Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнение за китов обектив на 650D
Автор: aroot   
Дата:   24-01-15 20:38

Здравейте.
От доста време се оглеждам за DSLR, но поради ред причини се разминавах с техниката.
Теоретичният курс с основните термини във фотографията съм го минал - къде наши, къде чужди форуми.
Сега вече съм решил да вкарам и практика. В полезрението ми са 650D или 600D.
Има много добри предложения - като цени; в момента.
Ползвах за кратко 650D и веднага свикнах с глезотийката - да си цъкаш по екрана е било много удобно. И само заради тази екстра мога да си дам зор и да добавя още 150 лв и да се откажа от 600D. Сега 650D върви за 849 лв с обектив Canon EF-S 18-55mm F/3.5-5.6 DC III,
Питането ми е какво да очаквам от обектива, или какво да НЕ очаквам.
Опита ми а DSLR е само теоретичен, не броя епизодичните заемания от приятели. Мисля да практикувам малко по-сериозно от средно статистичният "щракач" по екскурзии.
Имам приятел сватбен фотограф, може да му се примоля да ме има за резерва-редник ;)
Чакаме дете и искам до тогава поне малко да съм потренирал и да правя снимките по правилният начин. Освен това имам и аквариум и страдам от липса на по-качествени снимки на рибоците.
Наясно съм, че обектива е такъв какъвто цената му, но ще се радвам на някакви преки впечатления, или по направо - ДА КУПУВАМ ЛИ СЕТА? Или да чакам/търся други варианти?
Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за китов обектив на 650D
Автор: Pavlov   
Дата:   24-01-15 20:40

Търси Canon EF-S 18-55/3.5-5.6 IS STM.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за китов обектив на 650D
Автор: kvakioh   
Дата:   24-01-15 20:40

EF-S 18-55mm F/3.5-5.6 DC III е най-слабия китов за Канон.
Поне някакъв със стабилизация да е.
18-55 IS STM e най-доброто предложение.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за китов обектив на 650D
Автор: aldygreen   
Дата:   24-01-15 20:56

EF-S 18-55 DC III и EF-S 18-55 IS II оптически са напълно еднакви. При EF-S 18-55 DC III само липсва стабилизацията.

ТУК бях дал оптичните схеми на двата китови обектива.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за китов обектив на 650D
Автор: aroot   
Дата:   24-01-15 21:47

Благодаря за отговорите.
Знаех си, че има причина да е ниска цената за сета.
849 лв ми е максималната граница, финансова. Мислил съм и за 2ра ръка, но Canon ми е на сърцето. Няма конкретна причина за това, но другите марки не са ми присърце.А сетове 2ра ръка, канонски такива, са почти колкото този нов сет. Е, обективите правят разликата, да..
Може все пак да се реша да го взема, колкото да свикна с настройки и т.н и да видя какво ще покаже времето.
Липсата на IS, може ли да се компенсира със снимане от статив?
Ако само това е разликата, взимам си статив - трипод или монопод и почвам.
Да добавя, в двата сайта от които си правя справки за цените на фото техника и аксесоари, сет със 18-55 IS STM няма. Само туй се продава около 600 лв, което е много за мен - в контекста на начина на ползване, който предвиждам.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за китов обектив на 650D
Автор: chrisnoch   
Дата:   25-01-15 03:09

Ти фотоапарат ли си избираш или си търсиш любовница? Какво значение има кое ти а "на сърцето"?
Канон не предлагат нищо смислено за твоя бюджет. Купи си Сони А58. Стабилизацията е в тялото и нямаш нужда от скъпи стабилизирани обективи!
Апропо, стативът не може да замени стабилизацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за китов обектив на 650D
Автор: h_bio   
Дата:   25-01-15 09:28

Естествено, че ще вземе това, което му е на сърцето. Взимай и снимай с кеф. Техническите детайли са за техно-онанистите.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за китов обектив на 650D
Автор: Simbon4o   
Дата:   25-01-15 09:35

И аз съм гледал, че само стабилизираните китаци на канон са добри. Другите бая издишат оптически.

Ако смяташ да се присламчваш към колеги - вземи си камера с байонет като техните.

Изобщо не харесвам 600,650 и 700д моделите, но прилично тяло на канон струва маса пари. Най-евтиното такова е 70д, всичко под него е бая зле по много показатели сравнено с другите марки.

Избирането на камера не е изобщо да си харесаш тяло обаче! Хващаш се със системата... хубаво мисли какво ще купуваш после за това тяло като обективи да не се окаже, че не е най-добрата система за теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за китов обектив на 650D
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   25-01-15 09:40

Simbon4o хейтърски мнения на база интернет проучвания (100% не си пипал 70д) са вредни за потребителите тук. Спести си ги ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за китов обектив на 650D
Автор: idoru   
Дата:   25-01-15 09:53

Тия канон за нищо не стават бе значи!

https://www.flickr.com/photos/88509772@N07/16359771742/in/pool-canon_600d


https://www.flickr.com/photos/100759757@N02/16168637898/in/pool-canon_600d


https://www.flickr.com/photos/110367893@N07/15735555204/in/pool-canon_600d




Публикацията е редактирана (25-01-15 09:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за китов обектив на 650D
Автор: aroot   
Дата:   25-01-15 10:32

Избор на марка е личен избор - цвят, кола, отбор, жена..
Привърженик съм на Canon, както и факта че синия цвят ми е любим.
Нямам намерение и време за серизона дейност, но нямам и излишни пари за нещо, което после ще събира прах.
Всичките ми познати, които не са много, са Canon потребители, макар че не това ме води към тази марка.
НО за спорта, от вчера се ровя и за други алтернативи.
Pentax k50/k30/k500 са ми в полезрението. Nikon 3300 също.
Сони А58 от едно време знам, че е много по-слаб от А57 и от тогава съм го махнал от списака.
Варианти за 2ра ръка техника нямам, защото предпочитам да си взема нещо на изплащане.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за китов обектив на 650D
Автор: imitev   
Дата:   25-01-15 11:04

Купи си на изплащане най-скъпия комплект който може да си позволиш... Нямаш никаква дилема според мен.

Ако гониш качество ще имаш размисли, когато имаш ограничен бюджет изборът е лесен...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за китов обектив на 650D
Автор: aldygreen   
Дата:   25-01-15 11:42

aldygreen написа:

> EF-S 18-55 DC III и EF-S 18-55 IS II оптически са напълно еднакви.

> При EF-S 18-55 DC III само липсва стабилизацията.

Автор: Simbon4o
Дата: 25-01-15 09:35

> И аз съм гледал, че само стабилизираните
> китаци на канон са добри. Другите бая здишат оптически.

Един типичен за ФФ "диалог" на глухи.[smilie18]



Публикацията е редактирана (25-01-15 12:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за китов обектив на 650D
Автор: Simbon4o   
Дата:   25-01-15 12:06

Автор: LorDDemoniC
Дата: 25-01-15 09:40

Simbon4o хейтърски мнения на база интернет проучвания (100% не си пипал 70д) са вредни за потребителите тук. Спести си ги ;)


Точно щот съм пипал го казах, 70д е най-евтиното тяло на канон дето става. Допреди него беше 7Д.

Силно не препоръчвам пентакс!!! По-добре А58 [smilie5]

Д3300 е добра машинка в комбинация с новия сгъваем китак е и доста компактно. А сгъваемия оптически е доста подобрен, бих казал вече на нивото на стабилизираните канонски китаци, които в света на китаците бяха най-добри до момента.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за китов обектив на 650D
Автор: aroot   
Дата:   25-01-15 12:14

Д3300 е добра машинка в комбинация с новия сгъваем
китак е и доста компактно. А сгъваемия оптически е
доста подобрен, бих казал вече на нивото на стабилизираните
канонски китаци, които в света на китаците бяха най-добри до
момента.

Не разбрах за кой китов обектив става въпрос. Все пак съм лаик, от фото жаргон не разбирам ;)

А защо не пентакс? Гледам там ракламки по планини и реки правят. Не че ще тръгна да снимам в такива условия, но гъделичка когато са защитени.

Съжелявам ако разводнявам темата, типичен форумен въпрос на неориентиран потребител.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за китов обектив на 650D
Автор: satansho   
Дата:   25-01-15 16:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за китов обектив на 650D
Автор: Петрос   
Дата:   25-01-15 22:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за китов обектив на 650D
Автор: aroot   
Дата:   26-01-15 13:12

Благодаря за включилите се.
Ще се откажа от сета с 650d. Макар и привърженик на марката, искам да се оборудвам със сет, който ще върши работа конкретно за целите ми и в рамките на по-горе споменатия бюджет.
Ще решавам на място в магазин - Pentax k30/50/500 или Nikon 3300.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за китов обектив на 650D
Автор: fraction   
Дата:   26-01-15 13:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за китов обектив на 650D
Автор: nsirakov   
Дата:   26-01-15 13:22

simbone, направо не знам ние с тия тухли дет според теб и за чеп не стават, как сме снимали до сега, че и награди сме печелили от международни конкурси....

да ви имам самочувствието...

авторе, дали ще си вземеш Канон, НИкон, чеп за зеле или квото си харесаш, един съвет от мен.. ако си любител и не знаеш накъде ще те понесе течението, вземи си такъв апарат като марка, с какъвто снимат повечето твои приятели, така ще имаш безплатен набор от различни обективи като тръгнеш с тях на разходка...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за китов обектив на 650D
Автор: D.S   
Дата:   28-01-15 13:20

Тялото е като компютър с дупка, така да се каже. В този форум всичко се плюе за щяло и нещяло и някои даже се връзват. Относно " сета ти" - всеки китов обектив е евтина пластмаса, колкото да има какво да завартиш на първо време. Не се връзвай на форумните всезнайковци, които броят пиксели. Който и апарат да вземеш с китак, все тая. Ако мислиш занапред да инвестираш в техника виж какви обективи се предлагат. Всички тези апарати след една година няма да са на пазара и ще дойде неко ново, което да си чешем езика как не може да снима.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за китов обектив на 650D
Автор: axlastro   
Дата:   28-01-15 15:36

Каквато и система да вземеш ще има предимства и недостатъци.

Ако държиш на канон - в момента има промоция на Canon 100D +
18-55STM + разни подаръци за около 950 лв. във Фотосинтезис.

Вземи си този модел. Не ме питай защо. Аз смених чисто нов 650D с него защото го превъзхожда там, където трябва. Вземи нещо, което после ще можеш лесно да продадеш и ще можеш лесно да си намериш обективи втора употреба за него. За сони и пентакс хубави стъкла рядко излизат в базар-а, защото и двете марки са по-непопулярни и понеже хората които ги ползват, често ги купуват по определена причина и знаят какво им трябва.

И стига с тая динамика вече - аз обичам да снимам с филм, примерно Kodak T-Max 100. Няма динамика, но ... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за китов обектив на 650D
Автор: kvakioh   
Дата:   28-01-15 17:02

600/650d вече не. Само 100/700D с stm китов. Не виждам смисъл от 600/650d ако няма да слагa Magic Lantern.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за китов обектив на 650D
Автор: opeldjia   
Дата:   28-01-15 17:46

Още един глас за 18-55STM.
Ако бях решил да остана на кроп, щях да оставя него и да продам 17-40Л.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »