Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Влошено качество на файла след конверсия от RAW в JPG
Автор: bobi_   
Дата:   28-02-15 00:41

Здравейте имам следния проблем. Отварям RAW фаил в CameraRAW записвам без да нанасям никакви корекции и да намалян качеството и УАУ снимката е ужасна, без цвят и ряскост? Визуализирам с ACDsee. Определенено RAW - а и JPG файла свалени от апарата са по добри от колкото след конвертирането в CameraRAW. Същото се случва и с Lightroom.

Отговори на това съобщение
 Re: Влошено качество на файла след конверсия от RAW в JPG
Автор: mihail_radkov   
Дата:   28-02-15 01:12

Защо ги конвертираш тогава? [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Влошено качество на файла след конверсия от RAW в JPG
Автор: bobi_   
Дата:   28-02-15 01:21

Е ... Това ми се случва от днес... как защо ги конвертирам

Отговори на това съобщение
 Re: Влошено качество на файла след конверсия от RAW в JPG
Автор: tbby   
Дата:   28-02-15 01:23

Я прикачи един ROW някъде да го сваля да видя дали при мен ще има проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Влошено качество на файла след конверсия от RAW в JPG
Автор: MarinY   
Дата:   28-02-15 07:45

RAW файлът е "негатив". Джипегът е обработен от камерата ти RAW.
Кой си харесва негативите?
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Влошено качество на файла след конверсия от RAW в JPG
Автор: boni   
Дата:   28-02-15 08:00

Джепегът е ушит вече панталон - конфекция. РОУ файлът е плат, от който трябва ти да си ушиеш панталон, с кройка и дизайн по твой избор. Ако знаеш как, резултатът ще е много по-добър от конфекцията.

Отговори на това съобщение
 Re: Влошено качество на файла след конверсия от RAW в JPG
Автор: джъмбо   
Дата:   28-02-15 08:10

възможно ли е накой да е бърникал по настройките на камера роу? или да са запазени някакви предишни сетинги?

Отговори на това съобщение
 Re: Влошено качество на файла след конверсия от RAW в JPG
Автор: deandim   
Дата:   28-02-15 08:19

виж си настройките на ACDsee..или отвори крайния резултат с друг вюър

Отговори на това съобщение
 Re: Влошено качество на файла след конверсия от RAW в JPG
Автор: didesignbg   
Дата:   28-02-15 10:40

AdobeRGB--->sRGB в експорт модула.

Отговори на това съобщение
 Re: Влошено качество на файла след конверсия от RAW в JPG
Автор: bobi_   
Дата:   28-02-15 10:41

И настройките на CameraRAW разбутах и на ACDsee и Lightroom. Все едно и също.... ВИзуализирах и на друг комп и с още виндоуския вюър, експортнах вече с нямам идея колко настройки и май се изчерпах. Какво се случва нямам идея. Гледам си старите файлове, да не би да имам проблема от давна, е не те са ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Влошено качество на файла след конверсия от RAW в JPG
Автор: mihajlov2   
Дата:   28-02-15 12:40

Няколко въпроса:
1. Не че има някакво значение,но все пак каква
е камерата?
2. Досега конвертирал ли си роу файлове от тази камера? Ако не, трябва да се научиш да работиш с роу файлове. Ако и по-рано си конвертирал успешно роу от тази камера, сега имаш нещо не наред в настройките.

Отговори на това съобщение
 Re: Влошено качество на файла след конверсия от RAW в JPG
Автор: bobi_   
Дата:   28-02-15 16:58

Конвертирала съм да и то доста и не само от тази камера. Въпросната камера е canon 6D. В настройките на камерата или конвертора?

Отговори на това съобщение
 Re: Влошено качество на файла след конверсия от RAW в JPG
Автор: MarinY   
Дата:   28-02-15 18:00

При мен камера роу и лайтрума, при отваряне на никонските роу, зануляват всякакви предварителни настройки от апарата или от никонския капчър. Сигурно е въпрос на настройка на програмата. Предполагам, че същото се случва и с канонския.

Отговори на това съобщение
 Re: Влошено качество на файла след конверсия от RAW в JPG
Автор: hotsnail   
Дата:   28-02-15 18:27

Написаха ти вече експортна в sRGB, Явно си пуснал друго цветно пространство и от там ти идват ядовете.

Между другото ако не разбираш много от Роу е силно вероятно снимките от апарата да излизат по-хубави

Отговори на това съобщение
 Re: Влошено качество на файла след конверсия от RAW в JPG
Автор: mihajlov2   
Дата:   28-02-15 18:39

Имах предвид нещо в настройките на конвертора. При използване на ACR или Lightroom настройките в камерата не оказват никакво влияние на РОУ файла. / С изключение на един параметър, за който ще обясня по-надолу./
Нека да разсъждаваме логически.Имаме кадри от Канон 6D. В Джипег и РОУ. Кадрите от директния Джипег изглеждат по-добре от кадрите в РОУ, конвертирани с настройки по подразбиране в ACR или Лайтрум. РОУ файловете изглеждат без цвят /явно имаш предвид с ненаситени или сивкави цветове/ и нерезки...
Със сигурност има нещо в настройките на Адоуб Камера Роу, което прави тези номера.
За цвета по-нагоре Дидизайн се опита да ти подскаже - ако в камерата си задала снимане в ARGB и след това при конвертиране конвертираш в JPEG, като цветовото пространство продължава да бъде Adobe RGB, а не си задала при конвертирането sRGB, цветовете на конвертирания файл ще бъдат сивкаво-зеленикави... Цветът на кожата на лицето на човек ще изглежда като на удавник примерно...
А за рязкостта на изображението нямам обяснение.
ACR по подразбиране задава следните параметри за рязкост (Sharpening)* - Ammont - 25, Radius -1, Detail - 25, Masking - 0. Ако не са тези стойности, значи има нещо разбъзикано. Ако са такива стойностите и изображението ти се струва, че не е остро, може да пробваш с нещо от рода на: Ammont - 60 или 80, Radius - 0,5, Detail - 35, натискаш Alt и започваш да дърпаш надясно плъзгача на Masking, докато получиш качествен черно-бял негатив на изображението с фини детайли. За добавка може да зададеш още и в секцията Presence нещо примерно от рода на: Clarity - 17, Vibrance - 25, Saturation - 0.
След горепосочената гимнастика картинката още ли е безцветна и нерязка? [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Влошено качество на файла след конверсия от RAW в JPG
Автор: bmvtooo   
Дата:   28-02-15 22:33

Аз пък се чудя защо не се използва DPP след като се снима с Canon? Щом като само се конвертира от RAW в Jpeg той си е напълно достатъчен, а и си върви с диска към всеки закупен Canon фотоапарат (освен ако е закупен втора ръка и е нямало диск към него). Колкото до ACR и Lightroom то те са едно и също нещо с тая разлика, че ACR се ползва в пълната версия на фотошоп, а Lightroom-а е ACR с друга обвивка (интерфейс), но и с по-малко възможности (опции). Странно е, но до сега не съм попадал на подобен проблем, а ползвам Pentax, Canon, Panasonic, Olympus...(да не ги изброявам), и всички RAW файлове са с по-добро качество от директния Jpeg от апаратите. И това без да обработвам, а само преглед с DPP, вюъра на ACDSee, някой друг или вградения в Уиндоуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Влошено качество на файла след конверсия от RAW в JPG
Автор: iliyanb   
Дата:   28-02-15 22:45

bmvtooo, верно ли си мечтаеш, че това, което виждаш в някой viewer, разглеждайки raw файлове, е наистина raw файл? И викаш по-добри от вградения jpeg?



Публикацията е редактирана (28-02-15 23:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Влошено качество на файла след конверсия от RAW в JPG
Автор: bobi_   
Дата:   01-03-15 00:27

Благодаря на всички за коментарите. Работя в тези програми от давна и постоянно, познавам ги или поне така си мислех до вчера. mihajlov2 цялата тази гимнастия я направих няколко пъти с няколко варианта и няколко файла. Мисля че пропуснах да ви кажа, че дори самото отваряне на RAW файла в CameraRAW визуализира кофти, видимо е без рязкост, абе лудница. Смятам да преинсталирам програмите. Ако някой му идва нещо друго на ум...

Другото камерата ми записва в 48 bit color , а в настройките на CameraRAW мога да експортна най много до 24 bit color, връзка? Но и до сега е било та, а проблеми не съм имала, вече търся под воал теле!!!![smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Влошено качество на файла след конверсия от RAW в JPG
Автор: lamerko   
Дата:   01-03-15 00:57

ОК де, пусни един RAW файл да го погледнем.

Отговори на това съобщение
 Re: Влошено качество на файла след конверсия от RAW в JPG
Автор: plamen74.72   
Дата:   01-03-15 01:34

iliyanb написа:

> bmvtooo, верно ли си мечтаеш, че това,
> което виждаш в някой viewer,
> разглеждайки raw файлове, е
> наистина raw файл? И викаш по-добри
> от вградения jpeg?
>

>
> Публикацията е редактирана (28-02-15
> 23:03)
А с какво се преглеждат RAW файловете? Питам защото съм все още нов в света на фотографията, и за сега ги отварям напаво с Lightroom 4.4 - не мога да ползвам по-нова версия, защото компютъра ми е слаб и стар! Изобщо не се и надявах да имам D-SLR, но ми подариха Canon 1100D с китов обектив със стабилизация!

п.с.Извинявам се, че се намесвам в темата, но много неща все още не знам, а ми се иска да науча! Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Влошено качество на файла след конверсия от RAW в JPG
Автор: Pavlov   
Дата:   01-03-15 07:45

Автор: plamen74.72
Дата: 01-03-15 01:34
А с какво се преглеждат RAW файловете?

С програма, която може да ги отваря [smile] .
Може и с Lightroom, може и с DPP, която върви с апарата ти, може и с FastStone - с каквото ти харесва.
Важното е да помниш, че RAW файлът е нещо като "дигитален негатив", и не съвпада с окончателната снимка. Също така, ако снимаш в RAW и JPEG едновременно, и после ги отвориш с една и съща програма, ще се различават. Освен това, някои програми при отваряне на RAW показват вградения в него JPEG, докато други създават собствена интерпретация на образа.

Отговори на това съобщение
 Re: Влошено качество на файла след конверсия от RAW в JPG
Автор: compur   
Дата:   01-03-15 11:24

"Другото камерата ми записва в 48 bit color , а в настройките на CameraRAW мога да експортна най много до 24 bit color, връзка?" - интересно с каква програма сте "виждали" 48-битовия цвят?

никъде не видях да е възможно да снимате в 48-бита...

да няма някаква грешка?

Отговори на това съобщение
 Re: Влошено качество на файла след конверсия от RAW в JPG
Автор: plamen74.72   
Дата:   01-03-15 14:37

Pavlov написа:

> Автор: plamen74.72
> Дата: 01-03-15 01:34
> А с какво се преглеждат RAW
> файловете?
>
> С програма, която може да ги отваря
> [smile] .
> Може и с Lightroom, може и с DPP, която
> върви с апарата ти, може и с FastStone -
> с каквото ти харесва.
> Важното е да помниш, че RAW файлът е
> нещо като "дигитален негатив", и не
> съвпада с окончателната снимка.
> Също така, ако снимаш в RAW и JPEG
> едновременно, и после ги отвориш с
> една и съща програма, ще се
> различават. Освен това, някои
> програми при отваряне на RAW
> показват вградения в него JPEG,
> докато други създават собствена
> интерпретация на образа.


Благодаря!И още веднъж се извинявам, че се намесих в темата [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Влошено качество на файла след конверсия от RAW в JPG
Автор: Lycan   
Дата:   01-03-15 15:37

жената най-вероятно иска да каже 48KHz аудио :)

Отговори на това съобщение
 Re: Влошено качество на файла след конверсия от RAW в JPG
Автор: bobi_   
Дата:   05-03-15 09:49

"48 bit color " копирах го от пропъртиса на ACDsee. Няма проблем за намесата в темата. Важното е да сме полезни един на друг.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »