Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Снимки на моминско парти на закрито
Автор: ViliDobreva   
Дата:   22-04-15 12:34

Здравейте. Отварям темата със зов за помощ: моя приятелка ме помоли да снимам на моминското й парти. Обяснила съм й, че се притеснявам дали ще станат хубави снимки на изкуствена светлина, но тя нямаше нищо против и нястоя. Та реших това да е моят подарък за сватбата й (друг е въпроса дали ще се получат хубави снимки, за да е подарък [smilie11] ), та ви моля да ми дадете съвети как да излека максимума от ситуацията и техниката, с която разполагам, за да се получат що-годе добри снимки. Имам канон 550Д, китов обектив 18-55, един 50мм 1,8 и един варио на сигма, който даже няма да вземам, тъй като мястото ще е малко. Светкавицата си ми е вградената, имам дифузер за нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: blue.light   
Дата:   22-04-15 12:43

Моя съвет е задължително да си вземеш под наем един Canon 17-55 f2.8 и една светкавица.
Успех [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: shamelessEyes   
Дата:   22-04-15 12:50

тва ми изглежда като ..един креативен човек, объркал се [smilie5]

Без варио обектив не бих ходил никъде! ..друг е въпросът за объркването при смяната на обективите

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: ViliDobreva   
Дата:   22-04-15 12:57

blue.light,
Нямам възможност да наемам, затова и поисках идеи как да извлека максимума от това, с което разполагам. Благодаря ти все пак за съвета [thankyou]

shamelessEyes

Варио обектива ми е 70-300, първо че е много обемен, а аз все пак ще съм на празненството и като участник, не само като фотограф, и няма как да нося цялата техника с мен... Второ, мястото за снимане ще е малко, така че нищо няма да се получи с този обектив. Да не говорим как тежи това нещо, няма стабилизация и ръцете ми треперят като снимам с него...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: realnoncho   
Дата:   22-04-15 13:26

Китака, F8 и вградената светкавица. Вдигаш ISO-то на 1600 за да остава и от светлината на мястото и да запазиш атмосферата малко. Гледаш да не снимаш на най-широкото да не криви.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: BXMarkov   
Дата:   22-04-15 13:35

Има някои неизвестни, като например в какво пемещение ще снимаш и какъв тип изкуствено осветление има там?

Камерата ти 550Д е достатъчно добра за целта, китовият обектив ще свърши работа, 50 1.8 е добре за някои ситуации, снего можеш да снимаш от лека дистанция и без светкавица, но основен ще ти е китовия. Тъй като не знам уменията ти, ако не се чувстваш сигурна снимай на Р-режим, така ще имаш и автоматика и ръчен контрол върху скорост и диафрагма, ограничи ИСО-то до 2500, повече няма да ти трябва,задължително снимай в РОУ, тъй като ситуацията ще е сложна вероятно с различни източници на светлина. Добре е да имаш външна светкавица, за да можеш да я ползваш отразена, освен това е по-мощна от вградената и за дистанция и общи планове е по-добре. Ако ще ползваш вградената, дифузьора е добре, но той намалява степента на осветеност с 0.5-1 стъпка, така че с нея съвета ми е да пробваш в къщи или в подходящо по големина помещение какво се получава, ако не необходимо увеличи мощността и от апарата, не познавам детайлно твоето тяло, но би трябвало да има корекция. Ако имаш допълнителни въпроси, питай.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: bobi_lav4eto   
Дата:   22-04-15 13:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-04-15 13:44

Ако мястото е осветено с някакво цветно амбиентно осветление тип клуб-дискотека, забрави за без светка или фенер.че ще излязат като извънземни [smile]
Марков добре е описал нещата! Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: satyno   
Дата:   22-04-15 14:29

Без външна светкавица според мен е трудно да се справи човек.
1.Взимаш от приятел светкавица с режим на палене по втори импулс (S2) или купуваш примерно Ws-560
/ за конкретната светкавица съм чел много добри отзиви, най-евтината e в базара и лично бих я предпочел пред всяка друга ръчна YN/
2. Правиш ѝ ей такава бленда
3.Ако отражателят ти за вградената е като този, то облепяш вътрешната му страна с домакинско фолио или си правиш с подръчни материали подобна джаджа. Вградената ще ти служи само за палене по втори импулс на външната. / трябва да махнеш функцията "червени очи"/
4. Поставяш апарата на пълни ръчни настройки, ИСО 800 или 1600./ Високо ИСО за да може светкавиците ти да са на по-малка мощност и да зареждат по-бързо/ Скоростта е максимално високата при мен,защото снимам тичащи деца, но ти можеш да избереш и по-бавна от 1/160.
5. Ако ще снимаш с китака го слагаш на ф5.6, твърдият на ф2.8 и преценяш по хистограмата на каква ръчна мощност да ти е светкавицата при съответните стойности на ИСО и бленда.Така няма да се налага постоянно да си играеш със съотношенията бленда/ИСО/мощност.
6. Светкавицата я слагаш отделена от апарата на мебел на около два метра от тавана /при мен най-често е на пода/. С 'блендата" на главата ограничаваш светлината ѝ да пада единствено върху тавана и ще получиш хубаво равномерно осветление. Ако светкавицата е на апарата често се получават неприятни сенки под брадичката при нисък таван.

Неудобството е, че светката ще се задейства и от други апарати, затова е най-добре да се работи с тригери. Горната схема на работа е многократно използвана с 400Д преди да купя тригери.


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: sherbit   
Дата:   22-04-15 14:49

Едва ли ще сте в апартамент. Според мен 50mm чудесно ще ти свърши работа.



Публикацията е редактирана (22-04-15 14:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: ViliDobreva   
Дата:   22-04-15 15:49

Много Ви благодаря за бързите и изчерпателни отговори! Сега сякаш добих малко повече увереност :)
Партито ще е разделено на две-ресторант и нощен клуб. Ресторантът ще е всъщност капитанска каюта на корабче-ресторант във Варна, а след това ще е в Мода бар-ще пее Мария Илиева същата вечер и мога да си представя какво масово снимане с телефони и фотоапарати ще е. Разчитам най-вече за хубави снимки в каютата-там ще мога да повтарям, светлината ще е постоянна и момичетата все още ще са изпълнителни. 50мм ми е любим, другите два почти вече не ги ползва. Свикнах му и на леките отклонения във фокуса, и на потъмняването по краищата, за да се наслаждавам на остри, много ярки и чисти снимки на дневна светлина. Надявам се и нощните да са добре.
satyno, да, такъв ми е дифузера, малко ме нервира, защото като се сложи на апарата не позволява на светкавицата да се отвори до край, но му намерих начина и го ползвам тук-таме. Тази светкавица, която си ми предложил, е много изгодна, по-нататък може да се замисля да си купя нещо такова.
BXMarkov Ръчните режими позволяват да се коригира силата на светкавицата, така че ще отида малко по-рано на мястото и ще я наглася там.

Страхотни сте, още веднъж много благодаря https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/T1A.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: pepi34   
Дата:   23-04-15 05:44

Не искам да чета всичките съвети, но аз от 12 годишния си опит с Канон бих препоръчал следното. 18-55 китова пласмасарка за нищо не става. По добре снимай с твърдия и после ще кропиш на фотошопа. Снимките с 18-55 на тъмно са толкова ужасни, че могат да се сравняват с тези от сапунерките!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: realnoncho   
Дата:   23-04-15 08:10

Ще кропи?
С 50мм на кроп най-много да трябва да прави панорами, за да събере всички хора, които иска да вкара в кадъра [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: sherbit   
Дата:   23-04-15 08:46

Ако е в по-голямо помещение би станало, ама тоя кораб си е теснотийка.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: bpavlov   
Дата:   23-04-15 23:45


Винаги съм се удивлявал, как в такива теми, хора, които нямат почти никакъв практически опит, дават вещи съвети.

Ето как седят реално нещата:

1. Преглъщаме факта, че ресторанта може да е светъл, основната част ще е в клуба, там е тъмница, а таванът не е бял.

2. Във въпросния бар, за да станат снимките различни от тази , ти трябва ИЗО минимум 3200 за бленда 2.8, при наличието на светкавица от класа на 580ЕХ за скорост поне 1/100

3. Китовия обектив можеш да го вземеш в ресторанта и да се опиташ да направиш някоя снимка там, казвам опиташ, защото скоростите ти пак ще са ниски за нормална експонация. Така че, в бара само с 50-ката

4. Ако не можеш да снимаш в режим А или М и гъвкаво да съобразиш в конкретната ситуация какво ИЗО и каква скорост да нагласиш, по добре въобще не тръгвай с някакви нагласи, защото ще останеш разочаровано-фрустрирана

5. Без външна мощна светкавица няма да стане, трябва да си подсигуриш, иначе въобще не поемай ангажимента, с вградената няма да стане нищо

6. Ако предположим, че имаш светкавица, най-правилният и лесен подход ти е следния: нагласяш тялото в режим М на най-високото приемливо ИЗО (напр. 3200), блендата ти е 1.8 или 2 максимум, никакво затваряне, светкавицата на ТТЛ, насочена нагоре, без никакви дифузери и скорост 1/125. Правиш пробни снимки, ако са тъмни, намаляваш постепенно скоростта

7. За снимането на тъмно, освен знания, трябва и техника. Липсата на подходяща техника не може да бъде компенсирана с никакви съвети и хитрини. В конкретната ситуация ти трябва или твърда 35-ца или варио на 2.8. Та, ако нямаш как да се сдобиеш с един от двата, единствения ти шанс да генерираш някакви снимки, макар и изкропени, е с 50-ката

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: deerstalker   
Дата:   24-04-15 00:26

Ако до този момент не сте попадала и не сте снимала в подобна ситуация и при тези условия, най добрия вариант е да си наемете човек, който ще се справи и ще знае какво да прави. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: BXMarkov   
Дата:   24-04-15 01:37

bpavlov, раздаваш оценки от последна инстанция без да познаваш хората. Момичето пита как да се справи с това което има, за друго няма възможност! Позадръж малко егото. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: Serbezov   
Дата:   24-04-15 02:40

Пичове на исо 3200 снимам звезди[smile]
Не знам колко често посещавате барове но в повечето случаи отразяването от таван не е най добрият подход за мен,поради простата причина че отразената светлина ще е много слаба и лично аз не бих я компенсирал с вдигане на исо,с използването на ТТЛ могат да се направят доста добри снимки!
Не знам как снима канонският китак но с никонският и вградената светка спокойно могат да станат прилични снимки на исо 800.
На корабчето с 50-ката няма да стане че ще е тясно,така че там с китака,в бара започва с 50-ката и по някое време сменя и с китака за по широко!
На исо 800,18мм,Ф3,5, и скорост 1/30 със светкавицата на апарата и китака може да докара прилични снимки а с 50 милиметра даже и на скорости от 1/200[smile]
Все пак няма да снима за конкурс [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: sheriff   
Дата:   24-04-15 09:56

Мога да услужа с 580ЕХ2.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: ViliDobreva   
Дата:   24-04-15 10:05

Ех, и аз искам да си имам някой опитен фотограф с нужната техника под ръка, който да ми свърши мръсната работа, и то за без пари, но няма такива [smilie5] Това на шега, момичето си е наело фотограф за сватбата. За партито иска просто НЯКАКВИ снимки, без значение дали ще са с прекрасно качество или не, стига да се виждат хората в тях :) Преди да се запозная с фотографията не ми пукаше какви са ми снимките, дали има шум, дали очите са червени, важното беше, че се е запечатъл момента. Сега съм много по-критична в това отношение, главно към собствените си снимки. Затова и са ми притесненията, аз искам снимките да се получат красиви и да й останат приятен спомен. Но това е, аз се притеснявам. Тя нито има притеснения относно снимките, нито чува моите. За нея това просто не е важно :) Та простете ми, че няма да се впусна в излишни разходи по наемане/закупуване на допълнителна техника, или наемане на фотограф. Не че не искам, ама за мен са излишни разходи на този етап и не мога да си ги позволя. Не съм снимала в заведения, това ще ми е за първи път :) Сигурно ще се сблъскам с фотографа в бара-може би той ще се съгласи да направи няколко с неговата техника, за всеки случай.
След толкова много противоречиви мнения вече нямам търпение да се убедя ще стане ли нещо от тия снимки или няма да стане. Макар че е много относително кое "става" и кое "не става" [cool]
И за финал: снимам основно на ръчен режим, не съм експерт, имам още много да уча, но не съм спряла да чета и пробвам. Имам самочувствието, че се справям не-зле за новобранка. Автоматичните режими ги ползвам главно за снимане на детето.
Още веднъж благодаря на всички за мненията, после ще кажа как е минала вечерта [shtrak]

sheriff, много ти благодаря за предложението, но не искам да поемам риск с чужда техника. Достатъчно ще се притеснявам за моята.



Публикацията е редактирана (24-04-15 10:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: satyno   
Дата:   24-04-15 10:08

Браво на sheriff[smilie24].
Хубаво е да се направят пробни снимки предишен ден на място и непременно резервни батерии за светката. ( А тя е задъжителна!-)
Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: compur   
Дата:   24-04-15 10:27

към автора на темата:
В едно денонощие има 24 часа,
а в една каса има 24 бири...
дали е някаква случайност?

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: ViliDobreva   
Дата:   24-04-15 10:35

compur написа:

> към автора на темата:
> В едно денонощие има 24 часа,
> а в една каса има 24 бири...
> дали е някаква случайност?
>
> [beer] [beer] [beer]



Хаха, казано по този начин не ми се вярва да е случайно :) Остават 25 мин до следващия кръгъл час. [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: fotorafi   
Дата:   24-04-15 15:39

Госпожице Добрева,
готов съм да снимам моминското парти БЕЗПЛАТНО. Само да ми прави компания по време на снимките една разведена и позастаряваща дама
Рафи Марукян

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на моминско парти на закрито
Автор: asahi   
Дата:   26-04-15 22:50

А бе, пичове, това си е едно елементарно кръчмарско снимане. Квкво му се прехласвате толкова? Ако има външна светкавица плющи с нея директно. Ако няма - с вградената, пак директно. Китакът е много подходящ за такава шарена работа. Ще и трябват две заредени батерии и да внимава да не седне на апарата.

По-важно е да застанеш на правилното място и да хванеш подходящия момент.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »