Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Къде мога да намеря чист парацетамол?
Автор: batsali   
Дата:   27-01-15 13:20

http://www.martinzimelka.com/homepage/Blog/Entries/2012/9/10_Parodinal.html


Иска ми се да пробвам тая рецепта. Не че излиза скъпо купешкия родинал, но експериментът е интересен.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да намеря чист парацетамол?
Автор: imitev   
Дата:   27-01-15 13:34


В аптеките няма ли парацетамол на хапчета?

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да намеря чист парацетамол?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-01-15 13:44

Чист не можеш,ама той и не изисква чист в описанието.Иначе имаше и един течен на ампули.Пак не е чист,но би трябвало да е по-добре

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да намеря чист парацетамол?
Автор: ivansky   
Дата:   27-01-15 17:55

Преди няколко години се бях зарибил много по пародинала. Парацетамол от аптеката на хапчета. Разреждал съм и едно към двеста и проявяване два часа. Нямаше проблем. Работеше точно като родинал. Личеше си специфичния рисунък на парааминофенолът, но....един ден разредих концентрат, който беше на няколко месеца и не стана. Получих много вял образ, а в нета бях чел, че концентрата има много голяма трайност. Тогава спрях да се занимавам с пародинали.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да намеря чист парацетамол?
Автор: ivansky   
Дата:   27-01-15 17:59

Да добавя в хапчетата парацетамола си е чист. Само че има допълнителни вещества, като талк и разни други помощни. При едно разреждане 1 към 40 или към 80 едва ли малко талк би попречил на проявяването и едва ли ще навреди на емулсията фрапиращо.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да намеря чист парацетамол?
Автор: batsali   
Дата:   27-01-15 18:04

По каква рецепта приготви пародинала? Филтрира ли го после? Не ме притеснява, че може да навреди на емулсията или да пречи на проявяването, а точно това, което си изпитал - бързо изфирясване. Неразтворимите боклуци от таблетките ще ги филтрирам, ама знам ли дали реагират с основата или пък дали има водоразтворими помощни вещества. Затова си мисля, че по-добра работа ще свърши само парацетамол.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да намеря чист парацетамол?
Автор: ivansky   
Дата:   27-01-15 18:17

не съм филтрирал нищо. По дъното имаше доста утайка на концентрата. Рецепта със сулфит, основа и парацетамол. Точно коя е не помня. Но беше само със сулфит, основа и парацетамол. Едва след няколко дни ставаше един пурпурен цвят и тогава може да се работи, но не помня колко дни я чаках. Може би три или четири....не знам, но със сигурност нямах трайност. Може би до един месец ще работи добре, а след това рискуваш. Опитвай. Намери си някаква рецепта и се напасни по нея. Дано с течния парацетамол се получи по=добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да намеря чист парацетамол?
Автор: ivansky   
Дата:   27-01-15 18:28

ето една обработена с парацетамол 1>80 и филм агфа апх 100 аса.


https://photo-forum.net/static/site_pics/172/v_1263829299_69080004qqqres1.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да намеря чист парацетамол?
Автор: asahi   
Дата:   27-01-15 21:39

Стриваш, разтваряш, прецеждаш, проявяваш, изхвърлящ.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »