Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Търся фотограф и видеооператор
Автор: pif   
Дата:   19-11-14 23:31

Блеки,
ние тука разискваме пазара на труда в БГ а не твоя конкретен случай. Ти нарочно си измислил нещо заплетено за да ни е гадно и да не можем да го познаем. Ама кво да се прави - ще догатваме. Може да си направил БГ вариянт на Eyes wide shut и затова да пускаш такива обяви. За да е по-инкогнито.
Като цяло в милата ни родина всички са тарикати и гледат да минат тънко. Едните ако може да не платят а да им се свърши работата и тъй като не са и платили - няма значение колко качественно. А другите имат за цел да вземат парите и ако може да не си свършат работата или дори ако я свършат - да не си дават много много зор. И по-страшното е, че това е масово и се приема за нормално. Има и изключения но са рядкост. И когато една обява е написана с недомлъвки и по тарикатски начин - е нормално човек да си помисли точно това.

Лендстар,
една крава дава 20 литра мляко на ден. Един литър мляко се изкупува от прекупвачите по 50 стотинки/литър. Преко сили. Някъде и по-малко. От 4-5 литра мляко става 1 килограм сирене. Следователно бабата има алтернатива:
1. Да продаде млякото на прекупвача и днес да вземе 10 лева за млякото.
2. Бабата да произведе 4-5 килограма сирене и по 5 лева да вземе 20 лева.
Всичко до тук е хубаво като изключим, че млякото има кой да го купува на 50 стотинки/литър докато сиренето няма кой да го купува на 5 лева/килограма. Точно защото хората от село си правят сами сирене (ако трябва си купуват мляко от съседите по 50 ст.) а няма логистика която да занесе сиренето до някъде където някой ще даде 5 или 10 лева за него. И тоя някой ще иска да го вземе на 2-3 лева/килограма и да го продаде по 12-13 щото е много хубаво и качественно.
Както виждаш проблема се върна точно там от където започна - точно по темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф и видеооператор
Автор: boni   
Дата:   19-11-14 23:44

Абе ПИФ, голям си философ, но ще потретя - всеки, който се е поинтересувал е получил информация, коректно и точно от Bleki.
Човека е писал - повече подробности на ЛС. Може пък да не иска да се вдига гюрлутия по целия нет кои са клиентите и т.н. Има си ЛС, пише се на ЛС, получаваш ЛС с обяснения и точка.

Какво толкова философстваш не знам. Да беше пуснал скъпа оферта, да беше показал хубаво портфолио и щеше да си ти.
Айде не се яжте:)[beer]



Публикацията е редактирана (19-11-14 23:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф и видеооператор
Автор: bleki1   
Дата:   19-11-14 23:53

Пиф, за това че всеки се опитва да мине тънко-прав си. Но за да не се обиждаме и заяждаме без дори да се познаваме, ето ти я цялата история. Нямам възможността да снимам прословутото тридневно мероприятие и ми дадоха задачата да намеря екип (фото+видео). Днес по обед хората дори не погледнаха цените, а искаха само сайтовете на колегите които изпратиха оферти. Избраха си и това е. Една от скъпите оферти беше, но и човека си е един от най-добрите (сега някой ще скочи сигурно че той е най-добрия). Не съм взел комисионна-ако това ти минава през главата. Просто върша услуга на хора които много са ми дали.
Защото като ревнахте по-горе защо не казвам бюджет...ами и аз не им го знам какъв им е. Единственото им условие беше да е добър и да видят снимки. Това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф и видеооператор
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   20-11-14 00:30

А между другото сватбените фографчета нямат място, а има ли в този форум други, щото май те дърпат конците основно тук... ??

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф и видеооператор
Автор: boni   
Дата:   20-11-14 00:41

Ти кой предлагаш да снима купонджийско парти - тоя който е снимал 200-300 подобни или тоя, който снима в студио, макро, пейзаж и т.н.
Сватбените фотографи снимат и много частни, корпоративни и други партита събития, а много от тях са и репортажисти, портретисти и т.н.
( и за да не стават недоразумения - не съм аз този, който ще снима, други колеги са, с опит и хубаво портфолио)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф и видеооператор
Автор: deerstalker   
Дата:   20-11-14 02:40

Наистина най добрия избор за подобен тип мероприятия е да бъдат отразявани от "сватбен фотограф" (репортажен фотограф)[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф и видеооператор
Автор: chukov   
Дата:   20-11-14 08:38

Като занимаващ се със сватбена фотография ми става много драго на душата, че дърпам 2 конеца тук. Сега кандидатствам за трети конец [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф и видеооператор
Автор: horacio24   
Дата:   20-11-14 09:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »