Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: 24-70mm f2,8 Canon, Tamron или Sigma?
Автор: i_v   
Дата:   20-11-14 13:14

Картината, че по-различна няма спор( за това се учудвам, че не съм виждал много да сменят обективи за портретната сесия), за оскъдната светлина също ясно, просто впечатленията са ми, че дори и да носят твърдо светлосилно, не го ползват. Сигурно щото им е по-удобно ;).

Отговори на това съобщение
 Re: 24-70mm f2,8 Canon, Tamron или Sigma?
Автор: chukov   
Дата:   20-11-14 13:36

Повечето фотографи не искат да дават пари за техника

много хора работят сами и смяната на обективите им е бреме

Всеки сам си бере гайлето

Отговори на това съобщение
 Re: 24-70mm f2,8 Canon, Tamron или Sigma?
Автор: sniffe   
Дата:   20-11-14 15:32

Ситуацията за твърдите обективи определено е такава каквато Chukov споделя.
Просто картинката на 35 1.4 и 85- цата сравнена с 24 70 е в пъти по приятна.

Който казва, че за сватбена фотография най - доброто е 24-70 то явно не му се дават пари за твърди обективи или не може да снима с тях. Как може в другите страни едни от най - добре платените сватбени фотографи да снимат само с твърди обективи а в България това да не се приема, твърдо се стой зад твърдението че без 24 - 70 ти ще изтървеш всички моменти и едва ли не не си истински сватбен фотограф....

Просто в България хората искат да си вземат един обектив и ако може да става за всичко, защото не им се дават пари за техника.

Варио обектива ще ти е удобен при взимането на булката, че там все няма място и е тегаво да сменяш обективи, не че един 35 няма да те оправи...
Другия момент е ресторанта, но там на бленда 1.4 с 35-цата може да щракаш и без светкавица, ако ресторанта е по светъл, с 24-70 обаче ще ти е нужна. Но там по добре както казаха по - горе нещо дълго, за да не се бъташ и притесняваш хората докато танцуват примерно с 135 2 ще направиш доста интересни портрети дори и в ресторанта!

И ако те притеснява смяната на обективи с 2 на 1-то 35 на другото 85 почти няма да ти се наложи да смеяш.

Отговори на това съобщение
 Re: 24-70mm f2,8 Canon, Tamron или Sigma?
Автор: localhost   
Дата:   20-11-14 15:52

sniffe: По въпроса за твърдите и зум обективите. Голяма част от сватбените фотографи снимайки за много $$$ (не в България разбира се) имат помощник.
Фотографа си снима с 2 апарата с 24-70 и 70-200 2.8 обективи и е дал на помощника два с 35 1.4 и 85 1.2. Фотографа гледа да улови всичко по-важно от събитието - все пак за това му плащат. А помощника прави 5-10% от снимките които се представят после. Но тези снимки са едни от най-важните също така. Те се слагат за реклами с плиткия DOF - хората въздишат и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: 24-70mm f2,8 Canon, Tamron или Sigma?
Автор: chukov   
Дата:   20-11-14 15:59

Аз не работя така и пак снимам с твърди

Отговори на това съобщение
 Re: 24-70mm f2,8 Canon, Tamron или Sigma?
Автор: sniffe   
Дата:   20-11-14 16:29

localhost Може би визираш конкретен фотограф, който снима по този начин. Но аз мога да изброя доста които снимат с 2 тела и на тях твърди, дори Jasmine Star(доста скъпо платена фотографка) снима само с 1 тяло и си сменя обективите. Асистентите им мъкнат чантите, помагат им с осветлението и т.н..

Отговори на това съобщение
 Re: 24-70mm f2,8 Canon, Tamron или Sigma?
Автор: yanamo   
Дата:   21-11-14 16:30

Много полезна дискусия! Страшно ви благодаря! Аз си признавам без бой, че съм от тези, за които смяна на обективите по време на кръщене/сватба или подобно мероприятие, е тегаво и ме притеснява. А понеже за момента съм с кропка, 85-цата посмъртно не бих могла да я ползвам като основен за събития. По-скоро 50цата (1,4), но и тя ми и идва дълга на моменти. Ако сега трябваше тепърва да избирам кави обективи да си взема, бих заложила както някой по-горе каза - 35 1,4 и 85 1,8. Но понеже скоро мисля да продам кропа и да взема ФФ (мечтая за марк 3, но се чудя 6Д не е ли почти толкова добър?), сега мисля и събирам само за това.

Отговори на това съобщение
 Re: 24-70mm f2,8 Canon, Tamron или Sigma?
Автор: chukov   
Дата:   21-11-14 17:35

Достатъчно добър е

Отговори на това съобщение
 Re: 24-70mm f2,8 Canon, Tamron или Sigma?
Автор: prisonbreak   
Дата:   21-11-14 17:36

chukov
Не ми се вярва това да е с 35
https://photo-forum.net/static/site_pics/120/1347828025_IMG_7916-Edit.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: 24-70mm f2,8 Canon, Tamron или Sigma?
Автор: pmartinov   
Дата:   21-11-14 17:39

24мм

Отговори на това съобщение
 Re: 24-70mm f2,8 Canon, Tamron или Sigma?
Автор: prisonbreak   
Дата:   21-11-14 17:48

snife: Покажи некой сватбена,но да не е от фотосесията. Те се снимат вече с твердаци.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: 24-70mm f2,8 Canon, Tamron или Sigma?
Автор: yanamo   
Дата:   21-11-14 22:05

За 6Д ли говориш? Даваш ми надежда. :) За да не пускам нова тема, има ли някъде дискусия точно за това - предимствата на 5Д заслужават ли си наистина цената в сравнение с 6Д?

Отговори на това съобщение
 Re: 24-70mm f2,8 Canon, Tamron или Sigma?
Автор: i_v   
Дата:   22-11-14 08:56

От търсачката, мисля доста е дискутирано:

текст Canon 5D Mark III или Canon 6D

текст Canon 6D или 5D Mk III?


текст Canon 5D Mark III vs Canon 6D
П.П.
Ама погледни и по чужди форуми, за ориентация ;)

Отговори на това съобщение
 Re: 24-70mm f2,8 Canon, Tamron или Sigma?
Автор: sniffe   
Дата:   22-11-14 15:00

Prisonbreak ето ти сватба. Снимките са само с твърд обектив! Използвах зуум понякога на партито, защото нямах наличен широк прайм.... Ще се радвам ако познаеш с какво съм снимал :) [beer]

http://tanyogeorgiev.com/Melisa%2BChristopher

Отговори на това съобщение
 Re: 24-70mm f2,8 Canon, Tamron или Sigma?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   22-11-14 15:08

Щом ще снимаш сватби, не можеш да разчиташ много-много на автофокусната система на 6д-то. Въпреки СИЛНАТА централна точка, която фокусира при много ниска осветеност, скоростта на фокуса при подобни събитие е от решаващо значение. При 6д-то не можеш да разчиташ на AL-Servo и точка различна от централната при лоши светлинни условия. При динамични събития, прекадрирането на 1.8, може да ти изиграе лоша шега.
Ако все пак искаш да се убедиш в ефикасността и разликата на двете тела, наеми ги заедно/по отделно за някое събитие и сам прецени. В интернет, можеш да прочетеш много хвалби и за двата, можеш да прочетеш и много негативи.
Лично аз предпочитам да ползвам 6д-то, като малко по-компактен фф за планини и нощни снимки, а 5д-то за събития.
А относно дискусията за 24-70, смело мога да кажа, че при ИСО стойности на и над 6400 , няма почти никакво значение коя от двете версии на канонския 24-70 ще ползваш.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »