Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на фотоапарат-Nikon D3300?
Автор: gangss77a   
Дата:   10-05-15 18:40

Здравейте, дано да съм на правилното място. Значи ще си купувам за първи път, по сериозен фотоапарат. Бюджета е 500 долара , за сега съм се спрял на един модел само, но незнам дали това е правилния избор? Ще съм благодарен,ако някой ми предложи по-добро предложение. Апарата ще се използва за всичко, снимки на животни,коли и т.н. Знам, че най-важно е обектива отколкото тялото, но ще се снабдя с хубави обективи. Та ето го модела;

Nikon D3300 DSLR with 18–55mm VR II Lens and 55–200mm Lens

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат-Nikon D3300?
Автор: аляска   
Дата:   10-05-15 18:47

Преди всичко трябва да се ориентирате при избор на ЗАУ и не забравяйте, че при по скъпите варианти на ЗАУ трябва да се следи и за техническите познания при работа с устройството. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат-Nikon D3300?
Автор: селянина   
Дата:   10-05-15 19:00

Хубаво е да погледнеш първо тук.
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=TRAINING&request=read&id=26


Иначе, ако не обмисляш серьозно "задълбаване" във фотографията, каквото и да си вземеш ще е добре.
Даже и професионалните фотографи са започнали с "ентри левъл" тяло и обективи. Все пак зависи и какво ще очакваш от техниката. 18-55 и 55-200 са достатъчно добри обективи, като за начало. Е... после идват светли варио, твърди обективи... статив, светкавица, но това зависи и от желанието за развиване.
3300 е добър избор. Нека не забравяме, че всичко зависи как Ти виждаш кадъра, а не с какво го заснемаш.
Не робувай на марки, всички са еднакви, а в крайна сметка искат да вземат едни $$ и това е ;)
Снимай и се забавлявай!
Успех!
[shtrak]



Публикацията е редактирана (10-05-15 19:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат-Nikon D3300?
Автор: gangss77a   
Дата:   10-05-15 19:00

Под "ЗАУ" имаш предвид мен?

Просто, искам да ми кажете дали апарата си струва, ако ли не то да ми предложите някаква алтернатива.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат-Nikon D3300?
Автор: gangss77a   
Дата:   10-05-15 19:02

Благодаря ти, не не мисля да се занимавам сериозно с фотография, а просто искам за удоволствие да си взема някакъв апарат и да си снимам, това което ми хареса на мен. Значи да се спра на Д3300?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат-Nikon D3300?
Автор: селянина   
Дата:   10-05-15 19:07

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат-Nikon D3300?
Автор: vkk1   
Дата:   10-05-15 19:19

Ако можеш да вземеш някой от д5хххх серията ще е по-добре, както и стария вариант 18-55 vr.
vr2 е просто кошмарен.
55-200 трябва да е vr версията, за такава дължина ще ти трябва. Иначе е страхотен обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат-Nikon D3300?
Автор: kvakioh   
Дата:   10-05-15 21:23

Toлкова ли е зле 18-55 VR2??
В случая, ако не се иска нищо повече от покриване на широк диапазон за снимане, няма да има подобрения в близко време 18-55 и 55-200 са добра идея. С времето може добре да се развие.
3300 явно влиза в бюджета. 5ххх ще даде много малко в повече, някои допълнителни екстри от страна на удобството и дотам.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат-Nikon D3300?
Автор: аляска   
Дата:   10-05-15 23:10

Ако имаш вариант - купи си по горен клас фотоапарат, 5200/7000. Не бързай с покупката с китови обективи, а купи примерно някой 17-50/2.8 тамрон или сигма.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат-Nikon D3300?
Автор: DX   
Дата:   11-05-15 00:21

А зашо въобще си се спрял на фотоапарат, на стойност едноседмичен чек там където си? Разбирам НЕжеланието ти да се занимаваш професионално с фотография, но все трябва да има някакъв смисъл покупката на нова техника. Моя съвет се препокрива с горното мнение на Аляска, но ще трябва да отделиш малко повече $$$. В другия случай вземи един безогледален апарат от Fuji/Sony или Olumpus с неговия китов обвектив и ще останеш повече от доволен и от размери и от качество на изображението, което в повече от случаите няма да се различава от избраното D3300 с китовите. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат-Nikon D3300?
Автор: chrisnoch   
Дата:   11-05-15 02:17

Ако няма да се занимаваш сериозно с фотофрафия, по-добре си купи фотоапарат с несменяема оптика - например някой турбозум с по-голям сензор!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат-Nikon D3300?
Автор: bg2014   
Дата:   11-05-15 10:42

Всяка подобна тема завършва така:
"Купи си Сони или друг турбозум" и ти посочват няколко конкретни турбо апарати.
Не разбирам дали това е търговска тактика на този форум или просто някой колега доволен от своя избор постоянно го натрапва с идеята, че това е единствения правилен избор.
Ами НЕ Е! Има избор и той е свързан не точно с конкретна марка или система, ами с усещането да снимаш на друго ниво. Дори да е любителско ниво пак е професионално, ако го правиш да ти харесва на теб и на околните, ако обработваш снимките с някоя програма и т.н.
Да твърдиш, че това което предлагаш е НАЙ-верния избор е грешно. Винаги има по-добър вариант от твоя. Винаги. Затова, ако нещо си харесал - взимай и продължавай да мечтаеш.
"Nikon D3300 DSLR with 18–55mm VR II Lens and 55–200mm Lens" е добър избор. И обективите са добри. Дълго няма да ти се налага да ги сменяш. Повечето хора така и не разбират колко хубав апарат имат. Използват малка част от истинските възможности на съвременните системи и програми. Трябва много време и четене за да се разбере това.
Успех!
И пусни някоя снимка да се порадваме на избора.



Публикацията е редактирана (11-05-15 10:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат-Nikon D3300?
Автор: fraction   
Дата:   11-05-15 11:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат-Nikon D3300?
Автор: gangss77a   
Дата:   11-05-15 13:57

Благодаря за мненията, апарата вече е закупен живот и здраве до 20 дни ще бъде при мен. Предимно се занимавам с програмиране, но много обичам да снимам, когато се разхождам из природата. Знам, че има много по-добри апарати от Д3300 , но за този етап ми е достатъчен. Живот и здраве, коледа ще си взема Д600 :)

Благодаря и до нови срещи!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат-Nikon D3300?
Автор: gangss77a   
Дата:   21-05-15 21:09

Здравейте, някой може ли да ми помогне с намирането на Българско ръководство за Д3300

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат-Nikon D3300?
Автор: gangss77a   
Дата:   21-05-15 21:37

Никой ли нема помогне?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат-Nikon D3300?
Автор: stoyanivanov   
Дата:   22-05-15 00:57

Ще помогне. Обаче да знаеш, че такива ръководства най-лесно се намират на сайта на производителя. Е, не винаги ги има, но много често:
D3300 - Ръководства
Доста четене и пробване ще падне, но ако се постараеш, ще останеш накрая доволен. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »