Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Курс по фотография
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   29-01-15 20:42

Ами че човекът в предишната си тема каза - до 3000-3500 лв. Трябва ли да си купи D3200, за да не прескочи случайно някоя крачка? В момента най-евтиното тяло на Никон е 650 лв. D7100 е 1700 лв., разликата не е 10 пъти, ебаси. С бюджет от 3500 лв. можеше доста повече да се "изхвърли" даже :)

Отговори на това съобщение
 Re: Курс по фотография
Автор: satansho   
Дата:   29-01-15 20:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Курс по фотография
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   29-01-15 21:04

Мир да бъде, всеки си има неговата истина. Моята е, че ходейки по стъпките се потрошиха бая пари, които нямат връщане и ако не бях толкова припрян и бързащ, можеше в момента да имам по-добра техника. Твоята пък е човек да не надскача развитието си. [beer] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Курс по фотография
Автор: satansho   
Дата:   29-01-15 21:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Курс по фотография
Автор: radomarinov   
Дата:   29-01-15 21:48





Публикацията е редактирана (30-01-15 09:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Курс по фотография
Автор: bg2014   
Дата:   29-01-15 22:17

Типично нашенски форум - питаш нещо и те хвърлят в толкова различна посока, че се чудиш какво си питал.
Е - аз преди 90 година снимах с лентови Канони и проявявах в студио на приятел. За удоволствие.
После излезнаха сапунерките. Снимах с такива, защото е лесно за носене и за употреба. Разглезена работа, вдигаш и стреляш.
После другото стъпало - нисък Канон. Видях колко възможности има и разбрах, колко малко знам за снимките, които са ме кефили до сега.
И осъзнах, колко прекрасни мигове имам запаметени със сапунерки, но които по стандартите на този форум са прашинки без стойност. За мен си имат стойност естествено. Сега взех 5100 и макар първо ниво поне вече е правилна големина.И едва сега осъзнавам, колко е лесно на съвременните фотографи. Снимаш и веднага виждаш какво си снимал и какво да коригираш за прекрасната снимка. Лесно сравнено с лентовите времена.
И синовете ми колкото и да нямат афинитет към фотографията сега не мога да се вредя да снимам с Никона. Като празник е да снимат и да говорим за снимките. И след тези празни приказки мога да споделя личен опит:
Минал съм по много стъпала. Снимам за удоволствие (макар да получавам пари от снимките понякога) . Съжалявам, че съм нямал възможностите и акъла на колегата, пуснал тази тема. Просто едно е да тръгваш от дъното да катериш и съвсем друго е да си на височината, да гледаш отгоре и да се учиш на висок клас техника. Като се има предвид и курсовете, и този форум и безброй добронамерени колеги какво повече да иска човек.
Само енергия и време с тази прекрасна техника. Дълго стана, но не се сдържах на упреците "колко грешен път е избрал колегата".
Успех на всички начинаещи и професионалисти. И дай Боже всеки му най-добрата техника и ситуация.

Отговори на това съобщение
 Re: Курс по фотография
Автор: kvakioh   
Дата:   29-01-15 22:18

Коли и фототехника не сравнявам.
Ако се почне, може да се навъртят десетки комбинации. Явно това е най-новото за автора на темата и това взима.

Отговори на това съобщение
 Re: Курс по фотография
Автор: GoneWild   
Дата:   30-01-15 08:21

И какъв е изводът от целия този разиграл се спор? Че, видиш ли, направил съм най-ужасния избор, че няма как да се науча на висок клас техника, че съм глупав и наивен начинаещ, който бърза да купува без да знае какво точно да купи? Явно трябва да се примиря, че по-големия процент от хората никога няма да ти кажат нещо полезно, а само празни приказки. Че дори и да съм направил неправилен избор, как бих могъл да измъкна най-положителното. Но благодаря и на останалия процент добронамерени хора, които ми казаха все нещо полезно, което би ми послужило. [smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Курс по фотография
Автор: fraction   
Дата:   30-01-15 08:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Курс по фотография
Автор: GYPSY   
Дата:   30-01-15 13:10

GoneWild - има доста полезни коментари в темата ти.Доста от писалите имат право, но ще ти е трудно за сега да ги разбереш. След като си абсолютно начинаещ то няма как да разбереш дали си направил добър избор, защото нямаш база за сравнение.На помощ идват форумите. Трябваше да се запознаеш с + и - на всяка марка, след това да направиш по 1-2 кадъра, да ги качиш на компютър и да видиш коя снимка ти допада най-много. Относно курса - какво мислиш да правиш след това? Да си останеш любител или да изкарваш пари от фотография? Ако имаш достатъчно свободно време и няма да изкарваш пари от фотография - курс не ти трябва. По форуми, сайтове, видео канали има достатъчно информация, за да се научиш да правиш снимки, които ще ти харесват. Ако ще изкарваш пари - ще ти трябват още пари за курсове( няколко- има за начинаещи, напреднали,портретна, продуктова, сватбена фотография и т.н.) и допълнителна техника(обективи,светкавица/и,за да можеш да се конкурираш с останалите. За начало - прочети си много добре ръководството на апарата. След това му провери фокусните точки дали правилно фокусират( централна и странични и качи снимката на компютър, защото на дисплея няма да може да видиш дали има отклонение). Провери и обектива дали има фронт/бек фокус. Тези неща е трябвало да ги направиш още в магазина,за да си спестиш ходене пак до магазина, но и сега не е късно.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Курс по фотография
Автор: Daniel_P   
Дата:   30-01-15 15:54

Според мен си направил много добър избор! И напълно подкрепям написаното от Dobromir_Kalenikov и повечето мнения в темата![smilie24]
Но не споделям доста от мнението на satansho!
За бюджета който си имал въобще не си се изхвърлил и си направил много добър избор! Дали този или по евтин апарат не знам каква е разликата за разбирането на функциите тя просто не е голяма! Само че с по добро тяло имаш по добри характеристики на техническата част и следователно функциите стават още по лесни за използване като получаваш и по добри резултати!Така че разбира се, че е по добре с по добро тяло стига човек да може да си го позволи!Но най-важното е както казаха вече е да имаш око да си амбициран и да не спираш да се изучаваш! Аз не знам satansho как прозря че няма да ползваш и 50% от възможносто на камерата, но той си знае!След като питаш за курс ясно си лечи, че имаш желание да се занимаваш. А и в крайна сметка има доста по важни неща за да правиш добра фотография от това да използваш на 100% възможностите на камерата! Защото камерата няма как със функции да ти направи снимките наистина добри!
Другото което не разбирам как според него е по правилно по стъпковото закупуване на техника за да израстнеш и това да хвърлиш 1500-4000лв за техника е нелепо при полужение че си начинаещ! Е аз за по малко от 1.5г съм на загуба 1100лв от продажба на това постъпково копуване!Така че не виждам кое му е нелепото при полужение че D7100 е отлично тяло и ще ти служи поне няколко годи.Сега остава да си купиш и правилните обективи! Подкрепям идеята да се запишеш на курс, вярно можеш и сам да четеш и учиш, да гледаш клипове и да снимаш, но на един такъв курс освен, че ще научиш полезни неща ще се запознаеш с др. хора който споделят твоята страс! Ще обменяте опит може да станете приятели и да се сабирате да снимате в времето и да споделяте опит и техника, което прави нещата много по интересни и забавни от това да минеш абсолютно сам по този път:) Е разбира се ще трябва и доста да четеш! Успех[shtrak]



Публикацията е редактирана (30-01-15 16:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Курс по фотография
Автор: stefan.k16   
Дата:   30-01-15 17:29

Ето това е добър и полезен отговор, който може да помогне!

Отговори на това съобщение
 Re: Курс по фотография
Автор: satansho   
Дата:   30-01-15 17:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Курс по фотография
Автор: bg2014   
Дата:   30-01-15 22:32

Както се видя има хора с постепенно вдигане на летвата, и съжаляват за това. Има и други , които не съжаляват за това.
Дали ще е верен твоят избор ( според мен - ДА) ще определиш ти самият. Ако останеш с една скъпа играчка - жалко. Но ако започнеш да опознаваш играчката 7100 и след година започнеш да даваш верни и полезни съвети на други в твоето положение - е тогава ще си доказал верният избор. Успех!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »