Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Може ли да споделите RAW от 85 1.8G на кропка? Пускам в тази тема за да не отварям нова.Имам съмнения за фокуса на новия обектив и искам да видя, дали е само при мен, не толкова добрия фокус.
Автор: Славчо1989   
Дата:   20-12-14 00:53

Пред дилема съм, дали да дам 500 лв повече за 85 1,8Г или да взема 50 1.8г?
Бих се радвал на кадри и от двата обектива да споделите, предимно 85-цата ме интересува и дали си заслужават парите.Ще се радвам кадрите да са от кроп тела, тъй като ще се ползва на д7000.

Отговори на това съобщение
 Re: D7000 + 85 1.8G
Автор: io_bs   
Дата:   20-12-14 01:08

https://pixelpeeper.com/lenses/nikon/
Избираш си комбинация от обектив и кроп тяло и гледаш [smilie3] (пробвай семпли от различни кроп тела)

Отговори на това съобщение
 Re: D7000 + 85 1.8G
Автор: ishootraw   
Дата:   20-12-14 12:17

Виж при мен. Последните кадри са само с 85мм 1.8 с d7100 и d5100. Чудесен обектив за портети, почти не го свалям. В по-малки помещения идва малко тесен обаче. Имам и 50мм и с него стават хубави портрети. За мен е хубаво човек да има и двата. Ако не снимаш много портрети може би 50мм.

Отговори на това съобщение
 Re: D7000 + 85 1.8G
Автор: Божидар58   
Дата:   20-12-14 12:53

Имам ги и двата. Ползвам ги с Д300 и Д300S. Прекрасни обективи. С 50/1.8G нямам никакъв брак. При 85/1.8G се наложи да регулирам финната настройка на фокуса. С Д300 е на + 16, с Д300S е на + 8. Портретите с 85/1.8G според мен са по-хубави, но понякога имам брак при снимки, при които не съм съобразил добре фона зад обекта.


Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да споделите RAW от 85 1.8G на кропка? Пускам в тази тема за да не отварям нова.Имам съмнения за фокуса на новия обектив и искам да видя, дали е само при мен, не толкова добрия фокус.
Автор: Славчо1989   
Дата:   13-04-15 23:09

Може ли да споделите РАУ файлове от 85-цата, че нещо не ми се струва много остра моята бройка.

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да споделите RAW от 85 1.8G на кропка? Пускам в тази тема за да не отварям нова.Имам съмнения за фокуса на новия обектив и искам да видя, дали е само при мен, не толкова добрия фокус.
Автор: simbon4o   
Дата:   13-04-15 23:22

Много е лесно да видиш мек ли е остър ли е - минаваш на ръчен фокус и лайфвю - фокусираш си точно, снимаш и ще видиш колко е остър.

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да споделите RAW от 85 1.8G на кропка? Пускам в тази тема за да не отварям нова.Имам съмнения за фокуса на новия обектив и искам да видя, дали е само при мен, не толкова добрия фокус.
Автор: Славчо1989   
Дата:   13-04-15 23:28

Не съм снимал с друга бройка и ми е трудно да преценя.

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да споделите RAW от 85 1.8G на кропка? Пускам в тази тема за да не отварям нова.Имам съмнения за фокуса на новия обектив и искам да видя, дали е само при мен, не толкова добрия фокус.
Автор: alext   
Дата:   13-04-15 23:33

И двата си заслужават, специално за портрети с 85мм изглеждат по- добре. 50мм е по- универсален на кроп, става горе долу и за затворено помещение.

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да споделите RAW от 85 1.8G на кропка? Пускам в тази тема за да не отварям нова.Имам съмнения за фокуса на новия обектив и искам да видя, дали е само при мен, не толкова добрия фокус.
Автор: Славчо1989   
Дата:   13-04-15 23:35

аз си купих 85-цата преди няколко дни, но като, че ли нещо не е това, което очаквах.

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да споделите RAW от 85 1.8G на кропка? Пускам в тази тема за да не отварям нова.Имам съмнения за фокуса на новия обектив и искам да видя, дали е само при мен, не толкова добрия фокус.
Автор: alext   
Дата:   13-04-15 23:38

Да няма проблеми с фокуса нещо, може да качиш някой кадър и да кажеш какво не ти харесва [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да споделите RAW от 85 1.8G на кропка? Пускам в тази тема за да не отварям нова.Имам съмнения за фокуса на новия обектив и искам да видя, дали е само при мен, не толкова добрия фокус.
Автор: Славчо1989   
Дата:   13-04-15 23:56

Ето две снимки на исо 1000 от статив, на 1,8 и 2,8.
http://dox.bg/files/dw?a=511f178d26


Фокуса е върху надписа клипер.



Публикацията е редактирана (13-04-15 23:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да споделите RAW от 85 1.8G на кропка? Пускам в тази тема за да не отварям нова.Имам съмнения за фокуса на новия обектив и искам да видя, дали е само при мен, не толкова добрия фокус.
Автор: alext   
Дата:   14-04-15 11:47

От тази снимка малко трудно ще намериш проблеми с фокуса, но добре изглежда като за 1000 iso. тествай този метод и на 100 iso, също така mirror lock up ползвай при скорости 1- 1/200 особено на статив и то ще си покаже, ако трябват корекции. На добре осветено място, за 85мм 2-3 метра от стената ти трябват и задължително първо през лайв вю за база, там фокуса е най- точен.



Публикацията е редактирана (14-04-15 11:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли да споделите RAW от 85 1.8G на кропка? Пускам в тази тема за да не отварям нова.Имам съмнения за фокуса на новия обектив и искам да видя, дали е само при мен, не толкова добрия фокус.
Автор: vkk1   
Дата:   14-04-15 13:26

Аз не виждам проблем с фокуса, просто на 1.8 е по-мек от 2.8.
Което си е съвсем нормално, особено в центъра:


http://www.ephotozine.com/articles/nikon-af-s-nikkor-85mm-f-1-8g-lens-review-18810/images/highres-NI

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »