Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Следващият iPhone ще прави снимки като DSLR апарат
Автор: Lycan   
Дата:   21-11-14 14:07

е тогава поне аз мога да си легна спокойно :))
btw, чичо, на колко си?

Отговори на това съобщение
 Re: Следващият iPhone ще прави снимки като DSLR апарат
Автор: pmartinov   
Дата:   21-11-14 14:17

Деца лягайте си спокойно!

Оставете чичо на караконджулите .

:)

Отговори на това съобщение
 Re: Следващият iPhone ще прави снимки като DSLR апарат
Автор: chefo1979   
Дата:   21-11-14 14:32

Ние чичо го оставяме редовно, ама той не ни оставя и във всяка нова тема се връща по-силен и по-знаещ от всеки...

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Следващият iPhone ще прави снимки като DSLR апарат
Автор: pmartinov   
Дата:   21-11-14 14:47

Деца, чичо беше много буен в училище толкова буен,че учителите му намаляваха вечно поведението на незадоволително,така че а е направил някоя щуротия и изхвърча.Но шило в торба не седи и веднъж отнесе на един боксьор усмивката,та го поизключиха.Ама всяко зло за добро!Вече,с търкали не се занимава надживя ги :)


Отговори на това съобщение
 Re: Следващият iPhone ще прави снимки като DSLR апарат
Автор: chefo1979   
Дата:   21-11-14 15:13

Тоест чичо освен екстрасенс и (Гугъл)преводач, фотограф и философ, е и каратист/кикбоксьор/нинджа?
https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/terminator.gif


Мен пък житейският ми опит е все от битата страна (добре, че не е от е@№ата страна, ама знае ли човек), затова спирам да закачам чичо, че ако е и хакер, ще ме издири чрез провайдъра ми и ще ми отнесе усмивката - лошото е, че няма вече кой и откъде да го изключи (кой могъл - изключил, кой не - самоизключил!)
[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Следващият iPhone ще прави снимки като DSLR апарат
Автор: pmartinov   
Дата:   21-11-14 15:38

Един боксьор за уличен търкалжия може да е непреодолимо препятствие.Но за други хора е ниска топка.Всичко опира до опита и хладнокръвието в тези ситуации.

Този който побеждава другите е силен,а този който победи себе си е всемогъщ. Лао Дзе 2 в. пр.н.е.

Прочетете Лао Дзе !



Публикацията е редактирана (21-11-14 15:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Следващият iPhone ще прави снимки като DSLR апарат
Автор: hemilio   
Дата:   21-11-14 20:56

[smilie8] [smilie8] [smilie8] Боже прибери си версиите

Отговори на това съобщение
 Re: Следващият iPhone ще прави снимки като DSLR апарат
Автор: prozium   
Дата:   21-11-14 22:37

В тоя форум, ако бях продължил с клинична психология щях да мога да си напишна дипломната, само с бърз браузинг на топ10 темите ... има бая графомани [smilie21]
По темата мисля че дипревю имаше статия за това как реално процесорната мощ и софтуерът малко по-малко ще започнат да изместват много от функциите на обективите. До колко това ще се случи нямам идея, аз не си мислех допреди 5 години, че ще мога да си позволя да ме снима квадкоптер докато си карам по пистите - обаче взе че стана реалност. Явно живеем в ера на турболентно развитие и може пък и до 3-4 години телефонните камери да настигнат сегашните дслр-та. Разбира се едва ли това ще е само при телефоните на ябълките.
П.С Каква е тази хомофобия, какво значение има кой с кого си ляга ?

Отговори на това съобщение
 Re: Следващият iPhone ще прави снимки като DSLR апарат
Автор: pmartinov   
Дата:   21-11-14 23:15




И на мен ми прави много силно впечатление интернет диагностицирането на психологията .

И се сещам,че водещ психолог от страната веднъж ми сподели че :

Диагностицирането по интернет на психология си е доста тежка диагноза ...


Отговори на това съобщение
 Re: Следващият iPhone ще прави снимки като DSLR апарат
Автор: prozium   
Дата:   22-11-14 00:09

С най-голямо уважение към твоя приятел "водещ психолог от страната" може да си върне думите назад, защото ПСИХОЛОГИЯТА баш в интернет, благодарение на биг дата анализи, започва да става водеща при ХР, профилиране и какви ли не още дейности [beer] А на базата на нлп и разни бихивиористични, когинитивни , социално-психологически и социални теории, при анализ на текстове на разни форумни гении като теб изскачат сигурно доста интересни заключения за субектите, жалко, че нямам алгоритмите [thankyou]

Статията от дпревю : click
tldr:
Gun to head … time to come up with a number. How many years are smartphones behind the best $2,000 DSLRs? Comparing detail resolved, I'll say the iPhone 5S currently sits 8-9 years behind the DLSRs in bright light, while the Nokia trails by less than 6 years — probably nearer to 3. This is even when you allow the DSLRs the luxury of a $1,700 lens, and shooting in raw. In bright light, the Nokia came close to competing with the detail from the best DLSR yet made.

Step into candlelight, and the gap between phones and DSLRs widens and becomes more a matter of taste, pivoting around your preferred tradeoff between speckly noise and smeary noise reduction. From our ad-hoc panel of 15 non-photographers, the iPhone trails the DSLRs by about 10 years, and the Nokia about 8.

Splitting the difference between candlelight and daylight, around 6 years of technology has made up for the massive difference in the size of the lenses and sensors between the best phone and the $2,000 DSLRs.

I was stunned.



Отговори на това съобщение
 Re: Следващият iPhone ще прави снимки като DSLR апарат
Автор: pmartinov   
Дата:   22-11-14 00:14

Определението в профила ти ми спестява напълно биг дата анализи.

:)))


Отговори на това съобщение
 Re: Следващият iPhone ще прави снимки като DSLR апарат
Автор: 798099   
Дата:   22-11-14 18:16

Но пък снимките му са много добри!

Отговори на това съобщение
 Re: Следващият iPhone ще прави снимки като DSLR апарат
Автор: baba-peugeot   
Дата:   24-11-14 01:57

Кат почне да праи и мусака,шси го купа!Егати!

Отговори на това съобщение
 Re: Следващият iPhone ще прави снимки като DSLR апарат
Автор: Insight   
Дата:   24-11-14 15:29

Ебаси глупостите, вие луди ли сте... чак пък и дискусия се заформила?!

Отговори на това съобщение
 Re: Следващият iPhone ще прави снимки като DSLR апарат
Автор: Access   
Дата:   24-11-14 15:52

хахаха линк от pcworld.bg... #шеумра
и то от раздела PC WORLD» Цифрова фотография в рубриката Слух
#умрех



Публикацията е редактирана (24-11-14 15:53)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »