Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 HDD to Wi Fi
Автор: Славчо1989   
Дата:   03-03-15 17:20

Купих си рутер TP LINK - tlwr842nd и не мога да свържа харда така, че да ми го отваря като папка.Рових в настройките на рутера, гледах клипове и все нещо пропускам.Да спомена, че рутера има USB и там искам да свържа харда,който искам да ползвам като папка, която да ми излиза в уиндолса.Ще се радвам някой да даде идея и да помогне как го свържа и какви настройки трябват.

Отговори на това съобщение
 Re: HDD to Wi Fi
Автор: lorddemonic   
Дата:   03-03-15 17:31

http://www.tp-link.com/app/usb/download/how%20to%20use%20local%20storage%20sharing.pdf

Отговори на това съобщение
 Re: HDD to Wi Fi
Автор: jivkojj   
Дата:   03-03-15 17:39

С малък хард ли пробваш? Ако да - сигурно не му достига тока да потегли диска. Пробвай и с някоя УСБ флашка или външен диск с отделно захранване.

Като цяло идеята е примамлива, но на практика няма да си доволен. Не случайно хората си слагат дисковете в NAS с повече памет и мощен процесор. Някак си ми е трудно да си представя скорости, по-високи от 1-1.5МБ/сек с тоя рутер. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: HDD to Wi Fi
Автор: Славчо1989   
Дата:   03-03-15 17:48

харда е seagate 2.5 2ТБ, открива го рутера, но на компа не ми излиза като папка.Пробвах и с флашка, и нея я открива,но не мога да я намеря в ундолса и нея, дали има вероятност да е някаква настройка от уиндолса?
Не ми трябва голяма скорост, ползвам го по-скоро като едно хранилище от време на време.

Отговори на това съобщение
 Re: HDD to Wi Fi
Автор: GOSPODIN   
Дата:   03-03-15 18:03

Трябвало е мрежовак да си вземеш за тази цел, а не УСБ. Другото е да го бодваш в ПЦ-то, когато имаш нужда да качваш или сваляш данни и така.

Отговори на това съобщение
 Re: HDD to Wi Fi
Автор: kjey   
Дата:   03-03-15 18:10

С какъв Windows си?
При мен със 7ца като отвориш мрежата в мултимедийни устройства ти се появява нещо такова TP-LINK_C7E264.Отваря се с WM player.И от там можеш да плейваш аудио видео файловете или да разглеждаш снимките които са на HDDто.

Отговори на това съобщение
 Re: HDD to Wi Fi
Автор: kjey   
Дата:   03-03-15 18:20

Ако искаш да го ползваш като папка в адрес бара напиши:

\\192.168.1.1(адреса на рутера) - твоя може да е различен!Излиза ти папка, която трябва да мапнеш и готово.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: HDD to Wi Fi
Автор: langel   
Дата:   03-03-15 20:19

В настройките на рутера :

USB Settings - FTP Server - Internet Access: Enable, Server Status: Start, Add New Folder: избираш

Рестарт на рутера и си готов.

Отговори на това съобщение
 Re: HDD to Wi Fi
Автор: lorddemonic   
Дата:   03-03-15 21:06

Горе е описано в линка ... чукча писател обаче ...

Отговори на това съобщение
 Re: HDD to Wi Fi
Автор: Славчо1989   
Дата:   03-03-15 21:17

когато направя това от линка ми излиза това
https://photo-forum.net/static/site_pics/165/1425410189_Untitled.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: HDD to Wi Fi
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   04-03-15 07:28

Нали не си сложиил твърдо IP на компа? Рутера има ли интернет?

Отговори на това съобщение
 Re: HDD to Wi Fi
Автор: kjey   
Дата:   04-03-15 07:33

Нещо бъркаш - какъв е тоя достъп до tplinklogin.net?
Какъв е IP адреса на рутера ти?

Така ли го правиш?

http://prikachi.com/images.php?images/500/7959500k.png



Отговори на това съобщение
 Re: HDD to Wi Fi
Автор: rlk   
Дата:   06-03-15 06:12

И на мен ми излиза същото съобщение когато искам да отворя моя NAS (DISKSTATION се казва на Synology). Обаче ако директно напиша IP-то тогава се появява "дървото". И това е само на единия комп, а при другите го няма проблема, макар да съм сравнявал настройките и да няма никакви разлики си остава за мен загадка. Ако някой знае къде е ключето да подскаже.https://app.box.com/s/6wv3w3m82iz1nuk4cdgr4fvyd5c13cek



Отговори на това съобщение
 Re: HDD to Wi Fi
Автор: kjey   
Дата:   06-03-15 07:28

rlk
Трябва да мапнеш устройството(Map Network Drive) - описъл съм го по-горе.Така устройството ще ти се появи в "Network Location"[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: HDD to Wi Fi
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   06-03-15 07:53

rlk Synology-то се "кара" по подобен начин, хората са описали стъпките не знам защото не ги следвате ?
kjey няма нужда от мапване изобщо ако са в една мрежа (тоест IP 192.168.1.100 и 192.168.1.101 примерно дадени от рутер/модем или друго устройство с dhcp)

Отговори на това съобщение
 Re: HDD to Wi Fi
Автор: Славчо1989   
Дата:   06-03-15 11:40

Следвам стъпките, но не ми излиза харда.Затова и пуснах темата,четох,гледах видеа, но се получава.

Отговори на това съобщение
 Re: HDD to Wi Fi
Автор: kjey   
Дата:   06-03-15 19:08

Мапването е необходимо за да ти излезе в като устройство като отвориш "My Computer".Просто за удобство[smile].
Славчо1989 не знам как повече да ти помогна, защото не виждам ситуацията при теб[smile].Освен да ми отвориш един TeamViewer, друго не ми идва наум.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: HDD to Wi Fi
Автор: rlk   
Дата:   06-03-15 19:22

Ето и Славчо казва същото. И при мен не става. С мапване или не, излиза същото съобщение.

Отговори на това съобщение
 Re: HDD to Wi Fi
Автор: rlk   
Дата:   06-03-15 19:26

Получи се.

В нетуорк влизам в наса директно с айпито и после цъкам последователно на директориите изписани под айпи дървото и дискстейщън дървото. На второто цъкане ми поска паролите за досъп до наса и след това се показа в нетуорк с възможнодст за достъп. Да видим до кога.

Отговори на това съобщение
 Re: HDD to Wi Fi
Автор: sherbit   
Дата:   06-03-15 19:37

Сложи му DD-WRT ще си имаш рутер с много възможности и хитрини.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »