Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Търся фотограф и видеооператор
Автор: bleki1   
Дата:   17-11-14 18:39

Здравейте,
Търся фотограф и видеооператор за три дни-28,29 и 30 ноември. Събитието е в София.
(Коктейли, вечери, танци и т.н.) т.е. тридневен купон [cool]
Първите два дни е вечер след 19ч до към 1 след полунощ. Третият ден е в ранния следобед за около 4 часа.
Повече подробности и оферти очаквам на лично съобщение.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф и видеооператор
Автор: bleki1   
Дата:   17-11-14 20:21

Само да уточня, защото получавам доста запитвания-търся комбинирана оферта фото+видео. И задължително фактура!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф и видеооператор
Автор: bpavlov   
Дата:   18-11-14 01:47



Колега, що на лично събщение, бъди мъж и професионалист и постави цялата информация и офертите тук, в темата. А най-доблестно би било, да кажеш направо какъв е предвидения бюджет, щото и двамата знаем, че има такъв

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф и видеооператор
Автор: fotorafi   
Дата:   18-11-14 09:32

От дългогодишната ми практика на професионален фотограф знам: Когато стане въпрос за заплащане, започва едно мълчание, недомлъвки и завършва с : Заплащането не е най-важното....

1 снимачен час е от 50-120 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф и видеооператор
Автор: bleki1   
Дата:   18-11-14 14:37

Без да съм длъжен да се обяснявам на форумни философи, за пореден път се убеждавам че българина не става за бизнесмен.
1. Това доколко съм мъж и професионалист има кой да го оценява
2. Бюджет няма...а сега де?
3. Събитието е подробно обяснено на тези които са се поинтересували и които аз съм сметнал че могат да свършат работа.
4.За "жълтите клюкари" клиентът е чужденец и може би има някаква причина да не пиша името му. Ще го раберете след две седмици.
5. Никога не съм искал да влизам в спорове с който и да е тук, но някои хора наистина не знаят как да правят честно пари.
6. Благодаря на всички които изпратиха своите оферти. Все още има време за още.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф и видеооператор
Автор: Pif   
Дата:   18-11-14 15:42

Търся кетеринг фирма да ми достави храна. Искам 3 дни да ми доставят по 1 бучка сирене и 1 килограм кремвирши. Запомнете: задължително е да ми доставяте и двете и да ми носите фактура. Третия ден може и половин бучка сирене и половин кило кремвирши щото ще съм пиян и преял от предния ден.

Може да се догатва каква е целта на подобна обява.
Със сигурност целта е ниска цена, защото ако му трябваше професионално отношение щеше да се обади на професионалисти които си имат сайтове, цени, условия и т.н. Явно се търси будала който да свърши работата за по-малко пари.

На мен като ми трябва сирене - отивам в магазина и си купувам. Не се правя на тарикат по форумите - кой ще ми достави сирене.
Когато обявяваш конкурс - то ти трябва да си от позицията на силния. Да, в случая парите са в тебе и ти си силния но щом не си купуваш услугата от този който я пердлага в магазина - явно не можеш да си позволиш да му платиш и ти ставаш от позицията на слабия. Със сигурност ако отида в някое село при някоя баба - ще ми даде бучка сирене за 5 лева. И ще е по-хубаво от 10 левовото от магазина. Ама да пусна обявата във форум, че искам сирене и да очаквам, че ще получа оферта от 2 лева/кило е смешно.
Не знам каква е релно приготвената цена от автора на обявата но със сигурност е в порядък по-ниска от тази на която работят фирмите в сектора. Иначе щеше да отиде в магазина както правят всички нормални хора.

Тая обява е в стил - мама ми каза, че съм най-хубавия и най-умния.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф и видеооператор
Автор: Iordanov   
Дата:   18-11-14 15:54

Бе ако мама ти е казала, че си най-хубавия и най-умния, то поне за второто те е излъгала. Гледам, че във всяка тема за работа се пениш, без да става ясно с каква идея. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф и видеооператор
Автор: bleki1   
Дата:   18-11-14 17:41

Благодаря за коментара от Pif
Ако вместо да отделяте толкова време из форумите в защита на "неудовлетвореността ви" от живота, работата и заплащането (виждам че редовно се включвате в теми с такава насоченост)можехте да свършите много полезни неща.
Ни най-малко бих искал да ви обидя. Само за едно нещо се замислям-Каква ли е причината класните фотографи (дотук имам четири оферти от може би най-добрите в България), които са свободни на тази дата да ми пуснат оферта, а другите да се чудят как да се оправдаят пред себе си, че аха-ще им се ама да не вземат да не се минат и да поискат по-малко пари отколкото са можели да изстискат.
И като в последния ми пост ще напиша-не, няма бюджет и основното в избора няма да е цената, а опита и таланта.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф и видеооператор
Автор: GenaDP   
Дата:   18-11-14 19:30

дотук имам четири оферти от може би най-добрите в България

Нещо не ми се вярва най-великите да отидат да снимат коктейлни репортажи, но щом казваш...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф и видеооператор
Автор: bleki1   
Дата:   18-11-14 20:05

Още една идея-Никой от форумните "лъвове" все още не е развил теорията "Защо ТОЗИ не снима сам събитието ами предлага на други...сигурно парите са малко".
Много сте готини-забавлявате ме. Лошото е че изгонихте нормалните хора оттук.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф и видеооператор
Автор: deerstalker   
Дата:   18-11-14 20:13

жалко, че провинцията е далече [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф и видеооператор
Автор: bleki1   
Дата:   18-11-14 20:37

deerstalker , тук е, тук е. И се изявява навсякъде [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф и видеооператор
Автор: deerstalker   
Дата:   18-11-14 20:41

[smilie5] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф и видеооператор
Автор: bpavlov   
Дата:   19-11-14 03:59


Лошото е че изгонихте нормалните хора оттук

Не баце, ти сам си ги изгони още с първия пост.
За първи път пиша в тема за работа и то е защото ми направи впечатление, че имаш грамотни снимки, а поставяш условия и имаш поведение на обикновен селски тарикат. Жалкото е дори, че пишеш без правописни грешки, а поведението ти е като на 16-годишен арогантен хлапак.
Факт е, че са ти писали добри фотографи, поради простата причина, че един от тях ми писа на мен по погрешка. Той е уважаван и доказан фотограф и неговата оферта беше 1600 лева за фото и видео без ддс. Ако аз трябваше да ти правя оферта, щеше да е 1200 само за фото-то.
Това лекинко го давам като опорна точка, защото каза, че ще избираш по талант, та, ако се окаже, че си дал под 1600 лева за двете (на Избрания), ще се окаже, че си обокновен лъжец.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф и видеооператор
Автор: bpavlov   
Дата:   19-11-14 04:17



А иначе, моята оферта е 1200 за фото + 1200 за видео (без ДДС). Това е нормалната цена. Пак го казвам, като опорна точка за "класните" специалиси, чиито оферти ще бъдат одобрени по кадърност.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф и видеооператор
Автор: bleki1   
Дата:   19-11-14 08:10

Колега, казвам се Жоро и който ме познава от форума знае кой съм, с какво се занимавам и какъв човек съм. Виждам че се интересуваш за какво става дума така че ти пускам на лично телефонния ми номер. Звънни, ще ти обясня всичко и защо не казвам подробности тук.
Ако си в София-ела, ще те почерпя питие на мястото за където търся фотограф и един съвет-недей да съдиш за хората по това което ти си внушаваш или ти се иска да са.
Жив и здрав и по-малко нерви.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф и видеооператор
Автор: Iordanov   
Дата:   19-11-14 08:48

ТОВА!? 1200!? Или плаващият задник [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф и видеооператор
Автор: bleki1   
Дата:   19-11-14 19:47

Благодаря на всички, които се отзоваха. Намерихме "нашите хора".[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф и видеооператор
Автор: pif   
Дата:   19-11-14 22:11

Това значи ли, че можем да си спамим темата на воля ?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф и видеооператор
Автор: bleki1   
Дата:   19-11-14 22:23

То и преди си можеше...важното беше работа да свърша [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф и видеооператор
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   19-11-14 22:30

Човекът беше изключително точен и коректен в обясненията!
Благодаря ви!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф и видеооператор
Автор: pif   
Дата:   19-11-14 22:32

И ся кво, намери будала дето да не му платиш и да ти наснима важните гости, нали? Това се нарича робовладелец [smilie18]
Точно си мислехме да предупредим потенциалните жертви и да не допуснем поредната несправедливост.
Но от друга страна - човека има едни пари. МНОГО пари. И иска да ги даде на някой занаятчия вместо на някоя фирма дето ще прибере парите и ще плати по 20 лева на фотографа и толкоз на оператора а останалото до 1000 лева/вечер ще отиде за новия джип на мутрата. Може да е искал да направи благодорно дело.

И въпреки всичко си мисля, че правилният подход е клиента да си търси кой да му свърши работата а не да обявява конкурс за конкретната поръчка. А ако обявява конкурс - то е коректно да сложи таргет цена. За пример - държавните и общественни поръчки. Нищо, че масово и там са нагласени. То и тука може да са нагласени ама човека поне ще е казал какво иска.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф и видеооператор
Автор: landstar   
Дата:   19-11-14 22:45

Пиф, може ли името и адреса на тая баба от село, дето продава сирене по 5 лева?

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф и видеооператор
Автор: bleki1   
Дата:   19-11-14 22:51

Пиф...тъпо...в грешна посока си. Във форума има 10 души, които знаят за какво става дума. Имаш втори опит. [smilie5]



Публикацията е редактирана (19-11-14 22:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф и видеооператор
Автор: boni   
Дата:   19-11-14 23:28

Bleki беше съвсем коректен. Обясни за какво става въпрос. Който се е интересувал, да е питал. Поръчката между другото не беше лъжица за всяка уста и ценовите нива на които е приета са доста доста по-високи от всякакви предположения в темата. Аз лично пожелавам успех на изпълнителите:)[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »