Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: bbisser   
Дата:   21-12-14 00:32

Здравейте!
Колебая се между тези два модела или пък трети в този ценови диапазон и със сходни характеристики. Приемам мнения, коментари и предложения. Благодаря! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: simbon4o   
Дата:   21-12-14 02:07

С какви обективи?

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-12-14 03:09

Като камера к-3.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: neillmakoli   
Дата:   21-12-14 08:32

K 3!

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: Pavlov   
Дата:   21-12-14 09:11

Определено D7100!
К-3 е много добре направено тяло. Но не превъзхожда Nikon-a с нищо. Докато откъм избор на налични обективи е по-зле. Справка - базара на ФФ, и Фото- магазините.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: i_v   
Дата:   21-12-14 09:14

Ако ги сравняваш само като тяло,отговорът е К3(за повечето параметри по които може да ги сравниш обективно), но ако смяташ да ги ползваш с обективи, не е лошо да споделиш какви ще бъдат те(в краткосрочен и дългосрочен план)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: merakov   
Дата:   21-12-14 09:17

Аз лично снимам с Олимпус. Харесвам си камерата и обективите към нея. Харесват ми благинките, които предлага. Това, което ме затруднява е, че когато искам да си купя аксесоар, той е оригинален (скъп) и не се произвежда от други компании. В тази светлина аз препоръчвам Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: i_v   
Дата:   21-12-14 09:21

Относно повечето налични обективи, това е относително. В някой фокални диапазони може и да има липси за пентакс системата, но ако не ти трябва или няма да си купиш никога супер никона наличен за тази дължина или ще вземеш сигма/тамрон, може да се окаже че с пентакса е по добре ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: simbon4o   
Дата:   21-12-14 10:43

Пентакс е бутикова фирма - "хубавите" обективи са стари от лентово време с ненормални цени и съмнително поведение на новите гъсти матрици. Цените се държат високи с надписи като Limited и звездички и т.н... От години продават токина и тамрон обективи брандирани като пентакс на двойни цени от тези на които ще ги вземеш за никон. Което е най-фаталното - сервиза е от най-лошите и да не ти се налага да ползваш, а при сегашното качество е вероятно да ти се наложи(не се правят като едно време).

Ако държиш на стабилизация в тялото(нещо, което не ми липсва изобщо след като се махнах от пентакс) по-добре се огледай за сони.

Никон е марката към която минах и не съжалявам изобщо.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: i_v   
Дата:   21-12-14 10:58

То понеже сервиза на Никон е ”супер”… спрямо пентакския, но такива общи субективни мнения не помагат на никой. По принцип всяка система/марка/тяло/обектив може да бъдат оплюти стига някой дето е пробвал/чел и му се трака по клавиатурата но както казах това не помага на никой освен писателя(да си начеше егото )

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: Pavlov   
Дата:   21-12-14 11:16

Автор: i_v
Дата: 21-12-14 09:14

... но ако смяташ да ги ползваш с обективи, ...

[smilie5]

А как виждаш варианта да ги ползва без обективи?

Такива реплики ме карат да съжалявам, че няма тема "Бисери от форума" [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: i_v   
Дата:   21-12-14 11:20

Ами не е казал ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: i_v   
Дата:   21-12-14 11:29

По принцип има варианти и без обективи

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: mbs   
Дата:   21-12-14 12:33

Понеже някой спомена обективи, виж сам възможните за К-3...

http://www.pentaxforums.com/forums/122-lens-clubs/



Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: RHCP   
Дата:   21-12-14 14:08

К3 е на светлинни години от д7100, единствения му проблем е цената. Ако можеш да си го позволиш пентаксът е много по-добрият избор - като качества на изображението, функции и надеждност - шансът нещо да се развали на пентакса е доста по-малък от никона, както преди мен казаха тъй като пентакс са бутикова фирма и произвеждат по-малко бройки не могат да си позволят да пуснат некачествени неконтролирани продукти.
Смятам че снимките в профила ми говорят за качествата на пентакс техниката, използвана дори и с най-обикновени обективи. (макар че са правени с предишен модел - К5 - т.е с К3 биха били още по-добри)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: Pavlov   
Дата:   21-12-14 14:30

RHCP, извинявай, ама снимките в профила ти показват само, че си посещавал много красиви места. И нищо не казват за качествата на апарата. Такива мога да изкарам и с 1100D-то си.
Аз да покажа две снимки с К-3 и един Limited обектив за 1850 лв - Клик1 , и Клик2 . Мисля, че си личат студеното цветопредаване, липсата на точен фокус, и ужасните лилави аберации. Вярно, че за пръв път хващам апарата, но от около 300 снимки него следобед изхвърлих повече от половината. Това не е добре.
Иначе тялото ми направи много добро впечатление - малко, стегнато, тежко като танк [smile] , бързо и отзивчиво. Но резултатите ме разочароваха. Въпреки моите усилия, Pentax за пореден път не успя да ме спечели.

@mbs - хубав линк, ама колко от тези обективи се намират свободно в България, и на какви цени? И колко от тях са автофокусни? Ръчният фокус не е за всеки.



Публикацията е редактирана (21-12-14 14:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: Tuborg   
Дата:   21-12-14 14:36

Привет,

Това какво да избереш зависи от това какво е важно за теб.

За мен ергономията и контролите са по добри при пентакс, също така е и WR, китаците дори и те са WR. Има едно ревю за К3 показателно за това -

Pentax K-3 – тактически фотоапарат - ADV-Bulgaria

нещо не мога да копирам линка, потърси в гугъл

Относно обективите има достатъчно от сигма и тамрон ако приемем тезата че тези на пентакс не стават(което не е вярно но това е друга тема :).

Вярно е също че вторичния пазара на техника на Никон е много по динамичен.

И двата апарата са много добри, все пак трябва да си наясно точно за какво ще ти трябва. Това ще помогне много при избора...

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: dimidumi   
Дата:   21-12-14 14:53

Е те тая тема ще се развихри в близките дни [smile] ,
Tuborg [smilie24] , всяка система си има предимства и недостатъци, обаче пусналия темата не пише с каква система снима в момента и какъв му е интереса да сменя система или да пуска подобни теми...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   21-12-14 14:54

Mного правилно се споменава няколко пъти, че е важно какво искаш от апарата. За едни Пентакса е по-доброто решение, за други Никона.
Сина ми си купи и двете тела и ги ползва едновременно известно време... Накрая със свито сърце продаде Пентакса, макар че му беше харесал повече...остави Никона, защото се справяше по-добре за работата му /вграденото изправяне на верикалите/... а стане ли въпрос за работа и пари...марка не се гледа... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: ilcoin   
Дата:   21-12-14 15:13

Като тяло, пентаксът е по-доброто, определено ...

Иначе, смея да твърдя че в момента няма система, за която да няма обективи за на практика каквото си поискаш. Особенно ако знаеш какво правиш. Намират се и на втора употреба, проблема е че Пентакс не е толкова популярна система в момента в БГ и оттам не чак толкова голямото предлагане в базара.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: bbisser   
Дата:   21-12-14 15:36

Ехааа, колко много отговори! Благодаря на всички за мненията!

От доста време съм с едно Сони Алфа 200, за тези, които питат с какво снимам в момента. Мисля е ясно защо искам да купувам нов - този вече ми идва леко поостарял, а и от време на време ми прави номера с единия обектив Сигма и изобщо не ми се набутват повече пари за ремонти. Чудех са да купувам по-качествени обективи, но пък за това тяло май не си струва.
Обичам да снимам предимно пейзажи и разни детайли архитектурни, когато пътувам. Тоест ми е важно при дъжд, сняг и студ да се държи добре, а гледам Пентакс-а го хвалят за това, макар, че и Никон-а има някакви гаранции, но неговото тяло мисля е само частично защитено.
Откъм обективи в момента си снимам с китовия Сони 18-70 и проблемния Сигма 70-300. Тоест не съм някой маниак на обективи, поне за момента, но знаеш ли накъде може да ме избие :)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: ilcoin   
Дата:   21-12-14 15:40

Двата влагозащитени китака са доста добри, отделно в базара има в момента един 18-250 на добра цена. Друг е въпроса дали си струва да пътуваш с тази камера, тя не е много малка, нито пък лека. Но това е друг въпрос :)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: RHCP   
Дата:   21-12-14 15:44

за природна фотография защитата от влага(вода) и прах определено е голям плюс. и за да не звуча твърде предубедено както и по-горе споменах съм използвал предишния модел пентакс К-5 в арктични условия(вятър, сняг, минус 20 градуса и т.н) - и не съм имал никакви проблеми. има и други хора, които си ползват безразсъдно пентаксите, а те вече доооста време се справят без проблеми :)))



Публикацията е редактирана (21-12-14 15:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: i_v   
Дата:   21-12-14 15:57

Павлов, аз мога и съм правил и по-лоши снимки с Nikkor 85mm f/1.4G и с други обективи от висок клас, това не означава, че ще тръгна да тръбя по форумите, че обектива е боклук защото виждам резултатите какви са когато се работи правилно с него. Иначе цената на 77-цата в БГ в момента според мен е малко надценена и поради това че направен да се работи лесно с него и при ръчен фокус си иска човек да му свикне за да не прави 50% фира, както в твоя случай. В общи линии с каквото и да снима се иска човек да си познава техниката за да не се разочарова от резултата.

bbisser , кажи с какви обективи смяташ да ги ползваш двата апарата?

Отговори на това съобщение
 Re: Никон Д7100 или Пентакс К-3
Автор: Pavlov   
Дата:   21-12-14 16:54

i_v, аз никъде не съм писал, че обективът е боклук [smile] . Смятам, че е доста надценен.
Това, което писах, е в отговор на RHCP, който твърди, че щом с едно тяло могат да се правят хубави снимки, значи е добро. А моята теза е, че с повечето тела могат да се правят и хубави, и лоши снимки, в зависимост от снимащия и условията.
Ако питащият е доволен с два китака от типа 18-70 и 70-300, и иска да има влаго- и студо- устойчиво тяло, то тогава Pentax е нелош избор (въпреки, че Simbon4o може да сподели опит по въпроса [smilie3] ) . Но тогава и обективите трябва също да имат такава устойчивост.

А бе, пак се стига до извода, че първо трябва да се подберат обективите според това, какво ще се снима, и след това да се мисли за тяло [smile] .

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »