Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за избор на обектив
Автор: Daniel_P   
Дата:   28-01-15 10:31

Здравейте колеги пак се нуждая от съвет от вас! Такам една приятелка ще си взима Канон 70Д който ще ползва за видео и снимки! Първоначално ще го използва повече за видео, занимава се с пеене и иска да си записва изпълненията! Това ще се случва в празна просторна, която е що годе добре осветена от голям прозорец срещу който ще сяда обикновено за да използва светлината! Та какъв обектив за старт за видео бихте препоръчали? Аз понеже не съм много в час с видеото и снимам с Никон не съм много в час с обективите на Канон! Апарата ще закупи от photosynthesis който е на промоция + кеш бек до 400лв? Има го в вариант с 18-55 дали китака ще върши добра работа за видео? Също го има и с 18-135 или по добре с този? Или да си вземе само тялото и да заложи на др обектив? Твърд или да речем Тамрон 17-50 2.8 или нещо друго??? Дайте съвет и мнение моля :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на обектив
Автор: Daniel_P   
Дата:   28-01-15 10:33

Ето и линк към офертата
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280501000427.html

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на обектив
Автор: Daniel_P   
Дата:   28-01-15 10:34

Или да се спре на тази Сигма 17-50 2.8 ???[shtrak] Благодаря предварително :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на обектив
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   28-01-15 10:50

Аз бих взел Canon EOS 70D + обектив Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM в случая, да мога и по-близки кадри и фонови също. STM мотора е проектиран идеално за видеото на този апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на обектив
Автор: Daniel_P   
Дата:   28-01-15 15:29

Очаквах Канонци да са по активни :D

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на обектив
Автор: lamerko   
Дата:   28-01-15 15:50

Щом няма да има следене на фокуса - няма да имаш и проблеми с обективите. Не ти трябва STM, не ти трябва дори автофокусен обектив, дори бих препоръчал да се изключи автофокуса и стабилизацията (ако има такива). Един 50/1.8 би свършил идеална работа за целта, но щом ще е за музика, добре е да се закупи и външен микрофон. Между другото Canon 70D има опция 3х кроп на матрицата - един вид 3-пъти увеличение без загуба на качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на обектив
Автор: Daniel_P   
Дата:   28-01-15 18:41

И аз си мислих за твърд но 50ка ми се струва, че ще е дълъгза на тази кропка за снимане в стая! 35 1.8 ми се вижда по добре но не знам има ли канонски такъв и дали е добър и не много скъп! За сега май си отива към 18-135 защото все пак и за снимки ще се ползва и зумчето ще и е по одобно за начало!
Аз донякаде си мисля че това 70д + един Тамрон 17-50 2.8 не стабелизирания втора ръка ще е отличен за видеото, както и за всекидневен обектив с който да навлезе и да се учи! Но трудно се намира, а и трябва да се внимава за читава бройка за това не съм и го предложил по сериозно!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »