Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Панорама и баланс на бялото
Автор: Twingo   
Дата:   03-03-15 20:13

Здравейте!

Щях да правя панорама с 10-тина снимки (в RAW са) обаче чак като ги разгледах на компютъра, видях, че са с различен баланс на бялото, защото го оставих auto. Та, как всички снимки да станат с еднакъв баланс и коя програма/плъгин сглобява най-точно?

Отговори на това съобщение
 Re: Панорама и баланс на бялото
Автор: alext   
Дата:   03-03-15 20:35

отваряш ги в Lightoom-a обработваш първата и синхронизираш останалите.

Отговори на това съобщение
 Re: Панорама и баланс на бялото
Автор: Twingo   
Дата:   03-03-15 20:52

Не му разбирам много на lightroom, няма ли да стане с фотошоп?

Отговори на това съобщение
 Re: Панорама и баланс на бялото
Автор: alext   
Дата:   03-03-15 21:07

Да, и в Camera Raw ще стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Панорама и баланс на бялото
Автор: plamen74.72   
Дата:   03-03-15 21:24

Аз ползвам за панорами Kolor Autopano Giga като с него се сглобяват направо RAW файловете! Имам и други като Hugin и Microsoft ICE, но те не работят с RAW файлове! Също и аз снимам на Auto за баланс на бялото, исо и скорост, но до сега не ми се е получавало разминаване на цветовете след сглобката! После експортвам в Tiff и обработвам с Lighroom-а (който си е Camera Raw до колкото знам), и чак тогава експортвам панорамата в Jpeg. Фотошоп също може да сглоби панорама, но там нямам никаква представа как става номера, защото почти никога не съм го ползвал!
Предполагам, че ако си коригираш белия баланс с Camera Raw можеш направо и да сглобиш панорамата с фотошопа после, но не съм на 100% сигурен!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »