Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Как отказване на познати?
Автор: sakuraki   
Дата:   26-02-15 18:51

Колеги, здравейте! Както всички сте наясно с баловете и т.н. Та помолиха ме снимам завършването на сегашния випуск, отказах моментално, защото нито имам подходящ обектив, нито мога да им създам албум. Проблемът е, че половината са ми познати и са казали, че ще намерят фотограф, който да ги снима. Седнах и им обясних като хората, че това, което имам няма да свърши работа и няма да останат доволни. Някакви идеи как да се измъкна от ситуацията, защото дори и да си купя обективи до тогава, не мога да им издам албум, насочих ги към колеги от моя край, но предполагам сте имали работи с "младежи" [smilie5] [smilie5] . Как процедирате в такъв случай, защото и родителите са ми познати и там също напират. [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: lamerko   
Дата:   26-02-15 18:59

Проблема с "познатите" го имах преди време, макар и да не ставаше въпрос за фотографски, а за компютърни услуги. По едно време ми писна и сега вече нямам такива проблеми... а като страничен ефект половината ми познати вече не ме познават от тогава [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: sakuraki   
Дата:   26-02-15 19:17

[smilie18] [smilie18] Да то е ясно, че трябва да реша кое зло е по - малко зло. Да кажа не и да се сърдят няколко месеца или да кажа да и да видят снимките и пак да се сърдят няколко месеца [smilie5] . Лошото е, че са семейни познати и от там още по - голяма беля [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: t.marev   
Дата:   26-02-15 19:21

Сигурен съм, че няма да се сърдят, като ги видят. Ако им откажеш - по-лошо!

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: juslen   
Дата:   26-02-15 19:28

Абе вземи си купи една 35-ца и си готов, наснимай ги там хората и да не е супер качественно няма да се оплачат, понеже роднина ги е снимал, човек от родата-свой човек [smilie5]

Ако им откажеш зависи какви са хората но повечето могат да се обидят сериозно и да се сърдят много време, не е хич приятно защото ги предаваш така един вид, поне някои го приемат точно така за жалост. Аз също съм имал подобни случаи и вече предпочитам да се понапъна но да свърша услугата отколкото да откажа и да ги обидя. Естествено зависи каква услуга искат, но това да ги наснимаш не е много трудно за запален любител.



Публикацията е редактирана (26-02-15 19:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: ilcoin   
Дата:   26-02-15 19:44

Отказвам дирекно с вежлив и нетърпящ възражение тон. Без да се обяснявам и без да се оправдавам. Обикновено работи ...

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: falcon   
Дата:   26-02-15 19:44

Мен ми е лесно, казвам че снимам само хвъркати. Ако литнат ще ги снимам...и те се отказват[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: vAnko0   
Дата:   26-02-15 19:48

Накрая ще платят на някой друг, който е дошъл с китака, вградената светкавица и е обработил снимките с филтри тип Instagram, праснал едно голямо лого в десния ъгъл и ще те е яд, че не си се хванал ти да ги направиш. (истинки случай) [smilie5]
А според мен за албума ще ти помогнат в някое печатно студио.

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: sakuraki   
Дата:   26-02-15 19:53

[smilie5] Аз не да снимам на роднините децата,а децата са казали, че ще намерят кой да ги снима и т.н. Демек албуми, снимки в даскало в деня на завършването, след това на бала пак. 32 дяца са и много трудно се получава. Аз проблеми да ги снимам няма да имам, но да не съм им главния фотограф, а да си имат друг, на който са си платили. Аз отказах вежливо и им обясних как стоят нещата, но не ме разбират.

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: Pavlov   
Дата:   26-02-15 19:55

Какво значи "нямам подходящ обектив"?... [smilie11]
Правил си хубави портрети с Pentax K-r и стар ръчнофокусен, все нещо ще намериш да завинтиш на 60D-то.
Имаш време и да научиш как се правят и отпечатват албуми, нали за това е форумът.

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: sherbit   
Дата:   26-02-15 19:57

И на мен ми носят "изгорели" компютри и други джаджи Родата ООД. Досега само "мерси" [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: realnoncho   
Дата:   26-02-15 20:02

На познати се отказва много лесно, просто им назоваваш реалната цена на услугата [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: lamerko   
Дата:   26-02-15 20:05

Да де... след което ти изчезват от списъка с "приятелите" във Фейсбук, а като те видят на улицата - не те познават. Многократно проверено и затвърдено [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: realnoncho   
Дата:   26-02-15 20:07

Ами супер, това е добро пролетно почистване [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: sakuraki   
Дата:   26-02-15 20:09

Еми аз цена не знам [smilie5] . 60д-то сега е само 18-55, до тогава сигурно ще има вече 85мм, но най - вече ми е за албумите и отпечатването им. 32 броя албуми, горе долу хубави (моят беше с кожена корица [smilie18]) са доста пари. Аз до колкото си спомням дадох 38лева преди 7 години, снимките бяха в дена на завършването и в денят на бала. Та не искам хората да останат с лошо впечатление [smilie5] .

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: falcon   
Дата:   26-02-15 20:10

С фейс приятелите и тези в реалния живот дето са там, се оправих бързо, като пуснах преди време долния пост...рязко намаляха търсенията за "услуги"[cool]

"Винаги ми е било интересно защо хората се търсят основно, когато някой има нужда от нещо. Никой не те търси например с думите - ей имам едни пари в повече и се сетих за теб, я да ти ги дам, или ако е позната жена - ей сетих се за теб, как си, я мини да те изчукам здраво. От учтивост, предложенията би следвало да се откажат, но странно такива няма. Има само - ей ти нали разбираше от това или онова. Това е философско разсъждение, не е упрек към никой:)))))"

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: ATHOM   
Дата:   26-02-15 20:30

Не.

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: satansho   
Дата:   26-02-15 20:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: falcon   
Дата:   26-02-15 20:46

Знам, знам[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: satansho   
Дата:   26-02-15 20:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: sakuraki   
Дата:   26-02-15 20:57

На такива ще отказваме ли? [smilie18] [smilie18] . Майтапът на, но наистина има хора където обясняваш им за тяхно добро, но те си знаят тяхното и ти го забиват в гърба яко. Макар, че миналата година фотографът, който снимаше класа на братовчед ми ги беше направил снимките в много неподходящо време, по обяд слънцето директно в лицето и половината изглеждат като петнисти хиени, но си глътна 35лева за услугите. Най - се радвах на една рускиня, която снимаше с филмово тяло, а снимките и бяха чудни.

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: falcon   
Дата:   26-02-15 21:04

Ами, ако няма изход направи някакви снимки, то е ясно, че може да не ги харесат и ще спрат да те търсят. Преди около 13-14г едни познати като ме юрнаха да снимам едни хлапета от една вокална група и не се спряха въпреки предупрежденията..после не ме потърсиха, но ме питаха- тук защо не си снимал това, а това? Ами аз ви казах бре джанъм, какво икате, вдигам апарата, поглеждам във визьора и някакви деца щъкат..никаква идея, никакъв стимул, само рефлекс на пръста[smilie18]

Ако не си про, демек щеш не щеш ще носиш, обясняваш, че това не те кефи, или ако те кефи, нямаш необходимото леща и няма да станат снимките респективно, а после нека си носят последствията, като видят резултатите..тъкмо, ще те оставят на мира[smilie3]



Публикацията е редактирана (26-02-15 21:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: sakuraki   
Дата:   26-02-15 21:40

Мда май си прав! Макар, че ако в крайна сметка ги снимам, ще закача хубав обектив да не се посрамим [smilie18] [smilie18] , но нямам желание да снимам мероприятие, което до сега не съм снимал. Смисъл то е ясно, че някога трябва да се почне от нищото, но не по този начин [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: jingov   
Дата:   26-02-15 21:41

sakuraki - от утре да си знаеш цената и да им казваш, че за по малко не го вдигаш, а те да си преценят !
Или да каваш, че точно по това време и на тази дата имаш срещу заплащане и ако са склонни да те изчакат час два , на половин цена /ако се мн близко познати/[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: lorddemonic   
Дата:   26-02-15 21:45

Аз си ги режа директно (дори и за снимането, ама там щото съм некадърен де). Какво има да се офлянква човек ?

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: falcon   
Дата:   26-02-15 21:45

Може и сега да се съгласиш и две седмици преди това мероприятие да кажеш, че нещо имаш проблем с очите, тъкмо ще имат време да реагират и да намеря друг, така и ти ще си чист и те може да получат нещо, което искат[cool]



Публикацията е редактирана (26-02-15 21:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: burningice   
Дата:   26-02-15 21:47

Според мен, 10% е нормално да се сваля цената на роднини и "познати", но не е нужно да се отказва директно.

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: quazimodo   
Дата:   26-02-15 22:00

написа:

> Според мен, 10% е нормално да се
> сваля цената на роднини и
> "познати", но не е нужно да се
> отказва директно.

Само дето те едва ли са на твоето мнение[smilie5] .

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: rx   
Дата:   26-02-15 22:02

Независимо от цената, разочарованието - личното и на човека, който те е наел - остава. После ще има "ама ти нали снимаш хубаво в планината, какви са тия снимки" - и върви им обяснявай, че има разлика между есенен баир и напудрена омацана кифла.

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: sakuraki   
Дата:   26-02-15 22:03

Еее Фалкон, това е грубо вече [smilie18] . Аз не им отказвам, защото дават малко пари, а поради причини, които описах на предишната страница [beer] [beer] .

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: kvakioh   
Дата:   26-02-15 22:09

В този случай, така описан се радвам, че не искам и не ми харесва да снимам хора. Ето извинение.

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: мара   
Дата:   26-02-15 22:24

ебаси панаирите...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: nsirakov   
Дата:   26-02-15 23:38

аз пък не отказвам на никой познат да снимам, да го прегледам, да му помогна... сигур щот съм луд...

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: radi_nrj   
Дата:   27-02-15 01:33

Отивам на фирмено парти с турбосапунер FZ100 и една светка Мец 44. Щраках за купона като половината снимки съм ги правил на няколко уискита [smile] На следващия ден отвам на работа с лек махмурлук и 160 RAW файла. Нагласих ги набързо и какво стана, моите снимки ги харесаха повече от тия на фотографа дето бяха наели. Оди рАзбери [smilie5]

Ама усещам, че аз се прецаках от цялата работа. Сега ще се чудя как да отказвам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: dimidumi   
Дата:   27-02-15 03:08

Не отказвам на познати и приятели, питам ги любезно какво и как желаят да се снима и казвам колко струва...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: uri64   
Дата:   27-02-15 03:21

щом те търсят така напористо снимай там и това е, каквото - такова...а щом си се запритеснявал дали ще докараш качество, значи ще свършиш работа [smile] ...в старата работа щефът така беше казал - щом се притеснява толкова,значи ще се справи [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: falcon   
Дата:   27-02-15 06:22

sakuraki, аз не съм говорил за пари никъде пич, разбрах ти мотивите още от първия пост[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: falcon   
Дата:   27-02-15 06:38

Марче, що да са панаири. Темата е много хубава, поставя принципни въпроси, не само такива свързани с фотографията.
Сега ти например си жена, там знаеш си, нищо няма да ти стане нали...но в тази област се разбира, че не е само до можене но и до желание и вътрешна мотивация[smilie18]
В други области обаче, ако можеш нещо, обикновенно близките ти приемат, че нещо няма да ти стане, че и даже се сърдят, ако откажеш. Никой не се интересува от въпроси от рода- искаш ли, в настроение ли си, имаш ли време и т.н. Губиш си правото да определяш какво ще правиш или не в личния си живот и може да се окаже, че голяма част от него в един момент ще минава в услуги към този или онзи. Така, че добре е да се научат хората да отказват, за да не изпаднат в подобна ситуация[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: fotorafi   
Дата:   27-02-15 08:24

Явно е балканска и южно славянска черта да се сещат за теб, когато имат нужда или проблем. Народо психология и липса на бюджет. Не вярвам англичанин, американец или немец да търси познат за да снима сватбата на детето им....
Имам изработена стратегия: казвам: снимам, качвам снимките на диск или флашка и вие отивате при тези фото ателиета. Там ви правят снимки, албуми, всичко което ви хрумне. Иначе се сърдят, излишни приказки във фамилията[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: fraction   
Дата:   27-02-15 08:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: sherbit   
Дата:   27-02-15 10:30

"Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество — винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава"


Буров го е казал.

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: fraction   
Дата:   27-02-15 10:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: hose   
Дата:   27-02-15 11:13

lamerko [smilie24] [smilie24] [smilie24]
наистина потвърдено [smilie18] [smilie18] [smilie18]

ако обектива ти е проблема - вземи под наем от павилиона

букове печатат на много места - и през нет-а може да ги поръчаш

иначе - жените са най-добри в отказването - питай тях [smilie25]



Публикацията е редактирана (27-02-15 11:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: radi_nrj   
Дата:   27-02-15 11:57

Друг интересен случай. Моята сватба много исках да я снима един колега от фирмата, който е отличен сватбен фотограф със страхотно портфолио. Обадих му се половин година по-рано - оказа се ангажиран за тази дата. Дали наистина беше или не му се взимаха пари от познати така и няма да разбера [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: Slivenski   
Дата:   27-02-15 12:48

Въпросът има няколко страни.

Първо – дали да се взимат пари на приятели. Лично аз се чувствам неудобно, ако трябва да се пазаря с приятели. По тази причина по-скоро бих свършил работата безплатно. Но зависи от много неща, най-вече от подхода. Ако те самите тръгнат с нагласата, че щом сме приятели, трябва да им свърша работа без пари, по-скоро бих отказал. Ако първо предложат пари, може и да им излезе безплатно или поне доста тънко… щот съм добър… :-) Няма безплатен обяд. Все някой плаща за него. :-)

Второ – това, че е безплатно, не означава, че трябва да е свършено некачествено или небрежно. При всички положения човек трябва да даде най-доброто от себе си и да не спестява уменията и усилията си, като да е все едно за 1 000 000 000 лева, защото в крайна сметка, безплатно или не, ти работиш за името си.

Трето – това, че е безплатно, няма да ви спаси от коментари – основателни или неоснователни, че не струва. Винаги трябва да сте готови за това. Особено от познати, роднини, съседи и прочие.

Всъщност последното би ме отказало да направя каквото и да било – защото после няма да има никаква благодарност в 90% от случаите, дори напротив – най-много да стане скандал и разваляне на отношенията.

А иначе, Буров е прав – българинът получава оргазъм, ако купи нещо, което струва 100 лева, за 1 лев, а после го продаде за 1000 лева. Или нещо, което струва 1000 лева, той да го купи за 100 лева, пък после да се изфука, че го е купил за 1 лев… е прочие.

Аре! Честит петък. И наздраве!


[beer] [beer] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: MikeDimit   
Дата:   27-02-15 12:55

Винаги има компромис. Казваш ,че ще дойдеш с каквото имаш и щракаш който дойде пред камерата. После се явяваш със статив и камерата отгоре и правиш на всеки пред обектива серия от по 5 кадъра, провокирайки ги към "селфи" стил. Каквото излезе излагаш в суратя с предложение всеки да си хареса снимките и да си ги поръча в онлайн принт услуга ( с линк към подобен сайт)[beer] . Така си решаваш проблемите отма.

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: jivkojj   
Дата:   27-02-15 13:16

Правилно.
На мен също ми се е случвало да ми се обадят за ядене и пиене на абитурентска, ама "вземи си и апарата". Взех го, снимах в къщи, тях, родата, даже и сесия на излизане им направих, постарах се доколкото мога. Накрая изтрих снимките, които не ми харесаха, а останалите им ги записах на един диск да си ги вадят сами. Доволни бяха останали.
Чак толкова не ми натежа, а и фактически ангажимента ми приключи с приключването на мероприятието. Ама да тръгна след тях да ги снимам без пари например до ресторанта - няма да стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: Slivenski   
Дата:   27-02-15 13:21

Никога не бих снимал срещу "ядене и пиене". Отказвал съм подобни "оферти" многократно. Това е унизително. Съжалявам!

Или ще снимам, или ще седна сред гостите и ще ям и пия. Няма как да станат и двете.

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: falcon   
Дата:   27-02-15 13:38

Аха нямало как да станат и двете. Ами по сбирки на форума що снимахте бре джанъм, между поредните чаши и хапки от чиниите..аз фото не съм носил, само си ядях и пиех[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: rx   
Дата:   27-02-15 13:39

Ъъъ човека май не пита за снимане на сина на комшията дето си пиете ракията всеки ден, а за ангажимент за цял клас - т.е. да поеме отговорността да изпълни задачата пред сина на негови близки, който пък отговаря за това да намери фотограф пред целия клас...

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: fraction   
Дата:   27-02-15 13:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: falcon   
Дата:   27-02-15 13:44

А, на Баба яга и до Дървеното имаше и фтички и пчелички....[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: Slivenski   
Дата:   27-02-15 13:47

Автор: falcon
Дата: 27-02-15 13:38

Аха нямало как да станат и двете. Ами по сбирки на форума що снимахте бре джанъм, между поредните чаши и хапки от чиниите..аз фото не съм носил, само си ядях и пиех[smilie18] [smilie18] [smilie18]

------------------------------------------------


Не те знам кой си от сбирките. [beer]

Или си сменил ника, което май е доста срещано напоследък, защото виждам нови никове, регистрирани преди десет години и повече, които не си спомням от 2007-2009 да кажем... Или не съм имал честта да се запозная с теб. [beer] [beer]


Аз съм ходил на 4-5 сбирки максимум. Това е съвсем друго снимане. :-))

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: ludiakolio   
Дата:   27-02-15 14:12

Аз доколкото рабрах проблема ти е обектива и албумите.Но не разбрах защо не им боцнеш оферта да ти платят едно готино стъкло под наем,а после с албумите да се оправят всеки както реши.Отделно по баловете фотографа винаги е добре почерпен ,а и може да "намажеш" някоя самотна хабитурентка.
Имам чувството,че много бързо се предаваш.Това си е мое мнение ,разбира се.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: sakuraki   
Дата:   27-02-15 15:11

Въх, въх, колко се е развила темата докато спях [smilie5] [smilie5] . Говорих днес с децата, искат да имат 2 снимки, преди и по време на бала(което си беше ясно де), разбира се и албум. Предложих им евентуално ако ги снимам да им дам снимките после и да ги разпечатат, за да си направят сами албуми, но нъцки нещат [smilie5] . Миналата година имаше и хора където снимаха с GoPro цял бал, няма снимки от близо (или не бяха качени), но изглежда ефектно. Ще се позамисля, ще позвъня евентуално някъде, за да ме ориентират за цена на албуми.

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: fredito   
Дата:   27-02-15 16:29

Винаги снимай не се отказвай от каквото и да е било!
Така че,да ти доставя удоволствие!
-Другото е друга бира [smilie21]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: MarinY   
Дата:   27-02-15 17:17

Всичко е въпрос на вътрешна настройка и отношение към фотографията. Приемам, че снимането на роднини и приятели е за лично удоволствие и "обучение". Дори, ако има заслужаващ кадър, го принтвам, като подарък. Останалото - на готови файлове, да ги правят каквото искат.
Никога не отказвам. Правя си го за собствено удоволствие, а и такива "поръчки" са част от процеса на усъвършенстване.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: prisonbreak   
Дата:   27-02-15 17:39

MarinY [smilie24] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: asahi   
Дата:   28-02-15 17:30

Цял клас си е много загубено време и нерви. Не е само да направиш снимка на един познат и семейството му. Слагаш си цената и си носиш отговорността.

Отговори на това съобщение
 Re: Как отказване на познати?
Автор: krach   
Дата:   28-02-15 19:52

Защо трябва да се чувстваш длъжен да се оправдаваш когато кажеш НЕ. Имаш знанията, които ти казват, че няма да свършиш работата както трябва. Всичко останало е несериозно.
Това само при положение, че ти не се чувстваш комфортно да правиш нещо.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »