Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Правиш две черно бели снимки и вече си модерен фотограф.
Автор: kokermur   
Дата:   16-12-14 22:30

Правя тази тема зареди възмущението си от така наречените черно бели снимки, към които се стремят много фотографи. Някой хора смятат, че е по-лесно да се изразяват в два цвята и по този начин прекарат настоящето през призмата на миналото.
Гледах днес много снимки тук на сайта и не само. Е не става! Снимките, които са правени с черно бели ленти навремето, си изглеждат естествени и интересни за разлика от тези черно бели снимки, които са правени в днешно време и са черно бели защото автора или е решил да се прави на много "модерен" или пък прикрива някакъв дефект фотографията.
Та мисълта ми е стрували си да снимаш в два цвята с съвременен Никон или Канон и да даваш куп пари за обективи само за да имитираш имитираш снимките правени с смена 5 и други подобни.

Отговори на това съобщение
 Re: Правиш две черно бели снимки и вече си модерен фотограф.
Автор: Slivenski   
Дата:   16-12-14 22:34

Аз не мисля, че е по-лесно. В дадени ситуации дори е по-трудно, а в някои и почти невъзможно да се снима черно-бяло и да изглежда добре.


Чисто от естетична гледна точка, черно-бялото понякога въздейства повече. Понякога не. :-)

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Правиш две черно бели снимки и вече си модерен фотограф.
Автор: batsali   
Дата:   16-12-14 22:40

А пък тия дето не само снимат в цвят ами и гнЕтят сатурацията? Кво ми се правят на много модерни. Виждали сме цветове всички, голем праз! В повечето случаи даже искат с шарения да прикрият някой дефект в кадъра като замисъл, композиция.


Отвратен съм от дъгата....[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Правиш две черно бели снимки и вече си модерен фотограф.
Автор: iliyanb   
Дата:   16-12-14 22:41

Kokermur, пийни некое питие преди лягане и не се тормози.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Правиш две черно бели снимки и вече си модерен фотограф.
Автор: Saxon   
Дата:   16-12-14 22:42

Аз пък съм възмутен от неграмотността, гарнирана с агресивно налагане на лично мнение като единствено меродавно.

Отговори на това съобщение
 Re: Правиш две черно бели снимки и вече си модерен фотограф.
Автор: nyamago   
Дата:   16-12-14 22:50

Интересното е, че първите пещерни рисунки са били в цвят, черно бялата графика е измислена хиляди години по-късно. Не е заменила цветните бои изобщо, но и нея я има до днес...

За какво говорехме?.. [smilie11]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Правиш две черно бели снимки и вече си модерен фотограф.
Автор: pstoev   
Дата:   16-12-14 22:52

koker, дай да те видим в черно/бяло като е толкова лесно:)

Отговори на това съобщение
 Re: Правиш две черно бели снимки и вече си модерен фотограф.
Автор: batsali   
Дата:   16-12-14 22:53

kokermur,проблема ти е в това, че се опитваш да познаеш дата по цветовете на снимка. В съседната тема се жалват за EXIF-а, тука не щат ЧБ щото сме 2015 почти.... Някои май повече ги интересува дали са в крак със стадото, отколкото фотографията като изразно средство. Безпричинното отричане на старото е баш "правене на модерен" да ти кажа аз...


А помежду другото - тоя форум няма ли да го закриват вече? 2015-та иде, светът снима видео! Какви са тези единични кадри? Даже да ви обадя - направо на 3D видео минавайте, че ше ви се смеят иначе с тия допотопни щракалки [smilie7]



Публикацията е редактирана (16-12-14 22:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Правиш две черно бели снимки и вече си модерен фотограф.
Автор: victory13   
Дата:   16-12-14 22:55

Автор: Saxon
Дата: 16-12-14 22:42

Аз пък съм възмутен от неграмотността, гарнирана с агресивно налагане на лично мнение като единствено меродавно.

[smilie24]

много вожд тука [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Правиш две черно бели снимки и вече си модерен фотограф.
Автор: geokar   
Дата:   16-12-14 23:01

Saxon [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Правиш две черно бели снимки и вече си модерен фотограф.
Автор: batsali   
Дата:   16-12-14 23:02

Ей тва един як цветен HDR как ше го отвори[smilie5]


https://photo-forum.net/static/forum/2014-12/myez9555.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1387291994_DSC05701-1-1-900.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Правиш две черно бели снимки и вече си модерен фотограф.
Автор: botzi   
Дата:   16-12-14 23:05

Koker, като ти прочетох поста под моята снимка и останалите ти коментари под снимки на други автори, започвам да си мисля че имаш някакво нервно разстройство пич, комплекси и бол други отклонения [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Правиш две черно бели снимки и вече си модерен фотограф.
Автор: gchokov   
Дата:   16-12-14 23:52

batsali еваларката [smilie24]

Аз обаче още не разбирам, какво лошо има човек да направи 2 ч/б снимки и да се мисли за фотограф. Всеки може да се мисли за какъвто си иска ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Правиш две черно бели снимки и вече си модерен фотограф.
Автор: sirteo   
Дата:   17-12-14 00:02

възмутен е човека, оставете го на мира [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Правиш две черно бели снимки и вече си модерен фотограф.
Автор: batsali   
Дата:   17-12-14 00:12

kokermur, може би не знаеш, но цветно се е снимало и преди 100 години. ЧБ се снима и сега. Като си толкова вещ, я да ни кажеш от коя дата ЧБ става демоде, а цветното става фешън.

"Та мисълта ми е стрували си да снимаш в два цвята с съвременен Никон или Канон и да даваш куп пари за обективи само за да имитираш имитираш снимките правени с смена 5 и други подобни."

Ако ще си по-спокоен, приеми че ЧБ е нов куул модерен фотошоп ефект, който яко джиджа, рийшли. Защото то почти си е така. Смената може да снима и цветно и инфрачервено и негативи и позитиви. Кво ѝ е? На старите SLR-ки пак могат да се слагат най-различни обективи и да се правят манипулации по изображението. Просто преобладаващият инструментариум преди време и бил друг. Сега преобладават цифрови камери и цифрова обработка. След време ще преобладава нещо друго, тва значи ли, че щом се появи нова технология трябва да е срамно или префърцунено да снимаш двуизмерни статични цветни цифрови снимки? Защо? Ако някой през 2015-та нарисува на ръка някаква сива графика с моливче, на интересен ли се прави? Дошло ли е времето да спрем да рисуваме? С цветен молив поне може ли? [smilie5]



Публикацията е редактирана (17-12-14 00:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Правиш две черно бели снимки и вече си модерен фотограф.
Автор: kokermur   
Дата:   17-12-14 05:35

botzi :Не можеш да приемаш критика ли? Лесно е да напишеш коментар от типа: !!!!, Харесвам, Хубав кадър, хубаво,+++++ и т.н.
Написал съм под твоята снимка, моето мнение, ако не ти харесва коментара изтрили го обаче на мене наистина не ми харесва тази снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Правиш две черно бели снимки и вече си модерен фотограф.
Автор: kalynsky   
Дата:   17-12-14 09:04

Те затова смотаните фотографчета като Peter Coulson, Ruslan Lubanov и ред други снимат BW с камери за 20-30 000$ Смотаняци................................. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Правиш две черно бели снимки и вече си модерен фотограф.
Автор: philip   
Дата:   17-12-14 09:13

Модата не е от вчера и винаги е намирала последователи, остави всеки да снима както и каквото иска[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Правиш две черно бели снимки и вече си модерен фотограф.
Автор: golded   
Дата:   17-12-14 09:27

kokermur , говориш за два цвята, ... хубаво е да знаеш, че между черното и бялото
има хиляди нюанси! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Правиш две черно бели снимки и вече си модерен фотограф.
Автор: MauMyHa   
Дата:   17-12-14 09:27

то е същотото и с артистите бре. Качили го на театралната сцена, осветилиго с онияти ми прожектори, бутнали му "хамлет" в ръцете концентрирали светлината около снагата му, заслепили го с един по-такъв светлинен източник. и Човека готов: казал си на ум - това е, днес ще сричам от книгата(чета) утреще наизустя и други ден съм със призвание от народа(публиката) аплодисменти, цветя, прегръдки, здрави ръкостискания,...
а в края на същият месец заплата, плюс бонус.

И някой от първият ред се провикнал.
-К`во става бе човек да не ти прилоша, червен си като домат, поемаш въздух като риба на сухо. Ако не си добре да те пишем болничен...
Окопитил се и в лек несвят от собствените му блуждаещи мисли далеч реещи се из облаците и още по далеч от професионализма на актьорската професия.
с развалнуван глас, отвръща:
-Аз, такова, ъъъ, вживях се в ролята на прочетеното.
нищо че още не беше отворил книгата в ръцете си...


С пишман фотографите(шмайзерите) е горе доло аналогична ситуацията.

Ама ви е не се косете. Господ, дал категоризиране и степенуване на всякакви индиви.

Отговори на това съобщение
 Re: Правиш две черно бели снимки и вече си модерен фотограф.
Автор: Valentin4000   
Дата:   17-12-14 09:55

Saxon го каза правилно.В последно време стана масово явление всеки да изразява мнение, налагайки го като единственото възможно, а всички останали са овце, кретени, лаици и заблудени души, неразбиращи невинната гениалност на мнение-изразителя...

Отговори на това съобщение
 Re: Правиш две черно бели снимки и вече си модерен фотограф.
Автор: CDman   
Дата:   17-12-14 10:01

То пък големия келепир да станеш модерен фотограф [smilie5]

Наздраве [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Правиш две черно бели снимки и вече си модерен фотограф.
Автор: batsali   
Дата:   17-12-14 10:18

kokermur, може да дадеш нагледни примери, за да се възмущаваме дружно поотделно...

И аз ей сега гледах едни снимки, еми не става! Цветните правени вчера си пасват на дата, на мода, на всичко, а тия цветни от преди 100 години колко не на място изглеждат само. Апропо, светът не е ли бил наяве черно-бял до преди 1958? [smilie5]

https://www.flickr.com/photos/prokudin-gorsky/


https://en.wikipedia.org/wiki/Sergey_Prokudin-Gorsky#Photography_technique

Аз предлагам, за да няма чудене и маене, всяка снимка като навърши 10 години да се конвертира по закон в ЧБ, за да се знае, че е от минали времена [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Правиш две черно бели снимки и вече си модерен фотограф.
Автор: botzi   
Дата:   17-12-14 10:30

Пич, да не ти харесва е едно, да напишеш критика е нещо съвсем друго, така и не разбрах кое не ти харесва - композицията ли, светлината ли, кадрирането, може би цветовете? или нещо, което не се вижда на снимката :D.... А аз ако не приемах критика нямаше да съм този фотограф ;)
Не е петък уж пък [thankyou]
Калине, като ти казвам, че истината е в цвета, ти с това черно-бЕло демоде :))
Айде със здраве....



Публикацията е редактирана (17-12-14 10:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Правиш две черно бели снимки и вече си модерен фотограф.
Автор: kokermur   
Дата:   17-12-14 10:39

batsali: Аз пък предлагам, такива на фотографите снимащи в черно бели снимки да стана още по-интересни и да започнат да снимат в един цвят. Това ще е наистина оригинално и ще е новаторство.
Има една картина"Черния квадрат" на Малевич, която се счита за изкуството: супрематизм.
Е въпросът ми е, що за сноб трябва да си за да видиш изкуство в това:

https://photo-forum.net/static/forum/2014-12/cwav3475.JPG


http://www.manager.bg/sites/default/files/images/8_7.img_assist_custom-465x437.jpg




Направих темата, не за да търся кусури и да се заяждам, а за да стимулирам хората смятащи, че правят изкуство да не съсипват хубавите кадри като ги окастрят и осакатяват в два цвята. Иначе разбира се всеки може да си прави каквото си иска аз не съм месия, това е моето мнение за нещата просто.



Публикацията е редактирана (17-12-14 10:40)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »