Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Проблем с меренето при Tamron 17-50
Автор: cvetomir   
Дата:   28-01-15 21:03

Няма никаква гаранция, че с друго тяло няма да има проблем. По-вероятно е да няма, но не е изключено и да има.
Тамрони съм имал два броя 17-50 без стабилизация и с мотор и двата преекспонираха. Вярно, че на Д90 и Д80 преекспонираше повече в сравнение на Д300. Същото прави и 24-70 - на Д600 с два стопа на компенсацията, на Д700 - с един. Когато се снима със светкавица - преекспонирането е още по-голямо /понякога трябват минус 7-8 стопа, за да стане добре/. Това обаче не значи, че тамроните не са хубави обективи. Напротив. 24-70 тамрона го предпочитам пред никора заради стабилизацията и остротата на отворените бленди.
 Re: Проблем с меренето при Tamron 17-50
Автор: pmartinov   
Дата:   28-01-15 21:20

Комбинациите с проблем са стотици пъти по-малко от работещите комбинации.

Точно за това и съществува серийното производство.

 Re: Проблем с меренето при Tamron 17-50
Автор: Петрос   
Дата:   28-01-15 21:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Проблем с меренето при Tamron 17-50
Автор: cvetomir   
Дата:   31-01-15 23:25

Петрос, проблема не е само в един обектив. Според мен повечето са такива. Но проблема не е чак толкова голям - просто слагаш на минус една, минус две компенсации /в зависимост как работи с конкретното тяло/ и готово. Аз съм свикнал и нямам проблеми, тамроните си ми харесват. Направил съм поне 100х. кадъра с такива обективи и не могат да ме изненадат.
И друго нещо - проблема не се вижда толкова лесно. Появява се обикновено като снимаш репортерски кадри с бърз фокус и мерене. Понякога не сработва добре с тялото и има фокус, но няма вярно мерене /случва си е при никорите, но по-рядко/. Особено сложно му става в ситуации, когато има и светкавица. Иначе на плажа си мери добре - там една бленда в плюс или минус не е чак толкова решаваща и е въпрос на вкус кой ги харесва по-светли и кой по-тъмни.
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.