Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 ebay - какво става ако не си платим
Автор: axlastro   
Дата:   13-05-15 09:55

Здравейте, спечелих един статив Befree на добра цена от Германия, но се оказа, че не е включена главата. На снимките не се виждаше, но и в описанието не беше написано, че я има. Просто прецених, че щом го продават в комплект с главата, тя ще е включена. Сега, разбира се се двуомя дали да платя (плащането е по банков път, продавача не ползва paypal). На всичкото отгоре, се оказа, че има доста солени банкови такси за превод в чужбина. Евентуално Transferwise е вариант, но все пак - какво ще стане, ако не си платя? Предполагам, ще повдигне кейс и може да получа някакъв страйк за неплащане - какво означава това в действителност?

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: Idoru   
Дата:   13-05-15 09:59

Не можеш ли да "удариш" пръв с оплакване, че не е описано, че главата не е към комплекта?

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: realnoncho   
Дата:   13-05-15 10:02

По-добре се разбери с продавача да анулирате сделката.

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: m.djorov   
Дата:   13-05-15 10:05

А през paypal имаш и гаранция, че ако те изментят, те ще ти върнат парите, и няма да ги дадат на продавача. А така пратиш ли ги през банков трансфер - и да ти прати 5 пръчки от дърво, не вярвам да си върнеш парите. Лично за мен си, хора, които не ползват paypal в ebay са ми съмнителни и избягвам да имам вземане даване с такива. Автоматично решавам, че нещо им е мътна работата. Или такива които искат да кореспондираме при проблем извън системата на ebay, където всичко остава записано и ако се намесят самите ebay може да го видят и отсъдят в моя полза. Но това са си мои виждания. Имай едно на ум, щом хем не приема paypal, хем нещо има и проблем с обявата

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: axlastro   
Дата:   13-05-15 10:05

Опитвам се, но той нещо не е много навит. Иначе ми излиза 160 лв без главата - не е зле, но все пак ме притеснява това, че трябва да платя по банка - после нямам никаква защита. Предложих да му платя таксите по релистване на артикула, ще видим.

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: axlastro   
Дата:   13-05-15 10:07

ето я обявата

Аз в последния момента видях, че не приема пейпал, но уж имаше доста позитивен фийдбек като продавач.

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: Marten   
Дата:   13-05-15 10:13

Никога не купувай нещо от ebay когато не приемат плащане през paypal. Само през paypal имаш гаранция , че ще си получиш стоката или ще ти върнат парите. Във всички останали случаи има огромен шанс да пиеш една студена вода.

На твое място не бих пращал никакви пари и не бих разчитал на позитивния фийдбек. Прекалено е съмнителна цялата работа.

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: unikalen88   
Дата:   13-05-15 10:16

пишеш на продавача че заради това че си разбрал че няма глава и че неползва paypal не те устроива зделката и се отказваш,кво толкова има сложно.другото което е дори да има глава аз небих платил по банков път никога,само през пеипал иначе никва гаранция,плащаш закрива си профила и краи,после прави друг профил продава друго и пак лъже някои,ако е коректен и точен невиждам причина да не ползва пеипал



Публикацията е редактирана (13-05-15 10:18)

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: jivkojj   
Дата:   13-05-15 10:28

Както и да го погледнеш, вината е твоя. Още повече, че тоя си е написал, че не праща извън Германия.

Жалко, че е минало толкова време. Можел си веднага да реагираш и да кажеш, че не си дочел и да предложиш на продавача да предложи стоката на следващия след теб, така или иначе твоята сума, с която си спечелил е сумата на 2-рия + 1Евро. Обикновено минава номера.

Аз живея в Германия и когато си продавах обектив САМО за Германия един украинец го спечели. Искаше даже да ми плати през пей-пал, но да съм му пратил стоката като книга (т.е. без застраховка и без проследяване) за смешната сума от 5-6Евро. Аз отказах и се обърнах към е-бай да анулират сделката като описах ситуацията. Няколко дни по-късно видях, че са деактивирали акаунта на украинеца.

Междодругото, откакто дигнаха таксите за е-бей, шанса да си върнеш парите след некоректна сделка клони към 1-ца, дори и без пей-пал. Обаче и много лесно започнаха да деактивират акаунти.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: axlastro   
Дата:   13-05-15 10:29

Така и направих. Между другото в германския ижей е пълно с такива продавачи - нещо не им е изгоден пейпал ли, какво? В другите страни са много по-малко.

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: marves   
Дата:   13-05-15 10:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: tbby   
Дата:   13-05-15 11:23

Брат, нашите банкови такси за преводи в чужбина са един път!
Една клиентка на жена ми от Австрия превела 123 евро по моя сметка. Обърквация, но както и да е.
За да и ги върна дадох 40 лв такси!

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: vkk1   
Дата:   13-05-15 11:38

Ще се отвори кейс и ще получиш ънпейд страйк, това ще стане.
При 2-3 такива, те изритват от ибей и да се скъсаш после, няма регистриране на твое име, както и от същия комп и от същия интернет доставчик.
Ако продавачът се съгласи да анулирате сделката е най-добре, но силно се съмнявам, тъй като в тази схема ти после можеш да оставиш фийд.
Това не е продавалник.

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: ecobo   
Дата:   13-05-15 11:52

Аз съм купувал Мамия РБ67 от Германия през иБей и платих по банка. Никакъв проблем. Човека имаше над 200 сделки и 100% позитивни отзиви.
Като се пазари в иБей трябва да се мисли, да се гледат и най-малките подробности и да се проучи добре продавача.
В случая, ако не платиш, продавача е в пълното си право да ти тури един хубав минус.

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: jivkojj   
Дата:   13-05-15 12:04

В случая, ако не платиш, продавача е в пълното си право да ти тури един хубав минус.

Ако се размине само с минус - не е чааак толкова лошо. Проблема е ако продавача маркира стоката като неплатена, тогава ще го маркират в системата като ненадежден. После още 1-2 подобни случаи и ще го деактивират. Spaßbieter - наддаващ за удоволствие им казват на такива в немския аукцион.

Затова най-добрия вариант е да се разбере с продавача.


Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: PhotoBo   
Дата:   13-05-15 13:12

Ти и да платиш, продавача като не праща извън Германия какво ще правиш? Най-добре му пиши отново и го помоли да кенселира сделката поради тази причина, защото доколкото разбирам той е коректен относно описанието на продукта. Всичко друго вече е казано в темата.

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: axlastro   
Дата:   13-05-15 13:19

Ще ползвам габко, това не е проблем. Предложил съм му да отмени покупката а ако държи му казах, че ще си платя. През transferwise ми р изгодно.

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   13-05-15 13:19

Всичко евтино излиза скъпо. А axlastro е от тия хора дето ти висят в магазина по 2 часа, пита 100 неща и накрая не купува нищо ... Кажи си му на продавача , че си от тия дето все нещо не разбрал, все нещо не допитал и се отказваш ...

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: imitev   
Дата:   13-05-15 13:27

Не е голяма драма...

Казваш му че си се объркал, той ти бие отрицателен вот, ако не му е кеф (или не ти бие ако е на кеф) и продължавате по живо, по здраво нататък... Никой не е умрял в крайна сметка.
Грешките образоват и възпитават...

Като става дума за пари - то да не е като у форума да пишеш глупости без да четеш [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: jivkojj   
Дата:   13-05-15 13:32

По принцип няма проблем да се отмени покупката, но това става винаги през системата на и-бей. В противен случай автоматично му се удържа 10%-ната такса, а никой не е съгласен на това. Има едни радио-бутони в които той и ти цъквате по каква причина се отменя сделката и всичко приключва.

Дано така да се получи при вас. После може да му се помолиш човешки да не ти пише (-), а ти му остави добър коментар, защото доколкото се сещам, дори след отмяна на сделка могат да се пишат оценки.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: vkk1   
Дата:   13-05-15 14:16

В случая, ако не платиш, продавача е в пълното си право да ти тури един хубав минус.


Продавачът не може да остави негативен фийд.

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: Mogila   
Дата:   13-05-15 14:51

В Германия е редовна практика да се плаща с банков превод както за сделки в ибей, така и при покупка от обяви. Много рядко се случва някой да измами някого. Аз купувам така много често и продавам много често. Никога не съм имал до момента проблем, докато при плащания с пейпал съм имал многократно.

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: M_D   
Дата:   13-05-15 14:53

Нищо за чудене няма в това, че продавачът не харесва пейпал. Пейпал си е тесла за продавачите откъдето и да го погледнеш: първо, таксуват го с % за плащането; второ, таксуват го с % за изтеглянето на парите от пейпал сметката към банкова сметка; трето, защитата, която пейпал+ибей предлагат, е изцяло в полза на купувача и често това се експлоатира от некоректни купувачи.

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: dpfoto   
Дата:   13-05-15 15:00

Аз на снимките на обявата не видях никъде да има глава? Ти къде го видя?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: BOZO   
Дата:   13-05-15 15:10

Пиши на продавача, че няма как да платиш ако не е през пей пал и се отказваш от покупката да я канселира. Ако не иска, отвори случай към ибей и опиши проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: marves   
Дата:   13-05-15 15:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: Mogila   
Дата:   13-05-15 15:26

BOZO и какво да опише? " Ами аз купих един статив, ама не искам да платя както иска продавача, също така не съм обърнал внимание, че няма глава, а и не съм видял, че шипва само за Германия." [cool]



Публикацията е редактирана (13-05-15 15:26)

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: ivailo_radev   
Дата:   13-05-15 16:15

Защо не ползват пейпал. Както казаха нагоре - заради таксите. Аз живея в Германия и си купих едни слушалки, които се оказа, че са менте. Ама търговеца не го беше описал. И не платих с пейпал (за първи път). Писах му да ми върне парите, отказа. Пратих му едно препоръчано писмо с обратна разписка, че ще го съдя и докладвам в полицията, че продава фалшификати и след два дни парите ми бяха на сметката. Обаче не ми беше пратил пари за да си плати обратното пращане на слушалките, ами само ми върна моите за слушалките + доставка. Още стоят вкъщи слушалките и ни се чува, ни се вижда той. Понеже по закон тук и обратната доставка трябва да плати :)

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: vkk1   
Дата:   13-05-15 16:26

Това аз не го разбирам.
Таксите са 2.9% от сумата.
Не виждам платформа в света, която да осигури на нормалния човек начин да си продаде стоката, срещу по-ниска цена.
Явно Ганьо е налазил е в чужбина.

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: axlastro   
Дата:   13-05-15 16:45

Ами Германците масово гледам са на този принцип, аз от доста време следя разни неща от немския ибей. Сега реших да рискувам, но малко ме притесни това, че не е написал, че е "ohne kopf" - просто конкретния модел не се продава без глава, върви винаги в комплект ако го купиш от магазина. Ще видим какво ще отговори и ако държи да го купя, сигурно ще рискувам. Все пак за тези пари е добре, предвид че тази глава така или иначе нямаше да я ползвам много. Лошото е, че като е с друга не може да се сгъне в калъфа.

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: M_D   
Дата:   13-05-15 16:46

В интерес на истината, единственият път когато ме е порязвал ибей продавач, беше българин от Австрия, та има нещо вярно за Ганьо. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: ivailo_radev   
Дата:   13-05-15 16:48

Аз може би не ви разбрах, ама ако говорите за моя случай, Ганьо (т.е. аз) просто си отстоява правата :)

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: M_D   
Дата:   13-05-15 16:49

Споко, за продавачите говорим. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: Mogila   
Дата:   13-05-15 19:37

ivailo_radev По закон в Германия продавачът не е длъжен да поеме разходите по връщането на стоката.

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: vkk1   
Дата:   13-05-15 19:46

Доколкото ми е известно, при онлайн продажба и изпращане с DHL, евентуалното връщане е безплатно, поема го DHL.
Това е с цел стимулиране на онлайн търговията и важи за цяла Европа.

Само да добавя, че под DHL имам предвид регулярната поща в Германия, която е под това име.



Публикацията е редактирана (13-05-15 19:47)

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: Mogila   
Дата:   13-05-15 19:50

vkk1 Това не е вярно.

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: vkk1   
Дата:   13-05-15 20:20

Не съм го пробвал лично, но бях го гледал някъде, вероятно тук:
http://www.bgpost.bg/?cid=231

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: Mogila   
Дата:   13-05-15 20:41

axlastro Та да отговоря на въпроса от началото:

Ако не платиш предмет:

1. Продавачът може да те осъди, защото това е като сключване на договор за покупка( естествено, че той няма да го направи).

2. Ибей могат да ти блокират акаунта( едва ли ще го направят).

3. Трупа ти се статистика колко неплатени стоки имаш. Много продавачи(аз включително) слагат ограничение за такива хора, които имат неплатени стоки, да не могат да наддават. Също така ако събереш определен брой, най-вероятно ще ти блокират акаунта.

4. Трупаш загубени "кейсове". При следващ отворен кейс срещу теб, ще го имат в предвид при решаване на случая.

5. Допринасяш все повече хора да не искат да шипват до БГ( за което най-вероятно ти е все тая).

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: aldygreen   
Дата:   13-05-15 20:58

Чудно ли е, че много търговци в ebay просто не желаят да търгуват с България? Един такъв го кандърдисвах сума ти време да направи изключение и той накрая разреши, но два дена след сделката изключи България от разрешените страни. Сигурно е разбрал на собствен гръб, че нашенецът първо действа, после мисли и най-накрая чете това, което хората са го написали ясно.


Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: axlastro   
Дата:   13-05-15 21:02

Ами истината е, че искам да съм максимално коректен. Ако поиска, ще му покрия разходите при релистване, но най-вероятно просто ще си го купя. За доставката до БГ и това, че само нашенците сме нечестни и мошеници ще си замълча, защото преди време имахме големи разправии с една англичанка, която пробута на жена ми фалшива чанта. В крайна сметка с помощта на пейпал си върнахме парите. Засега съм му писал на човека, ако държи да му преведа парите - ще го направя. Ако иска да му поема таксите при релистване на артикула - също. Не мисля, че съм некоректен.

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: Mogila   
Дата:   13-05-15 22:02

axlastro Навсякъде има некоректни, особено жени. При покупко продажба на артикули като дамски чанти, обувки или каквито и да е женски неща, 50 на 50 е шанса да има прецакване...

Разход за релистване няма.

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: Serbezov   
Дата:   13-05-15 23:11

Китайците са най добрите търговци,винаги може да се разбереш с тях за всичко,немците ги избягвам основно заради езика че си ме мъчи.Сделки които не пращат до бг просто си ги подминавам,а преди да купя нещо чета поне три пъти всичко,също за да ми е спокойно само през пейпал.
На китаеца му пиша ,ако е възможно пусни пратката максимално за 15 евро но след като съм му платил ,и той ок брато даже и като подарък ще го пусна,пиша преди три месеца на амереканчето той не не става не е законно,а като подарък,не не става пак не е законно[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: GOSPODIN   
Дата:   14-05-15 05:24

Има положителен фийдбек, но от последните 100, 96 са защото е бил купувач и само 4 като продавач на айфони. Играл си на търг, а и на снимката си личи, че са само крака и калъф. Разберете се, ако може или си го плати.

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: bg2014   
Дата:   14-05-15 08:34

Автор: axlastro
Здравейте,спечелих един статив Befree на добра цена от Германия, но се оказа, че не е включена главата. На снимките не се виждаше, но и в описанието не беше написано, че я има. Просто прецених, че щом го продават в комплект с главата, тя ще е включена. Сега, разбира се се двуомя дали да платя (плащането е по банков път, продавача не ползва paypal). На всичкото отгоре, се оказа, че има доста солени банкови такси за превод в чужбина. Евентуално Transferwise е вариант, но все пак - какво ще стане, ако не си платя?


Не изчетох темата до край, но още с въпроса ме хвана срам.
Това сме ние Българите. Мислим другите за балъци, предполагаме, че сме тарикати и оня не знае какво е обявил. Наддаваме за нещо. печелим го с гордост и радост и .....дай да не платим. Срамна тема.
Ами преглътни си гордостта. Оказал си се не толкова умен, или онзи продавач не е толкова глупав. Нищо странно.
Плати си и другия път знай, че купуваш това което е описано. Не това което предполагаш, че е включено в комплекта и пропуснато в описанието.
Постъпи като нормален човек. Имаш сделка, дал си дума. Дръж си на думата.



Публикацията е редактирана (14-05-15 08:38)

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: moto12   
Дата:   14-05-15 14:53

Ако никъде не се описва, че е без главата,а има снимка с глава си в пълното си право да отвориш кейс за подвеждаща обява. Не мисля,че има за какво да се притесняваш.
Аз досега съм имал само 1 случай, заден шенкел от UK. Но дойде ляв вместо десен - мисля че си платих обратното пътуване, и си взех парите от пейпал.

ps. Сега видях, че на снимките не се виждала главата. Тук вече зависи от добрата воля на продавача.



Публикацията е редактирана (14-05-15 17:13)

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: Marconi   
Дата:   14-05-15 15:49

Същият случай..отвориха кейс срещу мен, в него обясних, че не съм видял, че плащането е само по банков път и че не ми е удобно да платя така. Питах дали е възможно да им платя по друг начин. Отговорът беше не, пожелахме си всичко хубаво и случаят приключи [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: axlastro   
Дата:   14-05-15 18:00

Е да, ама аз не е като да не съм видял че е по банка. Всъщност не ме притеснява толкова да платя по банка, стига продавача да е коректен. Този има доста положителен фийдбек от продажби на фототехника, но малко ме притеснява мълчанието му. Писах му сто пъти, че ако настоява ще му платя но нека първо да потвърди, че няма да отмени сделката. Днес маркирах артикула като платен и утре смятам да преведа парите пък каквото стане.

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: bg2014   
Дата:   14-05-15 18:40

Добро решение и достойно. Браво!
Не ми се искаше да бъда груб, но често пазарувам от чужбина и от Ибей. В началото често ми казваха "За България не пращаме", което ме учудваше и обиждаше. Малко по малко разбрах защо, но се радвам, че ти няма да допринесеш за това тяхно убеждение.

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: vkk1   
Дата:   14-05-15 18:44

но малко ме притеснява мълчанието му. Писах му сто пъти...

Ами като се прави на интересен, му тегли една в крайна сметка!
Да продаваш в ибей е сериозна работа, не можеш прсто да игнорираш клиентите.
При така създалата се ситуация, аз лично те съветвам да му кажеш, че явно има проблем с комуникацията и се отказваш от сделката.
Като /или ако/ отвори кейс, пишеш същото и там.
Не си видял ... там каквото е, питал си го, той не отговаря.

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: vkk1   
Дата:   14-05-15 18:47

Само да добавя, че не можеш просто да "пуснеш" един банков превод.
Има такси и от двете страни и понеже от тук не знаят банката кореспондент колко ще те чарджне, ще вземе от превода там. Оня като види, че сумата е по-малко, няма да ти прати нищо.
После става много сложно.
Отново те съветвам, откажи се от сделката.
Аз никога не плащам с нещо различно от Пейпал, никъде и за нищо в целия свят. Дори не пазарувам от онова китайското, само защото няма пп.

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: swan_   
Дата:   14-05-15 19:13

Не съм чел коментарите, но не става нищо. Споко! Може би, ако стане тенденция, може би ще ти блокират профила. Няколко неща не съм плащал до сега.

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: axlastro   
Дата:   14-05-15 19:24

Както вече казах - подготвил съм плащането през споменатата вече система и такси няма да има. Маркирал съм стоката като платена и съм му писал, че веднага щом ми потвърди, че няма да отменя сделката, ще направя превода. Ако не ми отговори няма да му платя - не мисля, че е редно човек да не отговаря като го питат нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: marves   
Дата:   14-05-15 19:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: axlastro   
Дата:   14-05-15 20:21

Първо му писах на немски. Той после почна на английски и продължихме на английски. Сега пак му писах на немски, като му казах че комуникацията с него е "sehr schwerig". Отговори на секундата. Утре ще му преведа парите и ще стискам палци. Стативчето е готино.

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: ivailo_radev   
Дата:   15-05-15 13:08

написа:

> ivailo_radev По закон в Германия
> продавачът не е длъжен да поеме
> разходите по връщането на стоката.


В описания от мен случай, продавачът по закон е доста длъжен да поеме разходите по връщането на стоката. За справка § 439 BGB: Der Verkäufer hat die zum Zwecke der Nacherfüllung erforderlichen Aufwendungen, insbesondere Transport-, Wege-, Arbeits- und Materialkosten zu tragen.

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: axlastro   
Дата:   22-05-15 23:05

Преведох парите през Transferwise и толкоз. Онзи твърди, че още не ги е получил, а от Transferwise казаха, че са ги пуснали в Понеделник.

Edit. Току що писа, че е получил парите. Явно става по-бавно.



Публикацията е редактирана (23-05-15 05:13)

Отговори на това съобщение
 Re: ebay - какво става ако не си платим
Автор: axlastro   
Дата:   04-06-15 08:15

Получих го. Препоръчвам Transferwise с две ръце - спестиха ми 30 лв. такси.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »