Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 само да попитам
Автор: bogdanov   
Дата:   20-11-14 00:48

Абе явно нещо съм изпуснал, ама защо се виждат имената и рейтингите на първа страница в "албум" на някой хора? Нямам нищо против, но ми е чудно. Пускам тази тема с уговорката, че наистина не знам и веднага след като разбера, ще я затворя.
 Re: само да попитам
Автор: GOSPODIN   
Дата:   20-11-14 02:08

Защото тези с имената са качени преди 5-10 дена, а другите са от 1-2 дена. Нали имаше някакво правило да се появяват имена и точки след 3 дена.
Аз нямам такива проблеми - щом пусна снимка и ведага излиза ника ми, защото не ги пускам за гласуване. [smile] [shtrak]
 Re: само да попитам
Автор: rimohit   
Дата:   20-11-14 08:57

Да не отварям нова тема ...
Гледам в полезни коментари си маркират собствените коментари ,като полезни . Това някакъв вид нарцисизъм ли е или е 'бъг' в системата [beer] [smilie25]
 Re: само да попитам
Автор: sky-fan   
Дата:   20-11-14 10:52

Виждат се имена без точки при мен.
 Re: само да попитам
Автор: demiman   
Дата:   20-11-14 11:23

bogdanov - щот не са кат тебе добри [smilie3] и си получават точките доста по-късно ... а и не си ги трият [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: само да попитам
Автор: Admin   
Дата:   20-11-14 11:25

Защото са пуснати по-рано, вече снимките илзизат в албума най-отгоре след като съберат нужните точки в "нови предложения"
 Re: само да попитам
Автор: pstoev   
Дата:   20-11-14 11:34

Забелязвам и някава тенденциозност за снимките на първа страница без рейтинг! Вече втори ден стоят едни и същи на първия ред!
 Re: само да попитам
Автор: Gecata   
Дата:   20-11-14 11:39

Това някакъв мазохизъм ли е да се терзаете за точки? Нима получавате удоволствие от собствената си фотография само ако е високо рейтингована?Успокойте се бе хора. То който си го може и е интересен автор се вижда от километри. [smilie3]
 Re: само да попитам
Автор: philip   
Дата:   20-11-14 11:53

Rimohit, ако може да си добавяш своите снимки в любими, що да не може и коментарите да си маркираш... Виж да гласуваш за снимките си не става, току що проверих.[smile]

 Re: само да попитам
Автор: rimohit   
Дата:   20-11-14 12:00

Е що...аз си имам любими снимки...Нали аз съм си ги правили и са ми на сърце. Пък ако ще и кафява точица да съм щракнал.. . Това си е нормално. Ама моя коментар как може да си ми е полезен ми някакъв омагьосан кръг . Все едно казвам на останалите .."Аз съм си баси и полезния " [smilie5]
Нито е няква драма , нито кой знае какво , но го забелязах това [beer]
 Re: само да попитам
Автор: philip   
Дата:   20-11-14 12:03

Може да го считаш като полезен за разглеждащите снимката[beer]

 Re: само да попитам
Автор: iliyanb   
Дата:   20-11-14 12:03

Rimohit, аз например маркирах наскоро един мой коментар погрешно. Няма как да поправя това.
 Re: само да попитам
Автор: sandart   
Дата:   20-11-14 12:09

rimohit

[beer]

 Re: само да попитам
Автор: rimohit   
Дата:   20-11-14 12:14

iliyanb ...две бири оправят всичко [beer]
 Re: само да попитам
Автор: philip   
Дата:   20-11-14 12:14

Admin, да очаквам ли ОПЦИЯТА, дето почти ми обещахте, като коледен подарък? [thankyou]

 Re: само да попитам
Автор: philip   
Дата:   20-11-14 14:47

Да припомня за нещо такова ставаше дума:


https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1416487374_Option.jpg



 Re: само да попитам
Автор: iliyanb   
Дата:   20-11-14 15:02

Philip, я сега да обясниш за гласуването. Имаш опция да видиш броя гласовете на автора през изминалата година. Не е гласувал, да ама кадърът му е чудесен примерно. Фактът, че не е гласувал ще те накара ли теб да се въздържиш от гласуване, или ей така ще си направиш кефа да го порицаеш публично просто, че как разбираш ли не е гласувал, пък после ще му гласуваш кадъра. Що за щуротия е това? Мен хич не ми дреме дали е гласувал или не, стига кадърът му да струва. Това гласуване и тия гласове какво толкова носят бе хора? Ами я си представи, че не е гласувал, щото отрича по принцип порочната система за гласуване на фото-форум, пък е написал повече смислени коментари от теб да кажем. Ще ти се издигне ли в очите или пак ще го изтъпанчиш пред строя за порицание, че не гласува?

С тия мании за гласуване и писане по 1000 коментара на ден, всичко отиде на кино. Щото обикновените човеци се чувстват неудобно и гледат да върнат веднага.

И е срамота - няма фотографски теми във форума, а той е форум на първо място. Само гласуване, безумни коментари и тук таме тънки спорове под снимки, породени от разни войни на лична основа и мании за величие.



Публикацията е редактирана (20-11-14 15:07)
 Re: само да попитам
Автор: philip   
Дата:   20-11-14 15:18

iliyanb, ще си помисля как бих гласувал, но той може би ще се активизира, щом пуска снимки за гласуване.

Има няколко майстори на фотографията, който ни показват хубави кадри тук и не искат да се гласува за тях.

 Re: само да попитам
Автор: iliyanb   
Дата:   20-11-14 15:24

Ок, щом активността на автора влияе върху оценката на кадъра му от теб, приемам го като твой принцип, който не споделям.
 Re: само да попитам
Автор: nyamago   
Дата:   20-11-14 15:29

Да, пускането за гласуване не е просто споделяне. Просто споделяне е да качиш снимката и толкова.

Пускането за гласуване е недвусмислено ИСКАНЕ на нещо от публиката, искане на обратна връзка, което е искане да се направи някакво усилие от тяхна страна, па макар и да е един бутон.

Когато ИСКАМЕ нещо от хората, нормално е да се очаква, че и ние правим това усилие. Че поне също натискаме бутоните (за коментари забравете за момента), с честота съизмерима със собствените ни искания. Нито е формално правило, нито системна функция - просто човешка логика?
[shtrak]

Едит: голям оксиморон написах - 'човешка логика' [smilie25] Логиката е за компютрите, човеците не сме особено силни в нея. В реалния живот 'човешко' = 'нелогично'. Та и тук така..
[beer]



Публикацията е редактирана (20-11-14 15:32)
 Re: само да попитам
Автор: philip   
Дата:   20-11-14 15:33

iliyanb, тук съм, за да се забавлявам, както пише в профила на Кубето! Въпреки това, форумът е общо дело и съответно отражение на обществото ни, а то пък се гради на общоприети принципи...

И стигаме до принципите касаещи егоизма и алтруизма у хората, както казва един приятел някои са като диоди, обичат само да получават...

Та да те питам ти кое качество поощряваш?

 Re: само да попитам
Автор: iliyanb   
Дата:   20-11-14 15:42

Philip,
Не ме интересува какво пише в профила на Кубето. За какво ми даваш профила на Кубето за пример? Какво общо има Кубето с това ти или аз за какво сме тук? Аз съм тук за да гледам фотография най-вече, въпреки, че по този въпрос доста може да се коментира, но не е тук мястото. В никакъв случай никога не съм издребнявал и губил времето си да проверявам дали някой бил гласувал, преди да натисна копчето, или след това. И... не на последно място не смяташ ли, че пък ти клониш към другата крайност на прекомерно гласуване? Това не е електронна игра с лимит за попълване.

nyamago, в живота се възхищаваме на много неща, а фото-форум ни е дал правото да се възхитим на дадена фотография с гласуване или коментар. Не виждам връзка с това дали автора гласува. Не бих бойкотирал негласуващ автор, ако произведението му е добро.
 Re: само да попитам
Автор: philip   
Дата:   20-11-14 15:52

iliyanb, можеш да гледаш фотография тук и без да си тук като потребител. Но когато пускаш снимки тук се предполага, че искаш обратна връзка за тях, нали. Ако всички са пасивни каква оценка ще получиш?

 Re: само да попитам
Автор: nikalas87   
Дата:   20-11-14 15:53

точно тук получаваш толкова "реална" оценка ,че нз какво да кажа [beer]
 Re: само да попитам
Автор: iliyanb   
Дата:   20-11-14 15:53

Philip,

!!!, +++, 666, - ей такава обратна връзка.

Само, че тази оценка не ме вълнува, когато идва от автори, които гласуват всичко наред с очакване и на тях всичко наред да им бъде гласувано. Давам ти пример: последният ти кадър е неиздържан технически, фотографските му достойнства ще оставя да ги коментират специалистите. Каква обратна връзка ти дават коментарите под кадъра ти, като изключим моя от преди няколко дни. Имат ли стойност за теб удивителни и плюсчета от хора, които нямат читав кадър в профила си? За мен !!! от фотограф, който ги умее нещата, означават повече от 15 реда глупости написани от хора, на които си си загубил времето да им коментираш всяко щрак, което и за фейсбук не става. Ама това съм аз, пък ти как ще си, си е твое решение.



Публикацията е редактирана (20-11-14 15:59)
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.