Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Как да снимам котка в тъмното
Автор: falcon   
Дата:   16-02-15 12:13

Аз си направих този майтап с темата снежно селфи мисля миналия месец. Качих една снимка в бяло, обаче системата на фото-форум не се лъже от експерименти тип "Котката на Шрьодингер"[smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (16-02-15 12:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимам котка в тъмното
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   16-02-15 12:42

Едно време в училище като учехме за нисък ключ и даскала ни казваше "- Най-голямото предизвикателство е да снимаш черна котка в кюмюр" [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимам котка в тъмното
Автор: Shael   
Дата:   16-02-15 19:31

Жълтоок, жълт доминантен писан, тип вълнисто/гладкокосмест по Шрьодингер, миг преди да се телепортира към съседната мидена къща!


https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1424107047_CNX2_SPV_2405_crop.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимам котка в тъмното
Автор: Shael   
Дата:   01-03-15 08:31

В първия ден на месец март светът отбелязва Световния ден на котката:
http://www.blitz.bg/news/article/322409


В древен Рим котката била посветена на богинята на свободата Либертас и е била изобразявана винаги до нея.
В Англия, котки, използвани за охрана на продоволствени складове са зачислени на „служба", също на държавната ясла са зачислени и котките, пазещи експонатите в Британския музей.
В Швейцария някои котки имат собствени банкови сметки.[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимам котка в тъмното
Автор: MauMyHa   
Дата:   01-03-15 08:47

някой даваше 1000$ за снимане на котка в тъмното[smilie5]

нали се сещаш че няма как да ти кажа дори и да знам[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимам котка в тъмното
Автор: Danhill   
Дата:   01-03-15 09:53

КоткиЙ!


[cool]



Публикацията е редактирана (01-03-15 09:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимам котка в тъмното
Автор: tycoon   
Дата:   01-03-15 11:05

1. В едната ръка държиш стрък анасон, а в другата таблетка валериан.
2. Започваш да я гледаш в очите.
3. Приближаваш бавно към нея (около 6 минути)
4. Ако измяука стриваш леко анасона с ръката си и подаваш
напред леко да помирише.
5. Ако котето не падне на земята от миризмата ще изпадне в ступор.
6. Втори човек зад теб ти подава фотоапарата. Понеже ръцете ти са заети той го поставя точно пред дясното ти око.
7. За да кадрираш го напътстваш наляво, надясно, нагоре, надолу..
8. Ако му треперят ръцете му даваш валериана (това само в случай, че обектива не е стабилизиран).
9. Нагласяш котката в златно сечение и анализираш третините в кадъра.
10. Даваш команда за заснимане.
11. Ти вече не си котка, ти си фотомодел! Хипноза му е майката.

След това обаче има проблем с излизането от хипнозата...[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимам котка в тъмното
Автор: raffito   
Дата:   02-03-15 08:53

""Как да снимам котка в тъмното""

Само сьс Sony- 717...
Фокусира на тьмно.
Снима на тьмно ...супер[shtrak] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимам котка в тъмното
Автор: Frenchev   
Дата:   02-03-15 12:30

Някой няма ли да пусне онзи разказ, за онзи с котката и постоянните ъпгрейди

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимам котка в тъмното
Автор: viara123   
Дата:   02-03-15 18:24

Петнадесет месеца и половина - мъките на фотографа.
24 август 2011 г. в 04:23
# Януари. Заснех си котето с моята сапунерка . Ужас. Ще трябва да си купя DSLR. Знаещи хора ме посъветваха за Nikon D300. Сега ще къртя.
# Февруари. Разбрах , че китовата оптика категорично не ми допада. Няма покъртителна рязкост , нито добро замазване на фона , а и бокето нещо е много измъчено. Пак снимах котето, мустачките не са детайлни , пълна мазня по краищата.
# Март. Купих Nikkor 17-55/2.8 Остър като бръснач. Снимах котето , вижда се всеки косъм от мустака . Те сега вече ще къртя.
# Април. На кропка снимат само любителите . Купих фулфрейм Nikon D700 - снимам вече котето на ISO 25600 при пълна тънина. Canon да го духа . 17-55 го смених с 24-70.
# Май. Май не ми достига вариото. Котето се е качило върху гардероба и от дивана ми се вижда малко . Купих 14-24/2.8 и 70-200/2.8 VR. Спокойно снимам вече и котките на съседите. Мисля че съм на прав път
# Юни. Разбрах защо истинските фотографи снимат с твърди обективи. Купих 85/1.4 . Пак снимах котето - мустачките са резки и на фокус, останалото приятно се размазва. Най-сетне започнах да разбирам.
# Юли. Прочетох във фотофорума, че съвременната оптика не е като старата - няма добър рисунък. Затова купих два стари твърдака само с ръчен фокус 50/1.2 и 85/2.0 . Опитвам се да хвана котето на фокус - не ми дава проклетника.
# Август. Във фотофорума ме освиркаха заради снимката с котето - хоризонта бил крив. Купих си статив Manfrotto от карбонови нишки и с нивелир. Отново започвам да къртя.
# Септември. Каквото и да ми говорите на цифровите камери не им достига динамика. Купих си професионална Nikon F6. Кефя се на благородната зърнистост на лентата. Само нещо козинката на котето при сканиране не ми се получава и ме дразни.
# Октомври. Във фотолабораторията ми съсипаха лентата с най-новите ми фотографии на котето. Купих си увеличител Durst, сега си промивам и фиксирам снимките сам. Котето започна да му харесва червената светлина в килера , където промивам лентата.
# Ноември. Мъдростта върви ръка за ръка с опита. Продадох цялата си никонска вехтория на някакъв дилетант и си купих Leica M7. Най-сетне имам рисунък. Само нещо котето пак взе да ми излиза накриво.
# Декември. Какъв глупак съм бил . Продадох лайката и купих Hasselblad 3D (първо мислех да взема Mamiya , но реших да не правя компромиси). Не ми достигнаха пари - опитах се да продам няколко снимки на котето във фотосток агенция , но там явно не разбират нищо от фотография и не ги взеха. Затова си продадох колата. Все пак цифровото си е цифрово.
# Януари.Hasselblad-а се оказа прекалено тежък , падна върху котето и го премаза.Сега то куца и ходи на три лапички , обаче е адски удобно за снимане. A и в снимките се появи драматизъм.
# Февруари. Най-сетне. Изхвърлих тежкият Хассел и вече снимам котето на Holga-pinhole . Получих поощрителни мнения във фотофорума - раздел Автопортрет
# Март. Ура!!! Само ми е жал за котенцето . Днес донесох TOHO SHIMO FC-45 4x5", показах го на котето , а то жално мяукайки докуцука до прозореца и скочи от 16 етаж. Слязох долу, и заснех остатъците от котето с телефона си. Заради майтапа пуснах снимката във фотофорума - тя пък взе че стана снимка на деня. Сега вече разбрах че ако имах Теле-обектив и бях заснел котето от прозореца и през клоните на дърветата щеше да се получи още по-яко.
Все пак трябва отново да си купя някакво турбо-сапунерче .В такива случаи са просто незаменими. И да си взема още две-три котета . Все пак съм още в началото!

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимам котка в тъмното
Автор: viara123   
Дата:   02-03-15 18:26

Разбира се, това е побългарено, т.е. три пъти по-тъпо от оригинала на руски. Както и самата тема де.
Глупост без граници [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимам котка в тъмното
Автор: terminator   
Дата:   05-03-15 01:40

Автор: raffito
Дата: 02-03-15 08:53

""Как да снимам котка в тъмното""

Само сьс Sony- 717...
Фокусира на тьмно.
Снима на тьмно ...супер[shtrak] [smilie24]

Мдааа, и дори и черна да е котката - пак бяла излиза на кадрото [smilie5] За IR иде реч, де.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимам котка в тъмното
Автор: mihalo   
Дата:   05-03-15 03:09

viara123, моля те да ми пратиш линк към оригинала! Възбуди ми интереса. Българският текст го четох някъде преди, хареса ми, не знаех, че е провокиран от "външна идея", та съм любопитен.

За да не е "офтопик" - имам 717, със зареден батериЙ! Търся котка в тъмното! Някой има ли я в такава комбинация, че да помогне... ?

П.П. Наистина си имам 717 и мисля, че все още има какво да каже... /една, вече "изкопаема" машинка/ :))


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »