Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 samyang 16 f2
Автор: flipz   
Дата:   27-01-15 14:40

Какво ви е мнението за този обектив, струва ли си ? Искам да го ползвам за пейзажи на Д5200.Не искам по широк, защото ще криви много и обектите ще са много малки. Сега е на промоция и цената му е горе долу равна с тези навън, защото в БГ винаги е по- скъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: samyang 16 f2
Автор: axlastro   
Дата:   27-01-15 19:54

Сигурно си струва, но ако не снимаш звезди или стрийт през вечерта с цел да хванеш движението на хората, не ти е необходим. Прекалено е близо до 18 мм на китовия. И пак си криви - ако искаш прав обектив има други варианти и на по-малко милиметри. Тива с обектите, че стават малки ме уби - ами това е нормално и е част от ефекта на широкия обектив. Като са ти малки се приближи повече до тях. Май не си много наясно какво ти трябва. Покажи ми някоя твоя снимка с 18мм, която смяташ, че би станала по-добре ако беше на 16мм. С една дума - ако искаш широко и светло си вземи токина 11-16, но е твърде възможно да не знаеш какво искаш. На мен примерно 11мм ми идва дълго в определени случаи. Ако не трябва светлосила, в широкото е по-добре със хубав зуум. Особено ако не знаеш какво искаш.



Публикацията е редактирана (27-01-15 19:56)

Отговори на това съобщение
 Re: samyang 16 f2
Автор: flipz   
Дата:   28-01-15 23:23

Имам hx300 24мм ф2.8 обектив но е малък сензора, а ми харесва обхвата на кадъра, не криви. Искам широк обектив, а така и така ще се дават пари да бъде и светлосилен, колкото и снимки да съм гледал, светлосилните ги правят по- добри. И аз искам токина, но само втора ръка мога да си я позволя евентуално, под 700 лв не съм виждал и не знам дали има авто фокус.
Този понеже е на промоция за 650 лв та се почудих, пишат на доста места, че е много остър и изобщо бил перфектен.
Струва ми се че моят 18-55vr2 не ги прави като 35 ф1.8 който също имам и мисля, че се дължи на светлосилата на самият обектив, въпреки че на пейзажите се ползва по затворена ф13 да кажем.

Отговори на това съобщение
 Re: samyang 16 f2
Автор: RHCP   
Дата:   07-02-15 18:49

повдигам темата, защото и на мен ми е интересно да чуя мнения за обектива - в интернет има доста противоречиви тестове(както е всъщност типично за самянг) - някой казват че на най-отворено е остър колкото сигма 18-35 арт, но с по-малко оптически дефекти, а други пишат, че едва от бленда 5,6 нагоре ставал за нещо...

Отговори на това съобщение
 Re: samyang 16 f2
Автор: rx   
Дата:   08-02-15 10:53

RHCP обикновено тези дето пишат как не ставал за нищо, знанията им се свеждат до "Чувал съм за тази марка, но не съм я виждал никога", включително и тук :) Обективчето е страхотно, но автора ако търси перспективно коригиран обектив, не е това стъклото.

Отговори на това съобщение
 Re: samyang 16 f2
Автор: Pavlov   
Дата:   08-02-15 12:46

rx, кой 16мм обектив е перспективно коригиран?
Не се заяждам, наистина бих искал да знам. Няма значение твърд или варио.

Отговори на това съобщение
 Re: samyang 16 f2
Автор: axlastro   
Дата:   08-02-15 13:11

Nikorr 15 3.5?

Отговори на това съобщение
 Re: samyang 16 f2
Автор: rx   
Дата:   08-02-15 13:19

Pavlov не е един, доста са - канон 10-22, наследника му, сигма също имат подобен, токина също, но тя е по-изкривена...

Отговори на това съобщение
 Re: samyang 16 f2
Автор: Simbon4o   
Дата:   08-02-15 13:53

Предимството в светлосилата го казаха какво е - снимки на тъмно. Като ще се затваря блендата на 8.0 или 11 няма значение от 5.6 ли е започнало или от 1.8...

Отговори на това съобщение
 Re: samyang 16 f2
Автор: RHCP   
Дата:   08-02-15 16:33

аз в един сайт видях хипер остри семпли още на бленда 2 - а на следващия сайт някакви жалки едвам разпознаващи се детайли и затова се чудя, пак ли качествения контрол е изпуснал нещо или пък има платени ревюта?
за перспективата мисля че е ясно, че като е широко, нещата ще изглеждат "умалени" спрямо това как ги виждаме с очи. дисторшъните също не играят никаква роля, тъй като софтуерно се оправят за секунди. винаги ми е било смешно как поради липса на други недостатъци в самянг 14/2.8 хората плюят по особените изкривявания...



Публикацията е редактирана (08-02-15 16:35)

Отговори на това съобщение
 Re: samyang 16 f2
Автор: realnoncho   
Дата:   08-02-15 16:36

Ако снимаш архитектура ще разбереш :)

Не всички дисторзии са лесни за оправяне, а от изправянето им се губи детайл.

Отговори на това съобщение
 Re: samyang 16 f2
Автор: rx   
Дата:   08-02-15 16:37

Ами просто нямат хабер какво е марката Самянг и говорят глупости наизуст :)

Отговори на това съобщение
 Re: samyang 16 f2
Автор: hotsnail   
Дата:   08-02-15 19:10

realnoncho написа:

> Ако снимаш архитектура ще
> разбереш :)
>
> Не всички дисторзии са лесни за
> оправяне, а от изправянето им се
> губи детайл.

+1

Могат да се правят профили за лайтрум и стават корекции горе долу добри, но все пак не е тривиална работата.

От Корейските джунджурии широчките и по-специално 14-ката криви доста. Има си и други дефекти. Остротата макар и супер важна е един критерии но и другите не ги пренебрегвай.

Защо не си вземеш подходящ обектив на никон?

Самянга повече го виждам с НЕКС или Фуджи или ЕОС-М



Публикацията е редактирана (08-02-15 19:12)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »