Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на апарат
Автор: Chavdar123   
Дата:   31-10-14 19:54

Здравейте!
Искам да ви попитам за избор на фотоапарат до 350 лева.Харесал съм си Sony DSC - H300 очаквам някакви мнения за този апарат.Досега не съм се занимавал изобщо със снимане, така че може да ми кажете някой работи като дали 16 или 20 мегапиксела, дали е толкова важно 1080p или става и с 720p.Мисля това да ми нещо като хоби като смятам да правя повече снимки отколкото клипове.
Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: AseasRoa   
Дата:   01-11-14 06:36

Единственото хубаво на този тип фотоапарати е зуума. Сензора е като на сапунерка => снима като сапунерка. Снима само JPG, значи няма да можеш да подобряваш снимката после, а от снимка на Sony винаги има какво да се желае :)

И 30 мегапиксела да им сложат е все тая, само си пълниш паметта. Имам Sony WX350 и предпочитам да го сложа на по-ниска резолюция и средна компресия. При пълната резолюция няма повече детайли, има шум и артефакти, които само докарват двоен размер на файла. Реалната резолюция се пада наполовина от обявената, ако не и по-малка.

Виж откъм клип може да си заслужава, трябва да си видиш. В последно време дори сапунерките взеха да правят читави клипове, включвам WX350 в това число. Само че WX350 макар че е мъничко тяло, бие H300 в едно нещо - сензора е BSI (Exmor R). И е изчислено за 1080p, от което даже съм доволен (пълния ми хард обаче не е). Но аз правя скапани безцелни клипчета, тъй че...

Един приятел има HX300. От типа на H300, ама с повече зуум и Exmor R сензор. Хубава изработка са машинките на Sony. Тези точно са малко тежички, ама нищо. Както написах в началото - оставаш си с единия JPG, снимките няма да изглеждат Про, но ще са ОК когато показват забавни моменти и се гледат в приятна компания.

Ако не държиш чак толкова на зуум, бих ти препоръчал нещо с по-голям сензор :) В базара тук има евтинки безогледалки.



Публикацията е редактирана (01-11-14 14:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: Chavdar123   
Дата:   01-11-14 18:14

Тоест апарата ще прави лоши снимки ли?Защото искам апарата който взема да е нов максимум до 350 лева защото WX350 е доста над бюджета ми.Ако може да ми препоръчаш няколко апарата до 350 ще съм благодарен.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: dedicha   
Дата:   01-11-14 19:19

За тия пари нямя нищо ново, което да прави свестни снимки. Виж, втора употреба някоя безогледалка, е друга бира [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: AseasRoa   
Дата:   01-11-14 19:45

Понеже се намираш в гнездо на фотографи, никой тук няма да каже, че това нещо снима хубаво :) Но то си зависи от човека. Ето, моя приятел дето от скоро има HX300 си го беше набелязал и чакаше само да му падне цената за да го вземе. Тя не падна, ама видях обява в продавалника за много запазена бройка за 360 лв, и така се сдоби с него. Та той държи много на това да има зуум и каквото заснеме - това да е, никаква обработка след това. Показвал съм му снимки от безогледалките ми, предлагал съм му много пъти да си вземе нещо с по-голям сензор, наясно е с качествата и недостатъците, но просто държи да има такъв суперзуум, и даже си го кефи. Това му е 4-я такъв апарат.

Няма много ревюта в нета конкретно за този модел, но ето някакви снимки правени с него: https://www.flickr.com/search/?q=sony%20h300

Хвърли око и на този, преди в подобна тема го бяха препоръчвали: http://www.photographyblog.com/reviews/canon_powershot_sx510_hs_review/sample_images/

Иначе ти предлагаме безогледалка втора употреба, понеже ценово се застъпват с новите сапунерки. При тях лошото е, че не са суперзуум и ще трябва да снимаш в порядъка 3x. Ако не държиш на големия зуум, снимките от тези са по-добри и при необходимост се подлагат на корекция. Olympus и Fujifilm са хвалени, че имат хубав JPG. Panasonic използват същите обективи както и Olympus. Sony си падат по-иновативни. И другите също имат по някоя безогледалка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: CDman   
Дата:   01-11-14 21:09

Недостатъка за мен е липсата на визьор.

Първо – в слънчев ден е по-лесно да се снима с визьор.

Второ - да снимаш ултразуум без визьор е меко казано трудно освен ако не си на статив. Снимам със СОНИ НХ100 , който има само 30Х и в повечето случаи ми е трудно да фиксирам далечните обекти даже и с помощта на визьора. Не знам колко трудно ще е с 35Х.

С две думи - за тези пари не можете да си купите друг ултразуум (ако държите на зуума), но ще ви е трудно да го ползувате без визьор.

Трето – (не особено значимо) с визьор се пести енергия (консумира по-малко)

Относно снимките – качеството матрицата е едно, но с оптика на сони не може да се очаква качеството, което дава оптиката на цайс, но подобен фотоапарат с цайсова оптика излиза извън бюджета Ви.

Положителното, което виждам в този фотоапарат е, че не е голям и батерии (ако зарядните свършат) могат да се купят почти отвсякъде.

Другото положително е, че има ИСО 80 (най-ниското на моя е 100) и има пълен ръчен режим т.е. ще имате възможност да експериментирате.

Другото са ви го казали.

Успех ![smilie24]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »