Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Търся д72 и фискаж
Автор: Цони   
Дата:   18-04-15 18:20

Здравейте, търся си човек да ми забърка д72 и фиксаж, трябват ми за документална хартия Форте.Между другото, някой работил ли е с такава хартия?на нея си пише "за документи" та предполагам ще постигна някакви доста контрастни изображения...идеи?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся д72 и фискаж
Автор: raffito   
Дата:   18-04-15 18:41

"Търся д72 и фискаж "

Пускаш тема в БАЗАР-а и си купуваш...
Има раздел -аксесоари./за всекиго по нещо.../[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся д72 и фискаж
Автор: Цони   
Дата:   18-04-15 20:08

и може ли някой да бутне едно рамо - имам малко проявител, колкото за 1 филм 1+1, а искам да проявя 2 с него - първо hp5 и после fp4 таа с колко се удължава времето за втория(за първия е 11 мин)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся д72 и фискаж
Автор: dekov   
Дата:   18-04-15 22:39

Какво е количеството и какъв е проявителя в който ще проявиш филмите?
Документната хартия можеш да проявяваш с всеки позитивен проявител.



Публикацията е редактирана (18-04-15 22:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся д72 и фискаж
Автор: Цони   
Дата:   19-04-15 11:56

С филмите се оправих, а документалната хартия е позитивна ли e?
В такъв случай как мога от негативния филм да изкарам нормално изображение на хартията?И то без да ползвам друга хартия за контактно копиране...?



Публикацията е редактирана (24-04-15 21:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся д72 и фискаж
Автор: dekov   
Дата:   19-04-15 22:21

Документалната хартия е нормална при осветяване и проявяване почернява, характерното е, че е с много висок контраст, предназначена е за възпроизвеждане на текст, тогава нямаше ксерокси и принтери [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Търся д72 и фискаж
Автор: Цони   
Дата:   20-04-15 11:36

Та значи последно хартията е негативна и ще мога да си пускам снимките на нея?
А ако разредя д72 да кажем 1+5 ще компенсирам ли за контраста?
П.С. все още ми трябва проявител и фиксаж, ако някой може да забърка, или продава сгодни [cool] undefined



Публикацията е редактирана (20-04-15 14:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся д72 и фискаж
Автор: Kolev68   
Дата:   20-04-15 14:42

Цони , поразмърдай се малко. Има и раздел базар, с минимум усилия се постига резултат.https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=44703

Отговори на това съобщение
 Re: Търся д72 и фискаж
Автор: Kolev68   
Дата:   20-04-15 14:45

Та какво очакваш от тази документна хартия,доколкото знам е с много голям контраст .

Отговори на това съобщение
 Re: Търся д72 и фискаж
Автор: Цони   
Дата:   20-04-15 16:24

Очаквам да видя как ще постигна с хартията, ще вкарам малко идея и може пък да измисля нещо, но това ще е като се сдобия с химия.Благодаря за линка иначе.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся д72 и фискаж
Автор: icikonti   
Дата:   20-04-15 21:04

Много малко ще мръдне контраста на хартията, ако разредиш проявителя.По-скоро ще посивее.
Иначе Д-72 е супер готин проявител.Аз си го разбавям сам и го ползвам в концентрации от 1+3 до 1+2.Харесва ми на тон.Постига добро черно, което е основното в позитивното проявявяне.Дано харесваш черно и не си от "школата" на покойния доц. Рум, където всичко е сиво до безкрай.....

Отговори на това съобщение
 Re: Търся д72 и фискаж
Автор: Цони   
Дата:   21-04-15 13:31

Всичко харесвам.
И пак не разбрах за хартията.Ще съм благодарен ако някой ми поясни нещата, ето какво знам аз:
филмът е негативен, т.е. където е попаднала светлина стана черно.Хартията фохар, която досега ползвам е също негативна и пак където е осветена става черна.По този начин при двукратно обръщане на образа в негатив, той става нормален(позитивен върху хартията).Та сега - Каква е документалната хартия - негативна като фохара(демек ще си получа нормално изображение от негативния филм) или позитивна?И с какъв проявител мога да проявявам?
Ако някой може да ми препоръча и някой хубав проявител на орво, цена няма да има [cool] undefined
Благодаря предварително.



Публикацията е редактирана (21-04-15 13:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся д72 и фискаж
Автор: Kolev68   
Дата:   21-04-15 14:42

Всяка хартия е позитивна , защото на нея се получава позитивно изображение след експониране на негатив.Проявителите са негативни- за проявяване на филми и план филми и плаки и позитивни - за проявяване на хартия .За хартия съм ползвал Орво №113 и №120 .

Отговори на това съобщение
 Re: Търся д72 и фискаж
Автор: Цони   
Дата:   21-04-15 17:50

Ее разгеле, благодаря за отговора, така вече е по - ясно.Това би означавало, че за контактното копиране на документ отиват 2 листа хартия - един ще стане с бял текст, а 2рият ще е нормален...не че има връзка де [smilie5]
А разликата между тези проявители?И как са в сравнение с д72, щото само такъв съм ползвал и нямам представа какви са другите - като цяло съм с малък опит, познавам само Фохар и д72 :D



Публикацията е редактирана (21-04-15 20:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся д72 и фискаж
Автор: dekov   
Дата:   22-04-15 00:03

Документната хартия не се ползва като негатив.
Снима(ше) се текста на филм и се копира(ше)на хартия.
Набираха се текстове с изрязани букви от нея после пак снимане и пак копиране в/у хартия, така се правеха например текстове за надписи под картини за изложба например.
Това е едно от приложенията, освен за отпечатване нормална страница.
Днес е лесно, нали ?


Отговори на това съобщение
 Re: Търся д72 и фискаж
Автор: fotorafi   
Дата:   22-04-15 13:48

Цони, напиши ми адреса ти. Ще ти пратя един учебник по черно-бяла фотография. Ако беше жива Янка Кюркчиева, светла и памет, нямаше да ти пише двойка , а -2.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся д72 и фискаж
Автор: Цони   
Дата:   22-04-15 14:56

Благодаря за предложението за учебника, но ще си карам с -2ката [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся д72 и фискаж
Автор: fotocolor   
Дата:   23-04-15 15:15

ORWO MH-28-течен проявител с бутилки х0.250;1лт
ORWO 113 -позитивен проявител за хартия
ORWO N120 super-също за хартия
ORWO E 102-проявител за хартия

Отговори на това съобщение
 Re: Търся д72 и фискаж
Автор: Kolev68   
Дата:   24-04-15 12:31

Чукчи ще става писател, няма да става читател. [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »