Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Култ към младостта
Автор: J0R0   
Дата:   28-03-15 14:18

Изложбата на Юлиан Табаков ме наведе на тия мисли.
Защо ценнотстната система на хората така се лашка от едната крайност в другата.
Преди време стар беше синоним на мъдър, учен, достолепен.
А днес е срамно да си стар.
Едва ли не неморално да се показват стари хора.
На мен ми се струва че и едното и другото е еднакво глупаво.
И младостта и старостта са естествени състояния на човека и трябва да ги приемаме съвсем нормално.
Днес обаче махалото е отишло твърде далеч в едната посока.
Отвсякъде ни се предлагат млади лица и тела, хората си правят пластични операции, фитнеси, диети и какво ли не, само и само да забавят остаряването, да избягат от него като нещо срамно и неприлично.
Та затова си мисля че изложби като тази на Юлиян Табаков лекинко приземяват нещата.
Заслужава да се види.
Евала и на голямата българска актриса Златина Тодева, че се съгласила на тия снимки.


https://photo-forum.net/static/forum/2021-11/wkci9833.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2015-03/kviz6260.JPG






Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   28-03-15 14:42

Неморално? Ти сериозно ли? Твърде си залят от чалгата, аз примерно я игнорирам като Далтонист не виждащ червено :)
Едни от най силните портрети тук за мен са на възрастни хора в естествена им среда ... въпреки , че харесвам работата на Кубето "телесната геометрия", която непосилно ще се постигне с възрастни хора :)

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: Slivenski   
Дата:   28-03-15 15:43

На мен тва ми идва много. Не от морални, а от чисто естетически съображения.

Има един момент, когато човек трябва да престане да се показва много много гол... А още по-малко да се снима.

Да, знам, че ще ми кажете - това е животът, всички остаряваме и се сбръчкваме. Защо да не се показва?

Ами, мен лично не ме кефи. Горе-долу поради същите причини, поради които не бих снимал как лъвове разкъсват животно или трупове в моргата. И това е животът, но предпочитам да не мисля за болести, старост и смърт.



От друга страна, някой може ли да ми обясни художественото послание на тези фотографии? Или е твърде елементарно, или е толкова сложно, че не мога да го схвана... ;-)


[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: nyamago   
Дата:   28-03-15 15:46

Моето впечатление за година и половина във форума е, че тук 'сбръчкани бабички' е презрян сюжет, за който се говори с погнуса или присмех в едно изречение с котки, бебета, есенни листенца на паваж, цветнца с боке и други подобни клишта, недостойни за 'високо изкуство'.

Не ми се рови, но лесно ще намеря поне дузина цитати, в които мнението за старческите лица като фотографски обект не е никак високо.

А всички ще минем оттам, на път за където до един сме се запътили.
[beer]

П.с. А още по-близо до темата: от лицата до телата е само една малка крачка.



Публикацията е редактирана (28-03-15 15:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: Slivenski   
Дата:   28-03-15 15:49

А и ако съдя само от тази показана снимка в първия пост, дори от чисто фотографска гледна точка не е добре - някаква тъпа стена за фон, отрязани стъпала, кофти ракурс, елементарна светлина... Можеше поне да е черно-бяло и малко по-арт... Така е просто едно нищо. Съжалявам.


[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: shamelessEyes   
Дата:   28-03-15 15:52

Това би ми се понравило в другата тема за "голите жени" :)))

ама щом си решил .. .

Ей го на Азис се оправи, всички други обърнахме резбата [smilie5]

майк паттерн [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: golded   
Дата:   28-03-15 16:04

Slivenski, доста повърхностно, не мисля че говориш сериозно!


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: shamelessEyes   
Дата:   28-03-15 16:08

Извинявам се, че се лигавя .., но това е някаква моя естествена реакция (защита) към тези "болезнени" теми.

Браво на хората, които са достатъчно смели да говорят чрез изкуството за тези неща .., защото ситуацията в която живеем изисква, не само безумна смелост, но и достатъчно креативност.

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: тьма   
Дата:   28-03-15 16:39

Показаният кадър е много силен, аз съм именно за такъв хуманен и естетически подход към снимането на старостта, а не това, което цари във форума - нагласени пози на възрастни хора, на които след това навярно се плаща, за да покажат възможно най-умилително състояние - тук се позовавам конкретно на една снимка на Богданов с прословутото му мече.
Както и да е, а фактът, че Сливенски не вижда тук едно голямо философско послание, а търси отрязани пети и т.н. - ме учудва.

А и друго е, когато актьор е моделът - независимо на колко години.
Къде могат да се видят други снимки от изложбата?


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: rx   
Дата:   28-03-15 16:40

Автор: nyamago
Дата: 28-03-15 15:46

Моето впечатление за година и половина във форума е, че тук 'сбръчкани бабички' е презрян сюжет,...


Освен ако не си от "нашите" [smilie18] Тогава беточките валят на сбръчкани баби снимани в олющена стая на легло тип "скара" и ако може една стара лампа с намотан мостов кабел... тук таме някоя паяжинка и стара маса с накъсана мушама - и имаш форумен шедьовър [smilie5]

... аа и забравихме рамката с надрасканата плака

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: тьма   
Дата:   28-03-15 16:42

rx [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: batsali   
Дата:   28-03-15 16:54

и печката, и печката...

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: shamelessEyes   
Дата:   28-03-15 17:09

Темата със скитниците и просяците е съвсем друга! ..а публикацията е на "Български художник" [smilie7]

хигиената в комуникацията .. пък да не говорим!

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: paolo_n1   
Дата:   28-03-15 17:34

J0R0 Я кажи от къде си купуваш цигарките които те карат да се кефиш на такива неща ?


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: тьма   
Дата:   28-03-15 17:51

Откъдето и аз [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: GOSPODIN   
Дата:   28-03-15 18:29

Забравихте бабите джуджета , а с тях какъв акт става...та Уиткин и Саудек ряпа да ядат.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: SameButDifferent   
Дата:   28-03-15 18:35

Аз не мисля, че има култ към младостта. Просто много по-лесно е да се представя младостта. Младостта вече е изживяна. Младостта е красива, няма как да я подминеш. Но е много по-трудно и изисква много смелост да разбулиш старостта. Старостта е загадка за много хора. Старостта е плаха и не се натрапва като младостта. Старостта е неизвестното, което плаши.

За мен снимките са шокиращи, но разголването на тялото ме кара да се замисля какво ли е там вътре - в мислите и душата.


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: BOZO   
Дата:   28-03-15 18:44

Снимки като снимки. Просто голо тяло, понесло белезите на годините. Няма нищо шокиращо. Би могло да е Лили Иванова без перука.

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: CDman   
Дата:   28-03-15 18:57

Предимството на младостта е свежестта и физическата привлекателност.

Предимството на старостта е жизнения опит и мъдростта.

Би било добре хората да се представят от ъгъла на силните им страни.

Обратното не е в тяхна полза.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: Slivenski   
Дата:   28-03-15 19:02

Аз съвсем добронамерено отново казвам, че не виждам никакво "философско послание" в тези снимки. По-точно - само в тази, защото другите нямам и намерение да ги гледам.

Може би нищо не разбирам от фотография и изкуство, но гола баба върху гърба на надупен пич с памперс е далеч от представите ми за провокативна фотография. Много далеч. :-)

[beer] [beer]


[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: rx   
Дата:   28-03-15 19:12

[smilie24] Подкрепям. За мен това издава само едно послание - "свежите идеи свършиха, затова да се насочим към абсурди". Това напоследък се наблюдава в доста направления на изкуството. Разбира се, това е моето мнение по въпроса :) Понеже и аз като колегата оставям възможността просто да не разбирам тези кадри, призовавам някой, който ги разбира, да ни обясни с думи прости какво точно емоционално/социално/творческо послание трябва да ни каже такъв кадър.



Публикацията е редактирана (28-03-15 19:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: shamelessEyes   
Дата:   28-03-15 19:15

Философията е- че болен здрав носи или старото е новото младо.. или че който иска да заспи трябва да остане буден.

.. JORO много добре го е написал, а sameBut .. хубаво [beer]



Публикацията е редактирана (28-03-15 19:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: chrisnoch   
Дата:   28-03-15 19:26

Slivenski,
То и аз не виждам "философско послание" в снимки на плоскогъзи мадами с опощени вежди и безизразни лица, ама нали са млади - все ще минат и покрай моралните, и покрай естетическите съображения, за които пледираш!

Изложбата е в галерия "Райко Алексиев" (София) между 3 и 19 април 2015 г. Отидете да я видите, пък тогава ...

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: Slivenski   
Дата:   28-03-15 19:27

Бе, за нищо не пледирам. Не съм имал за цел да засегна никого.


[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: rx   
Дата:   28-03-15 19:30

shamelessEyes болните обикновено се завиват, не се разголват [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: paolo_n1   
Дата:   28-03-15 19:43

тьма Това беше нах-голямата изцепка която съм чувал .Абе тъма според теб този кадър не е нагласен спонтанен е хахахаха :)Иначе явно се имаш за много начетена и компетентна.. Можели един откровен отговор на един мой въпрос,ама ще ми кажеш чесно е ?


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: тьма   
Дата:   28-03-15 20:00

пише се чесТно [smile] корен на думата - чест


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: тьма   
Дата:   28-03-15 20:02

Ще се самоцитирам от личното, което пратих на Сливенски -

Ами много просто, Сливенски - просто Животът - от неговото начало до неговия край, ох, как го носим на гърба си :))) този проклет и все по-тежък товар.


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: тьма   
Дата:   28-03-15 20:04

раждаме се голи и си отиваме голи - хаха, ако авторът беше сложил на актрисата памперс, е, тогава би станало кич - то и сега с този памперс леко бие натам, но идеята ми харесва[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: mmjm   
Дата:   28-03-15 20:06

На мен пък ми заприлича на сцена от "Властелинът на пръстените", не знам защо.

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: тьма   
Дата:   28-03-15 20:16

За по-голям шок - още една от серията [smilie24]




https://photo-forum.net/static/forum/2021-11/ryny9920.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2015-03/ezot1069.JPG



мир на праха й на Мама Злата


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: BOZO   
Дата:   28-03-15 21:00

Сега някой пак ще каже, че е отрязано под лакътя [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: Slivenski   
Дата:   28-03-15 21:04

Тая по-добре... [smilie21] [smilie21]


[smilie18] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: Slivenski   
Дата:   28-03-15 21:06

Ма пак не е светнато както трябва. Лицето е в сянка. А там според мен трябва да е акцентът...


Освен, ако и тая философия не схващам... [smilie8] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: BOZO   
Дата:   28-03-15 21:13

Акцента е на лявото зърно.

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: chrisnoch   
Дата:   28-03-15 21:17

Според теб е така, според автора - другояче! Това може да се превърне в нескончаем спор с неясни критерии.

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: Slivenski   
Дата:   28-03-15 21:19

добре. спирам. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: тьма   
Дата:   28-03-15 21:22

Ее, всеки не може да бъде Юлиян Табаков, ае, стига сте му завиждали на таланта [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: BOZO   
Дата:   28-03-15 21:31

тьма,
ти можеш да покажеш пърформънс в нуди селфи жанра.

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: тьма   
Дата:   28-03-15 21:34

BOZO, след още поне 20 години /не дай бог, че нещо не ми се иска да стигам до такава възраст/ може и да пробвам [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: paolo_n1   
Дата:   28-03-15 21:41

След тези кадри тотална разпродажба на цялото ми фотографско оборудване , лично повече не искам да имам нищо общо с тази кретенска гилдия !
Дори и телефона ще ми е без камера ,това е от мен!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: novi4ok   
Дата:   28-03-15 21:42

Joro, благодаря.


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: тьма   
Дата:   28-03-15 21:46

paolo_n1, напротив, аз на твое място бих сложила началото на нов стил във фотографията, която правя [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: rx   
Дата:   28-03-15 21:47

paolo_n1 не се давай, приятелю, ако потърсиш из уеб пространството хората до какви висоти(низини?) стигат, за да впечатляват, шокират и да са оригинални, ще се откажеш от света направо [smilie5] Ако трябва да съм искрен, преди много години тук имаше няколко кадъра на изпотени космати мишници - авторът твърдеше, че всеки имал право на фетиши и удоволствие от "различни неща" - тогава се надигна патаклама и точно участници в тази тема протестираха абсурда, ужаса, отврата, който изпитваха. Но явно с годините фетишите се менят [beer] На това ми напомня въпросната идея. Само тогава може би разликата беше, че автора не беше "наш" [smilie2]



Публикацията е редактирана (28-03-15 21:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: nyamago   
Дата:   28-03-15 21:48

Абе и аз не съм стар - само дето съм млад от твърде дълго време насам...
[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: тьма   
Дата:   28-03-15 22:05

Вижте какво -тук въпросът не е до това дали старостта трябва да се показва гола/по-добре казано съблечена/ - а че авторът е действително талантлив и е успял с огромната помощ на покойната актриса да създаде нещо наистина впечатляващо и силно въздействащо - всъщност кому как - според вътрешната му нагласа, според възприемането на света, на морала му, на интуицията за идейно послание - няма смисъл да се оплюва нещо, което не сме способни да направим



Публикацията е редактирана (28-03-15 22:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: rx   
Дата:   28-03-15 22:18

тьма не забравяй, че авторът може да е познат за теб, но аз нямам идея кой е, и единствената информация, която имам е изображенията му - това ми дава, един вид, анонимен, обективен и безпристрастен поглед. Оттам може би идва контраста, в коментарите ни и учудването ти, че не всички сме впечатлени, изумени и въздействани.
Не виждам някой да е оплюл по някакъв начин въпросното нещо, но последната част на коментара ти е тревожна - ако единственото качество на творбата е това, че "ние не сме способни да я направим", това не е хубаво качество - това именно подтиква много автори към абсурди просто защото "другите не могат това да го направят". Великите фотографи, ако щеш и художници, надали някога са били подтиквани единствено от мисълта "ся ще направя нещо дето никой не може да го направи". Това е типа сензация, "шокът", който търсят жълтите журналисти там, където го няма. Напр. в-к Шок. Толкова от мен по темата [beer]



Публикацията е редактирана (28-03-15 22:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: тьма   
Дата:   28-03-15 22:30

rx , едно написване на името му в чичко гугъл и ще ме догониш в знанията за автора. аз също възприех творбата, без да го познавам предварително. и я възприех точно така, както и сега, след като дори видях интервю с него - млад, интелигентен, не добре изказващ се, но главно добре мислещ млад сценарист и режисьор.


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: chrisnoch   
Дата:   28-03-15 22:35

paolo_n1,
Недей да се косиш толкова! Снимай си мацките с кеф, докато все още ти "връзват"! Като поостарееш, може да минеш и на "бабички", ама тогава ще си поумнял (дай Боже!) и ще виждаш нещата по различен начин. Младостта не е порок, старостта - също!

rx,
Тук не става въпрос за "наши" и "ваши" автори, нито за фетиши. Очевидно не знаеш коя беше Златина Тодева - мама Злата, та не можеш да видиш фотографиите през призмата на нейната личност, което в случая е от огромно значение. И сравнение не може да става с нечии подмишници - били те космати или не, изпотени или не и т.н. Възприятието на изкуството изисква известна доза смирение, което на теб очевАдно ти липсва. Лошо няма, ама младостта не е извинение за неадекватно поведение!

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: rx   
Дата:   28-03-15 22:39

chrisnoch, ще ти отговоря на лични, защото не ми се обяснява в тази тема защо си противоречиш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: Dessisslawa   
Дата:   28-03-15 23:40

И аз като Сливенски.

Гледах Златина Тодева в пиесата "Забравени от небето", беше гвоздеят на постановката - жизнена, енергична, макар и на около 90 години.


Тези снимки нещо не ми се връзват. Да ме прощава авторът, но можеше и по-добре да си свърши работата.

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: Dessisslawa   
Дата:   28-03-15 23:43

Мислех да ходя на изложбата, но след тези анонси - май ще пропусна.

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: nyamago   
Дата:   29-03-15 00:04

> Възприятието на изкуството изисква известна доза смирение...

Смирение от rx? [smilie5] [smilie18] [smilie25] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: mitpis   
Дата:   29-03-15 00:34

Не виждам послание, само голи хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: ejel   
Дата:   29-03-15 12:00


https://photo-forum.net/static/forum/2021-11/ldqq1866.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2015-03/hzuq3512.JPG


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/53/Domenico_ghirlandaio%2C_ritratto_di_nonno_c

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: ejel   
Дата:   29-03-15 12:08

По някаква причина си спомних за горната картина, когато видях първата снимка в темата... Сигурно по това време не са имали памперси за показване[smilie3]

Да опазиш достойнството на снимания - независимо от възрастта - ми се струва изключително важно. В показаните снимки достойнство не виждам - вероятно това е било цел на автора, знам ли...

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: Slivenski   
Дата:   29-03-15 12:13

ejel [smilie24]


[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: EvaJor   
Дата:   29-03-15 12:17

Аз пък се сещам за онзи симпатяга Андерсен и призива "Царят е гол".
Горе- долу, същото се сещам и когато видя и положително гласуване на снимки на голи жени с отрязани свински глави или пък скумрии (карагьоз) в скута. Не знам защо [smile].

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: SameButDifferent   
Дата:   29-03-15 13:19

Според мен в картината с детето липсва каквато и да е провокация. За разлика от показаните снимки. Въздействието е различно, а и идеята, мисля, е различна. Моята първа реакция, когато видях първата снимка преди време, беше "WTF?!!". След това обаче несъзнателно се върнах на снимката. Определено имаше нещо повече от голи тела.

Ето една статия, в която авторът хвърля малко светлина върху идеята да снима Златина Тодева: http://www.capital.bg/light/neshta/2015/03/27/2498775_igra_na_spomeni/



Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: GOSPODIN   
Дата:   29-03-15 13:50

Една снимка трябва да говори от пръв поглед. Не те ли грабне, значи не е била достатъчно добра. Какво, като на снимката е Златина Тодева и защо трябва да чета , какво е мислил автора? Той представя фотография, а не роман.

Никой не познава моделите на Саудек, защото не са известни личности, но снимките му от това не са по-малко въздействащи и провокативни.


https://photo-forum.net/static/forum/2021-11/jdzi2203.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2015-03/qsol5996.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: тьма   
Дата:   29-03-15 14:22

С последните два примера темата отива в съвсем друга посока.

Никой не е казал, че всички сме длъжни да възприемаме по еднакъв начин света и различните прояви на изкуство..

Успех на изложбата![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: ejel   
Дата:   29-03-15 14:45

"Светлина" върху момента с достойнството не видях много да се "хвърля" в статията...

И не схващам "провокацията" в снимките на голи възрастни актьори в студио в 21-ви век [smilie8]

Но всеки със своите си възприятия, де - далече съм от мисълта да поучавам или налагам моето виждане[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: тьма   
Дата:   29-03-15 14:53

Само още едно мнение и спирам да пиша в темата - мисля, че с друго тяло никога не би се получила такава фотография. Тялото на модела /няма значение, че това е страхотна актриса/ е толкова, както казват руснаците,"хрупкое" - много точна дума - може да се преведе с нежно, чупливо, крехко, но има и оттенък, който не се усеща в друг език - това "хрупкое" тяло най-точно изразява Живота..


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: SameButDifferent   
Дата:   29-03-15 14:57

Не е много приятно да те цитират неправилно. [smilie3] [smilie25]

Няма значение - има толкова много снимки, на които моделите са снимани в цялото им достойнство, че не си струва да се търси такова точно в тези снимки. [smilie5] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: caspin   
Дата:   29-03-15 14:59

Това са нещата от живота и всеки човек ги възприема различно, което не е ненормално.Човек остарява и не изглежда като на 20 постоянно.Ако доживея тези години обещавам да пусна едно селфи[smilie5] .Уви за някои хора живота е само цици(млади) и чалга.Ще посетя изложбата.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: batsali   
Дата:   29-03-15 16:18

Култ към младостта има заради биологията ни. Не ви харесват кадрите, не защото са слаби като фотографии, а защото се гнусите от съдържанието. Няма лошо. Защо обаче толкова лесно после почвате да чертаете границите на изкуството, така че това, което не ви харесва не е изкуство? Посланието на изкуството се формира в главата на потребителя му, то е крайно субективно. Затова и има такова разнообразие в изкуствата - просто няма правило, по което нещо да бъде систематично определено като валидна форма на изкуство. "как може сега такова нещо?" не е критерий със сигурност...

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: mmjm   
Дата:   30-03-15 10:03

Псалм 71:8-9
ח יִמָּלֵא פִי, תְּהִלָּתֶךָ; כָּל-הַיּוֹם, תִּפְאַרְתֶּךָ.
8 My mouth shall be filled with Thy praise, and with Thy glory all the day.
ט אַל-תַּשְׁלִיכֵנִי, לְעֵת זִקְנָה; כִּכְלוֹת כֹּחִי, אַל-תַּעַזְבֵנִי.
9 Cast me not off in the time of old age; when my strength faileth, forsake me not.



Публикацията е редактирана (30-03-15 10:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: mitpis   
Дата:   30-03-15 13:06

Това, че е провокативно не означава, че е добро. За мен тази снимка е все едно Стефан Данаилов да тръгне гол по улицата. Какво е посланието на тази снимка?

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-03-15 13:24

mitpis,
А какво е посланието на разхвърляни бали слама по ожънато поле? Или на мърляво котенце с претеции за Богиня?
Какъв е смисълът на глупавата полу-усмивка на Джокондата, която на всичкото отгоре дори не е поразсъблечена?
Пред такива първични въпроси и най-големият шедьовър ще се засрами!
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: rx   
Дата:   30-03-15 14:30

Благодарение на определени финансови събития в началото на 20-ти век, знаеш какво изобщо е Джокондата. В предните си 5 века същесвуване, е била просто една от много картини. Пък и котенцето и джокондата все пак излъчват естетика и красота - две понятия, за които цивилизацията, във всичките й разновидности и различия, долу горе е стигнала до съгласие какво означават. Това, че някой е решил да наложи старостта като красива(а тя е грозна и негативна в крайна сметка) - ами прав му път. Аз оставам скептик, че ще убеди човечеството [smile] Разбира се, авторът 100% ще се радва на някаква определена подкрепа и подражание - та дори онзи дето си консервира фекалиите и ги представи за изкуство, намери на кой да ги продаде - света е широк [smile]



Публикацията е редактирана (30-03-15 14:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: dialektika   
Дата:   30-03-15 15:04

http://kezzyn.35photo.ru/photo_862725/

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: mitpis   
Дата:   30-03-15 16:07

chrisnoch, виждам, че си пристрастен. Благодаря, че си ми разгледал профила, но не разбирам защо правиш паралел между моите неща и тези на Юлиян Табаков, аз не правя изложби, нито името ми стои по билбордовете в София, нямам претенции, че съм фотограф, нямам скъпа техника, просто участвам в този форум. Така не можеш да ме убедиш, че тази изложба струва нещо, особено със сравнението с Леонардо Да Винчи, кой съвременен български художник притежава неговата техника и мистичност-никой! Кой е Леонардо кой е Юлиян Табаков?

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: Alsand   
Дата:   03-04-15 17:18

Категорично не ми харесва. За мен това си е самоцелна провокация към елементарното естетическо чувство и нищо повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: mitpis   
Дата:   03-04-15 17:43

chrisnoch спомена по-горе защитавайки изложбата за "глупавата полу-усмивка на Джокондата", та искам да му кажа, че няма въобще усмивка, а има техника за рисуване "сфумато", която Леонардо и други италиански майстори са владеели отлично за да създават подобни илюзии, ама човек да ги знае тези неща трябва малко да е прочел и видял по въпроса.



Публикацията е редактирана (03-04-15 17:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: fraction   
Дата:   03-04-15 18:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: chrisnoch   
Дата:   03-04-15 18:21

mitpis,
Изобщо не съм пристрастен! Да съм писал някъде, че фотографиите на Юлиан Табаков ми харесват, защото ... ?!
Отношението към твоите фотографии ТРЯБВА да е същото, както към фотографиите на всеки друг - вкл. г-н Табаков, който, доколкото знам, НЕ е фотограф. Когато задаваш въпроси към други автори, ТРЯБВА да можеш да отговориш самият ти на същите въпроси - без значение дали си организирал изложба или просто си публикувал снимки в профила си!

rx,
Както вече писах, изкуството не се занимава само с красивото, но и с грозното. Старостта може да бъде и красива, и грозна, и отвратителна, и предизвикваща съчувствие, и още много неща. Как ще бъде "класифицирана" зависи както от интерпретацията на автора, така и от интерпретацията на публиката. Авторът създава, публиката зяпа и "оценява". Някъде между тях битуват мненията на критиците и професионалстите. Дали е възможно всички участници в този артистичен дискурс да постигнат съгласие относно качествата на творбата? Едва ли!
А дали това съгласие е необходимо? Нали уж в спора се ражда истината?
Истината? Демек онова "животно", дето всеки припознава като свой домашен любимец? Хайде де!
Всичко е относително, както ни учи Айнщайн - макар той да говори само за физичните закони, които управляват "нашата" вселена. А какво да кажем за "законите" на изкуството, които всеки разбира по своему?

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: mitpis   
Дата:   03-04-15 18:50

chrisnoch, как да не си пристрастен, като нападаш лично всеки, който не е съгласен с изложбата, вместо да защитаваш с аргументи тъй наречените творби, та пращаш хората да я гледат , като даваш адреса на галерията.
Човек на който има разпечатани билборди из цяла София за фотографска изложбата в галерия Райко Алексиев, какъв е според теб, а има и раздел фотография в сайта му.

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: chrisnoch   
Дата:   03-04-15 19:30

mitpis,
Хайде де, чак пък да нападам лично?! [smilie5]
Не познавам Юлиан Табаков и нямам нищо общо с изложбата. Подхождам към повдигнатите въпроси по принцип, а не конкретно във връзка с въпросната изложба (която, за съжаление, все още не съм намерил време да посетя). За мен най-важният въпрос е: "Старостта грозна ли е и може ли да бъде предмет на изкуството?". Очевидно много хора в този форум се погнусяват от сбръчкана плът и същевременно точат лиги при вида на стегнати цици. Това може би има нещо общо с физиологията, но няма нищо общо с изкуството!
А този "всеки, който не е съгласен с изложбата" дали я е видял, преди да е написал "тежкото" си мнение?
Според мен е задължително за всяка изложба да има билборди и всякакви други реклами.

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: mitpis   
Дата:   03-04-15 19:49

chrisnoch, О.К.вече има отговор, в който има аргументи изразяващи виждането на хората като теб, което уважавам. За съжаление стоим на противоположни позиции и аз се намирам от другата страна, да ти кажа честно повече ми допада естетиката на ренесанса, отколкото на тези крайности в изкуството. Ако погледнеш профила ми за какво съм гласувал ще видиш, че харесвам повече пейзажната фотография също сюрреалистичните и абстрактните неща. Юлиян Табаков познавам лично и нямам нищо против него.

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: cvetanvas   
Дата:   03-04-15 23:43

Сбито ще кажа мнението си за кадрите,без да изспадам във психологически анализи,и със добри чуства
Гадно,грозно...отврат

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: camelasign   
Дата:   04-04-15 01:06

Идеята не е развита красиво, и това води до конфликт със зрителя. Идея има, няма изпълнение. А те трябва да са свързани. Посланието ръка за ръка с начина на изразяването му.

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: georgioiv   
Дата:   04-04-15 09:19

camelasign: [smilie24]

и да добавя - ако на снимките беше баба Иванка от Долно Уйно, а снимача беше комшията Пешо - никой тук нямаше да открие нищо в тези снимки.. Ако трябва да напрягаме сетива, за да обясним какво е искал да каже "автора с билбордовете", то мисля, че никаква работа не е свършил, освен да попълни собственото портфолио със снимки на известна възрастна актриса.

Като се замисля към момента - и филмите ни такива, и клиповете, и музиката... Все за един кръг разбирачи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: J0R0   
Дата:   04-04-15 09:57

един добър текст

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: aliengg   
Дата:   04-04-15 10:10

Изчетох и тази и онази тема по повод Мигновения на Юлиян Табаков.
Горд съм, че бях, макар и само с част от печата, част от тази изложба.

Ето още един текст: http://dinya.eu/youlian-tabakov/

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: rx   
Дата:   04-04-15 10:41

Жоро, разликата между въпросния Юлиян и Лейбовиц е, че при единия случай имаме силно послание и никаква пошлост, а при другия - единствено пошлост без послание. А някой може ли да ме насочи към опита на въпросния автор във фотографията, защото в скромната му биография няма нищо споменато за фотографското изкуство, та възхваляването му тук в този форум за мен е напълно непонятно?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: Dessisslawa   
Дата:   04-04-15 12:53

Доскоро не знаех кой е Юл. Табаков. Днес разбрах, че е "свещена крава".

Всичко, което направи Табаков е хубаво.

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: mitpis   
Дата:   04-04-15 15:34

Каквото ни е обществото, такова ни е изкуството. Изложбата е само отражение на това което се променя около нас.



Публикацията е редактирана (04-04-15 15:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: мара   
Дата:   04-04-15 16:07

...абе, тъй, мимоходом - чудим се дали в автобиографиите/СиВитата на карл доджсън някъде е пишело - писател [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

иначе мойто мнение е някъде м/у "осанна" и "разпни го".
ама ако те все пак са в една равнина - под нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: тьма   
Дата:   04-04-15 16:41

Няма смисъл да чета чужди мнения в статии, а и защо трябва всеки тук да се опитва да налага своето.

Абе, хора, който го приема - го приема, който не - няма смисъл да се изказва грозно за нещо, което не разбира,не харесва,не понася.
Аз съм с две ръце за идеята му - и за това, че с друг модел тази идея би била неизпълнима - да откриеш правилния модел е едно качество, което много рядко някой фотограф притежава, но ако този човек е сценарист, режисьор - при това на ниво - прилично добър - винаги ще го открие - Табаков го е открил - и двата модела - за което - евала!


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: viktorio009   
Дата:   04-04-15 22:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: J0R0   
Дата:   05-04-15 10:41

На мен въпросната изложба не ми стои скандално.
Да, старостта изглежда такава.
Да, старостта също може да е обект на снимки.
(Ако на снимките беше 18 годишна девойка, никой нямаше да обсъжда светлината, кадрирането и другите недостатъци, нали)

За мен лично е много по-нормално една жена на 80 да изглежда като Златина Тодева, отколкото да я напудриш и ретушираш за да я докараш да изглежда на 30


https://photo-forum.net/static/forum/2021-11/uzjr2895.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2015-04/xevs4204.JPG



Ей това тука е скандално, а не Златина Тодева.
Ама трудно се разбира, защото ценностната ни система е сбъркана :)

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: тьма   
Дата:   05-04-15 11:15

Жоро, искаш да кажеш, че си виждал Лилито съблечена?[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: J0R0   
Дата:   05-04-15 11:45

Или трябва да започнем лекцията по естетика малко по-отдалеч :)



--- Красотата е в естественото, неподправеното --- твърди още Сократ. Същата философия изповядват повечето от художниците през Възраждането.

А сега - ето ви две жени на по 80 (приблизително)
Коя от двете е по-естествена и неподправена.

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/tyra7185.JPG


http://joro.photo-forum.net/images/llili.jpg



Ама за да достигнеш до някаква фаза на мислене, трябва да си прочел поне Портретът на Дориан Грей


Ето затова говоря - днешното общество е като Дориан Грей, зомбирано от един фалшив образ.
Та като фотография тая изложба може и да не притежава чисто фотографски достойнства, но като философия е точно като портрета на Дориан Грей, удар срещу фалша и захаросаната визия.

И както Дориан Грей има непоносимост към портрета си и за да не го гледа го покрива с плат, така и днешните му подражатели имат непоносимост към снимките на Златина Тодева. Предпочитат да не ги гледат. Ако може да ги унищожат.

Само да припомня финала на романа - унищожвайки портрета, Дориан Грей унищожава и себе си.



Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: тьма   
Дата:   05-04-15 12:05

о, не мисля, че основната идея на Табаков е да показва неподправеното, както не мисля, че Лили Иванова не изглежда достатъчно добре за възрастта си - воденето на здравословен начин на живот, храненето и всекидневните многочасови упражнения, които прави, са дали своето - не всичко е фотошоп и фалш

но темата беше друга, докато авторът не взе, че я насочи в съвсем различна посока, простено му е, възраст, нали, наборе? [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: J0R0   
Дата:   05-04-15 12:14

Не, темата си е точно такава - за един целенасочено отглеждан култ към младостта, който ни създава фалшиви ценности.

Ето един и същи човек на една и съща възраст (разликата е 4 години, но определено не опират до това нещата)


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/cuxy4804.JPG


http://joro.photo-forum.net/images/sindy.jpg



Естественото се приема за неестествено.
И обратното.

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: тьма   
Дата:   05-04-15 12:55

Ок, спирам да следя темата, явно съм се объркала и съм решила,че се коментира идеята на автора[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: rx   
Дата:   05-04-15 12:57

Фалшиви ценности?! Приятелю, разцвета на силите и младостта са ценност в самия биологичен модел в природата и еволюцията. Вече е дори забавно как се носят от 10 кладенеца вода в защита на това... изпълнение :) лично аз се убедих в първоначалните си думи, че единствената идея на автора е била да се изтупа от прахта и да си даде малко слава чрез грозен абсурд понеже явно не му идва идея как да грабне публиката с нещо ценно. Точно както жълтия журналист лешояд чопли глупости за абсурдни снатии

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: мара   
Дата:   05-04-15 16:27

добре де - коя публика?
щото публиката не е някаква хомогенна маса, нали така?
публиката са и ония, дето викат, че цярат е сладко и подходящо облечен, и ония, дето са в задните редове и нищо не виждат, ама и детенцето, дето вика, че царят е гол...
все е публика.

най-общо казано - съгласна съм с тезата в заглавието на темата. ИМА култ към младостта. към красотата на младостта. ама това, че някой ахмак е турил знак за равенство м/у красота и войнстващ неосъзнат кич малко е пообъркало нещата [smilie18] [smilie18] [smilie18]

абе, жоро, кой се е окакал така с образа на Л.И.?
голям резил. ама тя си е любителка на кичозните неща, без да знае, че са такива и вероятно ги е харесала тез чудеса [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: МС   
Дата:   05-04-15 16:49

Alsand [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: J0R0   
Дата:   05-04-15 16:50

OK - младостта e ценност в самия биологичен модел в природата - съгласен съм.

Но не съм съгласен с това 80-годишни жени да се снимат и представят като млади, защото това определено не е ценност.
Ценност е 80-годишните да си се представят като 80 годишни, нещо което е направил Юлиян Табаков (не го познавам, покрай тая изложба за пръв път му чух името).
Ценност е да си честен с публиката, нещо което снимките на Лили от Плейбой не са. И снимките на Синди Крауфорд - също не са.

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: BOZO   
Дата:   05-04-15 16:56

Снимките на Лили Иванова са омазани до безобразие и са абсолютна чалга и кич. Каквото и да прави на 80 е мумия и във ваната гърдите и сигурно са полегнали на дъното. Не оспорвам гласа и социалистическото и творчество, но това е долнопробен кич.

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: SameButDifferent   
Дата:   05-04-15 18:39

А днес е срамно да си стар.
Едва ли не неморално да се показват стари хора.


Възможно е някои хора да се срамуват от това, че остаряват. Въпреки че за мен това, че хората се стремят да изглеждат по-млади, има общо по-скоро с възприятието им за красота, отколкото с притеснението им от възрастта.

А дали е неморално да се показват стари хора зависи от начина, по който се показват. И точно тук, според мен, авторът на снимките върви по ръба.

Аз лично не харесвам първата снимка, на която Златина Тодева е гърба на мъжа. Позицията на тялото би била неблагоприятна дори за младо тяло. Дори идеята да е друга, би било добре да се вземе предвид това как изглежда самият модел.

Иначе, като цяло, предпочитам естествените снимки, показващи нещата от живота такива, каквито са. Погледнати от по-добрия ъгъл. [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: BOZO   
Дата:   05-04-15 18:47

Всичко е човешка суета.

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: viktorio009   
Дата:   05-04-15 18:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: shamelessEyes   
Дата:   05-04-15 19:01

хахха, SameBut не може да язди! [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: BOZO   
Дата:   05-04-15 19:07

Баба Лили отдавна е за пенсия, може да последва примера на Тина Търнър и да спре да се излага.

Защото истината без фотошоп е мноого по-различна.


https://photo-forum.net/static/forum/2021-11/uxnu0168.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2015-04/kduh0647.JPG


http://pik.bg/f/uploads/image/48-06.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2021-11/hvkl7273.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2015-04/wkcs1740.JPG


http://senzacia.net/wp-content/uploads/2012/07/Lili-Ivanova-5.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: shamelessEyes   
Дата:   05-04-15 19:12

BOZO Не си ли даваш сметка,че това са различни периоди? И да се тиражират подобни твърдения е безмислено.., то форошопа само дето вибратор няма, егаси!

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: BOZO   
Дата:   05-04-15 19:16

Колко да са различни периодите?

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: shamelessEyes   
Дата:   05-04-15 19:19


https://photo-forum.net/static/forum/2021-11/lomk8600.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2015-04/briu2628.JPG


http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2013/07/04/article-0-1A47F574000005DC-527_634x778.jpg



https://www.youtube.com/watch?v=ZBMaUbO5PAQ



Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: Lycan   
Дата:   05-04-15 19:39

Според мен целта му малко или много преднамерена е била да разлае кучетата и както виждам я е постигнал успешно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: shamelessEyes   
Дата:   05-04-15 19:47

HTML, 6! [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: Lycan   
Дата:   05-04-15 20:05

Така де, кой беше чувал за Меглена преди да се появят зазлавия от рода на
Another Clueless Eurobureaucrat Wants Apple To...

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: тьма   
Дата:   05-04-15 20:28

За кучетата съм съгласна[smile]

Между другото, тъжното е, че ние с вас можем само да стареем, а тя може и да пее - при това достатъчно талантливо.

И като човек - перфекционист, съм сигурна, че ще разбере сама кога да слезе от сцената.

[beer] Наздраве за нас, които само стареем



Публикацията е редактирана (05-04-15 20:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: мара   
Дата:   05-04-15 20:34


https://photo-forum.net/static/forum/2021-11/skdj0568.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2015-04/wkcs1740.JPG



АБЕ на тая снимка дясната ръка на примадоната - кат на И ТИ, бе... [smilie18] [smilie18] [smilie18]
има само 4 пръста..,

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: тьма   
Дата:   05-04-15 20:37

Злобоо човешка, опс, сбърках, злобооо българска [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: BOZO   
Дата:   05-04-15 20:51

Той и В.Маринов може да пее, ама...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: тьма   
Дата:   05-04-15 21:08

BOZO [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: BOZO   
Дата:   05-04-15 21:13

тъма [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: Slivenski   
Дата:   11-04-15 12:35

Темата нещо потъна... А аз попаднах на това.

И то, не знам защо, не само не ме отблъсква, но ми и харесва.

И идея, и изпълнение, и осветление, и дискретността, с която е поднесено голото тяло на възрастния мъж.

[smilie24]



https://photo-forum.net/static/forum/2021-11/btqx9605.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2015-04/rmcq2719.JPG


http://kezzyn.35photo.ru/photos/20150328/862725.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: мара   
Дата:   11-04-15 13:33

аз още не съм отишла да я видя тая изложба.
обаче една колежка, керамичка, която имаше доста кофти отношение към снимките, качени в нета, извън секъв контекст, каза, че като отишла, като видяла цялостното представяне, много се впечатлила. явно си е до обща концепция, не може нещата да се преценят вярно на парче.
от друга страна, на любимия майката, която е спортна бабка на 81, е гледала по телевизията и също е била впечатлена. не възмутена, а наистина страшно впечатлена. и да, потресена...без да е отвратена.
щото страростта се ебава с всички ни :)
и, дай боже всекиму да остарее :)
всяко нещо си има своето време.

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: ksietta   
Дата:   11-04-15 13:35

Едно лято снимах на един плаж една девойка - млада, с перфектна кожа и форми. По едно време близо да нас дойде един млад човек и ни гледаше с голямо любопитство и малко учудване. После се заговорихме, оказа се че е художник. Каза, че не разбира защо фотографите снимат само момичета и млади жени. За него (а явно и за повечето художници) интересни са възрастните жени. Младите са някак "елементарни".

Изразните средства са доста различни и особено с дигиталната фотография често се получава някакъв непривлекателен натурализъм. Но от друга страна - фотографията има доста разделения. Гротескно би било да се прави гламур с бабички, както и мода за млади жени с модели на по осемдесет години. Но точно толкова гротескно е и да се правят опити за художествена фотография с елементи на портрет с млади празноглави модели, имитиращи какичките от модните списания или певиците на Пайнер. За доста видове фотография възрастта на модела и състоянието на кожата и тялото му не е от това значение, което има за други видове. Така че - за всеки влак си има модели.


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: тьма   
Дата:   11-04-15 13:43

Slivenski , и този кич ти харесва [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: mitpis   
Дата:   12-04-15 18:57

А пък тази снимка една с едно много дълбокосмислено съдържание:младеж с бели боксерки мъкне на гръб почти умряла баба, благодаря предпочитам пейзажите. Да ти кажа честно твоите снимки на религиозна тематика дето си ги изтри от профила много-повече ми харесват от тези, които коментираме.
Христос Воскресе!



Публикацията е редактирана (12-04-15 19:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Култ към младостта
Автор: aliengg   
Дата:   19-04-15 16:42

http://budoart.bg/news/view/mama-zlata/



Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »