Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем обектив 18-105
Автор: cvetanhristev   
Дата:   28-02-15 03:59

Здравейте на всички, пак съм аз, едва ли някой да помни, но ето линк към предната ми тема https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1672255&t=1672255
Та, след всичко случило се уж всичко е наред, НО последно време наблюдавам следното нещо.. като се опитам да приближа с обектива и спира на 50 и не със зор приближавам, не иска да стигне до максимум, даже ме е страх на сила да го въртя(за целта го махах и го хващах с едната ръка, а с другата въртях по-здраво наляво-надясно за да почне да се върти нормално) .. Отделно май и проблем с фокусирването забелязвам да прави(даже селфи с приятел не мога да си направя) .. все показва че не е на фокус нещо и не може да го фокусира, даже сега и друго странно се случваше- издаваше се странен звук при фокусиране... Както викам, това с приближаването и преди ми се беше случило, но се оправи ей така, обаче това с фокусирането доста често взе да се случва, даже сега при приближаване до максимум с лек напън- блендата ставаше на 0
Моля за помощ, дали нещо пак му има и дали следното нещо е нормално при приближение?
 Re: Проблем обектив 18-105
Автор: cvetanhristev   
Дата:   28-02-15 04:09

За жалост не мога в момента да кача снимка, но ще го опиша с думи.. Като е премахнат обектива от тялото, нормално ли е при приближение задната част на обектива, около байонета където е огледалото(ако може така да го опиша) да навлиза навътре в обектива? (отделно прави щракане при 50 mm и слес това хак не иска или със зор се приближава)



Публикацията е редактирана (28-02-15 04:12)
 Re: Проблем обектив 18-105
Автор: simbon4o   
Дата:   28-02-15 07:55

Това отзад е нормално, запецването на 50мм не е нормално и вероятно е спукал или счупил втулка и проблема е механичен. Сервиз би го оправил...
 Re: Проблем обектив 18-105
Автор: джъмбо   
Дата:   28-02-15 08:13

обектива е ударен (изпускан) и явно със заминали водачи... трябва да иде на доктор - сервиз
 Re: Проблем обектив 18-105
Автор: cvetanhristev   
Дата:   28-02-15 10:03

Да предполагам ли, че това зацепване прави проблема с фокусирването? (Аз иначе това отзад не съм го гледал дали го прави, чак сега ми направи впечатление)
 Re: Проблем обектив 18-105
Автор: mihajlov2   
Дата:   28-02-15 10:06

Това може да го кажат само в сервиз. Просто обективът си е за сервиз и ремонт.
 Re: Проблем обектив 18-105
Автор: cvetanhristev   
Дата:   02-03-15 00:14

Добре, благодаря за мненията! Ще видим тука след празниците да го пратя, а през това време ще си снимам, понеже си позволява да снимам колкото и голям да е проблема, само дето като зацепи приближението ... [smilie8]
 Re: Проблем обектив 18-105
Автор: cvetanhristev   
Дата:   05-03-15 00:40

Едно поне знам, че не знам къде да го пратя, звънях на Зентекс, ама каза че досега не е оправял обективи, на които им се е случвало подобно нещо [smilie11]
 Re: Проблем обектив 18-105
Автор: Петрос   
Дата:   05-03-15 22:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Проблем обектив 18-105
Автор: ksuhorukov   
Дата:   05-03-15 23:22

Преди година и нещо имах подобен проблем с 18-70. Просто един хубав ден засече и над 50 мм отказваше да ходи. Не е бил изпускан, удрян или т.н. Дадох го на ремонт при Наско (лека му пръст) и той ми го поправи. Неприятно е че при тези обективи при такъв ремонт задължително трябва да се смени и някакъв лентов кабел с автофокусната система, което оскъпява ремонта значително. При мен излезе 100-120 лева, не помня вече.
 Re: Проблем обектив 18-105
Автор: cvetanhristev   
Дата:   08-03-15 14:26

Ох не знам, за някой от вас е известно следното име - Зентекс, но той каза че такива неща не е оправял досега И сега не знам къде може да се прати и да се оправи това, защото пак ще дойде момент след няколко седмици, където ще вземе да прави проблем това, а може и да се влоши. Също каза, че ако го дам другаде, може и към 120, че и повече лв. да излезе(може да е говорил за сервиза на Никон), но не знам ... имам ли като цял друг вариант за ремонт, освен в сервиза на Никон да го пратя? Той каза иначе да си го ползвам обектива, докато още е пригоден за снимане и евентуално да гледам да си купя нов, ама 18-105 чисто нов е 500 лв. [smilie10] (знам,че и тука се продават във фото форума, но просто казвам) ...
 Re: Проблем обектив 18-105
Автор: cvetanhristev   
Дата:   23-03-15 02:41

Видимо явно изглежда невъзможно намирането на вариант за поправка на обектив, защото сигурно ще излезе колкото чисто нов, нали така? :)
Сега се притеснявам да не ми направи изненада изведнъж ообектива и да прекъсне някоя фотосесия, понеже при достигане на максимума разстояние - на малкото екранче се появява F0.. Да, точно така - няма бленда и все едно обектива не е сложен - съвети, много моля!!! И за варианти къде може да го пратя...
 Re: Проблем обектив 18-105
Автор: cvetanhristev   
Дата:   26-07-15 02:49

Здравейте отново хора, пиша отново тука за въпросният обектив, понеже нова тема не ми се прави - обектива ми като цяло му замина автоматичния фокус, сега само на ръчен фокус прави снимки, а това за мене като цяло не ми върши изцяло работа, взех си един 50 мм обектив понеже често снимам портрети. Обаче ми се иска моя китов да си е наред, като цяло този 18-105 покрива няколко вида фотографии и е доста хубав избор като за китов обектив и ми е ясно че е за сервиз, ама има ли начин да се продаде, че да взема някакви пари за нов китов обектив, понеже на сервиз не ми се иска да го давам, да ми искат към 100 или 200 лв., не съм говорил де, ама нямам желание да давам толкова пари за ремонт ...
 Re: Проблем обектив 18-105
Автор: m.djorov   
Дата:   26-07-15 09:37

Виж в базара някоя бройка на 18-105. Често се продават и то в отлично състояние.
 Re: Проблем обектив 18-105
Автор: lamerko   
Дата:   26-07-15 14:07

За по 300 лв. ги има като нови в базара. Не виждам как е възможно да си се мъчил през всичкото това време...
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.