Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Компактна алтернатива на D7000
Автор: BatV   
Дата:   30-10-14 23:42

Здравейте,
Снимам с DSLR от 6 години.
Първо с D60 после D7000. Смених няколко обектива 18-55VR, 35 1,4G 70-300VR,а в момента съм с 50 1,4G и китовия 18-105VR. Научих доста за фотографията и обработката, но все по-рядко ми остава време да се занимавам по-сериозно за съжаление.
Решил съм да продам системата и да я заменя с нещо по-компактно и непретенциозно. Нямам време да правя проучване, за това пиша тук.


Всички предложения са добре- дошли!
Бюджет около 1000лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: sathv   
Дата:   30-10-14 23:49

Много общ въпрос. Сега ще почнат да се изреждат всевъзможни варианти. Кажи поне каква да е системата. Това да е компактна, ясно. Със сменяеми обективи ли да е? Турбо зум или малък компактен апарат. Да има ли визьор? Дисплея подвижен ли да е? Нов или втора употреба...

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: serjy   
Дата:   30-10-14 23:55

така поставен въпроса има само един отговор:
Olympus E-PL7 PEN (сребрист) + обектив Olympus ZD Micro 14-42mm f/3.5-5.6 EZ ED MSC

https://photo-forum.net/static/forum/2014-10/cmjh4986.JPG


http://4.static.img-dpreview.com/previews/olympus-pen-e-pl7/images/specs.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: BatV   
Дата:   31-10-14 00:21

Предпочитам да е със сменяеми обективи и да е нов. Визьор, ако има ще е идеално.
Бюджета търпи корекция, ако найстина си заслужава.

Снимам деца в действие и домашни любимци в такова.
Широкият край не ме вълнува.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: cvetanvas   
Дата:   31-10-14 01:40

Днес снимах рождения ден на сина ми със 25мм/1.4 и ep1...Ще следя темата с интереес:-)

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: PhotoBo   
Дата:   31-10-14 02:45

Да кажем, че въпроса има повече от един отговор [smilie3]

От мен втори вариант/предложение:
Fujifilm X-M1 + обектив Fujinon XC 16-50 + ваучер за 50лв.

https://photo-forum.net/static/forum/2014-10/nndt2205.JPG


http://magazin.photosynthesis.bg/img/640x480/200488012003_14974.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: a100   
Дата:   31-10-14 08:02

Sony RX100 II[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: mihajlov2   
Дата:   31-10-14 08:50

Разгледай и Олимпус Е-М10 с китовия обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: serjy   
Дата:   31-10-14 09:03

да, ако се държи на визьор Олимпус Е-М10 с малкия китак е също много добър избор! хубавото на олимпус е добрия баланс между цена възможности, богатата гама обективи и опцията да си купиш някой от "топ" стъклата им на половин цена при покупката на ново тяло. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: marves   
Дата:   31-10-14 09:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: BatV   
Дата:   31-10-14 11:01

Да разбирам, че основият проблем на безогледалните е бавния фокус? Ясно е, че китовите обективи са за туристически снимки. Идеята ми беше да взема нещо с кит и после да добавя твърд за портрети - както съм в момента. Предполагам също, и че обективите не рисуват така добре както DSLR стъклата, но все пак съм готов да се жертвам в полза на размера.

Простете за лайшкия въпрос но фокусните разтояния как се приравняват към DX формата?

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: dido1234569   
Дата:   31-10-14 11:06

marves - това което си писал ИЗОБЩО не е вярно.Познавам хора с техника за 6000лв. и пак не могат да направят свястна снимка.Важно е уменията на снимащия.NEX,PEN,RX - каквото и да купи няма да сгреши [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: vga   
Дата:   31-10-14 11:08

Няма да сгреши, освен, че няма и да му вършат никаква работа за деца и домашни любимци...

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: Pac   
Дата:   31-10-14 11:09

Аз бих взел Olympus ОМ-D E-M10 с един 45mm f/1.8 портретник, като този обектив е с намаление при полупка на тялото. Но тази система е 50% отгоре на бюджета ти.



Публикацията е редактирана (31-10-14 11:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: fraction   
Дата:   31-10-14 11:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: mihajlov2   
Дата:   31-10-14 11:16

За фокусните разстояния - безогледалките със сменяеми обективи на Сони, Канон, Самсунг и Фуджи са с матрици DX формат - няма какво да приравняваш. А безогледалките на Олимпус и Панасоник на системата микро 4/3 са с по-малки матрици, при които приравняването на фокусните разстояния към FX /фулфрейм/ формат е по 2.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: serjy   
Дата:   31-10-14 11:30

ако снимате деца и домашни любимци и рзчитате само на техниката да свърши всичко, то и най-висок клас фотоапарати и обективи ще дават значителен брак. няколко години снимам детето и домашните любимци с олимпус пен е-р1, който е с мниого бавен автофокус, но когато човек се съобразява с това с което снима се получават чудесни резултати. най-хубавото на малкия фотоапарат е, че децата въобще не разбират, че са снимани повечето пъти и снимките стават много по-непринудени и естествени.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: Ruskia_bg   
Дата:   31-10-14 11:38

Сони Нех от 5-та серия нагоре ще ти свърши работа. И за да не бъда голословен:https://www.dropbox.com/s/1o4bpwecgvhyb4h/DSC02335.JPG?dl=0
Снимано с 5Р + "бавния" 50 1/8. Около 20%брак имам.И аз направих като теб. Разкарах "тежката" кропка и взех компактен апарат. Имам много повече добри кадри , но не защото снима по-добре, а защото е много по-често с мен [smile] Според мен ако е тежко и голямо трябва да е ФФ , към какъвто и съм се насочил. НО некста е страхотно апаратче


Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: marves   
Дата:   31-10-14 11:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: serjy   
Дата:   31-10-14 11:51

това: "Разликата спрямо DSLR в бързината не е малка, особено слънцето скрие ли се зад облак или ако залезе. Бързината на автофокус все още е проблем при безогледалките.." това абсолютно не е вярно! не знам при другите как е, но олимпуския фокус "кове" вързо и точно, брак=0, дори и при много слаба светлина. следящия фокус наистина не е използвам.

просто иди в накой магазин тествай това което ти допада [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: аляска   
Дата:   31-10-14 11:56

Много интересно с хиляда лева какво очакваш да си купиш, освен новия албум на "трамваи №5"

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: fraction   
Дата:   31-10-14 11:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: Emoxide   
Дата:   31-10-14 12:46

безогледалните апарати, имат близки възможности за АФ, спрямо DSLR кропките, при бюджет умножен с фактор 1,5х

Аре ми кажете кво следене в кадър ще направите с дръвцето Canon EOS 100D или EOS 650D или Nikon D3300 и дори Nikon D5300 ? Те скупчени аф-точките в средата, малко или само една АФ-точка са кръстовидни и се оправят трудно при по отворено от F2.8, а малчугана бяга като бесен из къщи, ще го вкарате в средата на кадъра, нанайси.

Кроп телата за напреднали любители Canon EOS 70D, Nikon D7100, Pentax K3, SONY s77 - те могат да покажат мускули в тази ситуация, при което говорим за едни 2000-2500лв бюджети;
Безогледалните им алтернативи добавят още 1000лв. към сметката, за същото.

ТОВА Е ЛИЧНОТО МИ Субективно МНЕНИЕ,
като не претендирам за непогрешимост
!





Panasonic LUMIX GH4;
OLYMPUS OM-D E-M1;
FUJIFILM XT1;
SONY a6000;

общо взето такава е подредбата им когато става дума за снимане в недобре осветени ситуации, за единичен фокус, говорим.

-------------------------

Panasonic LUMIX GH4;
SONY a6000;
FUJIFILM XT1;
OLYMPUS OM-D E-M1;

такава е подредбата при добра осветеност и следящ фокус.

------------------
при недобра осветеност и следящ фокус, може би само GH4 ще се справи приемливо




За снимане на хора аз лично ползвам функцията "разпознаване на лице", която при моя Самсунг , относително добре работи и не губи обекта лесно, дори и при не много светло. Докато активирайки следящ фокус, докато разбере кой обект искам да следи и вече го е изпуснал.
Софтуерният алгоритъм "разпознаване на лице" съществува вече над 10години при дигиталните апарати, от любителски тип и е доста еволюирала софтуерна екстра. Не бива да се подценява, според мен.

Мисля, че е най-добре да се отиде до магазин и да се пробва на място.
Най-разумни ценово, като нова техника ми се струват OLYMPUS OM-D E-M10 или SONY a6000, с китовите им сгъваеми обективи и при първа възможност по един портретен обектив.

ТОВА Е ЛИЧНОТО МИ Субективно МНЕНИЕ,
като не претендирам за непогрешимост
!

[thankyou]



Публикацията е редактирана (31-10-14 12:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: nevermess   
Дата:   31-10-14 13:41

Emoxide [smilie10] , как го измисли това. 5300 има 39 точки 9 кръстосани и покрива почти целият кадър (фокуса му е този от d7000). С тази фокусна система колко птичари снимаха на D7000......
Canon 650 има 9 кръстосани...

Отговори на това съобщение
 Re: Компактна алтернатива на D7000
Автор: serjy   
Дата:   31-10-14 13:48

абе, направете си справка колко теми има за неточен фокус, фронт-бек-не знам си къв, за дслр и колко теми има за проблем с фокуса при безогледалките. това са пълни глупости за проблемите с фокуса на безогледалните апарати. следящия, да, не е на нивото на добър дслр, но единичния, според мен, е и по-добър, по-бърз и по-сигурен. да не говорим за екстри като снмане с докосване по екрана, снима мигновено, разпознаване на лица, жива хистограма, подвижни дисплей и т.н. дето внасят голямо удобство и лекота при снимане. [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »