Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Изграждане на сайт продължение
Автор: Daniel_P   
Дата:   02-05-15 17:09

Здравейте колеги, от известно време се замислям да си направя личен сайт на който може да се види подбрана част от снимките ми(Така нареченото портфолио). Някой да знае фирма или човек който се занимава с подобна дейност и има добри или е чувал добри отзиви за тях, в региона на Казанлък /Стара Загора? Имам известна представа какво искам като визия и искам да се срещна с някой който се занимава с тази дейност да му обясня какво имам като замисъл и той да ми каже дали може да се получи и колко би струвало начинанието и дали ще мога да си го позволя :) Някой ако има представа колко би струвал такъв сайт споделете ориентировачни цифри,моля? Не знам кое прави сложен или труден за правене един сайт, но аз мисля че това което искам няма да е чак сложно! Начална страница с известен текст , бутон падащо меню, и няколко галерии с снимки, снимките обача държа да са в висока резолюция и да се виждат добре, освен това след изграждането да мога сам да добавям снимки в галериите и да сменям евентуален текст за контакти да речем, ако е възможно![beer] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Човек или фирма за изграждане на сайт в региона Казанлък/Стара Загора? ??
Автор: iasen2   
Дата:   02-05-15 18:14

Е що пък от Казанлък :)
Те нещата могат и да станат онлайн вече :)
избираш си име на сайт, регистрираме го , качваме ти една инсталация на WP и една тема по твой избор и си готов :)

Иначе лично мое мнение е че ако нямаш конкретен бизнес с това по добре качвай в някоя социална мрежа , блогър, пинтерест или инстаграм или нещо подобно

В момента едва ли ще ме разбереш защо, но се вслушай в съвета ми :)



Публикацията е редактирана (02-05-15 18:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Човек или фирма за изграждане на сайт в региона Казанлък/Стара Загора? ??
Автор: Argo   
Дата:   04-05-15 15:58

Този израз на клиентите ми е любим: "Не знам кое прави сложен или труден за правене един сайт, но аз мисля че това което искам няма да е чак сложно..."

Същото е като: "Как ще ми искат толкова много пари за една снимка, кое му е трудното и аз мога да си го щракна с сапунерката..."

С този лаф вече си ме отказал да помогна!

Отговори на това съобщение
 Re: Човек или фирма за изграждане на сайт в региона Казанлък/Стара Загора? ??
Автор: m.djorov   
Дата:   04-05-15 16:20

Е той човека иска да си плати. Не да му помагат безвъзмездно.

Отговори на това съобщение
 Re: Човек или фирма за изграждане на сайт в региона Казанлък/Стара Загора? ??
Автор: Johny_Wilde   
Дата:   04-05-15 16:22

Дани не се занимавай да ти правят сайт от нулата.. играл съм го този филм :) Пиши ми и ще ти обясня многоооо по-лесен и сигурен вариант [smilie3] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Човек или фирма за изграждане на сайт в региона Казанлък/Стара Загора? ??
Автор: Daniel_P   
Дата:   05-05-15 10:28

Argo като гледам какво отношение имаш към бъдещ клиент да ти кажа искрено се радвам че си се отказал да помогнеш!
[smilie24]
Никъде не съм казал че искам да е без пари или супер евтино! По питах как вървят цените за подобна услуга, за да знам дали мога да си позволя начинанието на този етап! А израза 'няма да е чак сложно" е породен от сравнението с различни сайтове! Има доста подробни сайтове с много галерии, блогове, най различна информация, флашове и така нататък!А това което аз търся е леко по семпло, но както съм казаъл не знам кое точно прави един сайт по сложен или не от друг! Така или иначе се свързаха няколко човека с мен, ще разуча още малко как стоят нещата за да съм по в час и ще се видят оферти и ще се вземе решение :)



Публикацията е редактирана (05-05-15 10:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Човек или фирма за изграждане на сайт в региона Казанлък/Стара Загора? ??
Автор: Stelcho2   
Дата:   05-05-15 11:38

С wordpress - 50лв е сайта.
Аз обаче все още залагам на html5-цата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Човек или фирма за изграждане на сайт в региона Казанлък/Стара Загора? ??
Автор: iasen2   
Дата:   05-05-15 12:02

Stelcho2 , всеки си има някакви предпочитание , силата е в разнообразието .

Ако изискването е да не се ползва WP бих заложил на Bootstrap на туитър. Но за къстъм сайт ценита са съвсем други :)
Имайте предвид че един програмист взема по 20- 30лв на час .

Миналия месец един мой WP сайт успя да устои на зверски хакерски атаки , така че лично смятам , че уязвимостта на WP е силно преувеличена, което е основен аргумент да не се ползва тази система за управление на съдържанието.



Публикацията е редактирана (05-05-15 12:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Човек или фирма за изграждане на сайт в региона Казанлък/Стара Загора? ??
Автор: koceto82   
Дата:   05-05-15 14:41

Здрасти занимавам се с това, писах ти на лични но не знам дали си го видял. Може да си порвериш съобщенията, ще ти излезе почти безпплатно ;)
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Човек или фирма за изграждане на сайт в региона Казанлък/Стара Загора? ??
Автор: Serbezov   
Дата:   05-05-15 15:08

Подкрепям тезата на iasen2 че сайт не е необходим ако това не ти е бизнес,от този сайт дивиденти едва ли може да се извлекат!
Само по себе си изработката на сайта не е нещо сложно но за да заработи един сайт и да има посещаемост ,е тогава нещата стават сложни,първо трябва да си платиш за хост и домейн,да ти направят сайта и най важната стъпка е адването и сео оптимизацията а качествена такава струва много повече от предните изброени,и на края като сложиш всичко на кантар ще стигнеш до мнението от вторият пост!

Отговори на това съобщение
 Re: Човек или фирма за изграждане на сайт в региона Казанлък/Стара Загора? ??
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   05-05-15 15:43

http://www.corllete.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Човек или фирма за изграждане на сайт в региона Казанлък/Стара Загора? ??
Автор: Daniel_P   
Дата:   04-02-16 22:32

Здравейте колеги, стигнах до някаде с разузнаването за направата на сайт и за известно време изоставих начинанието на заден план! Но сега пак го обмислям и вече съм се насочил на някаде и имам малко повече яснота, макар че все още са ми магла някой неща! Та реших, че ще заложа на Тема на World Press! Та набелязал съм си една тема която евентуално да закупя! Знам че хоста и домейна са около 80лева за година! Така знам, че ще ми трябва и човек който да ми помогне за до изграждането на темата с мойте дани, снимки и визия на завършен сайт! Та днес се срещнах с познат програмист който ми даде още малко яснота на някой въпроси, но той не се занимава с дизайн и каза,че ще ме свърже с човек който се занимава с такива неща. Каза ми и колко струва подобно нещо което ме хвана не подготвен и учуден та около 1000лв мисли но може би и 500 в зависимост колко време ще отнеме! Та от 500 до 1000лева, ми се струват доста пари, до колкото си спомням са ми казвали преди, че изработката от 0та до завършен сайт струва подобни пари!?!Аз бях доста изненадан и разочарован понеже не си мислех, че ще струва толкова и не разполагам с такъе бюджет сега! Та бихте ли споделили според вас около колко струва доработката на готова тема? Благодаря :)[shtrak]



Публикацията е редактирана (04-02-16 22:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: chukov   
Дата:   04-02-16 22:39

Скоро ще ти струваме 9 месеца

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: Daniel_P   
Дата:   04-02-16 22:48

Автор: chukov
Дата: 04-02-16 22:39

Скоро ще ти струваме 9 месеца





Не разбрах намека, би ли дал малко пояснение!?!

И да добавя, не искам да обезценя или умаловажавам работа която трябва да се свърши по дадена тема, 500-1000лв може би е реалната цена! Но понеже не съм в час с цените се допитвам до вас, за да не бъда евентуално подлъган :)



Публикацията е редактирана (04-02-16 22:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: ecobo   
Дата:   04-02-16 22:54

но той не се занимава с дизайн... - той дизайна вече ти е направен и ти си го купуваш с темата.
Повечето хостове предлагат автоматична инсталация на WP, и това може да направиш сам
Ако не можеш да се справиш с управлението на WP, по-добре изобщо не се занимавай да правиш сайт - не може да разчиташ постоянно някой да се занимава със сайта ти. Е може, но но говорим за доста пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: Daniel_P   
Дата:   04-02-16 23:07

Ecobo- ами човека така ми каза, че се занимава с друга дейност и така!
Относно останалото пояснение излиза, че или трябва да седна да уча сам, как да се справям ! Или някой трябва постоянно да се занима с сайта и да му плащам! А колко преблизително е това доста пари за да си имам престава? И ако дизайна на темата на този етап и в близко бъдеще е всичко което търся и след като се попълни с мойте дани и снимки и ако аз мога да си добавям след това,допълнителни снимки с времето и няма да има промени няма ли да съм ок сам освен ако не реша нещо за промяна и тогава да търся отново услугите на човек? Благодаря



Публикацията е редактирана (04-02-16 23:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: ilcoin   
Дата:   04-02-16 23:11

Понеже това ми е работата (проджект-мениджър съм в уеб-студио), малко да разсея мъглата.

Темата сама по себе си не прави сайт. В смисъл - ще я сложиш, ще налееш някакво съдържание, ще ти останат някакви (може би) елементи с лорем-ипсум и до там. Това може един човек с нормална комютърна грамотност да си направи сам с готовата тема. С което не искам да те подценявам, но обикновено се стига до там.

Идеята на темата е да си спестиш писането от нулата, и при ясна концепция какво искаш да стане в крайна сметка да си избереш темата, която съдържа елементите необходими за това и има визията, която търсиш. Оттам нататък да дойдем ние (или някой друг) и да ти помогнем от темата да се получи нещо, което да ти върши работа, евентуално да се допълни/преправи това, което не е съвсем за там.

Това всичко изброено, свършено от професионалисти във фирма, която плаща данъци и осигуровки ще дойде горе-долу на тая цена. В смисъл, ще иде към 1000 пари, като колко под или над тази сума ще е зависи от това, което искаш да стане.

Оставам на разположение, можеш да ми пишеш на лични да се чуем и да обсъдим детайлите ако ти трябва професионална помощ и решиш, че разхода си струва.

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: ecobo   
Дата:   04-02-16 23:26

Това, което ти казва ilcoin е точно така. Имай предвид обае, че всякаква custom доработка на темата, за която ще платиш естествено, ще изчезне със следващия ъпдейт на темата. А такъв, колкото и да го задържаш, рано или късно ще се наложи, защото да не се ъпдейтва WP не е много умно заради уязвимостта на системата към хакерски атаки. И като се ъпдейтва редовно WP-а, идва един момент, в който трябва да се ъпдейтне и темата, защото тя просто няма да работи с новия WP.

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: Daniel_P   
Дата:   04-02-16 23:37

Благодаря Ilcoin, даде доста лесна за възприемане информация която ми даде по ясен поглед върху нещата! Един въпрос смяташ ли, че е добро решение да седна и да се образовам малко след което да закупя тема и да се опитам сам да я попълня и да се подкара за начало и след това като реално знам какво бих искал да променя и как реално искам да изглежда ако нещо не ми харесва, да потърся тогава специалист с който да се доработи след като имам вече ясната престава какво искам и какво не ми допада на този етап ?
Аз като цяло реших да не отделям, време за да се мъча сам да си правя сайт! Ценя на другите хора труда, както обичам да се цени и моя и за това реших да си платя на човек който с това се занимава, а аз да си стоя фокусиран с мойте работи! Но като цяло сам си направил грешна престава колко би струвало подобно нещо и съм заделил 350лв за цялата дейност с хост, домейн тема и услугите на човек! Та ако реалните цени са такива ще трябва да се до обмисли, дали за сега си струва инвестицията и кога ще мога да си го позволя :) Благодаря



Публикацията е редактирана (04-02-16 23:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: Daniel_P   
Дата:   04-02-16 23:40

Екобо много цена информация, за да се има в предвид, благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: terminator   
Дата:   05-02-16 00:08

Само да вметна още една гореща новина за WP базираните сайтове - Security Alert: Ransomware Delivered by Hundreds of Compromised WordPress Websites покрай нашумелите напоследък крипто-вируси.

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: iasen2   
Дата:   05-02-16 08:27

Та цената на сайта ти е най малката грижа.
Колегата вчера ми се "оплака", че дал миналата година за Адуордс 1000лв . Аз съм дал наполовината за тази сума за SEO :)


Иначе малко хора разбират недостатъка на къстъм сайтовете - а основния недостатък е, че като всяко нещо остаряват и трябва да наливаш много пари за ъпдейти , даже за елементарни неща.

На един колега му искаха 1000лв за да му направят сайта респонсив.



Публикацията е редактирана (05-02-16 12:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   05-02-16 08:35

Адски доволен от http://corllete.com/ Стара Загора.

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: PhotoBo   
Дата:   05-02-16 10:04

Дайте по някой линк на сайтовте в темата, да стане по-ясно какво са ви сглобили и сте доволни (пък и вид самореклама) [smilie3]

ПП: всъщност с нарастващите лексиконски теми във форума, ще направя нова тема за сайтовете, да видим кой какво има [smilie3]



Публикацията е редактирана (05-02-16 10:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: iasen2   
Дата:   05-02-16 10:13

моя може да го видите в профила ми и да го оплюете - грозен, бърз, функционален,защитен, респонзив и с реален органичен трафик - стандартна тема на WP .

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: lamerko   
Дата:   05-02-16 12:09

Къстъм сайт ще ти струва наистина скъпо, ако е напрвен кадърно от хора, които разбират. За целта просто не си заслужава, освен ако просто не търсиш къде да дадеш една торба с пари. Казвам го като човек, който работи точно в тази сфера :)

Най-добрия вариант е да се използва готова специализирана система, но в НИКАКЪВ случай WordPress. Въпрек, че тази система е придобила голяма популярност, тя не е толкова универсална, колкото я изкарват, а като концепция и реализация е просто ужасна. Много по-добре е да се използва нещо целенасочено - например Koken . Евентуално ако ти се занимава и имаш малко пари за харчене - избираш си система и си плащаш за дизайн. Без много претенции :)

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: PhotoBo   
Дата:   05-02-16 12:15

То какво стана с тоя Koken, нали по едно време бяха вдигнали ръце и го продаваха?

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: lamerko   
Дата:   05-02-16 12:20

Банерчето изчезна, но не съм се интересувал какво в развитието.

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: J0R0   
Дата:   05-02-16 12:36

Кокена е много добра платформа.
Специално за фотографски презентации.
В другата тема показах пример, но ето и тук два, сглобени набързо с Кокен

едно портфолио за сватбена фотография

и едно за интериорна фотография

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: vkk1   
Дата:   05-02-16 12:46

е, разбира се, че koken е по-добре като изпълнение спрямо wp, обаче има 5 теми, а разработката на нова за него е доста по-тегаво, отколкото за wp [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: virosh   
Дата:   05-02-16 15:26

Ghost платформата също не е за пренебрегване според мен.
Леко и бързо. Има си и известно количество фотографски/портфолио теми.

Проблемът е че върви върху NodeJS което не се предлага като опция по нашите споделени хостинги.


Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: xsakex   
Дата:   05-02-16 15:30

Какво не ви харесва в Wordpress? Според мен проблеми са 98% от коменрсиалните "64654 в едно" теми.

Самата платформа дава доста голяма гъвкавост да се настрои както фронтенда, така и бекенда, за да бъдат максимално удобни за конкретната цел.

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: vkk1   
Дата:   05-02-16 19:10

Ами основният проблем на wp е, че е доста тромав, доста стар като концепция и доста несигурен.

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: ilcoin   
Дата:   06-02-16 16:25

Мога да напиша доста за Уордпресс, но ми е интересно - колко от горните колеги имат реален опит с тази платформа.

Имаме ВП програмист в нашият екип, който се занимава основно с това. Отделно един от колегите, с които поддържам лични взаимоотношения прави само това и има над 250 ВП инсталации. Така че - да кажем че сме наясно с ВП.

И всъщост - какво предлагате като алтернатива и как го виждате да се вмести в бюджета от около 1000лв?

Очаквам реални предложения [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: iasen2   
Дата:   06-02-16 16:27

То е както навремето с уиндоус, всички хейтваха уиндоуса.
Имам 6 блога на WP



Публикацията е редактирана (06-02-16 16:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: ilcoin   
Дата:   06-02-16 16:45

iasen2 [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Умишлено ще дам време на хейтърите да ми дадат обоснован отговор на въпроса. Плюенето на общо основание е лесно ...

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: lamerko   
Дата:   06-02-16 16:49

iasen2: уцелил си в 10-ката. WirdPress е точно блог система - замислен е като таква и е омазван като такава.

ilcoin: занимавам се главно с ERP системи - не работя с тях, само ги пиша. През годините естествено съм минавал през много технологии - някои са ми харесвали, други не толкова. Общо взето няма нищо съвършенно, но има неща, които съм намразил много бързо и отказвам да се занимавам с тях. Несъмнено WP е много популярен - безплатен е (макар и не толкова), има масова поддръжка по споделените хостинг провайдъри, а също така има и много теми и добавки. И точно тук идват голяма част от проблемите - голяма част от добавките са писани от "индийци" в програмирането. В секюрити бюлетина 95% от проблемите през последните 2 години са дошли именно през тези добавки. Колкото до самата организация на WP - там има неща, които не ми ясни, и не смятам да премахвам мъглата. Такива бисери видях там, че нямам думи [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: ilcoin   
Дата:   06-02-16 16:56

Ето това имам предвид - кусури можем да намерим всички на всичко! Искам алтернатива, не искам акъли какво пише в бюлетините. И аз съм грамотен и мога да ги прочета.

Все още нямам реален отговор ...

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: lamerko   
Дата:   06-02-16 17:04

Е, ако си направиш труда да ми прочетеш поста по темата (първи на втора страница) ще видиш един едно предложение. Има и други споменати.

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: ilcoin   
Дата:   06-02-16 17:12

Предложението ти реално е доразвито от Жоро - има два сайта който са абсолютно еднакви и се различават само по цветовата схема. Явно толкова си може платформата, което принципно може и да не е проблем.

Ако клиента желае нещо по-прилично - с тия 1000лв ще се направи евентуално някакъв дизайн и ще се купи малко сток. Кой ще реже после ХТМЛ, кой ще го кодира, кой ще го имплементира, кой ще го тества? А трябва и хостинг да се плаща? ДДС-то и осигуровките не сме ги забравили надявам се ...

Очаквам реални предложения, как за 1000лв да решим проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: lamerko   
Дата:   06-02-16 17:22

При Кокен-а имаш 3 шилда за редизайн. При модерните тенденции дизайна е на колкото се може по-изчистен - според мен 1000 лв. са достатъчни за един непретенциозен дизайн с нарязването. Или казваш, че при дизайна на WP автоматично имаш 50% дискаунт? Същото е. Концепция -> дизайн -> нарязване -> имплементация. Дали е на Кокен или WP - разликата е единствено в имплементацията. Аз бих нарязал и имплементирал дизайна на Кокен, но не бих се тормозил същото, но на WP. Виж ДДС не мога да оправя - не се занимавам с фактури към клиенти. Колкото за хостинга - 40 лева ти е годишно хостинг + домейн от основните топ имена.

И пак: защо няма да имаш ДДС, осигуровки, хостинг, имплементация и тестинг при WP, но същите са наложителни за Кокен? Колкото до Жоро - той верно, че се беше оправил сам. И без споменатите от теб "нерешими" проблеми за 1000 лв. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: ilcoin   
Дата:   06-02-16 17:54

Защото не си чел темата - намери първия ми пост - там съм писал за рязането и кодирането.

Виж ДДС не мога да оправя - не се занимавам с фактури към клиенти.

Всъщност - точно там е проблема. Нямаш идея колко реално струва един час от твоя труд.

Очаквам още свежи идеи [shtrak]

ЕДИТ: Я кажи откъде да си купя хостинг за 1 година и домейн за 40лв?



Публикацията е редактирана (06-02-16 17:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: alext   
Дата:   06-02-16 18:02

Също много популярна платформа е Squarespace погледни ги. Годишен план е между 100-300 долара и темите са много семпло, опростено и ефективно направени.



Публикацията е редактирана (06-02-16 18:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: ilcoin   
Дата:   06-02-16 18:30

alext [smilie24]

Дискусията вече започва да става продуктивна! С уговорката че нямам представа как е като функционалност това нещо, но изглежда добре. С доста повече възможности за дизайн и като цяло насоченост да се справи сам човек. Поне така изглежда

Ако приемем жизненият цикъл на един сайт да е около 3 години - и цената може да се върже.

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: alext   
Дата:   06-02-16 18:43

Ревю от Карл Тейлър. Отговаря на всичките ти въпроси.. Класи над WP. Друг вариант е портфолио към 500px, дизайна е красив, но не е толкова гъвкава платформата като цяло, а и няма собствено домейн име и 24/7 поддръжка.



Публикацията е редактирана (06-02-16 18:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: lamerko   
Дата:   06-02-16 18:46

Един хостинг за 40лв с домейн . Всъщност въпроса въобще не опираше нито до ДДС, нито до това, колко струва моя труд. Всъщност точно защото заните набъбват безсмислено при малките сайтове, аз по принцип НЕ се наемам да правя такива. С други думи аз НЕ съм сайтаджия :) Не се занимавам с дизайн (и без това не ме бива), нито пък се хващам да довършвам/преправям мацаниците на друг. Например номера "абе направиха ми сайта - готов е изцяло и работи, ама искам едно бутонче, което..." - то хубу, ама точно това буточнче е свързано с повече работа, от колкото е свършена за "правенето" на целия сайт. Ама върви и го разправяй на познати, познати на познати или особено на познатА. Та затова спрях да правя сайтчета въобще. Дори имам едни мои започнати проектчета от преди 6-8 години - е стоят си просто като идея, с платени домейни, осигурен хостинг, че дори и сървъри бях пазарил [smilie18]

Та когато става въпрос за готова система и ме питат какво да бъде - винаги препоръчвам нещо насочено към целта, а не блог системата, която се ползва за щяло и нещяло. А и моето мнение е просто мое мнение - не задължава никого. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: ilcoin   
Дата:   06-02-16 19:43

Значи, ти не си сайтаджия. Но това не ти пречи да изказваш крайни мнения, без да имаш и един реално 10-ина работещи проекта. Да не говорим за няколко-стотин инсталации.

За хостинга вероятно е същото положението ...

[thankyou]

Сега ще разгледам това, което ми прати Алекс малко по-горе. Продължавам да следя темата с интерес

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: lamerko   
Дата:   06-02-16 19:50

Проектите, върху които работя са доста сериозни. Както и дейта центъра, на който се хостват повечето :)

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: ilcoin   
Дата:   06-02-16 19:57

Не се и съмнявам колко си добър в това, което правиш. Но това не променя факта че нямаш реален опит какво и колко може да носи ВП като платформа за да се мяташ така убедено. Понеже ние за това си говорим всъщност.

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: uri64   
Дата:   06-02-16 20:18

Ебаси Армагедон-а настана в тая тема!

А всъщност човека пита не за глобална система за защита от ракетна атака а нещо съвсем миролюбиво:


Daniel_P написа:

> Здравейте колеги, от известно
> време се замислям да си направя
> личен сайт на който може да се
> види подбрана част от снимките
> ми(Така нареченото портфолио).
> ............................
> Начална страница с
> известен текст , бутон падащо меню,
> и няколко галерии с снимки,
> снимките обача държа да са в
> висока резолюция и да се виждат
> добре, освен това след
> изграждането да мога сам да
> добавям снимки в галериите и да
> сменям евентуален текст за
> контакти да речем, ако е
> възможно!

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: ilcoin   
Дата:   06-02-16 20:48

Да завършим накрая продуктивно с една ФАК секция.

Стават ли сайтове на ВП?
Да, стават. При това никак не лоши. Даже и работят :)

Ще ми хакнат ли сайта?
Ако реши някой да се занимава с твоя сайт - да. Най-вероятно обаче не. ВП не е платформа, на която си струва да се правят тежки и отговорни проекти по ред чисто технологични причини. Което и обезсмисля хакането. С някои лесни за спазване правила рисковете също намалят значително. За сметка на това, един малък сайт с няколко статични и динамични страници ще работи повече от добре. И няма да струва колкото апартамент в центъра [smilie3]

Какви проекти мога да сложа на ВП?
Практически всичко, което се побира в рамките на няколко статични и динамични страници (което пък са около 90% от проектите на малкия бизнес). Има и плъгин за уеб-шоп, който си е съвсем функционален и може да се използва за по-сложни продуктови портфолиа и пр.

Ъпдейтване?
Ъпдейтването зависи от имплементацията. Принципно добре направена инсталация може да се ъпдейтва без проблем. Темите (ако са добри и написани както трябва) също излизат с периодични ъпдейти. Все пак, трябва да се постъпва отговорно и да се бекъпва винаги преди ъпдейт. Практиката е показала, че даже и да не се ъпдейтне нито веднъж инсталацията в рамките на жизнения цикъл на един проект (около 3 години), от това обикновено не възникват някакви проблеми.
ЕДИТ: Много сложните неща обикновено не могат, или трябва да се правят от девелопвер. Но това пак силно зависи от конкретната ситуация.

СЕО?
ВП е достатъчно СЕО френдли система. Със сигурност не по-малко от коя да е друга такава на пазара.

Хостинг?
Всеки един нормален споделен хостинг принципно би вършил работа.

Ами Джумла?
Нямам кой знае какъв опит с Джумла, но като цяло същите неща важат и за нея.

[beer]

Отностно Squarespace - не виждам проблем да не стане на него. Това обаче е "Software as a service", с всички произтичащи от това плюсове и минуси. За които сега не ми се пише честно казано, че стана късно. Ако някой има конкретен интерес - да пише в темата. Ще отговоря утре.



Публикацията е редактирана (06-02-16 20:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: countgeoff   
Дата:   07-02-16 12:41

Squarespace


85 долара на година, в цената влиза и домейна.
Избираш си тема, която е абсолютно разработена както за desktop, така и за mobile.
След избирането имаш приятен и лесен интерфейс да си сложиш данни, снимки и т.н.
С лекота можеш да смениш цветове, елементи и т.н. ако ти се занимава от менюто.

Аз ги използвам от година почти и съм много доволен. Незнам нищо за програмиране.



Публикацията е редактирана (07-02-16 12:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: xsakex   
Дата:   07-02-16 13:34

Имам доста опит с Wordpress, горе-долу от 2009-та. Писал съм теми от нулата и плъгини.

Свалих и разгледах Koken-а и честно казано ми харесва доста. Определено ако акцентът е само изображения, като текстовите страници са сведени до минимум Koken е доста удобен.
Единственият му проблем е, че няма голямо community и липсва избор от теми и плъгини.

Темите доколкото разгледах се пишат лесно, така че с повече познания по front end езици може да стане доста приличен сайт.

Интеграцията с Lightroom е безценна!

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: Lycan   
Дата:   07-02-16 20:18

Скутер до багер. Това е Wp сравнен с Кокен (качване, публикуване, качество на снимките за различните устройства.. и т.н)

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: chukov   
Дата:   07-02-16 20:52

Пичове,
направи ви се чудя как намирате толкова енергия и време да се занимавате с тая тема. АКо някой наистина е искал да си направи сайт, досега сто пъти да го е сторил.

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: chukov   
Дата:   07-02-16 20:54

Daniel_P написа:

> Автор: chukov
> Дата: 04-02-16 22:39
>
> Скоро ще ти струваме 9 месеца
>
>
>
>
>
> Не разбрах намека, би ли дал малко
> пояснение!?!


Когато умре някой, на 40 дена, на 3 месеца, на 6 месеца му правят струване. Ти с тая тема изкара една бременност от май миналата година.

Още ли не си направил сайт?

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: Daniel_P   
Дата:   11-02-16 09:58

Chukov голям съм ти фен пък щот тъй ма захапа :D
Май месец реших, че ще е добре да разуча нещата и да си направя един сайт! Но няколко дена след като пуснах темата ми излезнаха извесни проблеми и бях доста зает, та стана така че го оставих за след време, аз съм все още да не казвам начинаещ фотограф но едва прохождащ с амбиции и голямо желание да се занимавам с това! Та от няколко години съм посветил свободното си време след работа и чета, снимам, напредвам и по малко си заделям снимки за портфолио :) Та понеже бях зает, а и лятото снимах често, оставих за зимата:) Та Все още не е готов сайта :D От днес 4ри дни съм свободен и ще действам върху въпроса! Събрах доста инфо и вече нещата са ми доста по ясни :) Благодаря на всички който писаха в темата и на лични!Много ми помогнахте, надявам се темата да е полезна и за други колеги :) В момента разглеждам Фирмите за Хост и домейн и днес ще си купя! В крайна сметка ще заложа на тема от WordPress и вече съм си я избрал и днес ще купя и нея :)
Някой ако може да сподели мнение относно коя от бг фирмите за хост и домейн са за предпочитане та да избирам една и да се почва :) Благодаря отново на всички, живи, здрави и на фокус [shtrak] [beer]



Публикацията е редактирана (11-02-16 10:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: lamerko   
Дата:   11-02-16 18:42

С повечето няма да имаш особени проблеми, освен ако не опреш до съпорта. Препоръчвам superhosting.bg на база опит от 4 различни провайдъра в България. Това е за споделен хостинг, а иначе за виртуализация мога да препоръчам DigitalOcean. Доволен съм от тях, макар и малко да вдигнаха цените.

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: imitev   
Дата:   11-02-16 20:11

Купи ли домейна?

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: ilcoin   
Дата:   11-02-16 21:07

След доста експерименти в крайна сметка сме клиенти на superhosting.bg. Не са идеалните, но здраво са окупирали златната среда. Препоръчвам ти ги - аз ги използвам както за служебните, така и за личните ми проекти. Домейна също може да го купиш от тях, тъкмо всичко ще ти е на едно място.

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: PhotoBo   
Дата:   11-02-16 22:03

Моят домейн е също от superhosting, мисля и хостинг от тях да си взема, но искам да питам по-запознатите нещо... Касае и мен, и автора и предполагам други хора. А именно, ако се очаква потребителите, т.е. най-много посещаемост да има от чужда страна(разбирайте държава), а дадения сайт се хоства на сървър в БГ няма ли да има значение скоростта на браузване и разглеждане на самия сайт като цяло? Т.е. за масовия потребител този сайт се явява външен (международен), а както знаете едно е да отвориш тукашен сайт, друго е да е чужд и скоростите обикновенно са различни за международен или местен трафик.
На кратко да обобщя хаотичната си мисъл - няма ли е да е по-добре български сайт с масови бг потребители да се хоства в БГ, а английски сайт да речем с английски потребители да се хоства за по бърза скорост на английски хост, т.е. сървър???

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: lamerko   
Дата:   11-02-16 22:14

Ако си говорим за масовата услуга "споделен хостинг" - няма разделение на български пиъринг и международен. Сървърите обаче имат два линка, като преди време скоростта на международния линк беше 100mbps (за целия сървър). Трафик ако въобще се отчита - то той е общ без значение от региона. Имаобаче едно голямо "НО" - това, че даден линк е 100mbps не означава автоматично, че има таква скорост на интернет - скоростта много варира според свързаността с различните доставчици по целия свят. Гарантиран е трафика до хъб-а във Франкфурт (ако все още са на него). От там нататък какво се случва - никой не може да предвиди. Та ако ще имаш шроблеми - това ще е със скоростта, а не с трафика :)

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: PhotoBo   
Дата:   11-02-16 22:44

Аз доколкото знам е някъде в Гернания и това за скоростта е напълно ясно. Но на кратко да го кажа например отварям vbox7 (бг сайт) от коя да е точка от БГ с ограничен по скорост интернет 12-15Mbit да кажем, а със същата скорост от чужбина youtube хвърчи, но vbox7 направо няма тръгване, засича, запецва, даже понякога въобще не зарежда. Това няма ли значение и не е ли свързано с това, къде е конкретния хост?
Сори за тъпия пример, но аналогични такива има и други.

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: lamerko   
Дата:   11-02-16 22:59

Без значение къде се намира хоста, проблемите със свързаността винаги ще са налице. Ако основната ти група потребители са от САЩ - търсиш си хостинг в САЩ. Ако са в Китай - там... просто всичко е до планиране. Българските хостове не са лоши от към услуги - просто си нямаш на идея с какъв допотопен софтуер се движат иначе мастити западни провайдъри. Тук мога да спомена в тази връзка една цепия - CDN - мрежа за доставяне на контент (Content Delivery Network). Общо взето това са система от много сървъри, разположени по целия свят, които синхронизират съдържанието помежду си. Ако твоя сайт се намира пример на superhosting в България, но всички твои снимки са в мрежата на даден CDN, то сайта се зарежда от България, но снимките се зареждат от най-близкия сървър в мрежата на CDN-a. Специално superhosting имат договор с CloudFlare, които предоставят CDN услуга. При мен тази услуга е безплатна, но аз на по-скъп план и не знам дали при евтиния е налична.

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: PhotoBo   
Дата:   11-02-16 23:13

Уау, много интересна и полезна информация, lamerko. Благодаря! Въобще не бях чувал за подобна мрежа/услуга - CDN...
Но като цяло при базовите услуги и хостинги само потвърждаваш казаното от мен, че е най-добре даден сайт да се хоства в държавата, от където ще са най-масовите посещения или да кажем там за където е насочен като желана аудитория самия сайт, сиреч там където искам да имат най-малко проблеми с отварянето на сайта ми. Иначе ясно, че ако самата им връзка и скорост е шити, ако ще и сървъра да им е в съседната стая пак ще имат ядове [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Изграждане на сайт продължение
Автор: lamerko   
Дата:   11-02-16 23:14

Да, това е основното :)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »