Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 малко акъл за снимане на кръщене.
Автор: vaskoto1   
Дата:   24-04-15 09:53

здравейте.
приятели ме поканиха най учтиво да снимам кръщенето на дъщеря им.
бих искал да помоля, ако има колеги, които да отделят малко време и имат желание да ми помогнат с насоки.
дайте някакви отправни точки...
аз съм си поискал разговор с мама (най важния фактор!) за да ми каже какво си представя и да знам какво се изисква-питането ми е за фрийстайла.
не съм снимал досега кръщене...
приемете питанката по скоро не като техническа-знам какво да правя и знам с какво снимам-а преди всичко като съвети за особени моменти, които често се пропускат от непознаване на спецификата на обичая.
основните неща са ясни-купела, попа, детето, родителите, бабите (!!!, че там хапе... [smile] ) и оттам фрий-моменти: кой си бърка в носа, кой на друго място...
давайте дори снимкови примери от вашата практика на готини моменти от кръщенета...
[shtrak]
като за сефте ме тресе шубето и искам да се представя подобаващо...
доверие ми се оказва, все пак...
[smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: малко акъл за снимане на кръщене.
Автор: asuan   
Дата:   24-04-15 10:19

Ако мога да съм ти от полза- https://www.facebook.com/niki.doktor/media_set?set=a.4920992801669.1073741830.1803806130&type=3

Снимано е с Nikon D90 с 50/1.8G .
Малко допълнение- това ми е първото снимане на кръщене и снимките не са на някакво високо ниво(толкова мога да [shtrak]). В профила ми във фейса имам още едно кръщене на моето дете- то е снимано от професионалист. Можеш да видиш разликата.



Публикацията е редактирана (24-04-15 11:00)

Отговори на това съобщение
 Re: малко акъл за снимане на кръщене.
Автор: vaskoto1   
Дата:   24-04-15 10:38

мерси! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: малко акъл за снимане на кръщене.
Автор: Rusinov   
Дата:   24-04-15 10:46

Нямам опит в подобни събития, но като фен на портретната фотография и любими снимки, правени в църква, мога да споделя, че винаги чакам възрастен човек да запали свещ, лицето осветено от свещта, как поставя свещта в свещника и пр. Лице на възрастен или детенце, което е осветено от лъч на някой прозорец, обикновено в църквата винаги има проникваща светлина от много места, дебна някой да застане под някой лъч :) и т.н. 50 1.4 при теб на кропка ще дойде супер за подобни портрети

Детска ръчичка сложено или хваната от набръчкана стара ръка също носи много емоция. Детенце да подава запалена свещ на възрастен човек, снимка на самите им ръце и т.н. Много такива детайлни моменти се сещам :)



Публикацията е редактирана (24-04-15 10:57)

Отговори на това съобщение
 Re: малко акъл за снимане на кръщене.
Автор: izabela   
Дата:   24-04-15 13:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: малко акъл за снимане на кръщене.
Автор: kery70   
Дата:   24-04-15 13:59

Боби ти се объркваш защото халхабер си нямаш от фотография [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: малко акъл за снимане на кръщене.
Автор: izabela   
Дата:   24-04-15 14:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: малко акъл за снимане на кръщене.
Автор: Hrisida   
Дата:   24-04-15 15:11

Първо говори с маминка!
Та после да няма питанки от сорта "Що свекървата се вижда ясно, а мама е размазана?"
...че целият ти арт ще се изпари на мига :)

Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: малко акъл за снимане на кръщене.
Автор: izabela   
Дата:   24-04-15 15:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: малко акъл за снимане на кръщене.
Автор: TheOne   
Дата:   24-04-15 15:20

izabela - що говориш в мъжки род бре...май всички са прави че си Боби или който беше там........... [smilie18] [smilie18] [smilie18] обърка никовете.... [smilie18] [smilie18] [smilie18] ааааа и си редактира сега....видяхме..... [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (24-04-15 15:21)

Отговори на това съобщение
 Re: малко акъл за снимане на кръщене.
Автор: izabela   
Дата:   24-04-15 15:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: малко акъл за снимане на кръщене.
Автор: TheOne   
Дата:   24-04-15 15:23

не буква...в много думи беше в мъжки род [smilie18] [cool]



Публикацията е редактирана (24-04-15 15:23)

Отговори на това съобщение
 Re: малко акъл за снимане на кръщене.
Автор: izabela   
Дата:   24-04-15 15:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: малко акъл за снимане на кръщене.
Автор: TheOne   
Дата:   24-04-15 15:27

Доста е изтъркано вече да се правиш на жена, за да ти помагат....... [smilie18] [smilie18] [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: малко акъл за снимане на кръщене.
Автор: izabela   
Дата:   24-04-15 15:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: малко акъл за снимане на кръщене.
Автор: iliyanb   
Дата:   24-04-15 15:35

Я, лъвчето[smilie5]

Лъвче, лъвче [smilie18] [smilie18] [smilie18] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: малко акъл за снимане на кръщене.
Автор: izabela   
Дата:   24-04-15 15:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: малко акъл за снимане на кръщене.
Автор: Rusinov   
Дата:   24-04-15 15:52

Само не разбрах защо превърнахте темата в безсмислен чат? Слушай батко, гледай како....

Отговори на това съобщение
 Re: малко акъл за снимане на кръщене.
Автор: izabela   
Дата:   24-04-15 15:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: малко акъл за снимане на кръщене.
Автор: vaskoto1   
Дата:   24-04-15 21:58

Rusinov благодаря! чудни насоки ми даваш!
е така се изкарвали бирите, пишат по известните издания...[beer] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: малко акъл за снимане на кръщене.
Автор: Rusinov   
Дата:   24-04-15 22:25

Хахаха нали :)

Отговори на това съобщение
 Re: малко акъл за снимане на кръщене.
Автор: Батко   
Дата:   24-04-15 22:36

Понеже скоро бях на едно кръщене да кажа какво ми направи впечатление:

В църквата, където освен снимки се извършваше и видеозаснемане, фотографката не си беше изключила звука от потвърждението на фокуса. Мен ме издразни, видеооператора няма да го мисля...
Иначе гледайки с каква техника разполагаш ти препоръчвам да ползваш Tamron 17-50 f2.8.
Имаш и 50@1.4, но едно че ще те ограничва като милиметри, друго, че я баба, я мама ще са недоволни, че има твърде размазано, както беше казано по-горе.
С Никон не съм снимал, но предполагам има авто-исо. Препоръчвам ти да снимаш на 'M', като блендата я местиш в граници 2.8 - 4, а скоростта около 1/125, а исото на авто.
Светкавица би развалила атмосферата. Да не ти пука колко и дали ще са ти шумни снимките. Таман ще станат по ... филмови.

Не се гипсирай! Там ти си официалния фотограф!
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: малко акъл за снимане на кръщене.
Автор: vaskoto1   
Дата:   25-04-15 16:04

Батко:

Не се гипсирай! Там ти си официалния фотограф!

[smilie10] браво бе! с това само забърка по още як втвърдител... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]

инак-мерсаж![smilie5]
полезно![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: малко акъл за снимане на кръщене.
Автор: jorkin1   
Дата:   25-04-15 19:31

asuan..

С изключение на 2-3 кадъра на профито, твоите са по- добри!

Бих заложил на твърдия, с Тамрона в сумрачната църкват ще имаш сериозни затруднения с фокусирането.
Важното е и да не спечеш :) Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: малко акъл за снимане на кръщене.
Автор: vaskoto1   
Дата:   25-04-15 19:44

спека е гарантиран...[cool]
инак стратегията ми е следната, засега:
отивам с 3 стъкла, не, пардон 4.
17-50-мисля да опитам малко общи планове, вътре в църквата да хвана нещо И архитектурно И обредно-а да видим...
50-някоя заигравка с портрет и блабла, но генерално от снимките на asuan разбирам, че 50 не е най добрата дължина, що се касае до група хора или включване на повече неща-трябва си по широчко...
28-105-мисля да го нося за в краен случай, защото е добър, но тъмен, най тъмния ми обектив е това 3.5-4.5 с него може да се опитам нещо навън, преди и после.
и на финала 135 ръчен, ама дали изобщо ще стигна до него-не знам. ще го взема само за в случай, че ми остане време и реша да се заигравам нещо ала-бала... той е софти и за в църква ще е идеален-малко един такъв мистичен го раздава...[smile]
а за фокусирането съм решил да си взема сб-900, която да пусна само в режим АФ-без да святка.
е, ако реша да светна нещо-още по добре...
та технически така съм го измъдрил засега-а да видиме как и колко точно ше се укъкам...[thankyou] [shtrak] [shtrak]



Публикацията е редактирана (25-04-15 19:46)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »