Автор: bombata151   
Дата:   18-05-15 23:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »