Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 фотопринтер
Автор: Stelcho2   
Дата:   24-03-15 19:06

Здравейте!
Какъв по-евтин фотопринтер с консумативи които се предлагат в България бихте ми препоръчали?
По възможност да има и картрийдър. Не търся някакъв кой знае колко скъп и не търся скорост на печат.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: cameraman   
Дата:   24-03-15 19:20

След малко хорът на момчетата от ФФ дружно ще те заубеждава как 700 лева са много малко пари.[smilie21] Ай... да взимаме пуканките.
Произволен Епсон ти върши работа. По-скъп, по-добре. Има и вариант за термосублимация, но там снимката излиза левче- със Canon Selphi>



Публикацията е редактирана (24-03-15 19:23)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: compur   
Дата:   24-03-15 19:34

виж за секънд хенд в базара - имаше разни Канони за без пари

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: ZENON   
Дата:   24-03-15 19:39

За съжаление Селфито не е добра идея. Бях се навил, но качеството ме отказа.
Неконсистентни цветове (небе)...

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: nikidinov   
Дата:   24-03-15 22:39

Epson L800 [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: goldstar   
Дата:   24-03-15 22:45

Следя с интерес темата ! Защо Epson L800 ??? Как стоят нещата при него ?? Цени на консумативи и прочие? Както при канон 1лв снимка , а при epson как е ??

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: Stelcho2   
Дата:   25-03-15 02:19

Гледах стари модели на канон селфи 2ра ръка.
С консуматив 108 листа ми излиза 100лв грубо.

интересува ме самият начин на печатане - ако примерно не принтирвам нищо няколко дни / седмица /две мастилниците засъхват ли.. как са точно там нщата?
Не съм на ти точно с тази технология. За канон селфи става въпрос.

не написах нещо много важно по-горе. Търся мобилен, който да влача с мен насам-натам.
Вкъщи имам канонски принтер, който прави много хубави снимки, но ми трябва нещо малко и компактно.



Публикацията е редактирана (25-03-15 02:46)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: kery70   
Дата:   25-03-15 07:08

При селфито е термо сублимация. Нямаш мастила и нищо не съхне. С хартията ти е включена ролката за печата. Това е всичко и 6 месеца да не го ползваш няма драма. А и снимките деянат много без да се скапват цветовете. Аз имам такъв и съм доволен. Дано съм ти бил полезен.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: factor.bg   
Дата:   25-03-15 12:03

Изтривам постовете си и желая успех на всички.



Публикацията е редактирана (30-06-15 02:54)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: Stelcho2   
Дата:   25-03-15 18:53

755,99 лв ... това са много ама много пари за нещо което рядко ще се използва.

Търся малко, мобилно, леко и евтино или до 100тина лв.. горе-долу 150макс

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: Aron   
Дата:   25-03-15 19:09

Всички евтини принтери - под 100 лв имат скъпи консумативи. Още първата смяна на мастилените касети- и си надхвърлил цената на принтера! Така че "малко, мобилно и евтино"- всичко едновременно няма.
Както е казал един майстор-автомонтьор:
"Работя бързо, евтино и качествено, но трябва да си изберете само две от тези опции!"[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: cameraman   
Дата:   25-03-15 19:15

Голям майтап. Ново и под 100 лева. За да има свестен печат- поне 200 лева... Иначе се монтира един CISS/система за непрекъснато подаване/ и забравяш за пълнители... Устройството обаче е важно. А никой в БГ не иска да продава евтини Епсони. Всеки иска да продава Епсони по 700 лева, щото не се развалят и няма ядове... Да... ама вече сме в Европейския съюз... Там хората продават. Продават и скъпи на по-ниски цени. И читави устройства втора употреба излизат на символични цени... Но няма безплатен обяд. Фобо от Варна продава употребяван L800. Цената му е добра, а стопанинът гарантиран.



Публикацията е редактирана (25-03-15 19:25)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: Stelcho2   
Дата:   25-03-15 22:36

Както казах не гоня кой знае каква скорост за печат на снимката.
Доколкото разбрах Канон селфитата май при покупка на хартия идват с мастило или нещо от тоя род. Не съм запознат. Около 70-80ст на снимка смятах, че излизат нещата при тях. Ако е така какво ще кажете като идея. Дори да няма карт рийдър, че явно с тея джаджи стават яко паричките :Д
Какъв е принципа на печат на Канон Селфитата?
Как по-точно се прави самата снимка и как се печата / сменя консуматив?
Питам тъй като не съм запознат с тези неща.



Публикацията е редактирана (25-03-15 22:37)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: ZENON   
Дата:   25-03-15 23:02

Снимай небе и отиди в Синтезиса на Левски да си принтнеш снимката. Ще се откажеш бързо /селфи принт-а/.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: da.fo   
Дата:   25-03-15 23:22

Stelcho2, тази цена от 755,99 лв за какъв принтер ти я дадоха и от коя фирма ако не е тайна, че тук в БГ цените повечето са тайна [smilie3]- "Обадете се или попитайте на сайта ни за цена" [smilie10]- Направо сме в Европа !!! [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: kery70   
Дата:   26-03-15 08:43

Селфито има кард ридър и усб вход. Ако е за личен албум е много ок. А иначе небе ,вода , и прочие... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: cameraman   
Дата:   26-03-15 10:20

Първо решаваш дали търсиш сублимационен или мастилен. И двата вида имат предимства и недостатъци. Определяш бюджета, който не може да се ограничи в 100 лева. После избираш дали да се насочиш към ново или втора употреба. После решаваш дали търсиш само лек принтер или леко МФУ. После избираш марка и модел. Тогава вече търсиш откъде да го купиш.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: lamerko   
Дата:   26-03-15 13:52

До factor.bg: бях пуснал запитване през сайта за въпросния Epson L800, но отговор така и не получих :)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: cameraman   
Дата:   26-03-15 14:56

И друг един въпрос има. С каква цел се купува това устройство. Ако то се купува с комерсиална цел и се очаква да се продава услуга, необходимо е тази услуга да покрие минимални изисквания за качество. Тогава няма варианти за принтер с 4 мастилници. Препоръчително е да се печата с 5 или 6 цветен принтер.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: factor.bg   
Дата:   26-03-15 15:22





Публикацията е редактирана (29-06-15 19:49)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: yochcovpn   
Дата:   26-03-15 17:41

Принтер Epson L800 е 629 лева в Pro Cart. Canon ip7250 е между 140 и 180 лева. Ресетнати глави за него в България 54 лв, CISS за около 100 лева, мастила 12 лв за 100 грама. Aliexpress - ресетнати глави за 8 долара, а CISS за 15 долара, безплатна доставка за месец. Canon-a e с отделна черна глава за печатане на документи. Един малък проблем с Canon като реши, че мастилото е на свършване ти съобщава с което се съгласяваш, пак ти съобщава ти пак се съгласяваш, пак ти съобщава, че не носи отговорност за по-нататък ти пак се съгласяваш, после се съгласяваш на твоя отговорност и продължаваш да си печаташ. Но това са просто това са няколко объркващи съобщения. За да ги няма или , ако не искаш да са ти проблем купуваш, ресетнати глави за пълнене или пълни такива, неоригиналните за по 7 лева. Добре е да печаташ повече снимки на веднъж като между 25 броя 10х15 оставяй 10-15 минути почивка. Като си с неоригинални мастила за сигурност през няколко дни пускай по 1 снимка да не засъхват мастилата. Ако ти се запушат дюзите измии ги с хладка вода, но е добре да изсъхне главата преди да я сложиш в принтера и да печаташ. По този начин съм работил с няколко HP и Канон мои и служебни и не съм имал проблем. А защо не работя с Epson, защото сина ми имаше 2 служебни от единия бяха доволни, но от по-новия не, и ми препоръча не не си купувам. Това беше преди 5 години, и тъй като бях доволен от служебния Канон си купих Канон. От форума разбрах за модела L800, нo от Фактор като ми казаха дълбоко пазената цена се отказах, за щото на тази цена ще закупя 5 броя Канон. Второ с L800 ми препоръчахa от Фактор да печатам наведнъж не повече от 25 снимки 10х15, то това го може и Канона, та все още не знам в какво го превъзхожда, може би само по цена. Това е моя избор и не искам да го натрапвам на никого. За себе си съм доволен от избора.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: iddi   
Дата:   26-03-15 17:52

yochcovpn май нещо си се объркал.Аз моя L800 не го ползвам много често,но като го хвана и му права по 100 копия едно след друго и няма проблеми.Освен ако не е прекалено топло тогава след 50-та снимка забавя скоростта на печат и ми обясниха,че това е някаква защита от прегряване,номера е да го изключиш за 1-2 мин и пак си в серия [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: kery70   
Дата:   26-03-15 19:18

Епсона в емаг в момента е 487лв :) http://www.emag.bg/mastilenostruen-printer-epson-l800-a4-c11cb57302/pd/E53QTBBBM/



Публикацията е редактирана (26-03-15 19:31)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: yochcovpn   
Дата:   26-03-15 19:48

iddi, това ми препоръчаха от фирма Фактор, аз и на Канона съм пускал 85 броя снимки без прекъсване, но той като реши си прекъсва. Но не е добре, защото си има възможности с които трябва да се съобразяваме. И на колата ми на скоростомера пише 220 но не я карам с тази скорост. Дори професионалната техника не е желателно да се натоварва на 100%.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: JoroHEI   
Дата:   26-03-15 20:38

цена от 487лв. в Емага е много добра, само не е ясно включени ли са комплект мастила в цената?


Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: teototi   
Дата:   26-03-15 22:44

L800 [smilie7]
себестойност на снимка 10x15 с оригинални мастила и хартия Катана 18.5ст.
Благодарности към Фактор БГ за професионалното обслужване,коректност и консултации. Даже служител на фирмата ми се обади на следващият ден дали всичко е наред - как работи принтера,има ли проблем с инсталацията на софтуера и въобще дали съм доволен! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: factor.bg   
Дата:   27-03-15 19:00





Публикацията е редактирана (29-06-15 19:50)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: victory13   
Дата:   27-03-15 20:06

Кратичък въпрос: Мога ли да си закупя от Вашата фирма мастила за l800 без да давам обяснения от къде и как съм си го купил?

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: factor.bg   
Дата:   27-03-15 20:17





Публикацията е редактирана (29-06-15 19:50)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: victory13   
Дата:   27-03-15 20:18

Благодаря [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: iva_drag   
Дата:   27-03-15 20:32

И аз искам да попитам:
Вие,factor.bg официален сервиз и дистрибутор на Epson за България" ли сте, или сте такъв само за принтери закупени от Вас?

Ако съм си купил Л800 (или друг модел принтер от горната марка) от друг търговец в България, втора употреба или от търговец извън страната, мога ли да си купувам от Вас консумативи за него (мастила, хартия), да ползвам услугите Ви по сервизното му обслужване (вкл. и смяна на памперсите) и безплатния Ви технически съпорт или това ще се счита за неучтиво?

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: factor.bg   
Дата:   27-03-15 22:46





Публикацията е редактирана (29-06-15 19:51)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: asahi   
Дата:   28-03-15 01:29

"Eмага" продава кашони. При проблем си взимат кашона и там каквото стане.
Ако имате нужда от кашон "Емага" е вашият доставчик.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: JoroHEI   
Дата:   28-03-15 15:58

Типично по български, един търговец оплю друг обеждавайки ни да купим от неговите по-скъпи "ябълки" [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: Daniel_P   
Дата:   28-03-15 16:21

JoroHE! Безплатен обяд на този свят няма! Всеки сам избира от къде и от кой да копува! Все по малко хора са останали в България, който се опитват и правят честен и добър бизнес, с добро обслужване и готови винаги да помогнат. А аз съм останал с такова впечатление за Factor.bg
! Относно Eмага лъжат яко и се опитват да налагат монопол който едва ли е на някой честен човечец! Аз купих на баща ми компютър от тях на промоция и като дойде след 7ДЕНА, му липсваха 3 неща от описанието :D Е те си избиха 90лв намаление което бяха направели! И като им се обадих ми мънкат по телефона! Еми от Емага повече на най![beer]



Публикацията е редактирана (28-03-15 16:27)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: cameraman   
Дата:   28-03-15 18:06

Ама 30% са си 30%. Ако кашоните са еднакви... И принтерите също... А оторизирания сервиз си е еднакъв... Гаранцията и обслужането са част от законите.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: factor.bg   
Дата:   28-03-15 18:55





Публикацията е редактирана (29-06-15 19:51)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: venciwideo   
Дата:   29-03-15 01:22

фактор може и да са готина фирма, ама не са единствената която ремонтира и сервизира епсон в бг, така че аз мога си купя принтер и от чужбина и да си го сервизирам и в бг , тоя фактор па не е незаменим, нека си правят бизнеса.. ама да не се изказват че са незаменими, сервизирал съм два епсана единия само принтер ,другия МФУ, в друг сервиз на епсан и до сега и двата епсана си работят

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: nikidinov   
Дата:   29-03-15 16:22

Голяма е драмата за един принтер (говорим за L800), който струва 6 пъти по-малко от цената на среден клас тяло или хубав обектив! [beer]
Да не говорим и за проблемите със сервизите на всякакъв вид фотографска техника. Например в момента за смяна на счупена пластмаса на един обектив ми искат 430 лв (което е малко по-евтино от цената на принтера).

ПП Не забравяйте, че после когато си гледате отпечатаните фотографии никъде не пише с какъв апарат или обектив е снимано, но лошия печат и избелелите цветове се виждат! [beer]

Поздрави,
Николай

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: factor.bg   
Дата:   01-04-15 16:57





Публикацията е редактирана (29-06-15 19:51)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: da.fo   
Дата:   01-04-15 17:05

Кой намазал, намазал филията от Емагата, прИмоцията свършила [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: kery70   
Дата:   01-04-15 17:12

Ама за какво от Фактор ме цитирате??? Затова че в даден момент е имало по добра от вашата оферта ли??? Дал съм пример с цена от сайт и тя е била на промоция ,толкоз. На вашия сайт цени не фигурират. И сега злорадо " видяхте ли , видяхте ли, вдигнали са цената а ние...." Айде стига глупости моля. Не казвам че сте скъпи, евтини и прочие. Просто не сте единствени.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: da.fo   
Дата:   01-04-15 17:46

kery70 [smilie24]- наистина злорадо !!!


Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: cameraman   
Дата:   01-04-15 18:23

Човекът се шегува бе. Днес е Първи април.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: factor.bg   
Дата:   01-04-15 21:02





Публикацията е редактирана (29-06-15 19:52)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: cameraman   
Дата:   02-04-15 20:17

Много, ама много съм доволен от качеството нафотоизображенията от МФУ Epson PX830FWD

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: tattoos   
Дата:   28-06-15 17:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: factor.bg   
Дата:   28-06-15 19:23





Публикацията е редактирана (29-06-15 19:53)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: tattoos   
Дата:   29-06-15 03:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: da.fo   
Дата:   29-06-15 07:30

tattoos [smilie24] Взе ми думите от устата [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: yochcovpn   
Дата:   29-06-15 10:48

Kолега tatoos, аз се обаждах за цена от фирма Фактор. И нека ти кажа подробностите. На сайта им пишеше промоция на L800 мисля към 560 лева някъде. Като им се обадих и попитах за цена ми дадоха да се обадя на друг телефон за цена. Обадих се и ми дадоха цена към 700 лева, естествен аз възразих и те любезно ми отговориха, че на промоцията е цена за фирми, а аз като частно лице трябва да платя сумата от близо 700 лева, защото по изискване на евросъюза принтера закупен от частно лице трябва да има не 1, а 2 години гаранция и затова принтера ми е "малко" по-скъп. "МАЛКО" с това малко според тях си закупих Канон /138 лв./ на момента от Технополис без да чакам да ми дадат оферта и без да чакам да ми го доставят. Така, че видиш ли сайт със скрита цена бягай като дявол от тамян. А мастила на пазара колкото искаш.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: factor.bg   
Дата:   29-06-15 11:49





Публикацията е редактирана (29-06-15 19:53)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: factor.bg   
Дата:   29-06-15 12:06





Публикацията е редактирана (29-06-15 19:54)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: Божидар58   
Дата:   29-06-15 12:17

Тук стана въпрос за ЕМАГ. Искам да кажа, че досега съм закупил 10 неща от този сайт. Всичко е било опаковано професионално и нищо не е липсвало от окомплектовката. Трябва да си много голям карък да получиш от тях примерно празен пакет... С това не защитавам въпросния сайт, просто казвам това, което съм видял....От закупените неща няма нито едно да се е повредило в процеса на употреба...


Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: yochcovpn   
Дата:   29-06-15 12:51

Аз съм изказал личното си мнение и Вие не можете да го промените, още повече, че това мнение е обосновано с факти, а да ме убеждавате, какво е по-изгодно за мен - моите уважения, за мен решавам аз не Вие. Работил съм в фирма която като вас не публикува цени на сайта си знам как се процедираше с клиентите. Тези ги говорете на двадесетгодишните, но не мисля, че и те ще ви повярват. Да ме убеждавате, че за мен е по изгодно да взема принтер за 700 лева вместо за 138 е повече от наглост. Въпросните принтери са от един клас и вашият с нищо не е по-добър от Канон, дори при черно-бяло е много по-слаб според колеги. Добре, че от Канон няма да прочетат прочувствената Ви статия колко е лош техния принтер защото веднага биха затворили фирмата си. Още веднъж към всички колеги много внимавайте с фирми който не публикуват цените си, те работят на принципа да вземем колкото се може повече от клиента, особено ако е богат. Свидетел съм как във гореспоменатата фирма в която работих на лекар пластичен хирург му взеха сума 5-6 пъти по-висока от нормалната.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: factor.bg   
Дата:   29-06-15 13:08





Публикацията е редактирана (29-06-15 19:54)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: yochcovpn   
Дата:   29-06-15 13:51

Господин Фактор крайно време е да разберете, че това е форум ,а не място за реклама. За разлика от мен вие рекламирате фирма и марка от която сте зависим защото тя ви плаща. Така, че вашето мнение ме интересува колкото и всяка друга платена реклама. Ако исках такъв тип мнение реклами колкото искаш. Това е ФОРУМ А НЕ МЯСТО ЗА РЕКЛАМА. Вие сте зависим от заплатата която получавате и от вашето мнение никой не се интересува. Затова хората са тук те искат мнение от колега, а не от зависим човек. Не прекалявам аз, а Вие. Форума се основава на колегиалност и доверие между колеги, а Вие се възползвате от тяхното доверие да им пробутате ваша стока. Още повече, че за мен тя е неоправдано скъпа. С какво прекалих аз с истините които казах за вас ли? Да казах ги защото не искам на друг колега да се случи същото. Да не Ви боли от истината. Нека я чуят всички колеги и да си направят извод от това което ги очаква. А за цвета на моите снимки с Канон не се притеснявайте те са мои, а не ваши. А колкото до оригиналното не ме учете, в България правих изделия на които пишеше произведено в Италия и се продаваше в западна Европа като оригинални италианско изделие за което ползвахме китайски материали. А хората си мислят, че купуват Guess, Firla, Ice Berg, Valentina и дават луди пари за "оригинално изделие". Така, че няма да ме учуди ако вашите оригинални мастила са произведени в Цалапица в петък следобед когато всеки работник си мисли за предстоящите почивни дни и не мисли много много за работатата.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: kireto_a   
Дата:   29-06-15 13:57

ако цената е 480 лева с всичкото там друго е супер, особено ако е верно, че с мастилото, с което идва, може да отпечата 2000 снимки. проста сметка показва 480 / 2000 = 0.24 дори и да го метнеш в кофата след като свърши мастилото, пак снимката е към 30 ст на по-смотана хартия. тамън колкото излиза "копирането" в разните фотота, в които като им поискаш ицц профил и почват да мигат на парцали. добра идея е в тая оферта да има поне линк към мастилата, за да се ориентира човек колко ще му струва презареждането, въпреки че 0.05 * 2000 = 100.

но ако човек пише мейл и започнат да му разтеглят локуми, и в крайна сметка се окаже, че е само за фирми или не знам си какво си, тогава фирата става голяма и е нормално хората да са фрустрирани.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: factor.bg   
Дата:   29-06-15 14:06





Публикацията е редактирана (29-06-15 19:54)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: factor.bg   
Дата:   29-06-15 14:10





Публикацията е редактирана (29-06-15 19:54)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: lamerko   
Дата:   29-06-15 14:22

Аз пък лично съм доволен засега от L800 и factor.bg. Черното наистина не е слила, но пък цветните са ОК. Дали може да се отпечатат 2000 снимки с едно зареждане - предполагам, че много зависи от наична, по който се използва. Редно е да се отбележе, че все пак даден цвят бяга повечко от останалите и сътветно ще иска по-ранна смяна, но това не е проблем, след като може да се долее само него.

За това, че офертата е само за фирми - явно се правят някакви врътки с тия изисквания за гаранция и т.н. Предполагам, че всеки може да си намери данни на някаква фирма и да се мине с по-ниската цена. Иначе ЕМАГ-а си предлагат стоката със стандартна една година гаранция - там не знам как го въртят.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: yochcovpn   
Дата:   29-06-15 14:30

.... не дава право да слагате етикети на фирмата ми....
Значи съм беседвал с г-н ШЕФА. Г-Н ШЕФА ДЕТО НЯМА ПАРИ ЗА РЕКЛАМА И ИЗПОЛЗВА ФОРУМА ЗА ТОВА. Г-Н ШЕФ докато вие не се съобразите с факта, че това е форум и вие нямата място тук , аз няма да престана да ви отговарям. Вие с какво право слагате етикет на конкурентните ви фирми, че принтерите им не били добри, че мастилата им били калпави, а обиждате от цитирани истини относно вашата фирма. А този тон го дръжте пред подчинените си. Тук е форум и хората са равни.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: to6e   
Дата:   29-06-15 16:29

Не съм адвокат на Factor, но фирмата си рекламира където трябва и има съответен таргет.
yochcovpn - няма начин да се сравняват различни класове устройства и фирмени политики, които са различни за различните потребители и устройства.
L800 печата повече от прилично и черно /за принтер с едно черно мастило/, ако се изготви кадърен профил. Няма как от принтер за 500лв. да се изисква качество като за такъв от 2000лв.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: factor.bg   
Дата:   29-06-15 17:54





Публикацията е редактирана (29-06-15 19:55)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: S.Nikolov   
Дата:   29-06-15 18:47

Искам само да вметна, че обикновеният потребител т.е. лицето което ще получи снимката няма да направи разлика между фотоапарата , който го е снимал примерно канон 5дмк3 или 450д и разлика в обектив между примерно 50 1.8 и 18-55 (50мм) , дали ще е на бленда 1.8 или 4
дали ще е принтиран от селфи за 2 мин. с прилично качество или от някой епсон за 2 бона.
обикновения потребител иска просто снимка на хартия.
Много неща изписахте по-горе... и верни и не чак толкова .. форума е за обмен на информация, а по някога и за нападки. :)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: lamerko   
Дата:   29-06-15 19:16

То така, ама тази снимка ако след 6 месеца заприлича на 150 годишна фотография (не една-две съм виждал такава) - потребителя ще направи разлика, нали? Е, след поредния такъв случай, където аз самия бях такъв потребител, си купих толкова коментирания принтер. И не съжалявам до този момент, макар и да са минали само около 3 месеца :)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: factor.bg   
Дата:   29-06-15 19:43





Публикацията е редактирана (29-06-15 19:49)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: Lumix   
Дата:   29-06-15 19:43

...интересуваше ме фотопринтер на Епсън и за това влязох в темата! Опеделено мога да кажа, че никога не бих купил нещо от Фактор ...за което е виновен самият Фактор ...вола като рие с рогата си хвърля на гърба!

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: factor.bg   
Дата:   29-06-15 20:11





Публикацията е редактирана (30-06-15 03:00)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: Lumix   
Дата:   29-06-15 20:34

...но L800 определено ме заинтригува! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: arkturian   
Дата:   29-06-15 22:21

фактор.бг , ще ме извинявате, но нямаше да се наложи да отстоявате аргументирано позициите си, ако не се бяхте набутали в качеството си на търговец в темата.
няма бг или англоезичен форум, в който такова положение да се толерира. Даже и подписите се трият от модератори.

По темата!
Търся си домашен принтер. Ще го ползвам само за снимки, основно а4. МФУ имам за документацията, тоест няма да го ползвам за черен печат.
Печатя много рядко - подаръци за приятели или ей така да си сложа на стената нещо. Дали се събират десетина принта месечно...
Какво ще ми предложите?Пиксма?
Цена се търси :)
Принтовете ще ги каширам и окачвам, предполагам това също има значение.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: da.fo   
Дата:   29-06-15 22:31

В момента имам 3 Epson-a (преди време бяха 4ри като единия R2400 замина за да дойде на негово място R 3000). В една предишна тема за принтери като споменах , че съм сложиш СНПМ на R 3000 , че като наскачаха то фактори то техни адвокати , то чудо --- как може да караш ферари а да си му сложил газова уредба. Да , ама не - ферарито не мога да си го купя пък този принтер го взех втора употреба за 500 лева заедно с по 1 литър мастила(за всеки цвят).Принтера обаче имаше запушена една дюза - попитах във фактора дали ще се пробват да ми я отпушат - НЕ трябва нова глава която струва към 800 лева. Изпратих принтера на Вичо от Procart - отпуши го за 50тина лева. Сложих му СНПМ(тъй като неговата беше малко измислена - едни патрончета дето през ден трябва да ги пълниш) и принтера си тръгна идеално. Че като скочиха тук онези адвокати , че като почна едно плюене та чак се замислих - брех да не съм сбъркал. Фактора пък започна да ми обяснява как щели да ми избелеят снимките, как щели да ми се запушат дюзите(а те работят вече 9 месца без проблем) а пък аз отговорих, че другите ми принтери(R 285)и те с китайчета заредени и снимки, които съм разпечатвал преди 7/8 години не са мръднали... а той - ако се снимаш с един спектрометър и ми докажеш , че мериш снимките си и не са променили качеството си - ще ти повярвам , че китайските мастила са добри. Защо ми е спектрометър [smilie8] - та те моите клиенти всичките влизат с такива и си замерват снимките и тогава ги вземат. След 5 години пък идват и казват - вярно - не са мръднали и отново ще копираме при теб [smilie18]. Замислих се аз обаче дали "аджеба" тези китайци не са ментак нещо и реших. Ще изкопирам една и съща снимка при мен на фотографския мокър процес, втора на R 3000 с пигментни китайци, 3-та с водни китайци( на R 285) четвърта при колегата rufo на L 800 и пета при фактора на R 3000. И всичките ще ги сложа на едни и същи светлинни условия да видя моите китайчета за колко време ще си тръгнат за Пекин. Изпратих файл на фактора ама и до днес (9 месеца) едно бебе време не намери да ми изкопира една снимка та да я сравня с другите и да кажа - греша или не греша !!! Колкото Вие получихте принт - толкова и аз. Винаги на клиентите казвам ,че ако искат снимката им да е с дълготрайност на цветовете - най добре си е мокрия процес!!! Затова утре ще отскоча до Procart и от там ще си купя хартия на цена 22 лева за А 4(100 листа) вместо за 41 от фактора. [smilie21] Аз съм си избрал кой да ми обслужва принтерите, да ме снабдява с хартия и мастила. Опс, като казах мастила ... едните и другите на водна основа по 4,20(100мл) другите към 18 лева (за 80 мл).
А познайте кои на кого са [smilie3] И кой ти става автоматично"ортак"(съдружник) на фотоателието [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: factor.bg   
Дата:   30-06-15 03:13

Изтривам постовете си, за да не смущавам с реклама когото и да било.
Давайте САМО с китайски мастила, в тях е истината, другото е световна конспирация на FACTOR.BG, с едничка цел - завладяване (ортаклък) на студиото на Da.Fo и на още 2-3 студия, последните мохикани на натуралния китайски сок! Хау!


Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: venciwideo   
Дата:   30-06-15 04:50

абе те на фактора мастила па щото не са от китай.. айде ся.. то колко фабрики за мастила има по света?
всичко се произвежда в китай даже и принтерите....

тествал съм снимка от термосублимация на слънце на терасата една година стоя!!! не мръдна снимката, ако има значение беше зад стъкло да не я вали дъжд, за мен лично ако ще си печатам за спомен снимка, няма да ползвам мастилоструен принтер

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: domidi   
Дата:   30-06-15 06:04

А на какво ще я печаташ?

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: arkturian   
Дата:   30-06-15 09:17

за печат на а4 няма да се скръндзам - читава фотохартия. За 10х15 може и по-евтинко да се взима.
От фотохартия не разбирам де.
Да разбирам, че термосублимационен принтер е за мен?

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: yochcovpn   
Дата:   30-06-15 10:07

За колегата който спомена Прокарт, да аз също съм доволен от тази фирма и те също продават L800. А за "човека фактор" мога да спомена, че съм купувал принтери и от Техномаркет, Метро, Most Computers. Всички фирми са били коректни и съм доволен от покупките. Това са били принтери за мен, децата, приятели и служебни. Към колегите купувам принтери на цени до 200 лева за да мога по-често да ги сменям, защото технологиите вече се развиват много бързо и след 2-3 години новите модели печатат по добре. Така е и с компютрите, а също и с фотоапаратите.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: da.fo   
Дата:   30-06-15 17:33

Гледам днес, принтерите си Epson R 285 произведени във Филипините. Значи японците изнесли производството на все пак прецизна техника извън страната а пък мастилата ще ги бъркат в Япония [smilie18]. ГолЕм смЕх !!![smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: tattoos   
Дата:   02-07-15 13:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: factor.bg   
Дата:   02-07-15 14:27

Нали се сещате, че не е редно да плачете, че аз правя реклама на Epson, а след това вие да правите реклама на китайските боклуци, които половината от вас продават, а другата половина ползват? Огледайте се и ще видите, че във всички теми има 6-7 човека, които усърдно рекламират колко е сладък живота с китайския сок и колко са нагли и алчни тия от FACTOR.BG. Не ви ли става тъпо да си рекламирате боклуците, посредством плюнки и кал по FACTOR.BG, без НИКОГА да сте били наши клиенти и да имате идея как работим и какво е обслужването ни?

Аз никога не съм твърдял, че с китайски боклуци не може да се печата. Естествено, че може - ако печаташ боклуци! Но да твърдиш, че печаташ ФОТОГРАФИЯ, КАЧЕСТВЕНО и ДЪЛГОТРАЙНО, с ПОСТОЯННИ РЕЗУЛТАТИ, и че няма значение дали е с оригинални мастила или с китайски... значи или си най-безкритичния човек в света, или имаш интерес от рекламата на китайски мастила.

Друг е въпросът, че за всички тези, които печатат с китайските боклуци, всъщност печатат некролози, листовки и прочие безкритичен материал и нямат идея какво имат предвид взискателните фотографи, когато говорят за ВИСОКОКАЧЕСТВЕН ФОТОГРАФСКИ ПЕЧАТ. И ако единственият ви аргумент е, че китайските мастила са евтини, да си знаете, че това е жалка работа!

Не мога да проумея и друго - как човек, който е фотограф, може да се напъва да купи най-скъпите обективи и камери (дума да не става за китайски), а после да хвали китайски мастила, защото имали голямото достойнство НЕ ВИНАГИ да запушват!!!

А тези пък, които не са фотографи, не разбирам защо се обаждат в тема, касаеща ФОТОГРАФСКИ ПЕЧАТ. Това, че са си отпечатали няколко картинки от нета и курсовата работа на дъщерята, дава ли им основание да си вярват, че имат компетентност да се изказват?

То ясно е, че е форум, всеки може да плямпа каквото му дойде, ама само прочетете какви тъпотии се изписаха...

Като си купите китайски обективи, тогава ще ми говорите за китайски мастила!

Лека, доходна и безаварийна, както си пожелават колегите от такситата. Щото като гледам, май сте го обърнали на това, да карате фотографско такси и да му слагате газова уредба, че да излиза масрафа накрая![shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: tattoos   
Дата:   02-07-15 15:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: factor.bg   
Дата:   02-07-15 17:08

Татос, пишете кой сте, за коя фирма сте купили принтера и аз ще разкажа историята така, както се е случила, а не както я хвърляте отвисоко. Моля Ви!
В друг спор с Вас няма нужда да влизам. И още нещо - на ти се обръщайте към близките си.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: factor.bg   
Дата:   02-07-15 17:41

И понеже няма отговор, мога да разкажа и двете истории, защото толкова са случаите, когато някой е върнал принтер - един L800 и един R3000. Може и без да си казвате името, само кажете кой от двата случая е Вашият. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: tattoos   
Дата:   02-07-15 19:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: factor.bg   
Дата:   02-07-15 20:56

Г-н Татус, аз се казвам Георги Чакъров и заставам зад всяка дума, която съм казал или написал, а когато сгреша за нещо си признавам.
Разбирам нуждата Ви да останете анонимен, но не Ви прави чест да продължавате да хвърляте още кал върху мен и фирмата ми от такава позиция. Благодаря, че поне вече не ми говорите на "ти"!


Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: stoikovv666   
Дата:   02-07-15 22:25

factor.bg, ами да, за доста хора не е важно и не се интересуват от качеството на консумативи... За тях е важен апарата първо, след това обектива. На неща като добро осветление, добър монитор, принтер и други все маловажни неща, които не са за показ пред клиенти и колеги се прави максимален компромис. Други се опитват да правят баланс между всичко... [smile]

Иначе за цената на пакета, перфектно! [smilie24]Ако имам възможност да мина през България това лято, бих отнесъл един. За портативен принтер е точния модел http://factor.bg/epson_photo.php#L800

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: BOZO   
Дата:   03-07-15 02:51

tattoos, силно се интересувам от мастила, доближаващи се като трайност с EPSON-ските.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: 2metraninja   
Дата:   03-07-15 09:38

Хайде и аз да кажа като потребител на фотопринтери моя опит. Купих за офиса Канон пиксма 3200 мисля че беше и не бях впечатлен изобщо от качеството на печат с оригинални консумативи. Може и защото са ми били снимките за некритични приложения (бързи паспортни снимки) за това да не съм си направил труда да пробвам всички опции за печат и да намеря най- добрите (това от принт менюто на фотошопа). След година - две изведнъж започна да печати много бледо и без никакъв контраст, пратих го на фирмата от която го купих (официален представител на Канон, ХП и още големи фирми), но от там ми го върнаха и казаха че не могат да го оправят и сисадмините купили нов Канон Ip7250. Печати си, но продължавам да не съм впечатлен от качеството или дълготрайността.

Относно спора, който се завихри около фактор.бг без нито да съм ползвал услугите или да познавам нито един от участниците в спора, само базирано на това което г-на представител на фактор.бг в спора пише и как го пише получих крайно негативно впечатление за фирмата.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: arkturian   
Дата:   03-07-15 11:05

А разправят че нямало лоша реклама :)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: factor.bg   
Дата:   03-07-15 11:14

Работата е, че в тази дискусия съм за нещо съвсем различно, от това да си правя реклама. Рекламата си я плащам и тя е по банерите на Фото Форум. Не ми пука дали в темата е реклама или анти-реклама, когато анонимно хвърлят кал върху фирмата ми, без нито едно доказателство.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: arkturian   
Дата:   03-07-15 12:15

влязохте в темата да оплюете емагата, КНР, да убедите всички че печатим некролози, да си предложите услугите, да натрапвате вижданията си относно какво ли не и още, и още...изтрихте си всичко де, но не преди да успеете да убедите доста народ да не ви докосват и с пръчка.
А банерите са от вчера :)

обще взето - вайръл маркетинг д'ге[cool]

едит: а на мен никой не ми каза какъв принтер да си взема...



Публикацията е редактирана (03-07-15 12:20)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: tattoos   
Дата:   03-07-15 12:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: jivkojj   
Дата:   03-07-15 12:46

Там е работата, че при китайците може да поръчаш всичко с бранд какъвто искаш и да продаваш.


хартии с произволно име

на мастилата всичко могат да напишат


Можете да поръчате каквото се сетите, със собствен бранд и етикети и всичко ще бъде оригинално. Или поне не по-малко оригинално от иТелефон 4-5-6, който пак се произвежда ТАМ от някой като Фокскон [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: chrisnoch   
Дата:   03-07-15 13:48

В Китай можеш да си поръчаш маратонки и за 2, и за 200 долара. Разликата в качеството е от земата до небето!
Фокскон произвеждат много неща, те са огромна фирма. Продуктите на Ябълката се произвеждат по техен дизайн и под външен качествен контрол, организиран от тях. И двете неща са много важни.
Леново също са китайци и са най-големият производител на лаптопи в света. Преди години произвеждаха за IBM, които впоследствие им продадоха бизнеса. В момента продължават да вадят много високо качество.
Та има китайци и китайци. Както навсякъде, високата цена НЕ е гаранция за качество. Много ниската цена, обаче, е сериозен индикатор за лошото качество на продукта.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: jivkojj   
Дата:   03-07-15 14:04

В Китай можеш да си поръчаш маратонки и за 2, и за 200 долара. Разликата в качеството е от земата до небето!
Фокскон произвеждат много неща, те са огромна фирма. Продуктите на Ябълката се произвеждат .....



Туй като звучи по същия начин както виндовския син-екран: абсолютно точна и в повечето случи ненужна аз масовия потребител информация. Всичкото писано се подразбира. Или твърдиш, че някъде в поса си съм писал, че китайците продават само некачествена продукция? [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: golded   
Дата:   03-07-15 18:38

Проблемът тук не е качеството на продуктите Епсън, а неадекватното поведение на factor.bg . Непрекъснатият стремеж да обожествява марката Епсън, е точно толкова дразнещо, колкото нежеланието да обявява публично цените на продуктите които продава. Не мисля че някой взима на сериозно манипулативните декларации за "гарантирано най ниска цена", просто защото не е вярно.
Миналата есен в "експо център" имаше изложение "Принтмания", където factor.bg имаха щанд. От известно време ми се въртеше в акъла мисълта да си купя принтер. Понеже мразя да общувам чрез имейли с когото и да било, реших че това е момента на живо да погледна и да получа информация. Намерих щанда, позавъртях се, поразгледах, накрая учтиво попитах дневалния, каква е цената на Епсън Л1800, той ме изгледа критично и каза че трябва пусна запитване за цена по имейл. Бях леко шокиран, казах му, че това е все едно да му отида на крака до Асеновград, а той да ме върне в София да пускам имейли. Отговори,че такава била политиката на фирмата. В този момент ме загубиха като клиент завинаги! На края май и двете страни бяха доволни, те се отърваха от нахален клиент, който пита за цени, а аз си спестих пари! За мен е необяснимо! Тези и други проблеми около
factor.bg се коментират във всяка тема, където се спомене думата принтер, но factor.bg така и не проумяха азбучната истина, че малките търговци като тях трябва да се съобразяват с клиентите, а не обратното, още повече,че от средите на този форум са не малка част от потенциалните купувачи!
В крайна сметка, всеки търговец е в свещенното си право да гони клиентите, както намери за добре!

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: tattoos   
Дата:   03-07-15 21:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: da.fo   
Дата:   03-07-15 21:19

golded [smilie24]
В крайна сметка, всеки търговец е в свещенното си право да гони клиентите, както намери за добре![smilie18] - Това много кефи а и точно на място е казано [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: BOZO   
Дата:   04-07-15 01:57

tattoos, интересувам се от мастила близки по качество до тези на Епсън. От къде се купуват?

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: tattoos   
Дата:   04-07-15 05:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: compur   
Дата:   04-07-15 09:36

уж тема за фотографи и фотографини, а няма една снимка... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: da.fo   
Дата:   04-07-15 17:10

С какво ме отблъсна фактор.бг:
1. Имах принтер(R 3000) , който беше със запушена дюза и от фирмата отказаха да го приемат и се опитат да го "отпушат" а ми предложиха купуването на такава за 800 лв. при положение , че на старо купих принтера за 500(+ 6 литра мастило в тази цена).
2. Друга фирма ми извърши гореописаната услуга за 50 лева.
3. Принтер с тяхната фабрична СНПМ е поне 2,5 пъти по скъп от друг с поставена допълнително.
4. Консумативите им - хартията е 2 пъти по скъпа а мастилото 6 пъти - снимка при тях 10/15 излиза над 22 ст. а с алтернативни консумативи 6,5 ст.
5. Политиката им на реклама е крайно агресивна към конкурентите - "НИЕ СМЕ ЕДИНСТВЕНИТЕ - другите печатат с натурален китайски сок !!!"
6. Не са доказали , че техните мастила се произвеждат в Япония , макар , че производството на принтери е изнесено във Филипините и Индонезия което кара потребителите да се съмняват.
7. Поисках да ми разпечатат мой файл , който да изложа на светлинни условия същите с които излагам и разпечатки от алтернативни доставчици - 9 месеца така и не получих разпечатка. Означава , че нещо се притесняват от бъдещия тест !!!
8. На сайта си нямат цени с изключение на последната година(може би от хорски срам)а за някои артикули и до днес трябва да питаш за таква. Подобни сайтове автоматично ги избягвам - "Попитайте за цена " [smilie18]
Минавам покрай гробището оня ден и жена ми ми показва снимки(изложени на входната ограда) направени от нас(преди повече от година) и от други фирми. Нашите са в пъти по добре като качество запазило се независимо, че снимките гледат на изток и половината от деня са на 100% сльнчево греене. Какво да искам повече от алтернативните мастила и хартии, които са с над 3 пъти по ниска себестойност. Първия ми принтер Epson R 285 е купуван някъде в средата на 2007-ма година и до сега не се е запушил с "натуралния китайски сок" !!!Тогава купих принтера за 150 лева + СНПМ 130 = 280 а я си спомнете по колко лева искаха Фактор бг. в началото за техния L 800(който по качество е същия) , че даже и не слагаха цена в сайта си а искаха да им се "молиш" за такава [smilie23]

Това е моята истина, колкото и да не се харесва на Фактор.бг !!!


Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: da.fo   
Дата:   04-07-15 17:17

Нямаше да пусна горния си пост ако фактор.бг не ме предизвикваше с агресивната си реклама. Има 2 български поговорки:
- "Едно куче като не знае кога да лае - само вкарва вълка в кошарата."
- "Вола като рие кал и го хвърля на главата си."


Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: tattoos   
Дата:   06-07-15 01:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: venciwideo   
Дата:   07-07-15 02:54

то си е вярно смешка, като в емаг тоя прословут епсан е 400лв трябва да си луд да го купиш от фактора....[smilie18]
.. а и други фирми сервизират епсани ето тия примерно

http://procart-bg.com/article/22

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: factor.bg   
Дата:   07-07-15 10:19

Ето няколко интересни линка, на които си струва да се обърне внимание:

http://factor.bg/epson_photo.php

http://www.emag.bg/mastilenostruen-printer-epson-l800-a4-c11cb57302/pd/E53QTBBBM/

http://procart-bg.com/product/361

http://vbox7.com/play:35190b1a26



Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: cameraman   
Дата:   07-07-15 11:50

И понеже ме намесихте в темата- аз съм човекът, който продава PX830. Кое точно е смешното в нежеланието ми да ти продам принтера за 150 лева? Освен това в обявата изрично е написано, че принтерът е нов внос и е обслужен в сервиз. Ако ви интересува- сервизът е споменат в темата по-горе. Този принтер според интернет е имал доста по-висока цена от 350 лева. Всеки вече може да си направи справка. Изобщо ми се струва, че тази тема е рай за дърдорковци. Имаш избор- магазини, сервизи, интернет пространство. Никой не е длъжен да ти продава нищо на каквато цена ти отърва на тебе. Като не ти отърва- хайде моля... другия търговец. Само да не се обиждаме кой какъв е и колко е фотографчия.[smilie25]
Фактор бил виновен, че не пишел цените, аз съм бил смешен, че съм ги пишел... Друг е смешен- тоя дето иска все да е на далавера.
А само преди два месеца Л800 беше малко под 700 кинта.



Публикацията е редактирана (07-07-15 12:12)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: tattoos   
Дата:   08-07-15 11:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: cameraman   
Дата:   08-07-15 13:57

И последно... след като видях линка за EPSON PX830 за 510 лева не се сдържам да попитам, не е ли нормална цена 350 лева за втора употреба, след профилактично сервизиране? Впрочем , докато махнаджиите се смеят, един нов собственик печата снимки.



Публикацията е редактирана (08-07-15 13:59)

Отговори на това съобщение
 Re: фотопринтер
Автор: tattoos   
Дата:   09-07-15 01:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »