Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Поредния избор на фотоарат !
Автор: aidend   
Дата:   25-01-15 23:16

Здравейте спечелих стипендия о 1500 лева и реших , че ще си купя фотоапарат . По принцип робувам на марки и съм фен на Canon ... Но не мога да от отрека , че в момента Nikon имат по добри предложения на по ниски цени 5300 ,7000,7100 ... Така , че мога и да се примиря .
Начинаещ съм но отдавна се интересувам от фотография чел съм доста списания , гледал съм клипчета , работил съм с фотошоп доста от термините ги знам ...
Фен съм на бокето , знам , че това са малко пари за апарат и обектив но ... МОже и да може да се измисли нещо , ще снимам себе си и приятелите и нощни снимки ...
Ще ви дам линк на снимки който са снимани с Canon 6d но не знам какъв обектив е ползван , за да ми помогнете да избера обектив с подобно боке :)


http://prikachi.com/images.php?images/511/7871511X.jpg



http://prikachi.com/images.php?images/509/7871509m.jpg



http://prikachi.com/images.php?images/528/7871528c.jpg




Очаквам вашите компетентни мнения ...


Отговори на това съобщение
 Re: Поредния избор на фотоарат !
Автор: alext   
Дата:   25-01-15 23:47

Ако си готов да купуваш техника втора ръка предложения колкото искаш и парите са си съвсем достатъчни. От Nikon комбинациите d7000 + 85mm 1.8G или d7100 + 50mm 1.8G си заслужават много, зависи как ги комбинираш тяло обектив може да останат и пари за светкавица.Ще си имаш бокето, нощните снимки и т.н. Ако говорим за нова техника малко по- сложно, но виж имат промоция в един от магазините канон 60D за определена сума + 50мм 1.8 и се вписваш. Общо взето обективите са ти по- важни и наблегни на тях, но що се отнася до тялото d3xxx, d5xxx и трицифрени канони не си заслужават заниманието- само в краен случай при положениение, че избереш вариант с хубави и скъпи обективи(пак втора ръка). [shtrak]



Публикацията е редактирана (25-01-15 23:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Поредния избор на фотоарат !
Автор: aidend   
Дата:   26-01-15 00:14

Благодаря за светкавичния отговор ! Мисля че между Canon 60d i Nikon 7000 и 7100 и в двата случая Nikon побеждава според мен , но вие отговорете дали съм прав ! Имам едно въпросче , относното фокусните точки каква ще бъде разликата ако един апарат има 12 друг 36 с единия ще са по точно фокусирани ли ? За исото ми е ясно и другите неща ...



Публикацията е редактирана (26-01-15 00:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Поредния избор на фотоарат !
Автор: Петрос   
Дата:   26-01-15 00:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредния избор на фотоарат !
Автор: alext   
Дата:   26-01-15 09:22

Също така при портрети плюсът на по-новата фокусната система е до колко са чувствителни точките на тъмно, а дали са 12 или 36 има значение ако снимаш движещи се обекти. Правилно си се насочил. За времето си D7000 беше топ апарата с кроп сензор, сега базарът на форума е залят с него даже има и модели с остатъчна гаранция. Аз също снимам с него и съм доста доволен. Със сигурност, като му закачиш 1, 2 хубави обектива няма да сбъркаш. Разликите с D7100 са несъществени- 24mpx, леко по- добър аф и iso, но все пак си е по- нов модел 7100.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредния избор на фотоарат !
Автор: hemilio   
Дата:   26-01-15 10:11

Д7000+85/1,8 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредния избор на фотоарат !
Автор: aidend   
Дата:   26-01-15 15:48

БЛАГОДАРЯ ЗА БЪРЗИТЕ ОТГОВОРИ !

Отговори на това съобщение
 Re: Поредния избор на фотоарат !
Автор: LONG68   
Дата:   26-01-15 15:51

Д7000+85/1,8
Мнение като горните поустове.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредния избор на фотоарат !
Автор: lamerko   
Дата:   26-01-15 16:05

Не може да сравняваш Canon 6D с D5300, D7000, D7100 понеже първия е ФФ, а останалите са кропки и визията на компресията на фона (бокето) с аналогични обективи ще бъде съвсем различна. И тук нещата не опират до приравняване на фокусно разстояние, с цел докарване до ъгъла на виждане, а до много фактори.
Иначе бокето се постига със светлосилен и/или дългофокусен обектив, като най-естествените бюджетни варианти вече са споменати - 50/1.8 и 85/1.8. Кое ще е тялото - това зависи от ценовата проекция на избраната комбинация върху бюджета та (само какви ги пиша :) )

Отговори на това съобщение
 Re: Поредния избор на фотоарат !
Автор: fraction   
Дата:   26-01-15 16:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредния избор на фотоарат !
Автор: Daniel_P   
Дата:   26-01-15 18:02

D7000 + 85 1.8G [smilie24] който обаче си е основано за портрети! По нататък можеш да си вземеш един тамрон 17-50 2.8 които втора ръка върви 450-500лв (старата версия) За тези пъри е отличен и ще ти върши добра работа за всекидневно и нощно снимане! [shtrak] И си готов докато не та при сърби for mor and more [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредния избор на фотоарат !
Автор: aidend   
Дата:   28-01-15 17:32

Благодаря ви !

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »