Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikon D3200 или D5200
Автор: FreerunMaster6   
Дата:   18-12-14 16:36

Здравейте,
Аз съм доста нов и фотографията е хоби с което се занимавам малко повече от година - главно любителски. До момента ползвам хибрид Canon SX160IS, но искам по-висок клас фотоапарат. Спрял съм се на тези 2 модела - Nikon D3200 и D5200. Прекалено ме е страх да купувам нещо такова втора ръка без никакви познания, така че или ще събера още 1-2 месеца пари или ще взема на изплащане от Технополис. Губя Ви от времето, защото не мога да избера между двата и търся съвети.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5200
Автор: milen4040   
Дата:   18-12-14 16:45

D5200 от базара тук, няма от какво да се притесняваш стига продавача да е стар член на форума

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5200
Автор: fotorafi   
Дата:   19-12-14 12:04

Аз лично съм против моделите на Никон 3200 и 5200. Това са камери без вграден мотор за автофокуса. После при покупката на обективи, трябва да са AF-S, тоест с вградени мотори, а те са значително по-скъпи. Така "икономията" от камерата ще се стопи от скъпите обективи...
Във форума се предлагат доста запазени никони D-80, 90, 7000 на приемливи цени и обективи-много
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5200
Автор: lmitov   
Дата:   19-12-14 12:24

D7000 втора ръка на малко кадри са вече доста достъпни като цена. Вземи някой колега, който разбира и си вземи едно такова тяло. Комбинирай го с някой светъл обектив като Тамрон 17-50 и си супер. Не прави моята грешка - взех си 3200 и после го продадох, защото не ме удовлетвори. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5200
Автор: fraction   
Дата:   19-12-14 12:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5200
Автор: FreerunMaster6   
Дата:   19-12-14 16:44

Да има някои обяви за D7000 и D7100 които са изгодни. Въпросът ми е - Колко кадъра са прекалено много? Някакви съвети за какво да внимавам като гледам обяви?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5200
Автор: kosmodisk   
Дата:   19-12-14 16:50

Според мен, не взимай D7000, освен ако изрично не ти трябва автофокус в тялото, и по-добра фокусна система като цяло.

По-добре вземи едно от другите, по-нови са, имат повече екстри, а разлика в снимките няма да видиш.
А ако ти останат пари за някой друг обектив... стъклата с по-важни от тялото:)



Публикацията е редактирана (19-12-14 16:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5200
Автор: lmitov   
Дата:   19-12-14 18:03

Моето тяло D300s го взех на 55000 при положение, че на тези тела (вкл. 7000) дават гарантирани сработвания на затвора 150000, а някои изкарват и много повече. Така че мисля, че тяло до около 30-40000 за теб е изгодно. Пак повтарям - ако искаш да се развиваш във фотографията заложи на по-висок клас тяло, дори и втора ръка и на някой по-добър обектив. Ако ще снимаш от време на време вземай някое тяло по-нисък клас с китак или турбосапунерка и си снимай на воля.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5200
Автор: FreerunMaster6   
Дата:   19-12-14 18:27

Ами, тва е че аз до сега съм със сапунерка близо година и половина. Не знам достатъчно за фотографията, че да се развия. Схванал съм основата, но имам много да уча. Най-важното от което е как да се развия. Къде и как да продавам снимки и т.н. Така че за сега ще е любителски. До колкото за камерата - ще гледам този и следващите два месеца базара, защото все ще има някой, който ще му писне от Коледния му подарък или в най-тежък финансов случай - ще взема на изплащане от Фотосинтезис или Технополис някой D5200.



Публикацията е редактирана (19-12-14 18:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5200
Автор: Simbon4o   
Дата:   19-12-14 18:59

Безмоторните тела са по-леки и по-евтини. Обикновенно обаче са с по-нови матрици за същите пари и въобще не са за пренебрегване. 3200 и 5200 имат основна разлика фокусна система и дисплей(на 5200 се върти). И двете снимат по-добро видео от Д7000 и на тъмно шумят по-малко. За Д80, Д90 и Д300 да не говорим... със сигурност снимат по-добре от тях и то с много.
Обективите на никон по принцип не са особено скъпи и винаги моторизираните са по-добри от старите си версии без мотор.

Ако ще се купува нов обаче определено по-добре е да се напъне човек за 3300 или 5300. Освен можеби промоцията дето върви за 3200 май беше с 18-105 и 35 1.8, мисля беше добра цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5200
Автор: FreerunMaster6   
Дата:   19-12-14 19:27

Беше ми по-лесно да избера каква специалност да запиша в Университета [smilie5] Еми добре, планът е - ще мятам око на базара, ако нищо не ми хване окото, ще взема някой на изплащане. В бъдеще ще си удрям главата ако взема нещо, което не ме устройва, но важното е да науча повече отколкото знам сега, а това ще стане като взема апарат и почна да го ръчкам. Искрено Ви благодаря на всички. Знам че темата и аз бяхме досадни. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5200
Автор: lmitov   
Дата:   19-12-14 19:35

Въобще не е досадна темата - аз преди година и половина бях в същото положение, въпреки че съм се занимавал преди години доста време с фотография. И затова се опитваме да те предпазим от някои неща - откакто купих d3200 смених едно тяло и няколко обектива докато разбера за себе си какво ми трябва. Явно трябва човек сам да се спъне няколко пъти. Успех с начинанието! Фотографията е велико нешо и човек трябва да изпитва само радост и удовлетворение от това, което прави.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5200
Автор: ivjordan   
Дата:   19-12-14 19:38

Казали са го и нагоре. По-важни са обективите. Помисли си какво ще търсиш в тази насока. Китовия, който най-често върви с тези тела е 18-55. Той не е лош, но само за парите си и нищо повече. Втора ръка върви около 140 лева, толкоз си и струва.
Мисли вариант да вземеш тялото с 18-105 или 16-85. Доста по-добри от първия, а и ще ти дадат по-добра насока кой диапазон ти е удобен.
Имай предвид, че каквото и да вземеш, скоро ще ти се прииска и друг обектив. Само с китовия няма да минеш. Това също са пари.
Аз също купих преди години Д90 с 18-105 с твърдото убеждение, че други обективи няма да купувам. Второто стъкло си го взех на третия месец, а по-късно още. Така че...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5200
Автор: FreerunMaster6   
Дата:   19-12-14 19:49

Еми значи ще трябва да седна и да прочета за обективите, защото нямам идея какво означават цифрите. Разбрах че ако ще взимам D5200 ми трябва обектив с мотор (AF-S). Добре че сесията ми е Февруари месец [smilie5] Знам че обектива зависи от това което ще снимам. Лошото е че аз снимам всичко: Приятели и роднини по празници или когато от Университета ни водят на практики, Ландскейпове (планини и темподобни) когато съм на почивка/разходка, в биологията се занимавам и с дребни неща (гъби и насекоми) така че и мноооого близки и малки. Заболя ме портфейла [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5200
Автор: ivjordan   
Дата:   19-12-14 23:18

Ми да, прочети за обективите. Всяка цифричка и буквичка в името на обектива означава нещо. Това не са случайни названия. Добре е да знаеш какво купуваш, преди да дадеш парите, защото после може да се разочароваш. Вече знаеш какво е AF-S, остава да научиш и другите цифри и букви какво означават.
Не ме разбирай грешно, не се държа менторски, просто така вървят нещата. Трябва да осмислиш що е то дължина и що е то светлосила при обектива. И какви последствия водят след себе си тези понятия.
Ако почнеш да четеш сериозно, ще разбереш, че фотографията е наука/изкуство на компромиса. Компромис между възможности на техниката и дадености на светлината и желания на фотографа.
Те така. Тегава е работата и по тази причина не може да се отговори еднозначно на твоя въпрос.
П.П. Вземи си това тяло, което ти е по бюджета и ти ляга добре в ръката, а после, ако имаш желание да се развиваш, ще смениш и тялото и обективите. В този порядък. И ще откриеш своят апарат и своите обективи. Ние не можем да ти ги кажем, защото нашите са различн ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5200
Автор: Savinelli   
Дата:   20-12-14 00:21

Искаш Никон-вземаш ДСЛР. Имаш притеснение за техниката от базара-вземаш нов от магазина с гаранция. Нямаш утвърден стил/стилове-почваш с китака 18-55 докато откриеш какво те влече. Ако си съвсем неориентиран, почваш от най-първото стъпало. В началото еуфорията е голяма, виж колко и как ще те държи и дали фотографията е твоята страст. Разликата м/у 3200 и 5200 не е голяма и като картина са идентични, което значи че може да минеш по-тънко в началото. Освен апарат ти трябва и минимум статив. Това на първо време. Перфектните снимки, които гледаш тука, не излизат директно такива от апарата. Ще трябва да научиш какво е да се обработват снимки. Въобще това хоби е скъпо и трудоемко и помисли добре преди да се хвърлиш в дълбокото. Хубаво е да го знаеш преди да почнеш. Успех![smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5200
Автор: FreerunMaster6   
Дата:   20-12-14 08:43

ivjordan, спокойно разбирам какво имаш предвид. Няма явно да скоча в покупки още другата седмица. Ще седна и ще проуча обективи и ще гледам обяви.
Savinelli, нямам идея как и от къде, но намерих в гаража един статив. Не е кой знае какво, но би ми свършил работа на първо време. Знам и че не излизат така. Поне в обработката на снимки съм напреднал - от 4-5 години се занимавам с Photoshop и снимките които правя сега със сапунерката ги обработвам, рисувам анимации, правя графики. Поне в една област съм ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3200 или D5200
Автор: Savinelli   
Дата:   20-12-14 10:09

Щом с обработката си ОК, значи +/- 50% си готов. [smile] В такъв случай Д5200 е твоята машина, защото скоро ще ти се прииска да снимаш клин, ХДР или от по-особени ъгли. Преди около 3г. започнах с Д3100, но поради някои ограничения минах на Д7000. Сега знам, че ако не стават нещата, не е от техниката. ЗАУ-то е проблема. [smilie5]
Не е задължително, но може да качиш няколко снимки в профила си, да знаят колегите какво и как снимаш, за да сa ти по-полезни в препоръките. Успех![shtrak]



Публикацията е редактирана (20-12-14 10:16)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »