Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: marves   
Дата:   04-02-15 10:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: Emoxide   
Дата:   04-02-15 13:00

Моите впечатления...
OLYMPUS имат много добре развита и балансирана фотографска система, особено в тандем с Panasonic m4/3.
Но блестящата стабилизация в телата взима своя дан - животът на батерията е по-кратък от този на доста сапунерки...
За жалост, батерията има още по-кратък живот на заряда при флагмана OM-D Е-M1, особено при ползване на брилянтния EVF, активиран да опреснява бързо картината (@16msec). Много жалко.
OLY ме разочароваха в това отношение. Не са моята система.
Имат си силните страни и редица предимства пред останалите фото-системи. Имат си и своите недъзи и слабости. За щастие, вторите са много по-малко.
Визията на кадрите и качеството на изображението - твърде е субективно да се категоризира и на първо място е свързано с обективите, които може да си позволим. При всички марки хубавите неща струват скъпо. И при m4/3 система тази закономерност е същата.

Благодаря за вниманието!
[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: джъмбо   
Дата:   04-02-15 13:24

стискаш се за резервна батерия???
винаги имам резервна от както съм с беозгледалка... да ти кажа ли на лайка М9 колко малко държи батерията
на безогледалките батериите са малки
има и евтини алтернативи за по 30 лв като не ти се дава за оригинална... както се казва място в чантата не заемат

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: Emoxide   
Дата:   04-02-15 13:31

имам и батериен грип и 2 заместителни батерии. [smilie3]

Прост пример NX30 с 1440mAh 7.2V батерия изкарва повече, но верно е и с по-бавен визьор и нестабилизирана матрица.

Стабилизацията яко ги цеди батерийките.

Но нали уж Е-М1 е флагман, оборудват го с посредствена 1220mAh батерия.
Батерийния му грип е направен да взема само 1 допълнителна батерия, при място за 2.

Samsung NX1 е с прилична 1900mAh батерия, и ще държи поне 400 изстрела, въпреки най-бързия EVF, до момента и тлъстите му 40MB RAW кадри.
За мен избора е ясен за бъдещето.



Публикацията е редактирана (04-02-15 13:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: джъмбо   
Дата:   04-02-15 13:40

сравнявай размери... знам на живо колко е голям НХ1 и М1 така че... премисляй и тези неща
като човек който тесва доста камери съм се научил да гледам и възможностите за поемане на размер батерия... а колкото до М1 2 батерии за ден никога не са ме оставяли без снимки... а не е като да не снимам здраво, та драма няма


както се казва понякога размера има значение [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: Emoxide   
Дата:   04-02-15 13:44

има значение и колко ще се кьорчиш по всяка една снимка в последващ преглед на дисплея и доколко ще отдадеш приоритет на истинско фотографиране - с мисъл и идея.
На мен второто често ми е слаба страна... [smilie8]
Той за тва Нончо, дето и да ма фане - ми са подиграва. Ама не моа му се сърда, той си е чешит.



Публикацията е редактирана (04-02-15 13:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: marves   
Дата:   04-02-15 13:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: rimohit   
Дата:   04-02-15 13:46

Eмо , стига си ги тествал и ти вече месец ами разкарвай олито [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: Emoxide   
Дата:   04-02-15 13:50

Samsung имат прецизно измерване на заряда в % като при смартфон. Те и телата им реално са смЪртфони в черупка с байонет [smilie3]

Аре стига спам. Спирам са!

Извиньети мъ....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »