Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Питане за таблет
Автор: zvezdo   
Дата:   20-11-14 11:54

Здравейте,

Мисля да си купувам таблет, който ще ползвам за обработка на снимки.
Колебая се за размера дали да е L или M. До сега съм работил съвсем малко със S и не мога да преценя. Ще се радвам да дадете някакъв съвет.

Благодаря предварително!


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: marves   
Дата:   20-11-14 12:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: zvezdo   
Дата:   20-11-14 12:26

Да на Wacom съм се спрял и по - точно на http://www.wacom.com/en/de/creative/intuos-pro-se
Просто не знам дали M ще ми е много малък, както каза ти за очертаване на лице.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: Тед   
Дата:   20-11-14 13:25

M ще ти свърши перфектна работа. L е ако рисуваш. /т.е от опит го казвам, ползвам Л размер/
Колегата за размаха - или не го разбирам или за нещо специфично говори, понеже и на Л не мятам ръката /може би не ходя по ъглите много/.
Настрой си го по твой вкус команди. Ако ползваш и клавиатурата за фотошопа - комбинацията и усещането е в друго измерение /като начин на работа/.
Успех ...и да хвърлиш мишката в шкафа след покупката[smilie24]



Публикацията е редактирана (20-11-14 13:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: Frenchev   
Дата:   20-11-14 13:34

M е напълно достатъчен. Аз работя на два Монитора 23 и 27 инча и ми еок. Дори съм го ограничил на 80%. Ако рисуваш L, но за всичко останало М е предостатъчен.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: Lycan   
Дата:   20-11-14 17:35

Аз като разгледах полираната от употреба площ на 4М (раб. вис. 1600px) ми е колкото площта на 5S (раб. вис. 1440px) [smile]



Публикацията е редактирана (20-11-14 17:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: tzl   
Дата:   20-11-14 21:29

Противно на общото мнение, работил съм на няколко и малкият ми е най-удобен (S).

Това, което някои казват, че колкото по-голям мониторът, толкова по-голям трябвало да е таблетът, не е вярно. Все едно някой да каже, че си настройва бързината на курсора на мишката според размера на екрана.

Всичко е до това колко като движения на мишката си свикнал да работиш. В общия случай се обработва малка част от снимката, която често е в средата на екрана и таблетът се ползва основно в тази област, ОСВЕН ако не се рисува или се прави някаква друга работа, изискваща да виждаш постоянно цялата картинка на екрана. Аз илюстрирам върху някои от снимките си и отново мога да кажа, че ми е удобен.

Малкият се събира в раница, тъй като е голям колко А4. Изключително удобно ако се пътува.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: prozium   
Дата:   20-11-14 21:41

Не ми се иска да пускам нова тема, а ми предстои закупуване на таблет - може ли съвет какво точно трябва да търся и гледам. Ако някой ме посъветва и с линкове ще се радвам още повече :) Бюджет : ~80-120 евра . Ще се ползва главно за фотошоп и евентуално ако е възможно ( много съм бос в тази област ) за аутокад, райно, 3дмакс и подобни. За подарък е, затова са и многото неяснотии върху тази материя. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: vaniok   
Дата:   20-11-14 22:35

Като човек, който работи във Wacom и ползва таблет от 15 години те съветвам да си вземеш Intuos Pro M:

http://www.wacom.com/en/de/creative/intuos-pro-m

Аз работя на L, но съм работил и на M и дори на S.
Имам и няколко Bamboo-та (сега се казват просто Intuos Pen):
http://www.wacom.com/en/de/creative/intuos-s

Можеш чудесно да си вършиш работа дори на Intuos Pen за 100 евра.
Просто няма да имаш тилт (или отчитане на ъгала), което напрактика се ползва изключително рядко, да не казвам никога.
По отношение цена-качество определено Intuos Pen е най-оправдан, ще получиш най-много за парите си. За Intuos Pro M ще получиш малко повече, но на значително по-висока цена.
За мен избора е или Intuos Pro M или Intuos Pen.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: zvezdo   
Дата:   21-11-14 11:38

Благодаря за мненията. Спрях се на М размер.
Сега имам една дилема. Кой от двата М таблета да си избера - WACOM Intuos Pro M, Pen & Touch (PTH-651) или WACOM Intuos Pro M Special Edition, Pen & Touch (PTH-651S)?

Гледах им характеристиките и не видях никаква разлика освен една.
При WACOM Intuos Pro M, Pen & Touch (PTH-651) имаме Expresskeys™ - 8 customizable, application-specific,
а при WACOM Intuos Pro M Special Edition, Pen & Touch (PTH-651S) - Expresskeys™ - 8 customizable, application-specific with displays.

Каква е разликата между с дисплей и без?


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: compur   
Дата:   21-11-14 12:31

за какви 100 евра става дума? при нас са си по 700 кинта! пък не съм чувал еврото да е станало по 7 лева!? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: zvezdo   
Дата:   21-11-14 13:51

compur
Ние сме двама човека, които питаме за таблетите. Лични аз се интересувам за про серията и не съм поставял ограничения от 100 евра за цената. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: marves   
Дата:   21-11-14 14:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: vaniok   
Дата:   21-11-14 14:13

100 евро е Pen and Touch small:
http://www.wacom.com/en-de/products/pen-tablets/intuos-pen-and-touch-small
който в случай, че не стоиш по 8 часа дневно пред компютъра бих казал, че е по-оправданият избор.

Иначе Special Edition-ите са стар маркетингов трик да се реализира малко по-голяма печалба на гърба на купувача. Доколкото знам разликата е само в алуминиевите лайсни - ако искаш да ти паснат на Mac-а да кажем. На мен лично "обикновенната" версия ми харесва повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: vaniok   
Дата:   21-11-14 14:15

Тази снимка е от 4-та версия.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: zvezdo   
Дата:   21-11-14 15:09

marves
Не знам дали е грешка или не, но си поръчах този
https://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=551133

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: vaniok   
Дата:   21-11-14 15:29

Това е Intuos 5 - т.е. предната версия.
Разликата с Intuos Pro (който е всъщност 6-та версия) е в дизайна на бутоните и в това, че на по-новия уаерлеса е вграден, а не си го купуваш отделно като допълнителен аксесоар.
Всяка година се пуска нова версия... дори новите работи в нея да са единствено козметични. :)

Уаерлеса е тъпотия и не ти трябва (батерията издържа много малко - по спомени примерно 4-5 часа, след което трябва да го вържеш през USB-то, което е доста безсмислено).

Не съм пробвал новия, но предполагам бутоните са по-добре.
На Intuos 5, който си си поръчал бутоните са touch sensitive и може често да ги натискаш неволно пресягайки се към клавиатурата. Истината е, че много хора тия бутони изобщо не ги ползват (включително и аз), единствено може в колелото да има повече смисъл (и него не ползвам). Добрата новина е, че винаги можеш да ги изключиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: Тед   
Дата:   21-11-14 15:47

Темата е хубава, понеже всеки споделя по нещо.
Бутоните лично ги ползвам и при фотошопа -ctrl,alt и бак и др, тъй като като си с пена в дясната ръка и е по-удобно от клавиатурата, а и при обичайно ползвзне-Show desktop, някоя и др.апликация.

Много използвам пръстите - комбинациите от тях, нагоре и надолу.

Wireless-а не съм ползвал, но ме посъветваха да не го ползвам, най-вече заради лаг,който е значителен, а не толкова откъм батерия.

От supporta на wacom не ме обичат много, защото имат проблем с драйвъра. Машината ми е с 8.1 про уиндос, но има бъгавии с тия драйвъри.

Като констатация за intuos-a, great product,but....тия дето пишат драйвърите.....мен не ме обичат...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: marves   
Дата:   21-11-14 16:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: vaniok   
Дата:   21-11-14 16:32

Да, драйверите ги пишат едни американци. :)

Иначе за ползването на бутоните наистина е до лични предпочитания и навици, на това какъв софтуер ползваш и дори какво ти е разположението на работната маса.
Аз работя предимно на Photoshop и Illustrator, ползвам така или иначе постоянно клавишни комбинации и ми е по- удобно да го правя само от клавиатурата, отколкото да скачам от едното място на другото. Всъщност лявата ми ръка е постоянно върху клавиатурата и ергономично не е удобно да я местя... а също и психологически :)
За други цели предполагам може да е по-различно.

Мога да вметна и, че много хора предпочитат Intuos пред Cintiq, дори да са в състояние да си позволят безбожната цена, просто защото ергономично им е по-удобно да не си закриват дисплея с ръце и да имат лесен достъп и до клавиатура. Но за фото ретуш и рисуване съм склонен да приема, че Cintiq-а има смисал, докато за графичен дизайн - не.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: vaniok   
Дата:   21-11-14 16:36

marves, що са ти хакерски номера, като са по 2 лева бройката?

http://www.amazon.co.uk/Wacom-Pen-Nibs-Intuos-Black/dp/B0027ZT50C

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: Тед   
Дата:   21-11-14 18:17

Ех....драйвърите....остави тази тема :)
Не си ги видял и ползвал. И те потвърдиха...чест им прави, че не отричат.
Това е съпорт. Сега ги карам от Pocketwizarda да оправят някои неща:)
nibs без пари са в комплектите...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: prozium   
Дата:   21-11-14 22:32

Това например -> click се води размер S . Размерът има ли значение при таблетите [smilie11] ? Разликата в цената между M и S е ~80 евра, което не е малко. Предполагам на по-голяма работна площ се работи по-добре ?
Другият въпрос - виждам, че тук има доста разбиращи, заслужава ли си да се купи уайърлес аксесоара, бързо ли заминават батериите ?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: Lycan   
Дата:   22-11-14 01:53

това са вносителите за БГ. Цената е по-ниска от амазон.

Сребристия е бутафорен, писалката му е много халтава, напр. вместо кръгчета тя прави квадратчета. Други писалки не са съвместими.

Про серията M и S са добре. Продават се с уайърлес, удобен е, батерията държи доволно.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за таблет
Автор: johnny_fx   
Дата:   23-11-14 17:15

Кой сребрист не става, Intuos ли? И какво му има по-точно, че с тия кръгчета и квадратчета не става ясно?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »