Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: S.KISIOV   
Дата:   25-01-15 13:15

Ще купувам един от двата, но не мога да реша кой.
Моля за мнения.
Трябва ми малко тяло с добро качество на снимките.
Пътувам и искам да запечатвам тези моменти с приемливо качество.
Доста често снимам в затворени помещения /църкви, музеи и др./
Предварително благодаря за мненията.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: realnoncho   
Дата:   25-01-15 13:18

С какви обективи мислиш да снимаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: rimohit   
Дата:   25-01-15 13:18

Сони а 6000! За мен е по добре ! Но и с двата ще се справяш добре. Виж кой ти пасва на теб повече!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: pstoev   
Дата:   25-01-15 13:26

Ако не ти трябва DOF, който и да избереш няма да сгрешиш!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: S.KISIOV   
Дата:   25-01-15 13:34

Това е единия вариант:
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280504000537.html
А това е другия:
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200407012038.html

За други обективи ще мислим нататък [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: pstoev   
Дата:   25-01-15 13:42

ако визьора не ти е важен, този вариант е по-добър
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280504000548.html



Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-15 13:43

Горе долу е едно и също. А6000 има по-добър автофокус. Олимпуса сигурно и той има някоя специфична екстра за която не се сещам.

а6000 е с по-голям сензор и дава повече възможности за ползване на ръчни обективи. Особено с lens trubo или пък тилт и шифт приставки е доста забавно. Детайлите на а6000 са с 20-30% повече т.е. За пейзаж. Това също позволява снимане с около 1 стоп по-високо исо т.е. Ако на олимпуса исо 3200 ти е пределно поносимо като загуба на детайл с а6000 ще е подобно на исо 6400 (загубата на цветове и полутонове е еднаква за двата апарата)

За М10 им повече автофокус и обективи и може би има опции с малко по-поносими цени. Някои от обективите за Олимпус са по-компактни жертвайки възможноста за размазани фонове. м10 им вградена стабилизация, докато при Сони А6000 е в обективите, това в някои случай е добре в други не до там. Аз харесвам вградената стабилизация, но бих събрал парички за М1 с по-хубавата стабилизация

Аз снимам със Сони и затуй не мога да ти дам много добра перспектива за олимпуса.

От А6000 съм изключително доволен. Единствената безогледалка освне панасоник GH4 с която можеш да снимаш спорт.

Инак за а6000 мен много ми харесва управлението и визьора. Макар и с по-малко бутони от а7 и по-малък визьор много са се постарали и е доста използваем. Дори има разни екстри дето правят снимането по-бързо и удобно спрямо по-високия клас, недостатък в липсата на нивелир. Аз си купих едно нивелерче дето се слага в гнездото на светкавицата. Нивелира е удобен за снимане на архитектура - ако апарата ти не е водоравен се изкривяват сградите.

За АФ доста е добър но не е много прост. Трябва си практика и четене за оптимален резултат. Не става просто да го хванеш и да щракаш безразборно, както имаше един недоволен човек тук. Има си разни пинизи и те трябва да се използват,



Публикацията е редактирана (25-01-15 13:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: realnoncho   
Дата:   25-01-15 13:50

Щом обективите после значи без значение какво...

Единствената безогледалка освне панасоник GH4 с която можеш да снимаш спорт.

Единствената безогледалка, с която бих снимал спорт е по-скоро E-M1 [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-15 13:52

Нончо ако искаш снимай и с М канончето си. Ясно ни е на всички, че си доста неук на тема фотография за туй по-добре си мълчи. Четох ти едно ревю дето беше изписал невероятни глупости, дори си купих обектива, видях че си писал глупости на практика и го размених..,,, Снимай си с допотопния канон и така. Бегай.

Гх4 и а6000 и Т1 имат реален следящ Фокус. Вероятно и новия Самсунг. М1 ми не точно. Може да е бърз може да е точен и т.н. Ама няма технологиите на панасоник или фуджи или Сони или Самсунг. Следващия модел сигурно ще има но този просто ги няма.

ПП сигурно твоя 70д има най-коравия АФ сред по-евтините апарати кефи му се на него....



Публикацията е редактирана (25-01-15 14:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: marves   
Дата:   25-01-15 13:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: S.KISIOV   
Дата:   25-01-15 14:19

Всички ревюта сочат, че а6000 снима по-добре, но М 10 май ми допада повече. И външния му вид ме грабва. Абе голяма чуденка...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-15 14:33

За какво се чудиш? Ако нещо те притеснява конкретно питаи има хора във форума и с двата апарата. Ще проверим ако трябва нещо конкретно.

За начинаещ няма да видиш разлика.

ПП наскоро сравняват снимки и на исо до 1600 няма разлика голяма освен малкото повече детайл от 24мп.



Публикацията е редактирана (25-01-15 14:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: realnoncho   
Дата:   25-01-15 14:33

hotsnail,

О, учителю мой на тема фотография [smilie18]

За всички е ясно само, че си готов на всичко само и само някой да не каже нещо за любимата ти марка. За фотография ще говоря с теб, когато имаше нещо да кажеш за ФОТОГРАФИЯ [smilie3]

Тоя опит дето го направи беше почти толкова жалък, колкото и спортните ти снимки с А6000, които се опитваш да изкараш много добри. Сигурно съм те наранил, ама такива сме ние неуките [smilie5]

Съжалявам, че от време на време те свалям на земята да не обсебваш хората с глупостите си, ама все някой трябва да го направи [thankyou]



Публикацията е редактирана (25-01-15 14:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-15 14:47

Ми Нончо явно ти под фотография разбираш ядене на пастел или бъркане в носа и няма да намерим общ език

Не ги разбираш тия неща. "Прекрасно боке като портретен обектив"....ти не си виждал явно портретен обектив? Виж кое е портретчик и си купи един не пиши глупости. Какво да обсъждам с теб? Как се снимал спорт и една снимка не си показал обаче да критикуваш с глупостите си, си номер едно. Ми дай снимка твоя на слаба светлина на спорт с каква да е техника в цял размер! Обясни как е направена и обработена или нещо такова. Ама за туй не ти стига знанието нали?

Еми какво умно или вярно си написал до сега? То не е само да си накупиш скъпите стъкла и апарати, малко земи ги разходи. Пробвай ги. Ако напишеш "а6000 следящия фокус му е назад от 70д и въобще безогледален за спорт е рано. Ето тука едни мой опити"...ще се съглася. Ама ти просто пишеш глупости, което явно значи, че дори не си ползваш скъпите играчки. Разгледай и чужди снимки.

Имаш добри снимки като композиции цветове но технически...явно не ти е силна страна. Няма смисъл да пазариш още техника, научи да ползваш тая дето имаш и поне за нея да можеш да дадеш компетентен съвет.



Публикацията е редактирана (25-01-15 15:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: sik4o   
Дата:   25-01-15 16:15

http://www.nonchoiliev.com/blog/2239


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: victory13   
Дата:   25-01-15 16:18

[cool]



Публикацията е редактирана (25-01-15 16:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: kireto_a   
Дата:   25-01-15 16:26

вземи си а6000. някой като те пита с какво снимаш, му казваш сони а6000, звучи донякъде сериозно. кат му кажеш с олимпус о ем де е ем десет и се получава нещо като "ко речи". ако изобщо можеш да го кажеш без да си строшиш езика.

иначе и двете са си супунерки и догодина(вече тая година) ще са минало свършено като пуснат новото супер дупер тяло - о ем де е ем десет хфс рт уф вгз найсе.

но да ако снимаш на тъмно поне на тоерия сонито трябва да е по добре с една идея заради "по-големия" сензор. пак и ако купуваш правилните обективи може и след време да си земеш фф. с олито а дано ама надали.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: nyamago   
Дата:   25-01-15 16:38

Този линк трябваше да се появи много по-рано, също и в други теми. Не е сериозно да се очаква, че следим всички блогове в безкрайния Интернет. Още по-несериозно е да се очаква, че всички знаем блога на Нончо, защото е световно известен.

От позицията на неизвестност, острите му критики звучаха самоуверени и неподкрепени със собствени способности. Затова печелят логични коментари като горните.

След удачната намеса на услужлив фен, видяхме доказателствата. Не мога да си кривя душата: Нончо е направил доста сполучливи сники на този мач (сигурно е направил и другаде, не съм ровил). Има точно исканите от @hotsnail "снимки на спорт на слаба светлина" и са с много малко брак, предимно остри и детайлни. По отношение улавяне на ключови моменти от действието може и по-добре, но тук се обсъжда само познанието му по техниката и боравенето му с нея. Знае си техниката и добре борави с нея - който знае какво е писал по мой адрес, ще оцени какво казвам тук.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: nyamago   
Дата:   25-01-15 16:44

А на автора на темата: наистина НЯМА ЗНАЧЕНИЕ кое ще избереш.

Аз имам А6000 но не ти го препоръчвам - не защото е лош, а защото предимствата му са малки и няма да ги забележиш. И ще съжаляваш, че не си си взел Олимпус, който явно повече ти допада на вид и като усещане.

Вземи си каквото ти допада и после никога няма да съжаляваш!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: victory13   
Дата:   25-01-15 16:49

това е друго... и аз гледам да се дозирам, ама някои глупости тук може да ти скапят и без тва дъждовния след обед [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: victory13   
Дата:   25-01-15 16:52

И авторът да не забрави да си потърси един малък и лек трипод, щото само на исо не може да се разчита, даже изобщо не може да се разчита, ако се търси и качество в конкретните задачи [cool]

Камерата в случая наистина на пипане може да се определи [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: marves   
Дата:   25-01-15 17:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: victory13   
Дата:   25-01-15 17:16

с последния ред не помагаш, нека се придържаме към автора... а още камери значи още чуденки.... другата опасност е да долети специалиста с някоя 2 странична тирада [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: hotsnail   
Дата:   25-01-15 17:41

Марвес добре казано.

Разликата е при смаляване на А6000 до 16МП или смаляване и на олимпус и на А6000 до 6МП например. Тогава А6000 вади малко по-добра картинка най-много един стоп и то само откъм детайла.

А за последния ред дай малко конкретни модели

ПП За нончо - нито тия снимки в блога му са добри, но нито ги даде за пример, когато трябваше, нито ги е дал в пълния размер, нито обясни какво е сбъркал съфорумеца! Така че пак нончо е най-добре да НЕ го слушате за фотография. Няма да с еунизявам да у цитиреам повече тъпотиите но който е любопитан да чете блога му и ако види че нончо казва на нещо хубаво да знае че е тотална фира и обратното също важи. Иначе пак да кажа приятни снимки, но техничекси супер зле. За мен са за триене, не за публикуване



Публикацията е редактирана (25-01-15 17:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A6000 vs Olimpus OM-D E-M10
Автор: nyamago   
Дата:   25-01-15 18:36

[smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »