Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Интересни местенца в София
Автор: nsirakov   
Дата:   17-04-15 12:29

Тъй като 2 седмици ще бъда заточен в София, бих се радвал на предложения, какво може да се види у Голямото село...

Връзка с мен при желание през репитера на Kопитото (R1) или през LZ0GEO - аз съм LZ1XRY
или на директна честота 145.500 (QTH - зад ВМА)...

за останалите - на GSM :)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни местенца в София
Автор: Alsand   
Дата:   17-04-15 12:31

Ти, с'а оплакваш ли се??? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни местенца в София
Автор: kvakioh   
Дата:   17-04-15 12:31

ЗАвиси какво се иска да се снима. Около София има места за пейзаж, макро. В града- каквото човек поиска.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни местенца в София
Автор: karamelina   
Дата:   17-04-15 18:23

Около София манастирчета колкото искаш, на Витоша гора колкото искаш, в София хора и сгради също бол. :) Дай някакви предпочитания.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни местенца в София
Автор: nsirakov   
Дата:   17-04-15 22:45

тъй като няма да съм с кола манастирчетата около София остават мечта, ако не се намери някой да ме иска за багаж... а в самата София, би ми се снимало стрийт... и биричка бих пийнал ако има желаещи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни местенца в София
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-04-15 00:23

Ииии, сега видях темата! Вчера цял ден се чудих кой да навия да направим една обиколка на Витоша от към южната и страна за няколко часа. Накрая се оказа, че всички ентусиасти, които познавам са на работа и поради тази причина се отказах...
А иначе за снимане в София, без кола... като изключим стрийт фотографията, не се сещам за нищо "забележително". С автобусите на градския транспорт, човек може да стигне до интересни места. По пътя за село Железница през пролетта и есента могат да се направят много добри пейзажи. Интересен би бил и варианта за снимки в индустриалната зона около Кремиковци. ОТ по комерсиалните места, до които може да се стигне с градски транспорт, като идея остава Копитото (за панорамни снимки на изгреви и залези) и Златните мостове. ОТ селата Мърчаево и Кладница също има интересни пътечки към южните склонове на Витоша. Като малко по-далечна дестинация, бих ти предложил язовирите Искър и Пчелина (вторият зная, че си го посещавал със сигурност, предвид твои снимки, които съм виждал от там).
Най-кофти в случая е, че нямаш собствен транспорт. Още по-кофти е че цяла седмица се чудех с кого да обикалям да снимам, а най-кофти е че през следващата седмица съм ангажиран, иначе с удоволствие бих се съгласил да една обиколка на природните забележителности около соФето ...
Въпреки всичко ти желая успех в намирането на интересни места за снимане в района.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни местенца в София
Автор: Pif   
Дата:   18-04-15 09:26

Сираков,
в коя област ще са снимките? Ако са с по-малка дължина от видимата - брой ме. Идвам да снимаме. И без друго си нямам такъв "фотоапарат" в къщи. Имам само един на 3.5 и 7.5 мегахерца ама той е стар и си няма доплер. Така, че и той не прави цветни хубави снимки. Само черно-бели.
А и тея дето са по 100-140 киловолта са ми интересни. Особенно панорамните с въртяща се камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни местенца в София
Автор: nsirakov   
Дата:   18-04-15 10:16

Pif, лично аз ще съм на курс по правене на снимки с 3тесла магнит :)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни местенца в София
Автор: Pif   
Дата:   18-04-15 11:19

Аууу, това ми е мечта. Как мога да дойда и аз на курса? Колко пари е ?

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни местенца в София
Автор: nsirakov   
Дата:   18-04-15 11:22

ами безплатен е :) за рентгенолози... взимаш специалност и се записваш при д-р Пенков в св. И. Рилски :)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни местенца в София
Автор: Pif   
Дата:   18-04-15 11:44

А за любители? Засега съм взел само половин специалност на 3.5 звукови мегахерца. (да не се бърка с радио мегахерца).
Това му се вика дискриминация. Ако нямаш скъпа техника с яка оптика за милион пари и ... не те зачитат. Не те бръснат за слива.
Освен тогава да кандидатствам за модел. Мога да позирам много хубаво. И без друго не са ме снимали с 3Т. Само с 0.5 [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни местенца в София
Автор: nsirakov   
Дата:   18-04-15 16:43

ще пусна едно рамо за теб :)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни местенца в София
Автор: BOZO   
Дата:   19-04-15 01:48

(спам)
Класика, стрийт с рентген [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни местенца в София
Автор: mihalo   
Дата:   19-04-15 04:36

Извън остроумията, като имам предвид ограниченията ти в случая, си мисля за:
1. Един ден в метрото. Е, малко е забранено, `ма зависи колко правиш впечатление:))
2. Женският пазар /централният/ също дава възможности за "стрийт", макар след реконструкията да не е същото:)
3. На централна гара също може да се измисли нещо.
4. Парковете са по-скоро скучни, всичко е в градския център /пак говорим за "стрийт"/.
5. ЦУМ /колонадата/ и оттам пешеходната част на бул. "Витоша" до НДК. Поне хората са много:))

Няма как да съм изчерпателен, а и да съм, само ще те вкарам в моята си схема:)) Следващият път Лисабон

Хайде, успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Интересни местенца в София
Автор: karamelina   
Дата:   19-04-15 10:21

Събота и неделя - лифт или рейс до Алеко.

През седмицата за снимане на хора - НДК, Народния театър, Съветската армия, Славейков, Женския пазар, Ариана, Витошка, градинката на Свети Седмочисленици (там се срещат доста интересни персонажи понякога), Графа.

С градски транспорт: хващаш рейс за северните села (Чепинци, Негован, Кремиковци, Локорско)или към Банкя и снимаш агро пейзажи. :D

По гарите също можеш да намериш доста материал - я хора, я нещо друго.

Между другото, до някои от манастирчетата има градски транспорт - близо до Мърчаево има манастир, който е на 5 минути от спирката, Кремиковския е интересен, някъде на около 20 минути от спирката, но пък разходката е много приятна.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни местенца в София
Автор: nsirakov   
Дата:   19-04-15 13:39

благодаря за предложенията....

уви това, което чаках да чуя... не го чух...
а то беше...

"ОО Сираков, заеби снимането, дай да се видим на бира с картофки някъде..."

ех едно време какви сбирки имаше.... уви... вече не е същото...

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни местенца в София
Автор: kvakioh   
Дата:   19-04-15 18:04

Може да се направи сбирка винаги. Има хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни местенца в София
Автор: veronika   
Дата:   19-04-15 22:28

На входа на Южния парк например сега са пуснали фонтана и вече се е раззеленило, а на заден фон е Витоша още снежна. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Интересни местенца в София
Автор: mihalo   
Дата:   20-04-15 02:46

[beer] Да! [shtrak] Не!

Да живее Гръцко-Кубинската философия! [smilie25] Аз съм и фен.[cool]

П.П. Картофки така и не намерих.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »