Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Откъде мога да намеря батерия за MacBook Pro...
Автор: hose   
Дата:   04-03-15 22:42

Днес ходих до официалния сервиз в София - не ги продават, сменят ги срещу 300+ лева…

И до колкото търсях и в нета май това е политиката на епъл - някой има ли опит? самата смяна е елементарна, въпроса е откъде да се намери батерия?

мерси [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Откъде мога да намеря батерия за MacBook Pro...
Автор: NAKATA211   
Дата:   04-03-15 22:51

в e-bay , няма ли ?

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде мога да намеря батерия за MacBook Pro...
Автор: hose   
Дата:   04-03-15 22:53

намерих - http://eshop.macsales.com/item/NewerTech/BAP15MBU78W/
не знам колко може да им се вярва

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде мога да намеря батерия за MacBook Pro...
Автор: ludiakolio   
Дата:   04-03-15 23:44

Дано се намери,едно от нещата, които ме карат да стоя надалеч от ябълката.

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде мога да намеря батерия за MacBook Pro...
Автор: muzicantini   
Дата:   05-03-15 00:24

Добре е да кажеш за кой модел точно. На най-новите модели батерията е доста калпаво направена - не можеш сам да си я смениш лепена е с някави лепила и са отделни клетки.

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде мога да намеря батерия за MacBook Pro...
Автор: джъмбо   
Дата:   05-03-15 09:14

новите макбуци трябва да се разглобят за да се смени батерията...
оригиналната батерия си е скъпа, но е качествена

защо казвам това... имам по-стар модел (2008 ма) , на който все още има капак през когто да свалиш батерията и хард диска (не че не съм разглобявал целия мак не е сложно) купих алтернативна батерия от един офис (не помня как се казва но бе на обръщалото на селските автобуси 1-6 на Гео Милев)
уж трябваше да е литиево полимерна както оригиналната но не бе.. литиево йон е.. изработката бе по-груба и сега капака на компа не се затваря добре (което си дразни)

държи по-малко от оригиналната и не може да се калибрира точно - тоест показва, че има още 30 мин работа а спира от раз...

издържа до 2,5 часа макс при икономии сравнено с оригинала който даянеше 5 часа безпроблем

струваше 99 лв срещу 220 за оригинала...

понеже не го ползвам често на батерия и затова се примирих, но ако исках надеждна батерия и дълго време ползване то си струва инвестицията в оригиналната

иначе моята батерия я намерих в нета написвайки типа който е и изплуваха разни ебатери шопове

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде мога да намеря батерия за MacBook Pro...
Автор: mitku   
Дата:   05-03-15 09:45

Купува се от eBay.co.uk или ebay.de (и пускаш търсене само за Европа)... но трябва да внимаваш и да четеш в обявата да пише (поне 5 пъти [smilie5] ), че е наистина оригинална и да е за твоя модел разбира се. След което да погледнеш търговеца дали има отлична репутация... и след това да разгледаш подрогно тази репутация - да прочетеш и отзивите на другите и най-вече да прочетеш внимателно тези отзиви от други хора, които са купували точно такава батерия. Пълно е с ментета. [smilie3]



Публикацията е редактирана (05-03-15 09:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде мога да намеря батерия за MacBook Pro...
Автор: hose   
Дата:   05-03-15 11:11

да, точно тези неща ме притесняват….

най-читавото което намерих май е това, но и то не изглежда оригинално -
текст

мисля че оригинално няма как да има - т.е. явно епъл не ги продават отделно

тук например също пише че е оригинална но не ми се вярва да е - http://www.ebay.com/itm/Genuine-A1321-Battery-for-Apple-MacBook-PRO-Unibody-15-A1286-MB985-986-USA-/251779321592?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a9f378ef8

а и има разлики в цифрите…



Публикацията е редактирана (05-03-15 11:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде мога да намеря батерия за MacBook Pro...
Автор: ecobo   
Дата:   05-03-15 12:35

Читава батерия, особено за старите модели, се купува само от OWC

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде мога да намеря батерия за MacBook Pro...
Автор: mitku   
Дата:   05-03-15 14:40

Като гледам какво си търсил, поне според мен ЕТО ТАЗИ ми изглежда най-подходящото предложение... излиза около 280 лв. и изглежда оригинална и нова. Но пак е "божа работа" дали наистина е оригинална. [smilie3]
Другият вариант е да си вземеш някоя, която си е ясно, че е менте (да кажем ЕТО ТАЗИ за към 90 лв.), но поне да е евтинджос и... докъдето изкара. Изборът си е твой. Аз бих рискувал с някое подобно сравнително качествено изглеждащо менте, след като е 3 пъти по-евтино. [smilie7]



Публикацията е редактирана (05-03-15 14:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде мога да намеря батерия за MacBook Pro...
Автор: hose   
Дата:   05-03-15 16:53

mitku мерси [smilie24] [beer]

екобо - дай повече инфо за OWC моля

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде мога да намеря батерия за MacBook Pro...
Автор: ecobo   
Дата:   05-03-15 17:15

hose написа:

> екобо - дай повече инфо за OWC моля

Other World Computing, пишеш OWC в Гугъл и го имаш в първия резултат. Това е може би най-известния сайт за чарколяци за Мак, но кофтито е, че са в САЩ и минаваш митница. Иначе при тях всичко е проверено и качествено. Доставят с FedEx, пратката идва за 2 дни до летище София и оттам нататък те мотат около седмица, докато стигне до теб [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде мога да намеря батерия за MacBook Pro...
Автор: hose   
Дата:   05-03-15 17:19

ecobo [smilie24] благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде мога да намеря батерия за MacBook Pro...
Автор: hose   
Дата:   05-03-15 17:35

всъщност това е първия линк който съм пуснал в третия пост…



Публикацията е редактирана (05-03-15 17:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде мога да намеря батерия за MacBook Pro...
Автор: ecobo   
Дата:   05-03-15 17:40

Да, не го бях видял...
Можеш да им имаш 100% доверие [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде мога да намеря батерия за MacBook Pro...
Автор: hose   
Дата:   05-03-15 17:44

благодаря ти, ще помисля още малко и ще реша тези дни…

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде мога да намеря батерия за MacBook Pro...
Автор: asahi   
Дата:   06-03-15 11:55

"купих алтернативна батерия от един офис (не помня как се казва но бе на обръщалото на селските автобуси 1-6 на Гео Милев)"

Фирмата е http://computer2000.bg/
и са на нов адрес до Скай Сити Мол.

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде мога да намеря батерия за MacBook Pro...
Автор: Access   
Дата:   06-03-15 14:35

http://batteryland.bg/baterii-za-laptop/apple

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде мога да намеря батерия за MacBook Pro...
Автор: Джъмбо   
Дата:   06-03-15 14:47

не асахи... не е компу 2000 тях ги знам... беше фирма само за батерии за топлапи

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде мога да намеря батерия за MacBook Pro...
Автор: nomadsl   
Дата:   06-03-15 16:28

Аз съм си купувал от магазин на Епъл във Виена. Намерих го с Гугъл. Оригинална, без никакви проблеми. Уточняваш модела, разбира се. Дойде за четири дни.

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде мога да намеря батерия за MacBook Pro...
Автор: stav   
Дата:   06-03-15 17:33

И моите 2 стотинки:

Заради неоригинална и уж доста избирана батерия, MACa спря да зарежда и работеше само от зарядно. Оказа се, че поправка на схемата за зареждане става със смяна на дънната платка (даже и Genius-ите в Мюнхен го потвърдиха :) ... Добре че се намери сервиз дето за 50 лв. смени само интегралната схема.

Сега MAC вече е друг, но оригиналната батерия е на 650 цикъла и 92% "Health". Да ме пита човек за какво ми трябваше да икономисвам тогава.


Отговори на това съобщение
 Re: Откъде мога да намеря батерия за MacBook Pro...
Автор: hose   
Дата:   06-03-15 18:08

именно от подобни проблеми се опасявам…
другото е че като знам БГ сервизите какви са… предпочитам да не отива там въобще

номад сподели магазина във Виена моля те

иначе ревютата за препоръчания от екобо магазин са положителни и от години, там дори твърдят че новите батерии са по-добри от оригиналните - принципно не е невъзможно, след като са по-ново поколение

между другото въпросната батерия спря много внезапно и окончателно работа, без никакви предупреждения - в момента като извадя щепсела гасне мигновенно, пробвах да я оставя цяла нощ изключена, да не би да се разреди нещо и да тръгне - резултата е единствено че при зареждането ми казва че часовника ми е отпреди 2008-ма… след което се сверява автоматично - не трябваше ли друга батерийка да държи часовника, не основната?!

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде мога да намеря батерия за MacBook Pro...
Автор: hose   
Дата:   17-04-15 12:18

и един последен ъпдейт - днес пак бях в сервиза в софия, направи ми впечатление че са пълни с чарколяци на OWC !!! с тях тестват хардуер…

този факт заедно с различни неща четени из нета ме карат сериозно да се замисля върху някои неща… като например дали въпросните OWC не са част от епъл всъщност… и въобще какво ли слагат като "оригинални" части и тн и тн….

и при поне два пъти по-ниската цена - везните отиват към OWC - само да видя кой ще ми я донесе от щатите

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде мога да намеря батерия за MacBook Pro...
Автор: peerless   
Дата:   17-04-15 13:48

Чудя ви се как давате по 3-4к за компютър, по 2-3 за фотки, но 300лв за да ви сменят батерията ви е скъпо. Все пак оригинална батерия на канон е 100лв, колко да струва една с 4-5 пъти по-голям капацитет за лаптоп?!?

Аз съм си патил от менте батерии и повече от това пари не пестя. Има резон да се купуват не-оригинални части в определени случаи, но батерии...

Отговори на това съобщение
 Re: Откъде мога да намеря батерия за MacBook Pro...
Автор: realnoncho   
Дата:   17-04-15 14:00

Еми като батерия с производствена цена няколко десетки долара ти се продава за 300+ лв така ще е. Не е като да нямаха проблеми на ipod с оригиналните им батерии преди години [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »