Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Колега с Пентакс от Надежда, Обеля, Люлин
Автор: lion4e   
Дата:   17-04-15 11:28

Привет,

Търся колега с пентакс цифрово тяло от кварталите Надежда, Обеля или Люлин. АФ Сигма обектив се държи много странно на чистото К-5 с последна версия на софта, тялото не го разпознава дори като ръчнофокусен обектив, все едно съм закачил прост преходник без контакти.

Искам да пробвам обектива на друго тяло, опитах се да намеря сервиза на Сигма - ИНТЕР ДАТА СИСТЕМИ ООД, но от тях няма и спомен на адреса им - Ангелов Връх #8, на посочените стационарни телефони ( 8186045 / 8186010 / 8186046 )
2 дни никой не вдигаше, днес се свързах по чудо и ми съобщиха, че фирмата се е преместила и вече не е там. За актуални данни ме насочиха към синтезиса, там имали информация за това, от Синтезиса разбира се дори не знаеха за какво иде реч.

На първо време искам да пробвам обектива на друго тяло, след това ако проблема е налице, ще се търси намесата на серзив.

Моля, колега със свободен 1 час днес или утре да се свърже с мен да направим теста, на Лично или 0878 200 800.

Петров,

Отговори на това съобщение
 Re: Колега с Пентакс от Надежда, Обеля, Люлин
Автор: penco   
Дата:   17-04-15 12:13

Т.е. те пита при включването какво е фокусното разстояние? Или нищо? Без обектив или с М42 през преходник , без някакъв допир с контактите, май трябва да пита колко е фокусното на обектива.Поне на к50 е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Колега с Пентакс от Надежда, Обеля, Люлин
Автор: lion4e   
Дата:   17-04-15 14:18

Пита стандартно като при всеки ръчен обектив какво е фокусното разстояние, но това е AF обектив, по някаква причина не разпознава електрониката в обектива. След като се усредни фокусното, защото е варио и се зададе на тялото стойност, няма мерене, при промяна на блендата от ринга на обектива пак тялото не реагира, също не може да се направи снимка включително в "TV и М", т.е все едно няма никакъв закачен обектив за тялото. Цялата ситуация е много странна.


Отговори на това съобщение
 Re: Колега с Пентакс от Надежда, Обеля, Люлин
Автор: dibat   
Дата:   17-04-15 14:36

Пробвай да сложиш ринг-а на блендата на обектива в позиция "А", би ли написал точния модел на обектива?

Отговори на това съобщение
 Re: Колега с Пентакс от Надежда, Обеля, Люлин
Автор: lion4e   
Дата:   17-04-15 14:42

Пробвахме на всякакви позиции от 2.8 до 32 и А включително.

Обектива е Sigma 24-70 mm f/2.8 EX DG Macro.


Отговори на това съобщение
 Re: Колега с Пентакс от Надежда, Обеля, Люлин
Автор: dibat   
Дата:   17-04-15 14:44

А за да може да се снима с обективи които нямат auto-aperture контрол “A” на ринга за блендата на обектива, може да прочетеш тук как се активира, защото по подразбиране не е активно:

Using Older Lenses on the PENTAX K-5 II and K-5 IIs

Press the Menu button to enter the Rec. Mode menu.

Turn the rear E-dial and select pg. 4 in the Custom Setting menu.
Step down to Using Aperture Ring (setting #27).
Press the right arrow the the down arrow and highlight Permitted.
Press OK.
(This setting allows the camera shutter button to operate with older K-mount or S-mount lenses that do not have an “A” setting on the aperture ring).

Отговори на това съобщение
 Re: Колега с Пентакс от Надежда, Обеля, Люлин
Автор: dibat   
Дата:   17-04-15 14:52

ОК, ето няколко възможни причини:

1. може да са зацапани/оксидирани контакти/пин-чета на обектива, почисти ги добре, както и тези на тялото.

2. може да е скъсан/прекъснат лентов кабел, тук вече си трябва сервиз.

3. разхлабени винтове на байонета на обектива, заради което контактните пинове не излизат достатъчно от основата на байонета. провери дали всички винтчета са добре затегнати.

пробвай да въртиш бавно зум ринга докато е сложен на включеното тяло, дали в определен момент няма да установи контакт...

Ако може снимай основата на байонета на обектива.



Публикацията е редактирана (17-04-15 14:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Колега с Пентакс от Надежда, Обеля, Люлин
Автор: lion4e   
Дата:   17-04-15 15:45


http://prikachi.com/images/969/8055969e.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Колега с Пентакс от Надежда, Обеля, Люлин
Автор: BXMarkov   
Дата:   17-04-15 16:12

Това са координатите на сервиза. Моят съвет е ако след почистване на контактите няма резултат, да не опитваш друго освен сервиза. Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Колега с Пентакс от Надежда, Обеля, Люлин
Автор: neillmakoli   
Дата:   17-04-15 16:26

Аз съм от Люлин ако имаш нужда пиши ми...

Отговори на това съобщение
 Re: Колега с Пентакс от Надежда, Обеля, Люлин
Автор: lion4e   
Дата:   17-04-15 16:35

Автор: neillmakoli

Имаш ЛС.

Автор: BXMarkov

Мерси, свързах се с тях, но преди това ми се иска да пробвам на друго тяло.


Отговори на това съобщение
 Re: Колега с Пентакс от Надежда, Обеля, Люлин
Автор: sayman   
Дата:   17-04-15 16:50


От доста време сервиза на Сигма е към Фотографски системи ООД. Номера им е - 0886316410.
Не се учудвам, че в синтезиса отново не са били наясно. Преди два дни номера ми го дадоха от Павилиона и излезе, че същия номер съм записал и преди две години в телефона си когато ми се наложи да търся Сигма сервиз. Поне от 3г. са на ул. Обелско шосе №18.
Ето и сайта - http://photosystems.bg/


Дано ти свършат работа. Аз бях доволен [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колега с Пентакс от Надежда, Обеля, Люлин
Автор: 3DF   
Дата:   17-04-15 19:33





Публикацията е редактирана (17-04-15 20:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Колега с Пентакс от Надежда, Обеля, Люлин
Автор: lion4e   
Дата:   17-04-15 19:39

Благодарности на клегата neillmakoli, тествахме го на k-5II и обектива намa проблеми с функционалността, по-скоро е нещо при контактите на конкретното тяло K-5.

Отговори на това съобщение
 Re: Колега с Пентакс от Надежда, Обеля, Люлин
Автор: neillmakoli   
Дата:   17-04-15 20:39

[beer] Лионче, пак заповядай.

[smilie3] Така е като колегите не си завиват докрай обективите на байонетите[smilie25]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »