Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Lightroom 6
Автор: localhost   
Дата:   20-02-15 01:25

Скоро се очаква и новата версия 6 на Lightroom.

Засега само хубави работи чета като очакваната дата е 9 март.

Lightroom 6 – March 9th


Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: gchokov   
Дата:   20-02-15 08:55

Супер!

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: murrey   
Дата:   20-02-15 09:22

Ако е вярно за новите функции за HDR и панорами, много сериозен напредък [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: localhost   
Дата:   20-02-15 14:17

По-интересното е ако е вярно за използване на GPU-то. Да оправят малко бързодействието.

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: ishootraw   
Дата:   20-02-15 14:33

Дано не товари много и системата, при мен 5 доста си товари.

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: gchokov   
Дата:   20-02-15 15:32

Aко ползва както трябва графичните адаптери, би трябвало да товари по-малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: nyamago   
Дата:   20-02-15 15:33

Аман от иновации, бе [smilie11] Тъкмо сложих 5, че 4 не отваряше RAW формата на сегашния апарат и - айде, сега пък 6 [smilie8] Като зайците ги роят, да вемат да позабавят малко тоя напредък?! [smilie6] [smilie18]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: iliyanb   
Дата:   20-02-15 15:36

nyamago, [smilie5]
От 5 до 6 доста нетипично за тях забавиха. Повече от това няма накъде[smilie5] .

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: rx   
Дата:   20-02-15 15:54

Бе има още много какво да се желае откъм ергономия - менажиране на камера профили примерно...

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: localhost   
Дата:   22-04-15 04:26

Вече и официално:

сравнение на версиите


нови екстри

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: imitev   
Дата:   22-04-15 07:37


Сега остана да публикуват с какви видеокарти работи, защото с моята не иска [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: johnny_fx   
Дата:   22-04-15 08:04

Само аз ли не намирам нищо интересно, освен предполагаемото ускорение и четките с маските?
Нещо адобито не се много пънат напоследък с иновациите и подобренията. Така със сигурното месечното капане на кеш, защо ли и да се пънат всъщност. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: localhost   
Дата:   22-04-15 08:36

Само бързодействието да оправят пак е нещо :)

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: imitev   
Дата:   22-04-15 08:48

HDR и Панорамите малко подобрения ли са?

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: iliyanb   
Дата:   22-04-15 09:46

Imitev[smilie24]
6 е значително по-бърза по първи впечатления от снощи.

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: sayman   
Дата:   22-04-15 10:59

Има ли някакъв проблем с ъпдейта? След прозореца за известие за наличен ъпдейт натискам Download... това ме праща на сайта им. После в кое меню влизате за да продължите???
До сега минал през всички последни ъпдейти, ноооо тоя път нещо не се получава [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: Тед   
Дата:   22-04-15 11:00


http://s15.postimg.org/rjlt4ko4r/Lr_6.jpg



"
HDR и Панорамите малко подобрения ли са? "

Бих добавил синхронизацията на снимките с всякакви устройства и това е първият сериозен софтуер, който има вече /21.04.2015/ редактор за таблет Аднроида, телефон.
Нова версия и ще има тепърва още подобрения / нямаха поддръжка до вчера за таблет и за микро сд картата/ . От таблета ще може / а дали ще искате си е ваша работа/ да си правите корекции на снимката.


Имам и 5.7 версията. На фърчиплан с 1 снимка /на друго ПС със слаби параметри може да се усеща/ - корекции, конвертиране и над 200 кадъра ... не усетих съществена разлика.

И накрая ...АДОУБ... [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: iliyanb   
Дата:   22-04-15 11:01

Не знам какво ползваш sayman. Аз ползвам легален Creative Cloud. През приложението обнових.

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: Тед   
Дата:   22-04-15 11:07

Аз съм с легален 5.7, но като sayman. Влязох през ъпдейтите на 5.7 - то ме редиректва до сайта им. Влизаш с аакунта си. Сваляш СС версията, то инсталира отделно от 5.7.
Стартираш СС - логваш се, не прие Клауда не може да се свърже като въведох сер.номер и изписа 30 трайл.
Отидох до аптеката за риванол и го превързах да не ме дразни.

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: jivkojj   
Дата:   22-04-15 11:11

Бих добавил синхронизацията на снимките с всякакви устройства и това е първият сериозен софтуер, който има вече /21.04.2015/ редактор за таблет Аднроида, телефон.
Нова версия и ще има тепърва още подобрения / нямаха поддръжка до вчера за таблет и за микро сд картата/ . От таблета ще може / а дали ще искате си е ваша работа/ да си правите корекции на снимката.


Ако визираш тука LR за таблет, има го вече от известно време. Не знам дали си разгледал какво точно е това, но това не е програма за конвертиране и редакции, а по-скоро за демонстрации за пред клиенти. Другото е, че работи само през СС т.е. свързано е с месечен абонамент.

Има добър конвертор за Андроид, не е на адоб, но това го обсъждахме в темата за андроидските програми.


Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: Тед   
Дата:   22-04-15 11:22

Е, не вярвам някой да си мисли, че ще мине през клауда за синхронизация, без да заплаща...
Откъм функции тепърва ще има развитие.

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: compur   
Дата:   22-04-15 11:24

Adobe $reative $loud = $$ [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: iliyanb   
Дата:   22-04-15 11:31

$елевизия + $нтернет за дома = $reative $loud Х2
4 кутии цигарки = creative cloud за месец[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: m.djorov   
Дата:   22-04-15 11:35

Уж ще има standalone версия, пък на сайта все на CC отива. Не мога да намеря къде е отделната версия. Или още я няма или пък е достъпна само за някои страни. Не знам. Предпочитам нормална версия без тия облаци моблаци и нон стоп абонаменти.

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: kireto_a   
Дата:   22-04-15 11:38

ако имате десктоп версията на 5, няма се обнови без пари до 6.

иначе на абонамента след излизане/влизане се показа lightroom cc и се инсталира за има ненема 5 мин. 5-цата си остана. работи доста по-бързо, особено с четките, което си е добре за машинка като моята(6 години вече). сега остава да си намеря таблета и да видя как работи на андроида.

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: m.djorov   
Дата:   22-04-15 11:40

Не говоря да обновявам стара версия. Говоря за закупуване на нов, отделен лиценз. Обаче кажеш ли Купи - и хоп изберете абонаментен план.

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: iliyanb   
Дата:   22-04-15 11:43

m.djorov,

https://www.adobe.com/cart.html?marketSegment=COM&#



Публикацията е редактирана (22-04-15 11:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: sayman   
Дата:   22-04-15 11:58

И моя е лицензиран, но умишлено не съм регистрирал Creative Cloud и съм без регистрация.
Имам го заедно с покупката на един фотоапарат, към който си върви съвсем легално с ключ. Последните два ъпдейта си минаха съвсем гладко.

Като ме препрати на сайта къде да вляза за да дръпна новата весрсия. Аз натискам бутона "КУПЕТЕ СЕГА" и започват едни 4 квадратчета да ми се въртят в средата на монитора и да симулират зареждане .... но не зарежда [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: m.djorov   
Дата:   22-04-15 12:00

Мдааа, след като влезнах през профила си, и наааай-долу са забили десктоп версията да се вземе :) Маймуни са . Гледат сучат към облака да копнат абонаментче :)

iliyanb - благодаря за линка.

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: iliyanb   
Дата:   22-04-15 12:04

m.djorov, естествено, че към облака дърпат[smile]

sayman, използваш линка, който съм пуснал по-горе. Използваш опцията "edit", за да редактираш кощницата. В първото поле "I want to buy избираш вместо "full" "upgrade". След това казваш кой лайтруум ще ъпгрейдваш и цената се коригира [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: sayman   
Дата:   22-04-15 12:15

Илияне, мерси. Но аз виждам само
My cart
You have 0 items in your cart
и бутон- Continue shopping

"edit" - няма

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: iliyanb   
Дата:   22-04-15 12:18

sayman, избери Continue shopping.
След това някъде надолу в списъка излиза лайтруум 6. Избираш и правиш нещата, както съм ги описал по-горе[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: Тед   
Дата:   22-04-15 12:51

Явно паднах в капана и съм със СС версията.
Понеже премахнах 5.7, ъпгрейда до 6 десктоп какво в $ изисква?

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: kireto_a   
Дата:   22-04-15 12:58

ако имаш CC абонамент, нищо не изисква

може да трябва да рестартираш CC програмчето за се усети, че има ъпдейт.

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: iliyanb   
Дата:   22-04-15 13:02

Тед, 79 долара май беше. Ще ги преизчислят нещо сигурно, но толкова горе долу.

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: Тед   
Дата:   22-04-15 13:09

Блг. за инфото.на 1/2 цената от новата вер.

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: sayman   
Дата:   22-04-15 13:32

Илияне, Благодаря [beer]

За последните две версии определено не искаше никакви пари да се доплащат.
Сега са тарифирали на 79 $. ???
Нещо не разбирам логиката. Примерно последната 5,7 се води подверсия (междинна) и за това не се доплаща, а 6 е по-голям ъпдейт ... това ли е логиката или нещо ми се губи ???



Публикацията е редактирана (22-04-15 13:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: iliyanb   
Дата:   22-04-15 13:35

логиката е, че всички версии с 3,4,5,6 в началото са основни версии. На 5 последна е 5.7.

Следващата основна версия е 6. Тук вече имаш нужда от ъпгрейд. След това обновяванията ти докато излезе 7 ще са безплатни. После за 7 след 1.5 - 2 години пак ъпгрейд с доплащане и така...

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: jivkojj   
Дата:   22-04-15 13:41

Да попитам, може някой да е пробвал - дали мога да ползвам стара версия на ЛР с по-нов модел камера? Какво имам в предвид - направи ми впечатление, че в директорията:

Аdobe Photoshop Lightroom х.х\Resources\CameraProfiles

има профили за камери.

Мога ли например да инсталирам актуална демо версия и да си копирам профилите за новите камери в старата версия ЛР?


Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: iliyanb   
Дата:   22-04-15 13:48

jivkojj,

Много ме съмнява да стане :)

Дали въобще ще можеш да откриеш профили като adobe standart например? Не вярвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: jivkojj   
Дата:   22-04-15 13:53

Ами то в папката по-горе си има 2 под-папки: "Adobe standart" и "Camera". Вътре в тея папки има файлове с разширение .dcp. Например:

Nikon D800E Adobe Standard.dcp

Знам, че мога да пробвам, но не ми се занимава в момента да инсталирам различни версии, та може някой да знае. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: jivkojj   
Дата:   22-04-15 14:04

Явно, че работи трика, защото потърсих и видях, че и други са стигнали до същата идея. Единствената тънкост е, че ако профила не се вижда, да се изтрие/преименува

Аdobe Photoshop Lightroom х.х\Resources\CameraProfiles\index.dat

файла. Тогава ЛР сканира папките и ръчно-добавените профили се виждат [beer]



Публикацията е редактирана (22-04-15 14:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: sibirska   
Дата:   23-04-15 08:53

Дърпай народе то http://1drv.ms/1d2JpGD


Може да ме стимулирате като се регистрирате https://onedrive.live.com/?invref=49e5e9355766d754&invsrc=90




Публикацията е редактирана (23-04-15 08:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: vuvi   
Дата:   23-04-15 09:45

Ще се пробва!
CC-то доста бъгва и не се усеща голяма разлика като цяло освен в четките. Дано това да работи по-добре ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: excessmind   
Дата:   23-04-15 14:27

На пръв поглед нищо ново, особено ускорение не се усеща, въпреки че имам прилична видеокарта (AMD 290). Нафлякаш ли много четки пак започва да влачи.
Панорамите са безсмислени, т.е. още втората не успя да я съедини изобщо, вероятно защото беше два реда вертикални снимки (18 броя). След това пробвах с някакво древно аутопано (2.7..) и се заши без проблем. Първата беше три снимки една до друга с огромно припокриване и LR6 ги направи, но останаха някакви странни черти в снимката, които после трябваше да зацапам. Също така, неясно защо, крайния файл с панорамата е около два пъти по-голям от входните файлове. Може да е, защото снимките бяха от фуджи, всичко в DNG.
Още по-лошото е, че след един импорт ми заби тотално, което с 5-ицата не ми се е случвало. Подозирам, че е заради конвертирането на файловете във фонов режим. Сега първо копира и после пуска процес по конвертиране в dng на всички копирани, преди конвертираше след всеки копиран файл.
HDR не съм пробвал, но се опасявам, че ще има подобни фатални резултати, както панорамите.

Като цяло, този "ъпгрейд" очевидно е насочен към смартфон потребителите, за които най-важната функция е Red Eye Removal For Pets и софтуер за панорами с идентични възможности, като вградения в смартфона им. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: mihajlov2   
Дата:   23-04-15 14:49

Шестицата е доста по-пъргава от петицата. Във всяко отношение. Поне на моята щайга - Интел i7, 12 GB RAM, SSD, видеокарта R9 270.

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: iliyanb   
Дата:   23-04-15 14:58

excessmind,

Явно си на по-високо фотографско и редакторско ниво от Lightroom 6. Аз ще продължавам да ползвам смартфонските функции на програмата[smilie24] . Харесва ми.



Публикацията е редактирана (23-04-15 14:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: excessmind   
Дата:   23-04-15 15:24

iliyanb, кои са фотографските и редакторски функции в 6, които ги няма в 5?

Не съм на никакво особено ниво, ползвам LR от версия 2, с всяка версия се въвеждаха нови и "фотографски" неща. В последната версия 6, такова нещо не виждам. За сметка на това, проповедниците на LR се увеличиха експоненциално, и се надпреварват да обясняват, как нещо което практически не работи е много хубаво.

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: KiIIeR   
Дата:   23-04-15 15:30

някой да знае има ли класическия кроп в lightroom?

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: iliyanb   
Дата:   23-04-15 15:47

excessmind,

Какво липсва в Lightroom 6?
Това, че ти не можеш не значи, че практически не работи. Пробвай пак.
Има списък с нововъведения. Може да го прочетеш. На мен са ми достатъчни за нова версия и няма да плача, че ме ограбват.
Само новите възможности около градиентите са ми достатъчни. Вярно, може градиенти да не ползваш и да не ти е много интересно.
Разпознаването на лица би спестило часове на някой. Може и то да не ти е интересно.
Преместването на зоната на четката ми харесва. Спестява двойна работа понякога. Може да не ползваш четки и да не ти е интересно.

Ъпгрейдът е 79 долара. Не е колкото нов апартамент. И лайтруум никога няма да бъде photoshop.

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: excessmind   
Дата:   23-04-15 16:21

iliyanb, тези две неща са действително много добри (и дори работят), но не смятам че са достатъчни за нова версия.
Само новите възможности около градиентите са ми достатъчни. Вярно, може градиенти да не ползваш и да не ти е много интересно.
Преместването на зоната на четката ми харесва. Спестява двойна работа понякога. Може да не ползваш четки и да не ти е интересно.

Към тези смислени неща, мога да добавя и директното импортиране в колекции и търсенето, и вероятно touch интерфейса на Windows с touch екран, но последното нямам как да го пробвам.

Общо взето, проблемът с новата версия е, че плащаш за прекалено много неща, които не искаш да използваш, или не работят (според мен). Нямам претенции да получавам Photoshop, но имам претенции да не ми пробутват недонаправени неща. Също така не ми харесва да ме притискат по различни начини да използвам техния клауд.

Между другото, "пробвал съм пак" с панорамата и съм си я зашил със старото AP. Радвам се, че не ми се наложи да "пробвам пак" да ходя да я снимам.

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: DanielP   
Дата:   24-04-15 01:55

Kажете вярно ли е, че не мога да ъпгрейдна до шестицата защото видеото не ми го поддържа
картата ми е intel hd 3000 с мак боок про 13 2011
???????????????????

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: Chipsy   
Дата:   24-04-15 03:56

написа:

> Kажете вярно ли е, че не мога да
> ъпгрейдна до шестицата защото
> видеото не ми го поддържа
> картата ми е intel hd 3000 с мак боок про
> 13 2011
> ???????????????????


Това пък откъде ти хрумна? [smilie8] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: compur   
Дата:   24-04-15 10:28

ето един повод да си купиш нова яБЪЛКА! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: chukov   
Дата:   24-04-15 15:05

Еееееееееееееее най-сетне да може да се мести brush-а нямаше по-тъпо нещо в предните версии

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: penco   
Дата:   24-04-15 20:01

Два дни се чудя, защо не ми се появява в списъка с програми, а то било, само за 64 битов win. Lightroom 6 will require Mac OS X 10.8 or above, or a 64 bit version of Windows 7, 8 or 8.1. [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: Ivan_A   
Дата:   24-04-15 21:23

LR CC is slower with Use GPU box checked

Не повярвах, но пробвах - доста по-бързо работи и при мен![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: papalin4o   
Дата:   07-05-15 10:52

От къде да го сваля за Мак?

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: chukov   
Дата:   07-05-15 11:07

Ако трябва да съм откровен не ми харесва как се справя с HDR-a
Няма контрол при сглабянето - каквото измисли - това е

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: roumen6   
Дата:   07-05-15 11:58

За тез пари толкоз! За останалото има МастерКард! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: chukov   
Дата:   12-05-15 09:37

Не ъпдейтвайте до версия 6!

Това мога да вече отговорно да заявя след 10 дни интензивно ползване

6-цата работи осезаемо по-бавно от 5.7
Първоначално мислех, че това е проблем с моя компютър, но се оакза, че в нета е пълно с оплаквания чувствително по-бавната работа на 6-цата

Ако обработвате големи потоци от файлове работата се забавя с около 30% поне.

Много е досадно
Не си струват новите придобивки на фона на бавната работа на софтуера!



Публикацията е редактирана (12-05-15 09:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: Тед   
Дата:   12-05-15 10:15

Имам 5.7 лицензиран ЛР.
Инсталирах 6, като свалих долу вдясно линка за десктоп, а не за клауд.
Отидох до аптеката за аналгин да не ме боли глава и да проверя какво предлагат и не забелязвам разлика.
200 файла експорт не усетих забавяне, не съм бил с хронометър обаче.
Има опасност клауд инсталацията да си търси облака, акаунта и проверка и да лагва.

Ако има проблем, ще го ъпдейтнат.

Отговори на това съобщение
 Re: Lightroom 6
Автор: chukov   
Дата:   12-05-15 10:59

Не е само в експорта

Докато преглеждаш снимките и копираш настройки върху тях се усеща сериозна разлика със старата версия

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »