Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Смяна на матрицата????
Автор: dorascal18   
Дата:   31-10-14 00:04

Здравейте! Искам да ви попитам възможно ли е да са ми сменили матрицата в сервиза и как да разбера това? Зародиха се съмнения защото изпратих апарата да ми почистят матрицата.След 1 месец престой в сервиза ми го върнаха и с ужас установих че не само не са го почистили- а петната бяха съвсем различни от тези които имах по напред.Дигнах им огромен скандал и ми казаха да им го изпратя на тяхни разноски. Не съм го пратила още защото искам по някъкъв начин да разбера дали това което предполагам че са направили е възможно!?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на матрицата????
Автор: ivjordan   
Дата:   31-10-14 00:12

Едва ли.
Запитай се, каква би им била далаверата да сменят сензора, който струва стотина долара примерно и да вземат 20 кинта за почистване.
По-вероятно просто са мърлячи и вместо да почистят са зацапали.

Между другото, кой е тоз сервиз, де чисти сензор за месец? Това е работа за три минути.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на матрицата????
Автор: Петрос   
Дата:   31-10-14 00:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на матрицата????
Автор: dorascal18   
Дата:   31-10-14 00:24

Вие не ме разбрахте-дане би да са сложили матрица на някой друг апарат и да са взели моята .Ами не е в България сервиза

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на матрицата????
Автор: Петрос   
Дата:   31-10-14 00:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на матрицата????
Автор: GOSPODIN   
Дата:   31-10-14 00:35

Теоретично е възможно, но на практика - едва ли е от това. Най-вероятно са я доомазали с опита за почистване, което често се случва при неправилно действие или кофти почистващ препарат.Серийния номер на апарата твоя ли е?

Все пак , коя е тази държава, където чистят матрица за месец и какъв , като модел е апарата. Има добри комплекти за почистване на сензори и не е толкова трудно и опасно. Имаш ли снимки на мръсотията преди и след чистенето?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на матрицата????
Автор: dorascal18   
Дата:   31-10-14 00:42

Ами в Гърция. Не просто съвпадна с лятната отпуска на Никон и за това се забави толкова много. Да имам снимки на мръсотията преди снимането -никъква връзка с това което е сега- то дори не съществуваше!!Да сериийният номер си мой -купих го преди 8 месеца.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на матрицата????
Автор: ivjordan   
Дата:   31-10-14 00:44

Да, и аз това разбрах и не виждам смисъл. Очевидно апаратът си работи, просто е мръсен. Т.е. не са сложили дефектен сензор, което пак не би имало смисъл с оглед сложната и скъпа операция.

П.П. Продължавам да не мога да разбера, защо и кому е нужно някой да се обръща към сервиз за едното просто почистване. Тия апарати не са чак толкоз чуствителни и не напразно в менюто си има опция за режим за почистване. Явно производителя е предвидил, че това е "юзър-френдли" операция и е дал възможност на хората да си я правят сами.
С това не обвинявам автора на темата, а просто отбелязвам, че е безсмислено за операция, която отнема буквално 2-3 минутки, апарата да се праща на сервиз, който ще вземе пари, ще претупа работата и накрая ще ни възникнат въпроси като този, инспирирал темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на матрицата????
Автор: mihalo   
Дата:   31-10-14 00:45

А, дали са ти върнали собствената ти машинка? Никъде не казваш, че това е сигурно. Погледни си серийния номер! Навсякъде по света хората са склонни да правят грешки, виж статистиката за разводите, например :)))

редакция: докато напиша и вече излезе информацията за собствеността :))



Публикацията е редактирана (31-10-14 00:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на матрицата????
Автор: dorascal18   
Дата:   31-10-14 00:51

Е,разбира се че си видях серийният ми номер !!! Ами какво да ви кажа-имам една духалка -опитах се с нея но нищо не стана.И за това изпратих апарата на сервиз.А единственият сервиз е в Атина! На 450 км от там където живея.Чудя се друг път дали да не го чистя като идвам в България.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на матрицата????
Автор: mihalo   
Дата:   31-10-14 01:04

Дойде ми друга "умна" идея, прегледай за "изгоряли" пиксели. Това може да бъде основателна причина да ти задигнат матрицата. Не е толкова трудно да се замени цялата платка. Ма, май повече на конспирация ме избива :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на матрицата????
Автор: ivjordan   
Дата:   31-10-14 01:11

Зарежи духалката, тя не върши работа, само временно размества прашинките. Чистенето става с разни шпаклички, които се продават по фото магазините, а в краен случай, с импровизирани инструменти като клечка от сладолед и микрофибърни кърпички, клечки за уши с изкуствен памук и т.н. за каквото се сетиш. Някои хора даже си приспособяват накрайници за прахосмукачките от медицински системи и смучат с това. Методите са много и има купища филмчета в Ютюб. Гледаш и чистиш. Зервиз за тая работа не си заслужава. Още по-малко, българския. Там (тук) ще надминат гърците по неадекватно отношение.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на матрицата????
Автор: dorascal18   
Дата:   31-10-14 01:27

mihalo Ами като живея толкова години тук и ги гледам какви расисти са вече какви ли не глупости не си мисля.Но ако е станало нещо такова -просто не знаят какъв тжакпот са ударили с мене[smilie5] - ivjordan - страх ме е само да си чистя матрицата защото си мисля че ще я размацам. Но ще опитам -от това глава не боли.Нали винаги има първи път.А може и да се справя [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на матрицата????
Автор: Петрос   
Дата:   31-10-14 01:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на матрицата????
Автор: dorascal18   
Дата:   31-10-14 01:48

Е как е възможно?? В България Никон нямат ли сервиз?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на матрицата????
Автор: Петрос   
Дата:   31-10-14 01:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на матрицата????
Автор: mihalo   
Дата:   31-10-14 02:20

Ами, пробвай да намериш изгоряли или "hot" пиксели в кадри преди и след сервиза, ако ги намериш на едно и също място, значи матрицата си е твоята и случката е въпрос на мърляво отношение. А, ако намериш такива на различни места /преди и след/ това може да е доказателство.


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на матрицата????
Автор: vgramatikov   
Дата:   31-10-14 02:35

Няма как да ти сменят матрицата на практика. Това е обвързано с огромни допълнителни разходи и калибрация....

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на матрицата????
Автор: dorascal18   
Дата:   31-10-14 02:46

Ами това ви обеснявам-че не са както бяха - и това ме наведе на мисълта че най вероятно е друга матрица

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на матрицата????
Автор: deerstalker   
Дата:   31-10-14 03:00

Да не би сервиза да е бил у вас, и да си правила опит за почистване.
Има доста случай в който купуват нещо за почистване, ама то вместо да го почисти го омацва още повече!!

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на матрицата????
Автор: dorascal18   
Дата:   31-10-14 03:09

deerstalker прочетете какво съм писала по горе

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на матрицата????
Автор: mihalo   
Дата:   31-10-14 03:39

Цитат:
Автор: dorascal18
Дата: 31-10-14 02:46

Ами това ви обеснявам-че не са както бяха - и това ме наведе на мисълта че най вероятно е друга матрица


Не разбирам! Останах с впечатление, че разликите се отнасят до петна от замърсяване, а не до изгоряли пиксели.


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на матрицата????
Автор: GOSPODIN   
Дата:   31-10-14 04:17

Мисля, че няма причина да се притесняваш. И аз, когато си купих първия комплект за чистене на матрица - ей тоя боклук :

матрицата се омаза 2 пъти повече и се уплаших, като теб, но после си взех комплект на Photographic Solutions :
и всичко се изчисти перфектно. За почистването на моя апарат гледах няколко видеа в Тубата и толкоз. Не е трудно и страшно стига да спазваш правилата и да не натискаш много силно матрицата с шпатулката.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на матрицата????
Автор: 3DF   
Дата:   31-10-14 08:35

Явно в този сервиз в Гърция имат много работа. Смяна на матрица е свързано с цялостно разглобяване на апарата и редица настройки. Най вероятно, както казвате е съвпаднало с отускарския период и за сервиза. Апарата може да е почистен и оставен на рафта може и да е бил оставен отворен и пак е набрал прах.

Друг е въпроса да купиш апарат и след само осем месеца да го пращаш в сервиз за почистване. Освен ако авторката не е ходила на екскурзия в Сахара или Египет през тези 8 месеца.

Както писаха горния пост вземи си почистващо средство и си почисти матрицата сама.

Има една поговорка по стара от времето, когато е царувал Самуил

"ГЪРЦЦИТЕ СА МНОГО ХУБАВИ ХОРА, НО ДА СИ НЯМАШ РАБОТА С ТЯХ"

До сега се съобразявам с нея и ще продължи да е така.
Но като гледам, как хиляди българи им се кланят и ги превъзнасят -жална ни майка.

П.П. Снимките на авторката ми допадат, но тя да си пази апарата, а да не го прашосва [smile]



Публикацията е редактирана (31-10-14 08:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на матрицата????
Автор: sohk   
Дата:   31-10-14 08:44

@Петрос - що говориш глупости и лъжи. Профайлд отдавна не работи със сервиза в Гърция. В сервиза в България се поправя всичко без D3/x/s, D4/s и сериозни щети по обективите. В момента изпращат в Германия и Холандия нещата, които не оправят тук ... не в Гърция. Чистенето на матрица се случва веднага ако идеш на място или за 3-4 дни (включвайки пътя) ако го изпратиш с куриер - личен опит.
@dorascal18 - Никой няма сметка да ти сменя матрицата, най-малко да губи 1-2-3 часа да ти разглобява фотоапарата, че точно матрицата да ти вади. Най-малко, защо мислиш, че твоята използвана матрица е по-добра от друга, за да тръгнат да ти я сменят.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на матрицата????
Автор: satansho   
Дата:   31-10-14 09:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на матрицата????
Автор: marves   
Дата:   31-10-14 09:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на матрицата????
Автор: dorascal18   
Дата:   31-10-14 13:38

GOSPODIN- Благодаря ти много за съвета-предполагам този комплект мога да го намеря във Фотосинтезис? sohk- Тук очите ми на какво ли се не видяха ,та за това всичко предполагам както каза 3DF за гърците!!!.Аз така или иначе след няколко месеца ше го продам този и ще си взема 750Д -просто мразя да ме лъжат.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на матрицата????
Автор: Петрос   
Дата:   31-10-14 14:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на матрицата????
Автор: sohk   
Дата:   31-10-14 15:26

В моят случай - отдавна = година и половина (май 2013), от когато я моят личен опит.



Публикацията е редактирана (31-10-14 15:34)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »