Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Някой запознат ли е с този сайт LENSTAG.com
Автор: Omnia   
Дата:   25-02-15 18:53

Вярно ли е това, че като си регистрираш камерата и ако я пуснеш за открадната могат да я издирят когато се качи снимка в интернет от конкретният апарат?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой запознат ли е с този сайт LENSTAG.com
Автор: sohk   
Дата:   25-02-15 19:00

Преди време бях пускал тема за Lenstag. По принцип няма никой да ти я издири, но ако някой ти я открадне и продаде на трето лице, след което то се опита да регистрира фотоапарата/обектива, ще му излезе, че е докладван като откраднат. По този начин, ако третия човек съдейства, ще може да се издири крадеца например.



Публикацията е редактирана (25-02-15 19:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой запознат ли е с този сайт LENSTAG.com
Автор: baron_barbaron   
Дата:   25-02-15 21:11

Аз съм си регистрирал всичката техника там. Като типичен българин подходих с подозрение и обявих апарата за краден, само за да разбера дали работи. Зпочнаха да пращат мейл винаги когато кача снимка в 500px. Който съдържа серийния номер и линк към снимката. С две думи оказват съдействие в подобни случаи. После си обявих техниката за намерена, но отвреме на време продължават да пращат мейли :)

Не знам в кои сайтове точно търсят защото аз само в 500px съм качвал снимки, освен фейсбук и тук де :) но само от 500px са ми идвали мейли.

Да вярно е до някъде това твърдение. Те не я издирват, но има алготитъм за следене на серийните номера в по-големите сайтове.

А освен всичко самата регистрация не коства нищо повече от 10-15 минути време. Състои се от създаване на акаунт и пращане на снимка на която се чете серийният номер на техниката. И след няколко дни техниката вече е регистрирана. Знам също че тези снимки с номерата се проверяват от реален човек, не е някакъв скрипт.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой запознат ли е с този сайт LENSTAG.com
Автор: Pac   
Дата:   25-02-15 23:38

Стори ми се яка идея, регистрирах всичко. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой запознат ли е с този сайт LENSTAG.com
Автор: PhotoBo   
Дата:   26-02-15 02:20

Отдавна се каня, крайно време беше да си регистрирам нещата, но бай бабо да не ме стига! [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой запознат ли е с този сайт LENSTAG.com
Автор: iavorianev   
Дата:   02-03-15 17:32

Фейса автоматично затрива ЕКСИФ-а ,програмата си търси в някаква си нейна база данни от сайтове

Отговори на това съобщение
 Re: Някой запознат ли е с този сайт LENSTAG.com
Автор: PhotoBo   
Дата:   02-03-15 18:51

По-добре от нищо!

ето я и моята скромна екипировка :)



Публикацията е редактирана (02-03-15 18:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой запознат ли е с този сайт LENSTAG.com
Автор: nikolaijelezov   
Дата:   02-03-15 20:41

Ще използвам темата на колегата, за да споделя моя проблем.
Вижте картинката по-долу. Тя е от браузъра на телефона ми. Проблема е в това съобщение което излиза по-долу "Предишната операция не можа да завърши поради недостиг на памет". То се появи след като се опитах да кача снимка на серийния номер на обектива ми. (без проблем качих снимка на серийния номер на тялото)
В телефона имам доста свободна памет. Пробвах и без и със светкавица. Резултата беше същия.


http://prikachi.com/images/378/7956378p.jpg


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »