Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Компактна алтернатива на D7000
Автор: BatV   
Дата:   30-10-14 23:42

Здравейте,
Снимам с DSLR от 6 години.
Първо с D60 после D7000. Смених няколко обектива 18-55VR, 35 1,4G 70-300VR,а в момента съм с 50 1,4G и китовия 18-105VR. Научих доста за фотографията и обработката, но все по-рядко ми остава време да се занимавам по-сериозно за съжаление.
Решил съм да продам системата и да я заменя с нещо по-компактно и непретенциозно. Нямам време да правя проучване, за това пиша тук.


Всички предложения са добре- дошли!
Бюджет около 1000лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: sathv   
Дата:   30-10-14 23:49

Много общ въпрос. Сега ще почнат да се изреждат всевъзможни варианти. Кажи поне каква да е системата. Това да е компактна, ясно. Със сменяеми обективи ли да е? Турбо зум или малък компактен апарат. Да има ли визьор? Дисплея подвижен ли да е? Нов или втора употреба...

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: serjy   
Дата:   30-10-14 23:55

така поставен въпроса има само един отговор:
Olympus E-PL7 PEN (сребрист) + обектив Olympus ZD Micro 14-42mm f/3.5-5.6 EZ ED MSC

https://photo-forum.net/static/forum/2014-10/cmjh4986.JPG


http://4.static.img-dpreview.com/previews/olympus-pen-e-pl7/images/specs.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: BatV   
Дата:   31-10-14 00:21

Предпочитам да е със сменяеми обективи и да е нов. Визьор, ако има ще е идеално.
Бюджета търпи корекция, ако найстина си заслужава.

Снимам деца в действие и домашни любимци в такова.
Широкият край не ме вълнува.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: cvetanvas   
Дата:   31-10-14 01:40

Днес снимах рождения ден на сина ми със 25мм/1.4 и ep1...Ще следя темата с интереес:-)

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: PhotoBo   
Дата:   31-10-14 02:45

Да кажем, че въпроса има повече от един отговор [smilie3]

От мен втори вариант/предложение:
Fujifilm X-M1 + обектив Fujinon XC 16-50 + ваучер за 50лв.

https://photo-forum.net/static/forum/2014-10/nndt2205.JPG


http://magazin.photosynthesis.bg/img/640x480/200488012003_14974.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: a100   
Дата:   31-10-14 08:02

Sony RX100 II[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: mihajlov2   
Дата:   31-10-14 08:50

Разгледай и Олимпус Е-М10 с китовия обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: serjy   
Дата:   31-10-14 09:03

да, ако се държи на визьор Олимпус Е-М10 с малкия китак е също много добър избор! хубавото на олимпус е добрия баланс между цена възможности, богатата гама обективи и опцията да си купиш някой от "топ" стъклата им на половин цена при покупката на ново тяло. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: marves   
Дата:   31-10-14 09:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: BatV   
Дата:   31-10-14 11:01

Да разбирам, че основият проблем на безогледалните е бавния фокус? Ясно е, че китовите обективи са за туристически снимки. Идеята ми беше да взема нещо с кит и после да добавя твърд за портрети - както съм в момента. Предполагам също, и че обективите не рисуват така добре както DSLR стъклата, но все пак съм готов да се жертвам в полза на размера.

Простете за лайшкия въпрос но фокусните разтояния как се приравняват към DX формата?

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: dido1234569   
Дата:   31-10-14 11:06

marves - това което си писал ИЗОБЩО не е вярно.Познавам хора с техника за 6000лв. и пак не могат да направят свястна снимка.Важно е уменията на снимащия.NEX,PEN,RX - каквото и да купи няма да сгреши [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: vga   
Дата:   31-10-14 11:08

Няма да сгреши, освен, че няма и да му вършат никаква работа за деца и домашни любимци...

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: Pac   
Дата:   31-10-14 11:09

Аз бих взел Olympus ОМ-D E-M10 с един 45mm f/1.8 портретник, като този обектив е с намаление при полупка на тялото. Но тази система е 50% отгоре на бюджета ти.



Публикацията е редактирана (31-10-14 11:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: fraction   
Дата:   31-10-14 11:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: mihajlov2   
Дата:   31-10-14 11:16

За фокусните разстояния - безогледалките със сменяеми обективи на Сони, Канон, Самсунг и Фуджи са с матрици DX формат - няма какво да приравняваш. А безогледалките на Олимпус и Панасоник на системата микро 4/3 са с по-малки матрици, при които приравняването на фокусните разстояния към FX /фулфрейм/ формат е по 2.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: serjy   
Дата:   31-10-14 11:30

ако снимате деца и домашни любимци и рзчитате само на техниката да свърши всичко, то и най-висок клас фотоапарати и обективи ще дават значителен брак. няколко години снимам детето и домашните любимци с олимпус пен е-р1, който е с мниого бавен автофокус, но когато човек се съобразява с това с което снима се получават чудесни резултати. най-хубавото на малкия фотоапарат е, че децата въобще не разбират, че са снимани повечето пъти и снимките стават много по-непринудени и естествени.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: Ruskia_bg   
Дата:   31-10-14 11:38

Сони Нех от 5-та серия нагоре ще ти свърши работа. И за да не бъда голословен:https://www.dropbox.com/s/1o4bpwecgvhyb4h/DSC02335.JPG?dl=0
Снимано с 5Р + "бавния" 50 1/8. Около 20%брак имам.И аз направих като теб. Разкарах "тежката" кропка и взех компактен апарат. Имам много повече добри кадри , но не защото снима по-добре, а защото е много по-често с мен [smile] Според мен ако е тежко и голямо трябва да е ФФ , към какъвто и съм се насочил. НО некста е страхотно апаратче


Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: marves   
Дата:   31-10-14 11:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: serjy   
Дата:   31-10-14 11:51

това: "Разликата спрямо DSLR в бързината не е малка, особено слънцето скрие ли се зад облак или ако залезе. Бързината на автофокус все още е проблем при безогледалките.." това абсолютно не е вярно! не знам при другите как е, но олимпуския фокус "кове" вързо и точно, брак=0, дори и при много слаба светлина. следящия фокус наистина не е използвам.

просто иди в накой магазин тествай това което ти допада [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: аляска   
Дата:   31-10-14 11:56

Много интересно с хиляда лева какво очакваш да си купиш, освен новия албум на "трамваи №5"

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: fraction   
Дата:   31-10-14 11:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: Emoxide   
Дата:   31-10-14 12:46

безогледалните апарати, имат близки възможности за АФ, спрямо DSLR кропките, при бюджет умножен с фактор 1,5х

Аре ми кажете кво следене в кадър ще направите с дръвцето Canon EOS 100D или EOS 650D или Nikon D3300 и дори Nikon D5300 ? Те скупчени аф-точките в средата, малко или само една АФ-точка са кръстовидни и се оправят трудно при по отворено от F2.8, а малчугана бяга като бесен из къщи, ще го вкарате в средата на кадъра, нанайси.

Кроп телата за напреднали любители Canon EOS 70D, Nikon D7100, Pentax K3, SONY s77 - те могат да покажат мускули в тази ситуация, при което говорим за едни 2000-2500лв бюджети;
Безогледалните им алтернативи добавят още 1000лв. към сметката, за същото.

ТОВА Е ЛИЧНОТО МИ Субективно МНЕНИЕ,
като не претендирам за непогрешимост
!





Panasonic LUMIX GH4;
OLYMPUS OM-D E-M1;
FUJIFILM XT1;
SONY a6000;

общо взето такава е подредбата им когато става дума за снимане в недобре осветени ситуации, за единичен фокус, говорим.

-------------------------

Panasonic LUMIX GH4;
SONY a6000;
FUJIFILM XT1;
OLYMPUS OM-D E-M1;

такава е подредбата при добра осветеност и следящ фокус.

------------------
при недобра осветеност и следящ фокус, може би само GH4 ще се справи приемливо




За снимане на хора аз лично ползвам функцията "разпознаване на лице", която при моя Самсунг , относително добре работи и не губи обекта лесно, дори и при не много светло. Докато активирайки следящ фокус, докато разбере кой обект искам да следи и вече го е изпуснал.
Софтуерният алгоритъм "разпознаване на лице" съществува вече над 10години при дигиталните апарати, от любителски тип и е доста еволюирала софтуерна екстра. Не бива да се подценява, според мен.

Мисля, че е най-добре да се отиде до магазин и да се пробва на място.
Най-разумни ценово, като нова техника ми се струват OLYMPUS OM-D E-M10 или SONY a6000, с китовите им сгъваеми обективи и при първа възможност по един портретен обектив.

ТОВА Е ЛИЧНОТО МИ Субективно МНЕНИЕ,
като не претендирам за непогрешимост
!

[thankyou]



Публикацията е редактирана (31-10-14 12:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: nevermess   
Дата:   31-10-14 13:41

Emoxide [smilie10] , как го измисли това. 5300 има 39 точки 9 кръстосани и покрива почти целият кадър (фокуса му е този от d7000). С тази фокусна система колко птичари снимаха на D7000......
Canon 650 има 9 кръстосани...

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: serjy   
Дата:   31-10-14 13:48

абе, направете си справка колко теми има за неточен фокус, фронт-бек-не знам си къв, за дслр и колко теми има за проблем с фокуса при безогледалките. това са пълни глупости за проблемите с фокуса на безогледалните апарати. следящия, да, не е на нивото на добър дслр, но единичния, според мен, е и по-добър, по-бърз и по-сигурен. да не говорим за екстри като снмане с докосване по екрана, снима мигновено, разпознаване на лица, жива хистограма, подвижни дисплей и т.н. дето внасят голямо удобство и лекота при снимане. [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: nevermess   
Дата:   31-10-14 14:15

serjy ние и безогледалки сме имали/имаме. Наясно сме, че контрастния фокус е по-точен, както и проблемите с front back фокус при DSLRs. Само дето смотаното ми 5100, при кофти светлинни условия, хващаше фокус на централна точна дълго след като NEX6-цата ми се предаваше....

Сигурен съм, че има безогледалки с много по-добър фокус от този на NEX6 (както и DSLRs с по-добър фокус от този на D5100/D5300 etc) ама нито една от тези за, които се сещам не е в ценовия диапазон споменан по-горе.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: serjy   
Дата:   31-10-14 14:21

наистина не знам некса как е, но на олимпус дори и чистия контрастен фокус, както е в новия E-PL7 и E-M10 си е на много добро ниво. като за пример, мога да кажа, че в ясна нощ фокусирам по звездите, нещо, което с дслр не успях да направя.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: kvakioh   
Дата:   31-10-14 15:39

Компактно значи да се вкара в джоб според "дизайн спецовете" на форума. Донякъде да. Фуджи- няма такова, Х10, 20,30 са с издаден обектив, голяма работа са, но не за джоб. Сонито РХ100- бива, само вариант 1, заради парите. САмо безогледалка с палачинка обектив влиза в категорията и скъпите сапунерки със светли лещи.
Сони Некс( и то да е 5,6 или 7, тройката е дебела) с 20/2.8 или 16-50, това е. Или Олимпус с Панасоник обектив 20/1.7 или нещо подобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: Emoxide   
Дата:   31-10-14 15:42

nevermess, точно това имах предвид, че с DSLR имащ по-старо поколение АФ-система се налага да се примириш със само централната точка;
Тези от по-ново поколение като MULTICAM DX4500 и на тях 9-те кръстовидни са близо до средата на кадъра. Когато направиш с DSLR фокусиране по обект близо до ъглите на кадъра със светлосилен обектив при F1.8, без да се налага прекадриране през визьора, ела ми се обади;

за ето това говорим...

https://photo-forum.net/static/forum/2014-10/nuzz3569.JPG





Новите висок клас безогледалки виждат достатъчно добре и по тъмно.

Както и да е, в случая, питащия иска нещо бюджетно, с което да снима децата си у дома... трудна работа с този бюджет.



Публикацията е редактирана (31-10-14 16:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: Savinelli   
Дата:   31-10-14 18:08

Няма нова безогледалка за 1000лв., която да замести Д7000 с 50/1,4 за снимки на тичащи деца. По-добре си снимай с Никона и се радвай на живота.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: Emoxide   
Дата:   31-10-14 18:17

Savinelli [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: pencp   
Дата:   31-10-14 19:56

Тъй като и Аз съм пред абсолютно същата дилема: "с какво, да заменя любимия ми D7000[smilie24] " предлагам с този бюджет, избора ти да се ограничи до тези двата:
http://www.imaging-resource.com/cameras/fujifilm/x30/vs/fujifilm/x-m1/
Х-М1 изпълнява условието ти за сменяеми обективи, които при евентуална покупка по-късно можеш да завиеш към по-ново тяло, но няма визьор.[smile]
Х30 се води "про" в компактния клас,но няма байонет.Иначе обещава да е много добра машинка.Най-перфектно отговаря на условието ти за компактност. [smilie25]
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/100188203009.html
И на мен ми е повече от интересно,какво ще предпочетеш в крайна сметка.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: Sentel   
Дата:   31-10-14 20:05

Мене много ме кефи, когато някой почне да сравнява безогледалки за 3000 лева с ДСЛР за 1000 и заобяснява как са почти толкова добри.
Пичове, за вас цената не е ли фактор?
И малко става като - с Ферари за 300 бона можеш да минеш почти толкова бързо през легнал полицай колкото с Лада Нива за 5000 лева...
А какво ми пречи да прекадрирам, не разбрах само?

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: serjy   
Дата:   31-10-14 20:44

кое е ладата и кое ферарито дай да уточним! щото съвременния дслр-а прилича по-скоро на дърта бавноподвижна волга дето гори много и не може да я вкараш в завоя, а безогледалките буквално са като малки наточени спортни коли, последна дума на техниката. отделно са и много по-приятни за работа и леки за ползване и снимане... ми, нормално е да струват повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: Emoxide   
Дата:   31-10-14 21:53

и двамата отивате в крайности....
нека не превъзнасяме безогледалките, както и да не ги подценяваме, става ли. Хардуерната база на двата типа не е много по-различна, но докато при DSLR се набляга на сложни механични решения в тялото, при безогледалките се налага свръх прецизни технологии да са инсталирани в обектива.
То е малко като да сравняваме пушка-помпа стреляща със сачмени патрони и един модерен прецизен пищов. И двете гърмят и двете убиват на неголямо разстояние, и двете си имат своите особености да поразиш целта и двете си имат своите почитатели.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: realnoncho   
Дата:   31-10-14 21:54

serjy,
като излизаха първите безогледалки на Олимпус много се тръбеше, че понеже няма огледало и механика и работната отсечка е малка това ще са хубави евтини апарати с хубави евтини обективи за тях. Не е минало много време, а това сякаш никой не го помни [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: serjy   
Дата:   31-10-14 21:56

за хубави съм съгласен, ама за евтини... мамкаимдеебакапиталистическа [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: Emoxide   
Дата:   31-10-14 22:03

и аз нямам спомен да е ставало дума за евтинийка, по скоро разни разбирачи от филмова техника си го внушиха...

В една от първите реклами на PEN а именно постният е-р1 се обясняваше, че това е лесен за ползване лайфстайл продукт, като пойнт едн шуут луксозен аксесоар, за бохеми. И в това ни очароваше не безизвестният Кевин Спейси

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: Sentel   
Дата:   31-10-14 22:07

написа:

> кое е ладата и кое ферарито дай да
> уточним! щото съвременния дслр-а
> прилича по-скоро на дърта
> бавноподвижна волга дето гори
> много и не може да я вкараш в завоя,
> а безогледалките буквално са като
> малки наточени спортни коли,
> последна дума на техниката.
> отделно са и много по-приятни за
> работа и леки за ползване и
> снимане... ми, нормално е да струват
> повече.

Ииии кое точно прави DSLR-a "дърта, бавноподвижна, волга"?
Кое е нещото, което безогледалката може да прави, а DLSR-a не? Кой завой не може да вземе?
По-хубави снимки ли, що ли?
Не че имам нещо против безогледалките, напротив, аз не отричам с лека ръка нещо като някои капацитети тук. Напротив - и аз бих си взел. Но сравнението ти нещо не ми се връзва. Та питам.



Публикацията е редактирана (31-10-14 22:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: serjy   
Дата:   31-10-14 22:09

ето го [cool]
http://www.youtube.com/watch?v=3m38q31VwDY

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: Sentel   
Дата:   31-10-14 22:13

А колкото до компактността - това може да е плюс и минус. Зависи от ситуацията. Пак казвам - супер са и са бъдещето според мен, но ДЛСР-а все още има предимства и с оглед, че с два пъти по-евтин ДСЛР можеш да постигнеш и по-добри резултати, не е за отписване. Not yet.
И обективите са по-евтини.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: serjy   
Дата:   31-10-14 22:21

като почнеш, с плюсовете:
размер, тегло, избор на гледна точка - 100 пъти по-удобно, безпогрешен и бърз винаги на точното място автофокус, разпознаване на лица, жива хистограма, снимка с едно докосване по дисплея, много добра стабилизация с всички обективи - за олимпус, пълно управление от телефон или таблет и т.н.т... сигурно има още, това се сещам ей така.

минуси:
по-слаб следящ фокус, по-високи цени на някои обективи, на други по-ниски, като цяло не мисля, че обективите са им по-скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: realnoncho   
Дата:   31-10-14 22:22

Аз нямам нищо против да пробвам всички системи и да проверя кое как седи от моята гледна точка. Ето, сега от конкурса на Сони за замразените моменти като дадът по едно а6000 на участниците на финала доста добро ревю и сравнение може да стане. Въпреки, че от Сони малко ги е страх да дават апарати за тест на случайни хора, с Олимпус поне това това седи по доста по открит начин.

П.П. serjy,

Размер и тегло докато не стигнеш до телеобективи или до някой суперсветъл прайм(Но от Олимпус нямат много такива).

Безпогрешен и бърз фокус - да, но с не при екстремни ситуации като метъл концерт където тествах М10. Там си имаше брак и то не от типа малко изместен фокус, а пълна загуба.

Снимки с докосване и wifi правя и със 70D, смешно е да изтъквате WIFI и тъч функционалността като че са само в безогледалните. За стабилизацията също писах - тази в М10 не е чак толкова добра колкото очаквах.

Та... май всичко зависи от коя камбанария гледаш [beer]



Публикацията е редактирана (31-10-14 22:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: Emoxide   
Дата:   31-10-14 22:39

Нончо, намесваш в темата един относително скъп хибриден апарат, какъвто е 70D, а той ценово в никакъв случай не е по-достъпен от висок клас безогледалка...

И само да Вметна, че до миналата седмица се продаваха китове Panasonic GH3 + 14-140 + още екстри за 2000лв.



Публикацията е редактирана (31-10-14 22:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: AseasRoa   
Дата:   31-10-14 22:47

Emoxide , aз затова си купих E-P1 тогава [thankyou] Първия ден ми беше много странен и за малко бях да го продам, после му свикнах и взе да си ме кефи. Даже наскоро си взех още един такъв, само че на 10 пъти по-ниска цена. Хубави машинки са, какво като нямат шпионка и светкавица, не всеки снима хвърчащи насам-натам човеци и човечета [shtrak]



Публикацията е редактирана (31-10-14 23:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: realnoncho   
Дата:   31-10-14 22:47

Пиша, защото често се изтъкват такива неща които едва ли не ги няма в никакви апарати освен в безогледалките, а дори и в про апаратите ги нямало.
Аз иначе за мен си виждам предимства и недостатъци, за да знам по някое време кое ще е добро за мен като система.

Да не разводняваме темата, нищо че е петък :)

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: serjy   
Дата:   31-10-14 22:50

realnoncho, ако ми дадеш да пробвам за една вечер 70D, камера на която нито съм свикнал нито и знам силните и слабите страни, ще ти напиша такъв списък с недостатъци, че ще я засилиш в коша [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: peter73   
Дата:   31-10-14 22:58

Човекът пита за компактен апарат с бърз фокус - Nikon 1 серията е очевидния кандидат

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: ioana-foto   
Дата:   31-10-14 23:02

Извинете че се намесвам но играещи деца могат да се снимат и с безогледалка , домашни животни също.
Достатъчно е да си купите една външна светкавица което има FP режим (висока скорост на синхронизация).
Примерно аз моите ги снимам с olympus e-pl 1 и обектив 40-150 и външна светкавица olympus FL36 . Апарата ми е в режим S а светкавицата в FP режим, насочена в тавана и от апарата задавам скорост 1/400 примерно. При тази скорост всички замръзват , и деца и животни .
Вярно че този модел не се отличава с много бърз автофокус но пък когато успея да фокусирам навреме, всичко ми е рязко.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: realnoncho   
Дата:   31-10-14 23:05

Излиза, че ако съм много доволен и не съм открил забележки всичко е наред, ако имам - не познавам камерата. Аз коментирах по твоите конкретни точки, които според мен не са напълно коректни. Твоето е подкана да се върнем към общите приказки.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: serjy   
Дата:   31-10-14 23:42

не го възприемай лично! просто контраст фокуса не греши, така е изграден, такъв му е принципа. остава човешкия фактор.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: nevermess   
Дата:   01-11-14 00:23

serjy всеки фокус може да сгреши, включително и контрастният такъв. Друг аспект, който никой не споменава е бързината (да не се бърка continuous shooting). Мога да запаля 5100 да фокусирам и да снимам за 1 секунда. За пример E-M10 му трябват 1.3 секунди само да запали, NEX 6 му трябват цели 2. Да ги загасиш или изкараш от sleep е същото. Не дай си боже да ти се наложи да смениш настройки бързо.

С дълги обективи Nex 6-цата за пример е ергономичен кошмар...
Сравняваме ябълки и круши.. Аз бих си запазил D7000 и просто добавил едно RX100 за случаите, когато не ми се носи тежко.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: PhotoBo   
Дата:   01-11-14 00:52

Автор: nevermess
Дата: 01-11-14 00:23

Аз бих си запазил D7000 и просто добавил едно RX100 за случаите, когато не ми се носи тежко.

Най-добрия съвет, който може да последва питащия! Ако не е въпрос на финанси, то по добре да запази D7000 и да добави една безогледалка към него за туризъм и пътувания.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: ivjordan   
Дата:   01-11-14 01:05

Както казах и в една друга тема, без да съм специалист, ергономията на безогледалните е кошмарна. Няма такъв филм. При Сони нещата отиват към фул-фрейма 7-а серия, всичко надолу е неудобна келява сапунерка. При Оли - 1, 2 и нам си кво са пълен провал откъм ергономия (по-големите не съм ги пробвал). Другите марки не съм ги пробвал, но предполагам, че резултатите биха били същите с оглед размерите. Единствено Самсунг и до известна степен Панасоник се ориентираха, че ако ще борят ДСЛР, ще трябва да правят тела с ергономията на ДСЛР, но пък цените там са малко по-забавни.
Засега не съществува смислена компактна алтернатива на Д7000. След десет-петнайсе години може и да изникне, но едва ли. Все пак, физиката е двърде консервативна наука и целите маркетингови отдели на Сони и Олимпус не са в състояние да я променят (за щастие).

П.П. Нончо много правилни ги хортува, а точно той снима в екстремни ситуации и добре знае кое за какво. Иначе, безогледалките са чудесни за заснемане на камък по пладне в слънчев ден. Там нямат грешка. Даже може и да изпреварят ДСЛР от нисък клас.



Публикацията е редактирана (01-11-14 01:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: AseasRoa   
Дата:   01-11-14 05:35

Мен са ме снимали със Зенит, до преди 10 години още се промиваха ленти, а сега изведнъж скоростта за фокус се явява сериозна пречка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: serjy   
Дата:   01-11-14 08:48

вижте, не важно на нас какво ни харесва! важно е да помогнем на човека да си вземе техника, която на него да му харесва и да му залепне. преди време и аз имах никон и никонска система. дълго се чудих, но накрая се престраших и ризкувах, махнах всичко и минах на олимпус пен.... нито за миг не съжалявам за това, а напротив! от олимпус изкараха такива хубави тела, такива хубави обективи, апаратите са супер леки и приятни за работа, резултата е толкова приятен, че като си гледам снимките, то се оказва, че с никонската система почни нямам хубава фотография! всички хубави снимки са ми с олимпуса! ... и то защото олимпуса ми залепна, това е моята камера и моята система! [beer]

...дано само не земат да пускат златни модели...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: Sentel   
Дата:   01-11-14 09:04

Ми те вече му помогнаха хората като му казаха да си пази хубавата техника. Ако имаш предложение кое може да замести D7000 + 18-105 + 50 1.4, до 1000 лв., кажи.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: serjy   
Дата:   01-11-14 09:30

кое е хубавата техника? това, което му е писнало да му къса врата и иска да го разкара ли? ... а кое не е хубава техника?

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: Sentel   
Дата:   01-11-14 12:21

Ще отговориш ли или се затрудняваш?
Коя безогледална система ДО 1000 лева ще му предостави възможностите, които му предоставя D7000, 18-105, 50 1.4?
Като за следящ фокус няма да говорим. Отговор, моля.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: tllw   
Дата:   01-11-14 13:30

"Както казах и в една друга тема, без да съм специалист, ергономията на безогледалните е кошмарна. Няма такъв филм."

Адски не е вярно това, Sony A6000, Fuji T1, Oly OM-D са все доста леки, удобни за дълго ползване и със смислени лейаути апарати. Нормален човек би свикнал със всеки от тях за час-два. Останалото е някаква безпочвена глезотия.

"Коя безогледална система ДО 1000 лева ще му предостави възможностите, които му предоставя D7000, 18-105, 50 1.4?"

Коя DSLR система ще предостави качеството на Sony A6000/Zeiss 12mm/Zeiss 24mm или Fuji E-M2/Fuji 14mm/Fuji 23mm и ще се събира в джоба на якето ми?

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: marves   
Дата:   01-11-14 13:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: yoyof1   
Дата:   01-11-14 17:55

"Аз бих си запазил D7000 и просто добавил едно RX100 за случаите, когато не ми се носи тежко."

Това е най-добрия съвет!
Аз ползавам D7000. Тежи си! Но какво е да ти е тежко, като знаеш какъв ще е крайния резултат. Да прегледаш снимките и да си избереш тези, който ти харесват. Забравям, че ми тежи като снимам, а едвали има някой който си е купил някаква техника за снимане с идеята, че само ще я носи без да я ползва снима!?
Просто чакам финансов и подходящ момент да се сдобия със RX100, II, III и тн. За малките разходки и винаги да е с мен.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: serjy   
Дата:   02-11-14 09:51

ето едно показателно сравнение! ... показателно за тези, които твърдят, че м43 не били много по-малки, ебе същото си било [smilie7]

M.Zuiko 300mm f/4 (in the middle) to the Canon 600mm f/4 L (left) and Nikkor 600mm f/4 (right)
http://surflove.com.au/blog/wp-content/uploads/2014/10/Screen-Shot-2014-10-19-at-6.04.27-pm-1024x766...



Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: realnoncho   
Дата:   02-11-14 09:57

300 F4 и 600 F4 са едно и също викаш [smilie5]

Няма какво да спорим тогава, 25-600 2.8 [thankyou]

https://photo-forum.net/static/forum/2014-11/vldf5556.JPG


http://ecx.images-amazon.com/images/I/611berC6YxL._SL1000_.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: marves   
Дата:   02-11-14 10:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: exobexo   
Дата:   02-11-14 10:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: Emoxide   
Дата:   02-11-14 12:27

Шегоубиѝци[smilie18] ! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: nevermess   
Дата:   02-11-14 16:24

Oly OM-D или X-T1 са всичко друго ама не и особено компактни. Oly OM-D е по-тежък от поне няколко entry level DSLRs. Да побереш ОМ-D1 в джоб е див оптимизъм.
Цената на всички гореизброени е над 2000 лева...... с обектив, който да се конкурира с 50 1.4 цената ще стане още по-дебела.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: karamelina   
Дата:   03-11-14 11:08

Аз бях с Nikon D7000 и обективи 16-85, 55-300 и 11-16. Обаче снимам само за кеф, основно като ходя някъде или видя нещо, което ми е интересно, само за лично ползване и без да слагам снимки тук и там. Затова тази техника ми идваше доооооста тежка.

След много четене и консултации се бях спряла на Fujifilm X-T1 и SONY A6000 - като що годе прилична алтернатива точно на D7000. В крайна сметка избрах Сони-то, защото самото управление ми се стори по-"юзърфрендли". ОСвен това доста прилича на Никона като меню, копчета и спецификации.

Бих казала, че съм доволна. Фокусира сравнително бързо, има мъка само при бързите обекти, или тънките (тип - нишка на паяжина), но пък при ръчен фокус се справя добре. Изобщо, смея да твърдя, че за снимките, за които ми трябва, си е перфектен заместник на Никона. Втора ръка можеш да се оборудваш с него и един обектив за около 1000 лв.



Публикацията е редактирана (03-11-14 11:22)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »