Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Никон Д5000 и Хелиос 44м
Автор: Ghost4o   
Дата:   30-01-15 23:56

Как стои въпроса за ДСЛР като този ако му се сложи Хелиос? Ще бачка ли всичко? проблеми?

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д5000 и Хелиос 44м
Автор: fotorafi   
Дата:   31-01-15 03:45

Не си падам по макро фотографията, но ми се налага понякога да снимам дребни предмети. Монети, пощенски марки и близки по размери. Не бих отделил бюджет за макро обектив, затова си купих Хелиос 44 и преходник М-42> Никон. Преходника не го свалям от Хелиоса, няма оптическа система и затова няма фокус на безкрайност.Има фокус до 5-8 метра и повече не ми трябва. Никона ми е D-90 ПОТВЪРЖДАВА ФОКУСА. фокусирам на отворена бленда, затварям определената бленда с опити и снимам . Опитах да снимам и портрет, на диафрагма 2 и 4 е великолепен и мек рисунък, а след 5.6 и 8 става много остър.
Обади ми се 0886-711-193, ела у нас, ще ти дам един чисто нов, неползван Хелиос 44, който е МС с преходник да снимаш
Рафи Марукян

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д5000 и Хелиос 44м
Автор: juslen   
Дата:   31-01-15 19:22

Хелиосите са евтини, но много сполучливи оптически и са много остри с интересно боке. Обаче на Nikon не е много удачно да ги слагаш, защото ако искаш безкрайност или ти трябва преходник с оптичен елемент който влошава качеството на изображението, или трябва да дадеш обектива за преработка което за евтини обективи не си струва особено.

Освен това с такъв обектив на Никона не му работи меренето и трябва за почти всеки кадър да налучкваш и да снимаш по усет.

Отделно и визьорите на по-ниските класове тела са малки и тъмни и е малко зор да докарваш винаги перфектен фокус, трябва да фокусираш на отворена бленда, после да я затваряш, да налучкваш опитно и то дойде време за лягане [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д5000 и Хелиос 44м
Автор: h_bio   
Дата:   31-01-15 21:00

Абсолютно безсмислено! За 40-50 лв. отгоре (имам предвид цената на хелиоса с преходника) можеш да вземеш някоя безмоторна 50-ка на никон от базара. Ще имаш мерене, потвърждаване на фокуса, контрол на блендата, фокус на безкрайност и по-добра оптика.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д5000 и Хелиос 44м
Автор: juslen   
Дата:   31-01-15 21:11

За да се отървеш от подобни терзания си взимаш един евтин NEX на старо и си решаваш проблема от раз, там и буркан от компот да сложиш пак ще мери и снима без проблем [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д5000 и Хелиос 44м
Автор: Pavlov   
Дата:   31-01-15 21:30

Или като искаш ръчен фокус, си взимаш един Nikkor 50/1.8D. Ще имаш мерене и потвърждение на фокуса, ще ти излезе по-евтино от друго безогледално тяло, и ще те мотивира след време да минеш на по-висок клас [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д5000 и Хелиос 44м
Автор: Петрос   
Дата:   01-02-15 04:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д5000 и Хелиос 44м
Автор: Monochrome   
Дата:   01-02-15 09:24

Петрос [smilie24]. Скоро намерих от базара Helios 44-2, този със "swirly" боке. Ползвам го с адаптер на D5200/D610. Нямам безкрайност и обще взето фокусира на обекти до 2 метра. Прекрасен обектив, супер остър в центъра, но от там нататък става МНОГО мек. Невероятно боке.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д5000 и Хелиос 44м
Автор: Monochrome   
Дата:   01-02-15 09:27

Хубава статия http://digital-photography-school.com/creating-swirly-bokeh-with-the-helios-44-2-lens/




Публикацията е редактирана (01-02-15 09:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д5000 и Хелиос 44м
Автор: juslen   
Дата:   01-02-15 10:26

Както пише и в статията за истински хубаво завъртулено боке с Хелиос трябва FulFrame сензор, и на кропките го има бокето но на фулфрейм е много по-силно и подчертано.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д5000 и Хелиос 44м
Автор: h_bio   
Дата:   01-02-15 12:23

Оптичен дефект, който предизвиква непонятно за мен възхищение.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д5000 и Хелиос 44м
Автор: batsali   
Дата:   01-02-15 12:36

При положение, че фотографията е доста субективно занимание, не знам как дадено нещо може да се сметне за дефект. Само когато даден параметър е нежелан, тогава може да се определи като дефект или недостатък. Има soft focus обективи например, които са нарочно спънати за постигане на определен ефект. За едно приложение даден обектив може да е перфектен, но за друго да е дефектен. Всичко е според зависи.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д5000 и Хелиос 44м
Автор: hemilio   
Дата:   01-02-15 21:44

не се занимавай,точно със същата комбинация д5000 и хелиос 44 се белосвах преди 4-5 години,тегаво е много трябва да си голям мазохист,но ако ти се занимава,пробвай не губиш почти нищо [smilie3] [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »