Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Помощ при избор
Автор: pe6oOo   
Дата:   28-10-14 23:24

Здравейте нов съм във форума.Изчетох доста по темата нямам намерение да се занимавам сериозно със фотография на този етап,по скоро любителски. Бюджета ми е 400-500 лв , като идеята ми е втора употреба някакъв dslr с китов обектив или нещо друго .Не съм сигурен дали това е правилния избор за това се обръщам към вас , но си мисля че с такъв апарат ще стават добри снимки .Отворен съм за предложения и идеи. Моля да бъда извинен ако темата не е за тук или се повтаря. Благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: sathv   
Дата:   28-10-14 23:29

E що тогава трябва да е DSLR? За самочувствие или просто обичаш да мъкнеш кютуци на шията? За тази цел има безогледалки. че даже и апарати с несменяеми обективи които правят не по лоши снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: pe6oOo   
Дата:   28-10-14 23:40

Да кажем че не искам огледалк,има ли възможност за долу горе свестен dslr за тези парички.Не го искам за самочувствие просто имам интерес и искам да опитам за да видя дали ще ми хареса.Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: alext   
Дата:   29-10-14 00:44

вариант първи- Nikon D5100 + Nikkor 18-55 f3.5-5.6 за 600лв.
Много добър вариант за начало- препоръчвам. Потърси в базара офертите с малко пазарене ще свалиш малко от цената.
вариант две: Nikon D3100 + Nikkor 18-55 f3.5-5.6 за около 500лв точно. Най- ниския клас никон, много любители започват от тук.

Ако пък ти харесва повече Канон виж 600d и 550d, цените са анологични на горните два модела на никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: pe6oOo   
Дата:   29-10-14 02:38

Благодаря за отговора гледах един canon 1100d 490лв на 2 месеца. Като цяло какво трябва да се гледа когато вземам 2 ра употреба ?



Публикацията е редактирана (29-10-14 02:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: AseasRoa   
Дата:   29-10-14 03:18

Каквото се гледа при всяко нещо - външен вид, колко е използвано (в случая брой кадри), каква е причината да се продава

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: DonBasilio   
Дата:   29-10-14 07:26

За да не инвестираш много пари като за начало тази обявя е добра или тази



Публикацията е редактирана (29-10-14 07:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: Pavlov   
Дата:   29-10-14 08:28

DonBasilio написа:

> За да не инвестираш много
> пари
> като за начало тази обявя е
> добра
>
> или тази
>

В никакъв случай. Много старо тяло, от умираща система.
Nikon или Canon от нисък клас, с китов стабилизиран обектив - това е най-доброто за момента.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: pe6oOo   
Дата:   29-10-14 09:30

Да аз също предпочитам да е нещо от по-ниския клас, но да сравнително по-малконползвано.А в ниския клас кои модели долу горе са говоря за canon и nikon.Тия които колегата беше посочил по нагоре. D3110 и другия са от този клас нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: demiman   
Дата:   29-10-14 09:53

D50 + 50/1.8D = 350лв.
D50 + 35/1.8G = 450лв.
D50 + 50/1.8D + 35/1.8G = 600лв. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: a4o90   
Дата:   29-10-14 10:01

Ако наистина държиш да е DSLR за този бюджет ще е доста трудно. Признавам, от известно време не следя този пазар, но като цяло бих пропуснал 1100д. Поне на мен ми се видя доста скопено откъм функции.. Иначе самия избор на система е доста важен, защото перфектна такава едва ли има и всеки избира според нуждите си. Какво ти се снима най - много? Имаш ли приятели, които снимат с определена система и съответно да могат да ти дават обективи? Влече ли те видео?
Имай предвид, че ако се запалиш няма да минеш само с китовия обектив, така че и за това помисли :)
Ако тепърва купувах дслр сега и разполагах с този бюджет бих взел Canon 40D (би трябвало да се вмести в бюджета?) защото видео не снимам, а контролите му са по - достъпни. Никон.. с толкова пари може би Д90 ако случайно изпадне, ако не д200 или д80.

За дслр толкова. В момента безогледалки колкото искаш, с доста по - нови сензори от тези в апаратите по - горе, влизат в бюджета, по - малки и леки са, можеш да им закачаш стари евтини ръчнофокусни обективи, и като цяло считам, че за тази сума някое нексче или олимпус (фуджи за жалост са твърде скъпи) ще бъдат по - добър инструмент за изразяване на дадена идея. В крайна сметка първо идва идеята, после изпълнението. Дано съм помогнал :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: Pac   
Дата:   29-10-14 10:15

Ако мислиш да не купуваш обективи после, а да си стоиш с китовия, се обезмисля цялото имане на dslr. demiman ти е посочил добри евтини обективи, които са каласа над китака, но D50 e доста старо тяло и не бих заложил на него. В общи линии ти трябва още малко бюджет за смислена dslr система.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: pe6oOo   
Дата:   29-10-14 10:21

Благодаря отново за коментарите , рядвам че толкова бързо се отзовавате. Да и аз четох из темиет ,че ако де запаля няма да мина с китов обетив само.За видео не държа основната ми идея са снимки, като не е нешо специално,Ще следя обявит да вид какво ще излезе и ше постна вероятни.Не съм снимал с огледалка ,като цяло допира ми д тази материя е доста малък, но съм се зарибил и за това искам да взема нещо 2 ръка за да видя как ще е. Единствените фотоапарати с които съм си играл и то преди време беше един cano 1000d на еднс приятелк и някакъв никон на друга приятелка.Радва ме това че е с ръчни настройки макар че така е по трудно снимането обичам да се занимавам и бих опитал. Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: pe6oOo   
Дата:   29-10-14 10:22

Колко е още малко за свястна dslr система?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: a4o90   
Дата:   29-10-14 10:28

Пак всичко опира до това какво ти се снима най - много, до това дали ще разчиташ на варио обективи или на твърди, с каква светлосила и още много други променливи. Няма конкретен отговор на така зададен въпрос. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: Pac   
Дата:   29-10-14 10:37

"Колко е още малко за свястна dslr система?"
Да речем 700-800 лв ти трябват (общо). За тия пари можеш да вземеш Nikon D3200 с добър твърд обектив, най-универсалната дължина за кроп е 35мм. 50мм е по-добър за портрети, но ще ти е дълъг за много други неща. За съжаление така няма да имаш никакъв зуум освен крачен.
Другият вариант е вместо твърд 35 или 50 мм, да вземеш един Tamron 17-50 f/2.8, вариант с мотор без стабилизация. За около 350 лв настаро може да го намериш. Това вече е по-гъвкав вариант.
Nikon D3200 за 500 лв и Tamron-a 350, общо 850. Ей ти го бюджета.
За покупка на стара техника, без да имаш личен опит с друг dslr, те съветвам да си намериш помощник разбирач, който да присъства на огледа.
Успех!



Публикацията е редактирана (29-10-14 10:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: pe6oOo   
Дата:   29-10-14 10:38

Значи един вид ако кажем,че просто ще снимам всичко за тя пари по-добре някакъв по-скъп апарат,но да не е dslr и с него ще стават по-добри снимки от колкото с dslr с китов обектив? Извинете ме зс тъпите въпроси,преди да напиша темата четох из фоеума за да опитаю да не пиша глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: a4o90   
Дата:   29-10-14 10:44

Тяло с един обектив не го намирам за завършена система. На мен поне би ми липсвало едно светлосилно телефото. Сони имат Минолта 70 - 210/4, която върви за около 250лв. Оттук нататък дори най-евтината канонска версия рядко пада под 750лв, за Никон да не говорим :) Ами ако иска свръх широко? :) още 350 - 400 лв

Ако ще е за всичко аз поне не бих заложил на ДСЛР. Имам си една проста теория, че ако нося апарата в себе си повече време ще правя повече снимки, съответно имам по - голям шанс да нацеля хубав кадър. Тежък дслр с няколко обективи би ме затруднил :)
Дето се вика, по - добре да го носиш и да не ти трябва, отколкото да ти трябва а да не го носиш (:



Публикацията е редактирана (29-10-14 10:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: fraction   
Дата:   29-10-14 10:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: demiman   
Дата:   29-10-14 10:51

Nikon D3200 - възможни проблеми с фокуса без възможност за корекция [smile]
Tamron 17-50 - още по-възможни такива, особено с 3200 [smilie7]



колко още ли - ми направо 10-15 бона и взимаш тупалките [smilie3] кво го мислиш толкоз [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: fraction   
Дата:   29-10-14 10:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: pe6oOo   
Дата:   29-10-14 11:59

Общо взето виждам ,че за тези пари трудно. Dslr или пък ако взема някой с китов обектив няма да има смисъл.А друг вариант за фотоапарат до тези парички отново казвам, че е с любителска цел, но все пск искам снимките да с добро качество.Разгледждах и серията nikon coolpix, но тзи вид фотоапарати са ми изцвло непознати виждам че имат голям оптичен зуум но...И дали един такъв би бил по-добур вариант да каем от canon1100d с китов обектив

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: fraction   
Дата:   29-10-14 12:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: pe6oOo   
Дата:   29-10-14 14:04

Тотално се обърках :D

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор
Автор: 798099   
Дата:   29-10-14 14:41

Това https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=TRAINING&request=read&id=26
чете ли?

Няма да давам съвети за техника, но ти препоръчвам да увеличиш бюджета. Купуването на евтина (и неясно в какво състояние) техника може да те откаже да продължиш с фотографията и това ще са едни лошо похарчени пари.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »