Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Първа камера
Автор: Антивик   
Дата:   27-01-15 06:18

Една вметка от моя милост относно така наречения авто фокус. То си е работа на тоз де купува апарата де, ма аз ако исках да се фокусира сам, нямаше да търся ДСЛР, една по-проста сапунерка си върши работата. Аз искам да си гледам през визьора и сам да си правя фокуса, а и какво става ако вместо китака или обектив от същата марка, човек вземе и сложи нещо от по-старото производство дето е с повечко метал и стъклария и без пластмаса, където АФ изобщо няма.....[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: h_bio   
Дата:   27-01-15 07:47

По-добре ли ще фокусираш от камерата?

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: Антивик   
Дата:   27-01-15 08:35

НЕ ЗНАМ, но поне си фокусирам това което аз искам и както аз си го искам, един вид част от творчеството, а и другата част от въпроса...., а ако обективите са от по-старо поколение без АВТО....[smilie2] [smilie11] .

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: Gecata   
Дата:   27-01-15 08:43

Антивик,не разбрах как "така наречения авто фокус" на ДСЛР-а ти пречи да фокусираш където си искаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: roromir   
Дата:   27-01-15 08:46

Здравей GAOFTO,

Аз снимам също любителски и първоначално също много се чудех какво да си избера.

В крайна сметка парите са си твои, но колкото повече толкова повече.

Сам за себе си трябва да си изясниш много въпроси, преди да дадеш дори и 600 лв.

Първо - смяташ ли, че в близко бъдеще би преминал на FF тяло.
Второ - смяташ ли, че освен т.н. китов обектив би дал пари и за други по-специализирани обективи - например широк зум от рода на 10-20(24); светъл твърд обектив- например 35 1/8, 50/1.8, 85/1.8,
макро обектив, дълъг зуум 55-200; 70-200; 55-300, универсален светъл зуум - 17-50(55)/2,8 и т.н.
След това може да разгледаш и цените на различните марки за различните обективи и да вземеш решение трябва ли ти апарат със сменяем обектив или не и тогава да си правиш избора. И след като избереш система, да знаеш, че малко скъпо излиза да я смениш.
Аз само за пример да ти дам, моя широк обектив 10-24 струва нов 1500 лв.

Та колкото повече толкова повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: GOSPODIN   
Дата:   27-01-15 08:49

Антивик , обективите от старото поколение се ползваха на фотоапарати с растерен пръстен и фокусиращ клин във визьора, та можеше да се разцепи косъм от фокус, а сегашните ДСЛР-и имат само едно матово стъкло и за да фокусираш прецизно трябва да се звериш в ЛЦД екрана, което е повече от комично.

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: Антивик   
Дата:   27-01-15 09:19

Не казвам, е ми пречи АФ-то, а че не е определящо при избор на апарат, що спокойно може да се мине и без него. Друго което посочих е ко прайм кога ползваме стари обективи[smilie11] ....
За клиновите и растерните фокусирания знам, но моята техника е изглежда по-старичка, що фокусира само върху матово стъкло и ни пръстени има ни клинове, та се налага да извъртя няколко начина на дзверене докът си натаманя туй де го искам и почти винаги е без АФ-то.



Публикацията е редактирана (27-01-15 10:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: h_bio   
Дата:   27-01-15 09:57

Честно?

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: nsirakov   
Дата:   27-01-15 11:16

не че е проблем на повечето ДСЛРи да се сложи стъкло с клин :) на 6Д си е мания с него

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: chrisnoch   
Дата:   27-01-15 11:28

Антивик,
Не ти е по-стара техниката, а по-нова. Растерните пръстени и фокусиращите клинове (както и куп други "глезотийки" за подпомагане на фокусирането) бяха задължителни за лентовите фотоапарати в ерата преди автофокуса - т.е. преди 1985-86 г. След това производителите постепенно ги зарязаха, за да поевтинят конструкцията на оптичните визьори.
Ако работиш предимно с ръчнофокусни обективи, избрал си неправилната марка. Канон не предлагат фокус пийкинг, за разлика от други компании.

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: batsali   
Дата:   27-01-15 11:30

От 2 години снимам само с ръчнофокусни обективи и на филм. В началото беше зор без автофокус, ама се свиква много бързо. Единственият недостатък е, че по-трудно се снимат мърдащи неща, особено на по-тъмно. Ама всеки си чеше крастата, както му е угодно де. И без клин става, но само на матово стъкло на кроп тяло ще е малко мъка.

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: Антивик   
Дата:   27-01-15 15:01

Бре момци,
аз ви говорим за техника и обективи от края на 70-те години бре [smilie2] ! Някъде от времето на Московската олимпиада, кога си взех Зенитчето и обектива му е Хелиос 44-2 без разни М-ове и други букви. Кога по магазините можеше да се намери само една свястна Практика с растерно фокусиране и струваше около 300 лева /сума бая големичка за онова време/, кога масовите апарати бяха Киев, Фед, по някога Зорки/с един друг начин на фокусиране(с призми и полупрозрачни огледала, за Зорки не съм сигурен дъл беше такова[smilie8] )/, тук - таме Зенит и Любител, разните Черта, Смени, Берети не ги слагам в сметката[smilie3] . Говоря за любителските апарати не при профитата /там имаше и други/, но се доставяха държавно.

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: GOSPODIN   
Дата:   27-01-15 17:06

Антивик, моята Практика МТЛ3 от 1980г. имаше и растер и клин цената беше 360лв. +бонбони и коняк "Плиска", че бяха много дефицитни Практиките и се продаваха под щанда.[smile] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Първа камера
Автор: антивик   
Дата:   27-01-15 17:42

написа:

> Антивик, моята Практика МТЛ3 от
> 1980г. имаше и растер и клин цената
> беше 360лв. +бонбони и коняк "Плиска",
> че бяха много дефицитни
> Практиките и се продаваха под
> щанда.[smile] [shtrak]

За Практиката не отричам, знамя, но нямаше как да си я позволя и затова зЗенитката е без тези благини, ама и цената и беше къде 130 лева. Инак сПрактика и Екзакта съм щракал в школския кръжок и ги знам какво представляват /то за това и маи не съм впечатлен от АФ-то[smilie3] /.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »