Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 " Всеки е добре дошъл, да споделя, критикува, разглежда или пък да каже нещо!"
Автор: тьма   
Дата:   14-12-14 16:02

Господа автори, не бъдете лицемерни [smilie3]


https://photo-forum.net/i/1879688&OFFSET=4&PERIOD=3


 Re: " Всеки е добре дошъл, да споделя, критикува, разглежда или пък да каже нещо!"
Автор: falcon   
Дата:   14-12-14 16:11

Какво толкова си писала, че автора те е трил като за световно. Ако не си харесвала снимката си можела да го кажеш нормално като твое мнение и надали е щял да прибегне до триене на коментарите ти[smilie5]
 Re: " Всеки е добре дошъл, да споделя, критикува, разглежда или пък да каже нещо
Автор: something   
Дата:   14-12-14 16:33

Снимката е въздействаща. Авторът е обяснил своята позиция в последния си пост. На мен ми звучи убедително и много човешки.
Тьма не знам какво си писала, за ти изтарият постингите, но пускането на тема по този начин във форума е грозно. Ако имаш принципни несъгласия можеше да пуснеш тема, като визираш проблема, а не автора. Така е дребнаво и отмъстително, говори зле за теб, не за снимката.
 Re:
Автор: тьма   
Дата:   14-12-14 16:47

Отмъстително е, че авторът изтри и последния ми коментар, който беше съвсем доброжелателен и с извинение. В който обосновах своето виждане за снимката.

Ако някой иска да получи мнение от всеки/а не само от подкрепящите го приятели от фейсбук/ и да обмисли кадъра си и от чуждата гледна точка, нека го прави, а не просто да го обявява.

Нямаше друг начин да получа обяснение от автора защо е изтрил последния ми коментар.

Пуснах темата, за да ми обясни.

Може би смятате за красиво, ако някой не ти хареса снимката или има забележки по нея, да го обявиш за луд и незадоволен сексуално?



Публикацията е редактирана (14-12-14 16:51)
 Re: " Всеки е добре дошъл, да споделя, критикува, разглежда или пък да каже нещо!"
Автор: falcon   
Дата:   14-12-14 16:51

Май вече е било късно за извинение. Обяснения автора не ти дължи, а от постовете му разбирам, че е търпелив човек, та че нещо си сгазила лука пак[smilie5] Изтрий си сама темата[smilie3]
 Re: " Всеки е добре дошъл, да споделя, критикува, разглежда или пък да каже нещо!"
Автор: тьма   
Дата:   14-12-14 17:03

Напротив, просто авторът изтри всичко, което го представя в друга светлина. Най-много на този свят мразя лицемерието, бъди какъвто си и се доказвай, но не с препоръка кога да пиеш розови и сини хапчета, за последните не зная нищо впрочем.

Темата спокойно може да се превърне и в обсъждане на проблема за сексуалната незадоволеност и нейните проявления...

 Re: " Всеки е добре дошъл, да споделя, критикува, разглежда или пък да каже нещо!"
Автор: тьма   
Дата:   14-12-14 17:04

А темата, споко, админите ще я изтрият всеки момент.

 Re: " Всеки е добре дошъл, да споделя, критикува, разглежда или пък да каже нещо!"
Автор: falcon   
Дата:   14-12-14 17:11

Кой е сексуално незадоволен, автора или ти, че нещо не се разбира[smilie8]
 Re: " Всеки е добре дошъл, да споделя, критикува, разглежда или пък да каже нещо!"
Автор: мара   
Дата:   14-12-14 17:11

предполагам, че кат нищо е обяснявал и под снимките, и на лични, в продължение на месеци и години и накрая са му кипнали ла.ната. видял е, че не мое да...как беше? [smilie18] [smilie18] [smilie18] тя тьмата си знае - ДА НАЛИВА ВОДА В КАЦА/КОФА БЕЗ ДЪНО - и е изкарал брадвата.

нейните безумни коментари по отношение на модели и фотографи могат да се наблюдават из форума в продължение на години. чудила съм се на търпението на екзистенцията и на богданов.
човек като мери по своя си аршин, спокойно може да вижда чудовища навсякъде. може да вижда и други неща. кой - както.
 Re: " Всеки е добре дошъл, да споделя, критикува, разглежда или пък да каже нещо!"
Автор: тьма   
Дата:   14-12-14 17:34

Добре, че се намеси мара, та темата да направи лек завой


- как смятате - защо човек, който си е изливал душата пред теб и ти съответно пред него, помагали сте си кой с каквото може, но е дошъл един момент, в който гледните ви точки са се пресекли, те превръща в свой враг [smilie8]

 Re: " Всеки е добре дошъл, да споделя, критикува, разглежда или пък да каже нещо!"
Автор: falcon   
Дата:   14-12-14 17:38

Принципно такива неща се случват при голямо разочарование от другия. Но това са неща между вас и нека си останат там.
 Re: " Всеки е добре дошъл, да споделя, критикува, разглежда или пък да каже нещо!"
Автор: тьма   
Дата:   14-12-14 18:00

Аз питам принципно, не конкретно - дали когато някой знае прекалено много за теб, някак несъзнателно се отдръпваш от него, защото вече си се показал слаб...

 Re: " Всеки е добре дошъл, да споделя, критикува, разглежда или пък да каже нещо!"
Автор: caspin   
Дата:   14-12-14 18:07

вярно е последното в повечето случаи[smilie2]
 Re: " Всеки е добре дошъл, да споделя, критикува, разглежда или пък да каже нещо!"
Автор: тьма   
Дата:   14-12-14 18:32

Тогава какво - да не споделяме и да не изслушваме никого, да стоим безпричастни, за да не бъдем ничии врагове.

 Re: " Всеки е добре дошъл, да споделя, критикува, разглежда или пък да каже нещо!"
Автор: stoyanivanov   
Дата:   14-12-14 19:27

Тогава решавате проблема си лично. Или на лични. Или в затворена група с ваши приятели и познати, но не и във форум с хиляди участници. Или спирате да се познавате. И т.н. и пр.
Казвам го като съвсем страничен и незапознат с конкретния случай човек. Така изглеждат нещата отстрани. [smilie3]
 Re: " Всеки е добре дошъл, да споделя, критикува, разглежда или пък да каже нещо!"
Автор: мара   
Дата:   14-12-14 20:13

ей на - кат казвам - не разбира...тва е.
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: " Всеки е добре дошъл, да споделя, критикува, разглежда или пък да каже нещо!"
Автор: nyamago   
Дата:   14-12-14 20:45

Не взимам страна - само наблюдавам като безпристрастен марсианец, без да съм запознат предисторията.

Коментират всякакви хора, от всякакви подбуди. Споделят (някои дори опитват да налагат) всевъзможни мнения и виждания. Не сме длъжни да сме съгласни с всички тях.

НО (!)

Триенето на коментари в никой случай НЕ Е признак на превъзходство. Не е силен ход, губещ е направо. Жалко [smilie8] Последният факт в никой случй не прави изтритата страна права в спора или още по-малко - победител. Но дава свободна възможност незапознатите да го изтълкуват така. С което триещият се застрелва в крака [smilie2]

Коментирали са ме идиоти, писали са (особено в дискусионните теми, не под жалките ми снимки) някои идиотщини по мой адрес. Никога нищо не съм трил - цял свят да види кой е идиота, а не да мисли че се пудря за неопетнено присъствие.

Само малко храна за размисъл, повтарям, че нямам информация или основание да взимам страна.
[shtrak]
 Re: " Всеки е добре дошъл, да споделя, критикува, разглежда или пък да каже нещо!"
Автор: GOSPODIN   
Дата:   15-12-14 14:51

nyamago, [smilie24]

Триенето на коментари и забраните да се пише в теми са безумица, която трябва да се премахне от админите. Аман от ощипани госпожици и възвишени лицемерщини, а тьма е по-скоро нарочена във форума, защото не пише удивителни и не вие от кеф под снимките.

Аз, когато не разбирам подобни кадри не коментирам - просто няма какво да кажа. В тоя смисъл не съм виждал отдавна снимки на бабите - джуджета.
 Re: " Всеки е добре дошъл, да споделя, критикува, разглежда или пък да каже нещо!"
Автор: шдфдшд   
Дата:   15-12-14 16:17

...маро , намерил съм ти крушки от по 100W....
 Re: " Всеки е добре дошъл, да споделя, критикува, разглежда или пък да каже нещо!"
Автор: fotorafi   
Дата:   16-12-14 10:23

Много рядко вече коментирам снимки във Форума. Защото винаги се намират автори на снимки, които не приемат добрите ми намерения. Има и обидни отговори,злобни изказвания и.т.н. Явно съвременната фотография стана достъпна за голям кръг хора,снимат, изтриват, пак снимат и...Добиват самочувствие и не преценяват реално снимките си. Чудя се и защо трябва да се обиждам, когато ми изтриват коментарите. Приемете хората такива, каквито са...
Няма да забравя никога, когато след завършване на средното ми образование и казармата,постъпих на работа. В най-престижното тогава фотографско общество. Стари фотографи,престижни имена със звания, международни и наши награди, имена легенди. Учех от тях, учих 4 години във Фотографския техникум, трупах опит и умения. В края на всяка седмица младите фотографи закачахме на стената 3 снимки, направени през седмицата от различни събития, командировки... И старите, печени майстори ни разсипваха от коментари и критики. Но и много истина чувахме. Аз бях доволен, учех се. Но имах един колега, не приемаше нищо критично, излишно се пенеше и завърши фотографската си карера в Телефонната палата, като фотограф, който снимаше телефонните броячи.
Въпросната снимка има много елементи, които дразнят. Но трябва една снимка да се разглежда и от различни гледни точки: за какво е предназначена. Тази снимка с малко отсечки става за вестник. Не с това заглавие. Но с надпис, над статия за новия бюджет, за новата пенсионна система. Вестник "Дума" / не го уважавам и обичам/ веднага би я отпечатала със злъчен коментар...
Не се впрягайте, идват светли празници, да се радваме на живота.
 Re: " Всеки е добре дошъл, да споделя, критикува, разглежда или пък да каже нещо!"
Автор: fraction   
Дата:   16-12-14 10:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: " Всеки е добре дошъл, да споделя, критикува, разглежда или пък да каже нещо!"
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   16-12-14 11:21

fotorafi даваш си мнението ако го ползват - ползват. Ако е полезно - полезно. И те така :)
 Re: " Всеки е добре дошъл, да споделя, критикува, разглежда или пък да каже нещо!"
Автор: sky-fan   
Дата:   16-12-14 14:37

Както казаха снощи по ТВ-то, гледайте в мащаб, мислете в мащаб, работете в мащаб и живота ще ви е по-лесен. ГоУема работа, че някой те блокирал или ти изтрил коментара. На фона на всичките потребители тук, това са сигурно под 0.1%....[cool]
 Re: " Всеки е добре дошъл, да споделя, критикува, разглежда или пък да каже нещо!"
Автор: тьма   
Дата:   16-12-14 18:56

Прави сте, ще ви поздравя с песен, всеки трябва да следва мечтите си

животът свършва, когато свършат мечтите

 Re: " Всеки е добре дошъл, да споделя, критикува, разглежда или пък да каже нещо!"
Автор: AndreyIst   
Дата:   16-12-14 19:35

Ще си позволя да не се съглася с повечето от вас.
Бих изтрил всеки, който наришава добрия тон и обижда мен или модела, а не коментира снимката.
Ако някой се изака пред вратата ви ще почистите ли или ще оставите аканото, за да видят всички онзи какъв простак е? Ммм...

Аз под снимките не обиждам никого - ако не ми хорасва категорично - просто подминавам. Няма нужда да казвам на автора, че е идиот, примерно. Ако нещо малко ме смущава бих дал съвет, абсолютно препоръчителен, защото аз съм любител. Но да ми се появи някой под снимката и да ми каже да си гледам вирусите, щото от фотография нищо не разбирам и окалпазанявам хубавите модели - трия си го от раз. Публикувам снимките си за удоволствие и едва ли бих се съобразил с каквото и да е мнение, дори и да е абсолютно на място. Други мнения - да, но обиди не търпя. А някои мнения са обидни....
 Re: " Всеки е добре дошъл, да споделя, критикува, разглежда или пък да каже нещо!"
Автор: тьма   
Дата:   16-12-14 20:42

Андро [smilie8]

 Re:
Автор: boni   
Дата:   16-12-14 20:53

Всеки може да модерира пространството под снимките си, така трябва да бъде и така ще бъде.
Лесно ви е да философствате, защото не са ви писали нон стоп обидени хора с настояване да се изтрие едно или друго. Трили сме купища обиди към модели и злъчни коментари, нямащи нищо общо с фотографията. Това е все пак фотографски сайт. Трили сме също маса междуличностни разправии, които се пренасят под снимките, а водят началото си от друг форум или от лични взаимоотношения, нямащи нищо общо с фотографията.
Трили сме явно злонамерени и злобни реплики, публикувани просто с цел да засегнат човека.
Веднага ще кажете - ами такива неща ги трийте и сега.
Не, не става. Не става, защото докато авторът ни пише, докато ние видим и докато изтрием минава време. Време, през което много хора четат, включително и хората, които са на снимката и които са обект на подигравка - примерно "носът на модела е крив, глезена е дебел" и т.н. глупости.
Освен това ние не сме арбитри в някакви спорове и стари дрязги, пренесени под снимките.
Като не се понасяте, ограничете си достъпа. Просто е.
Никой няма да ви изтрие добронамерен, обоснован и културно написан коментар или критика на ФОТОГРАФСКА ТЕМАТИКА.



Публикацията е редактирана (16-12-14 20:53)
 Re:
Автор: nyamago   
Дата:   16-12-14 20:55

@AndreyIst писа:
> "...Други мнения - да, но обиди не търпя. А някои мнения са обидни..."

Случват се и обидни, но за някои хора всички мнения, които не ги величаят и боготворят, са обидни. Много, ама много обидчиви хора в тоя форум [smilie8]

А лайното не е добра аналогия - то не е пред моята врата, а пред неговата. Полето за коментари е за тези, които коментират. Тяхно пространство. Ако някой ми надраска или замаже снимката (слава Богу, искат се хакерски умения а критиците-идиоти рядко ги имат) - тогава може би их взел мерки. Но коментарите долу са Улицата. Нямам време да чистя улиците на един (не особено чист) град.

[beer]

П.с. И за разлика от онези по градските улици, тук лайната са с подпис. Всеки си носи отговорност за тях.



Публикацията е редактирана (16-12-14 20:59)
 Re: " Всеки е добре дошъл, да споделя, критикува, разглежда или пък да каже нещо!"
Автор: boni   
Дата:   16-12-14 20:58

Не, не се случват. Пандемия са. Вярвай ми, защото преди години съм ги гледал всички. Адски много простотия се лее. Включително и цели войни се разиграваха под снимките, нямащи общо със снимката, та се чудиш откъде да започнеш с триенето. В резултат авторът изтриваше оплесканата с л**на снимка и край.
Откакто всеки може да модерира написаното под собствените си снимки ги няма тези неща.
 Re: " Всеки е добре дошъл, да споделя, критикува, разглежда или пък да каже нещо!"
Автор: fraction   
Дата:   16-12-14 21:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: " Всеки е добре дошъл, да споделя, критикува, разглежда или пък да каже нещо!"
Автор: niki777   
Дата:   16-12-14 21:32

а преди седмица се затвори тема във форума за филм за вапцаров, защото според затворилия темата поетът бил комунист и нямало какво повече да се обсъжда. това е достатъчно показателно за модераторско-админското ниво и за криворазбраната демокрация.

и в този смисъл не се учудвам, че няма как да разберете, че няма нищо лошо в това да напишеш, че някой има голям глезен или, че някой кичозен и скрито манипулиран кадър (каквито промотирате на първа страница обикновено) действително е такъв.

[smilie25]
 Re: " Всеки е добре дошъл, да споделя, критикува, разглежда или пък да каже нещо!"
Автор: fraction   
Дата:   16-12-14 21:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: " Всеки е добре дошъл, да споделя, критикува, разглежда или пък да каже нещо!"
Автор: AndreyIst   
Дата:   16-12-14 21:43

Улицата пред дома ми също е част от него. Аз често почиствам улицата, макар и да не трябва, а това е бул. Васил Левски, все пак. Не искам простотия пред снимките си. Градивния коментар е нещо, което аз определям за такъв. Защото това е моята снимка. За някой може и да е градивно, че модела ми е не е хубав, но на мен не ми харесва това и не го приемам за градивно.
Досега фотографски коментар не съм трил.

Бони, тук съм съгласен с теб.
 Re: " Всеки е добре дошъл, да споделя, критикува, разглежда или пък да каже нещо!"
Автор: тьма   
Дата:   16-12-14 22:10

Само за едно ще ви помоля - можете да ме оплювате колкото си искате, но Вапцаров не пипайте.

хубава вечер

 Re: " Всеки е добре дошъл, да споделя, критикува, разглежда или пък да каже нещо!"
Автор: Saxon   
Дата:   16-12-14 22:16

Ако искаме ще го пипаме. Комунизма и националсоциализма са обявени за престъпни режими, разлика между Хитлер и Сталин няма .
А Вапцаров е национален предател и работи за отделянето на Македония. Димитров заедно със Сталин го осъществяват.
Така че Тьма, гледай си работата.
 Re: " Всеки е добре дошъл, да споделя, критикува, разглежда или пък да каже нещо!"
Автор: Slivenski   
Дата:   16-12-14 22:20

Аз па хич не съм го харесвал, най-вече като поет. Много ми е пролетарски. Има само едно негово стихотворение, което ми харесва, защото ми напомня за Ботев като стил и емоция:



Понякога ще идвам във съня ти

като нечакан и неискан гостенин.

Не ме оставяй ти отвън на пътя –

вратите не залоствай.



Ще влезна тихо. Кротко ще приседна,

ще вперя поглед в мрака да те видя.

Когато се наситя да те гледам –

ще те целуна и ще си отида.



Другото слабо ме интересува, щото е станало преди сто години. [beer] [beer]
 

 Авторът е затворил собствената си тема.